Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 πολυ φασαρια για το τιποτα.!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
464 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:03

Αναρτημένη εικόνα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   gk002

gk002

    Newbie

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:04

ολοι εδω μεσα εχουν απο ενα iphone και δεν συζηταμε για mac kai pc (και καλυτερα να μην συζητησουμε γιατι εκει θα ακουσουμε οτι τα αξιζει τα λεφτα του το macbook pro 13.5'' 1300 ευρω...) :P
το θεμα ειναι το iphone και το βιολι της apple...
και ποια γνωμη ειναι σεβαστη ; εδω ειπε οτι γινεται πολυ λογος για το τιποτα και εσυ εγραψες οτι σου κανει επιθεση....δεν παμε καλα εδω μεσα...


Βλέπεις τι σου λέω...!

Φαίνεται ο καθένας τι είναι από τα πιστεύω του...!

Με κάλυψες πάντως! Είμαι όντως θύμα που έδωσα 6.500 ευρώ για το MacPro που έχω στη δουλειά και δεν πήρα PC από το Πλαίσιο! :lol:

#48   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:06

Ισα ισα που ισχυει το αντιθετο αλλα δεν μας ειπες αν εχει καποιο ιδιαιτερο χαρακτηριστικο που σε τραβηξε στο 4,γιατι η αποψη οτι ¨παιρνω ενα κινητο μονο για τις εφαρμογες που εχει¨ εμενα δεν με πειθει!


εσυ αλλαζεις το 3gs σου για το 4αρι για ποιο χαρακτηριστικο δλδ το οποιο πρεπει να μας πειθει;

#49   WishmasteR

WishmasteR

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:06

συμφωνω πως το iphone4 ειναι καλυτερο απο το 3gs αλλα νταξ μην τρελενεστε κιολα...δεν ειναι ΤΟΣΟ πιο καλο για να σκοτωσω το 3gs μου και να τρεξω να σκασω 700 ευρω να παρω το καινουριο. το θεωρω βλακεια να πας να δωσεις τοσα λεφτα για να παρεις κινητο του 1ος ετους. γιατι παλι του χρονου τετοια εποχη θα λεμε τα ιδια για το iphone5...το iphone πριν 3 χρονια εκανε την επανασταση του στο χωρο αλλα απο κει και μετα απλα προσθετει μερικα πραγματακια καθε χρονο (addons που ειχανε ολα τα υπολοιπα κινητα εδω και 4-5 χρονια) και μας πουλαει το παραμυθι οτι ειναι και new και wow..χαλαρωστε λιγο..
καλη ειναι η νεα του οθονη αλλα δεν ειναι επαναστατικη σε σχεση με το 3gs, καλος ο cpu ο καινουριος αλλα δεν υπαρχουν ακομα οι εφαρμογες που θα τον αξιοποιησουν στο μεγιστο, μονο σε θεμα design εκανε αυτο που επρεπε να ειχε κανει εδω και 1 χρονο περιπου πριν να το παντρεψει σε look με την υπολοιπη σειρα της imac, συγχαρητηρια και μπραβο αλλα απο τον ιανουαριο θα ξανακανει redesign καθως το να βαλεις την κεραια στο αλουμινιενιο περιβλημα ειναι μηχανικως 'βλακωδες'...τεσπα θα τα λυσει αυτα συντομα τα προβληματα...εγω προσωπικα θα κανω υπομονη για την επομενη εκδοση iphone που θα εχει οτι εχει η καινουρια η 4 + redesigned..και μη μου πει κανεις πως το 3gs δεν αντεχει αλλο ενα χρονο ανετα διπλα στο 4..

#50   Goj

Goj

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:06

Εμένα που μ' αρέσει το μηλαράκι... το γουστάρω.... έχω διάφορα καφάσια από δαύτα... και το 4ρι... αλλά μόλις πάω στην αδερφή της γυναίκας μου, μου αρέσει να της πειράζω το.....



HTC Desire... έχω πρόβλημα; :blink:
Έχει και εκείνο ωραιόοοοοτατη οθόνη... είναι γΛήγορο... έχει πολύ δωρεάν εφαρμογή το market του... και είναι και ιδιαίτερα ελκυστικό εμφανισιακά.... :P

Τελευταία επεξεργασία από: Goj, 31/08/2010 - 13:08


#51   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:12

Βλέπεις τι σου λέω...!

Φαίνεται ο καθένας τι είναι από τα πιστεύω του...!

Με κάλυψες πάντως! Είμαι όντως θύμα που έδωσα 6.500 ευρώ για το MacPro που έχω στη δουλειά και δεν πήρα PC από το Πλαίσιο! :lol:


με καταλαβες λοιπον επειδη προτιμησα να μην δωσω 1300 ευρω για να παρω το macbook pro των 13'' ;

συκγρινετα μου λοιπον : Apple Macbookpro 13'' vs Sony Vaio...

δυστυχως δεν εχω αποψη για τα macpro , δεν εχω ασχοληθει ιδαιτερα...(αν και αν εδινα 6500 ευρω για pc νομιζω οτι λιγες διαφορες θα ειχε με ενα macpro...) περιμενω την απαντηση σου για το παραπανω, laptop τα οποια ειναι περιπου στην ιδια τιμη....

Τελευταία επεξεργασία από: nikosg21, 31/08/2010 - 13:13


#52   panosc2vts

panosc2vts

    iPH Enthousiast

  • 471 μηνύματα
  • Twitter:@panosc2vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:13

και μη μου πει κανεις πως το 3gs δεν αντεχει αλλο ενα χρονο ανετα διπλα στο 4..

Αντεχει ακομα λιγο πολυ απλα γιατι χρησιμοποιουν το ιδιο λειτουργικο,χωρις να μπορεσει να ανταποκριθει πληρως οπως στο 4 βεβαια,αλλα απο αποψη design και οθονης και επεξεργαστη και μνημης και ... και ...και δυστυχως δεν μπορει

#53   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:13

Αναρτημένη εικόνα

χαχαχαχα.....ουτε τα ποπ κορν δεν πηρανε χαμπαρι. :P

#54   gk002

gk002

    Newbie

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:14

συμφωνω πως το iphone4 ειναι καλυτερο απο το 3gs αλλα νταξ μην τρελενεστε κιολα...δεν ειναι ΤΟΣΟ πιο καλο για να σκοτωσω το 3gs μου και να τρεξω να σκασω 700 ευρω να παρω το καινουριο. το θεωρω βλακεια να πας να δωσεις τοσα λεφτα για να παρεις κινητο του 1ος ετους. γιατι παλι του χρονου τετοια εποχη θα λεμε τα ιδια για το iphone5...το iphone πριν 3 χρονια εκανε την επανασταση του στο χωρο αλλα απο κει και μετα απλα προσθετει μερικα πραγματακια καθε χρονο (addons που ειχανε ολα τα υπολοιπα κινητα εδω και 4-5 χρονια) και μας πουλαει το παραμυθι οτι ειναι και new και wow..χαλαρωστε λιγο..
καλη ειναι η νεα του οθονη αλλα δεν ειναι επαναστατικη σε σχεση με το 3gs, καλος ο cpu ο καινουριος αλλα δεν υπαρχουν ακομα οι εφαρμογες που θα τον αξιοποιησουν στο μεγιστο, μονο σε θεμα design εκανε αυτο που επρεπε να ειχε κανει εδω και 1 χρονο περιπου πριν να το παντρεψει σε look με την υπολοιπη σειρα της imac, συγχαρητηρια και μπραβο αλλα απο τον ιανουαριο θα ξανακανει redesign καθως το να βαλεις την κεραια στο αλουμινιενιο περιβλημα ειναι μηχανικως 'βλακωδες'...τεσπα θα τα λυσει αυτα συντομα τα προβληματα...εγω προσωπικα θα κανω υπομονη για την επομενη εκδοση iphone που θα εχει οτι εχει η καινουρια η 4 + redesigned..και μη μου πει κανεις πως το 3gs δεν αντεχει αλλο ενα χρονο ανετα διπλα στο 4..


Nιώθω πραγματικά δικαιωμένος...!

Όλοι όσοι την πάτησαν με το 3Gs και δώσανε τα 3G αρρων άρρων, γιατί τσίμπησαν το παραμύθι του "Super Duper 3Gs", τώρα βγαίνουν και κράζουν το 4...!! :lol: :lol:
Όσα λέγαμε εμείς με τα 3G πριν 2 χρόνια τα λέτε εσείς τώρα...!

Αλλά το θέμα είναι οτι τότε είχαμε αντικειμενικό δίκιο εμείς (βαριέμαι να τα γράφω τώρα...!) ενώ εσείς τώρα δεν έχετε...!

H διαφορά είναι πολύ μεγάλη του 3Gs με το 4...! H διαφορά του 3G με το 3Gs δεν ήταν και γι' αυτό πρέπει να υπερασπιστείς την λάθος επιλογή που έκανες τότε....!! Γιατί??

Γιατί απλά είσαι Έλληνας...! Και έτσι κάνουμε εμείς...! :lol: :lol:

#55   gk002

gk002

    Newbie

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:15

με καταλαβες λοιπον επειδη προτιμησα να μην δωσω 1300 ευρω για να παρω το macbook pro των 13'' ;

συκγρινετα μου λοιπον : Apple Macbookpro 13'' vs Sony Vaio...

δυστυχως δεν εχω αποψη για τα macpro , δεν εχω ασχοληθει ιδαιτερα...(αν και αν εδινα 6500 ευρω για pc νομιζω οτι λιγες διαφορες θα ειχε με ενα macpro...) περιμενω την απαντηση σου για το παραπανω, laptop τα οποια ειναι περιπου στην ιδια τιμη....


Δεν θα μπώ σε μια τέτοια διαδικασία γιατί το ένα είναι PC και το άλλο Mac...!
So simple...!

#56   BHacker

BHacker

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:17

με καταλαβες λοιπον επειδη προτιμησα να μην δωσω 1300 ευρω για να παρω το macbook pro των 13'' ;

συκγρινετα μου λοιπον : Apple Macbookpro 13'' vs Sony Vaio...

δυστυχως δεν εχω αποψη για τα macpro , δεν εχω ασχοληθει ιδαιτερα...(αν και αν εδινα 6500 ευρω για pc νομιζω οτι λιγες διαφορες θα ειχε με ενα macpro...) περιμενω την απαντηση σου για το παραπανω, laptop τα οποια ειναι περιπου στην ιδια τιμη....

Φίλε αν και δεν έχω ασχοληθεί πότε με MacOS X, από τι έχω καταλάβει, όταν παίρνεις ένα μηχάνημα Apple πληρώνεις σε ένα μεγάλο βαθμό και το λειτουργικό σύστημα. Εξαλλού αν το καλοσκεφτείς το iPhone 4 16gb στοιχίζει 660 ευρώ ενώ το HTC Desire που έχει παρνομοιότυπα χαρακτηριστικά κοστίζει μόλις 400 ευρώ.

#57   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:20

Δεν θα μπώ σε μια τέτοια διαδικασία γιατί το ένα είναι PC και το άλλο Mac...!
So simple...!


κλασικα πραγματα δλδ...βεβαια το σωστο ειναι οτι ειναι και τα δυο στην κατηγορια των laptop και προφανως υπαρχει συγκριση γιατι και τα δυο χρησιμοποιουνται για την ιδια δουλεια, βεβαια το mac δεν μπορει ανταπεξελθει σε αυτα που μπορει το συγκεκριμενα vaio αλλα μαλλον δεν θες να χαλαστεις!
ετσι καταλαβαινεις πραγματα για καποιον , και οχι απο το τι λειτουργικο συστημα χρησιμοποιει...

#58   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:21

χαχαχαχα.....ουτε τα ποπ κορν δεν πηρανε χαμπαρι. :P

ΤΣΙΠΣ - ΚΑΦΕΔΕΣ - Soft Drinkkkks -
2€ το μικρό pop corn
4 το μεγάλο.

Τελευταία επεξεργασία από: Telephoner, 31/08/2010 - 13:21


#59   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:23

Φίλε αν και δεν έχω ασχοληθεί πότε με MacOS X, από τι έχω καταλάβει, όταν παίρνεις ένα μηχάνημα Apple πληρώνεις σε ένα μεγάλο βαθμό και το λειτουργικό σύστημα. Εξαλλού αν το καλοσκεφτείς το iPhone 4 16gb στοιχίζει 660 ευρώ ενώ το HTC Desire που έχει παρνομοιότυπα χαρακτηριστικά κοστίζει μόλις 400 ευρώ.


οντως και συμφωνω πως η apple εχει κανει πολυ δουλεια στον τομεα του λειτουργικου, αλλωστε γι αυτο χρησιμοποιει tech aspects πολυ χαμηλα και τα μηχανιματα τις ανταπεξερχονται αριστα , αλλα κατα την γνωμη μου τα windows 7 εκλεισαν κατα πολυ την ψαλιδα...εξ αλλου και στα δυο laptop αγοραζεις λειτουργικο δεν τα παιρνεις , χωρις...

Τελευταία επεξεργασία από: nikosg21, 31/08/2010 - 13:24


#60   BHacker

BHacker

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:24

Nιώθω πραγματικά δικαιωμένος...!

Όλοι όσοι την πάτησαν με το 3Gs και δώσανε τα 3G αρρων άρρων, γιατί τσίμπησαν το παραμύθι του "Super Duper 3Gs", τώρα βγαίνουν και κράζουν το 4...!! :lol: :lol:
Όσα λέγαμε εμείς με τα 3G πριν 2 χρόνια τα λέτε εσείς τώρα...!

Αλλά το θέμα είναι οτι τότε είχαμε αντικειμενικό δίκιο εμείς (βαριέμαι να τα γράφω τώρα...!) ενώ εσείς τώρα δεν έχετε...!

H διαφορά είναι πολύ μεγάλη του 3Gs με το 4...! H διαφορά του 3G με το 3Gs δεν ήταν και γι' αυτό πρέπει να υπερασπιστείς την λάθος επιλογή που έκανες τότε....!! Γιατί??

Γιατί απλά είσαι Έλληνας...! Και έτσι κάνουμε εμείς...! :lol: :lol:

Φίλε θα διαφωνήσω εν μέρη.
Η διαφορά στην ταχύτητα μεταξύ του 3G και του 3GS είναι χαώδης. Είναι απλά η μέρα με την νύχτα.
Φυσικά λογικό είναι ο καθένας να προσπαθεί να δικαιολογήσει τον ευατό του για τις αγορές που κάνει. Εγώ περίμενα το iPhone 4, αλλά τελευταία στιγμή αποφάσισα και πήρα το HTC Desire. Ενώ είχα το iPhone 2G από το 2007.
Εξάλλου δεν είναι και ότι πιο εύκολο κάθε χρόνο να δίνεις 700 ευρώ για ένα κινητό τηλέφωνο, αν αναλογιστείς πως βρισκόμαστε εν μέσω μια παγκόσμιας κρίσης.
Επιπλέον μπορείς να φανταστείς πόσο δύσκολο είναι για κάποιον που δεν δουλεύει καν, όπως εγώ, αφού είμαι ακόμη μαθητής.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες