Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 πολυ φασαρια για το τιποτα.!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
464 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#376   vezyro

vezyro

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/09/2010 - 14:49

ολα καλα και ολα ωραια και ολες οι αποψεις δεκτες,αλλα ετοιμαστειτε το Σεπτεμβριο του 2011 να δωσετε 879 ευρω για το
32αρι



θα ανεβει παλι το Φ.Π.Α. ??

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#377   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2010 - 14:51

θα ανεβει παλι το Φ.Π.Α. ??

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο...

#378   giorgoos

giorgoos

    iPH Contributor

  • 962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/09/2010 - 14:51

ασε που μολις βγουν 2-3 ακομα μοντελα κανεις δεν θα μιλαει για το 4.και προσωπικη μου αποψη και προβλεψη με το περασμα των χρονων το 4 δεν θα σημαινει τιποτα στην ιστορια των iphone.ισως μονο και μονο γιατι τοποθετηθηκε η frond camera

#379   giorgoos

giorgoos

    iPH Contributor

  • 962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/09/2010 - 14:52

θα ανεβει παλι το Φ.Π.Α. ??



kai δεν ηταν μονο ο φπα που αυξησε την τιμη

#380   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2010 - 14:56

εγω παλι γιατι νομιζω πως η καμερα του γαλαξια ηταν καλυτερη?
(ειχα galaxy κανα 2μηνο και τωρα εχω το 4ρι)

#381   vezyro

vezyro

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/09/2010 - 14:59

ασε που μολις βγουν 2-3 ακομα μοντελα κανεις δεν θα μιλαει για το 4.και προσωπικη μου αποψη και προβλεψη με το περασμα των χρονων το 4 δεν θα σημαινει τιποτα στην ιστορια των iphone.ισως μονο και μονο γιατι τοποθετηθηκε η frond camera




Δεν νομιζω να μην παρει και αυτο την θεση διπλα στα υπολοιπα iphone.Eδω το 3gs με το 3g ειναι ολοιδια και αυτο που ξεχωριζει απο υλικα και καινοτομιες να ξεχαστει??Ναι αλλα απο θεμα χρονου οπως ειπες.Αν το iphone 5-6 θα ειναι ποιο δυνατα θα ασχολειθουν ολοι με αυτα και θα σβησει το 4 οπως το 2g μετα το 3g....και παει λεγοντας...

#382   giorgoos

giorgoos

    iPH Contributor

  • 962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/09/2010 - 15:07

συμφωνω για οτι λες για τα νεα μοντελα αλλα προσωπικα πιστευω οτι το 3Gs δυσκολα θα ξεχαστει..

#383   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2010 - 15:14

Έτσι πρέπει να είμαστε.. Όχι fanatized fans αλλα όχι και θανάσιμοι εχθροί :lol: ..Να ελπίζουμε για το καλύτερο για εμάς (Το συμφέρον του καταναλωτή)..

ε ενταξι τωρα, δουλευομαστε μου φενεται, εχετε παιξει το υπερτατο εγκωμιο της apple , λες και υπηρχε περιπτωση αν το galaxy S ειχε τη retina και το iphone την s.amoled να λεγατε οτι η retina ειναι καλυτερη...
τα κρατησα και τα δυο στο public h retina ειναι τελεια η super amoled ειναι λιγο (και τονιζω λιγο) καλυτερη, οχι επειδη οταν κανεις ultra zoom και κολλησεις και τη μαπα σου μεσα στην οθονη (για να δεις καποια λεπτομερια - ελεος δλδ) αλλα επειδη τα features της ειναι καλυτερα (οτι και αν σημαινει αυτο: λιγοτερη καταναλωση ενεργειας, φωτεινωτητα κλπ κλπ...)
πιασε και τα δυο στα χερια σου...και μετα εχε αποψη, αν και πιστευω οτι μια και ακομα αναμενεις το 4αρι μπορει να μην εχεις πιασει ουτε αυτο...

το πηρα και γω χθες το 4!!!ενταξει μπορω να πω πως απο θεμα κρατηματος στο χερι ηταν καλυτερο το 3gs.καθοταν καλυτερα στο χερι!!αλλα απο αποψη οθονης καμερας καμια σχεση το ενα με το αλλο!!!μερα με την νυχτα!!


ε οχι δα...ειναι καλυτερο στα παντα απο το 3gs αλλα στο θεμα κρατημα ελεος...to 3gs εμπαινε μεσα στο χερι σου...καταλαβαινεις οτι το κρατας...αυτο απλα στεκεται με ενα κενο απο κατω :P

Δεν νομιζω να μην παρει και αυτο την θεση διπλα στα υπολοιπα iphone.Eδω το 3gs με το 3g ειναι ολοιδια και αυτο που ξεχωριζει απο υλικα και καινοτομιες να ξεχαστει??Ναι αλλα απο θεμα χρονου οπως ειπες.Αν το iphone 5-6 θα ειναι ποιο δυνατα θα ασχολειθουν ολοι με αυτα και θα σβησει το 4 οπως το 2g μετα το 3g....και παει λεγοντας...


σωστα σιγα μην ξεχαστει το καζο της apple με το σημα....και τις εξωτερικες κεραιες απο αλουμινιο....

Τελευταία επεξεργασία από: nikosg21, 04/09/2010 - 15:16


#384   pkountanis

pkountanis

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 04/09/2010 - 15:18

εγω παλι γιατι νομιζω πως η καμερα του γαλαξια ηταν καλυτερη?


Ισως γιατι ετσι ειναι; :rolleyes:

#385   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 04/09/2010 - 15:31

ε ενταξι τωρα, δουλευομαστε μου φενεται, εχετε παιξει το υπερτατο εγκωμιο της apple , λες και υπηρχε περιπτωση αν το galaxy S ειχε τη retina και το iphone την s.amoled να λεγατε οτι η retina ειναι καλυτερη...
τα κρατησα και τα δυο στο public h retina ειναι τελεια η super amoled ειναι λιγο (και τονιζω λιγο) καλυτερη, οχι επειδη οταν κανεις ultra zoom και κολλησεις και τη μαπα σου μεσα στην οθονη (για να δεις καποια λεπτομερια - ελεος δλδ) αλλα επειδη τα features της ειναι καλυτερα (οτι και αν σημαινει αυτο: λιγοτερη καταναλωση ενεργειας, φωτεινωτητα κλπ κλπ...)
πιασε και τα δυο στα χερια σου...και μετα εχε αποψη, αν και πιστευω οτι μια και ακομα αναμενεις το 4αρι μπορει να μην εχεις πιασει ουτε αυτο...


Όντως δέν έχω πιάσει ούτε το 4G ούτε το Galaxy S και κρίνω αποκλειστικά και μόνο απο τα screenshots και quality tests και έχω καταλήξει στο συμπέρασμα οτι η Retina είναι καλύτερη..

Τώρα δέν ξέρω, το 4G θα το έχω στα χέρια μου σύντομα και θα κάνω και το ψυχικό να δώ Galaxy S έτσι για να μήν αμφισβητείται η άποψη μου..

Και είμαι σίγουρος πως άν ίσχυε το ανάποδο retina στο Galaxy S και SuperAmoled στο iPhone πάλι τα ίδια θα έλεγα διοτι πάντα κρίνω την ποιότητα της οθόνης απο το zoom ..

Αν και υπάρχει η άποψη : "when normal human being uses a phone he will not stick his eyes to the screen to see the pixel,engadget with ther strange comparison made samsung galaxy screen looks worse than my 6 year old phone,but here is a fair link that showing both phones from a normal distance"

Εγώ παραμένω σταθερός και λέω οτι ναί με zoom πρέπει να συγκρίνουμε..

#386   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2010 - 15:32

Εγω πάντως που είδα τι φωτο της παρουσίασης του iStorm κ το video έπαθα πλάκα. Δεν το περίμενα.

#387   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2010 - 15:41

Όντως δέν έχω πιάσει ούτε το 4G ούτε το Galaxy S και κρίνω αποκλειστικά και μόνο απο τα screenshots και quality tests και έχω καταλήξει στο συμπέρασμα οτι η Retina είναι καλύτερη..

Τώρα δέν ξέρω, το 4G θα το έχω στα χέρια μου σύντομα και θα κάνω και το ψυχικό να δώ Galaxy S έτσι για να μήν αμφισβητείται η άποψη μου..

Και είμαι σίγουρος πως άν ίσχυε το ανάποδο retina στο Galaxy S και SuperAmoled στο iPhone πάλι τα ίδια θα έλεγα διοτι πάντα κρίνω την ποιότητα της οθόνης απο το zoom ..

Αν και υπάρχει η άποψη : "when normal human being uses a phone he will not stick his eyes to the screen to see the pixel,engadget with ther strange comparison made samsung galaxy screen looks worse than my 6 year old phone,but here is a fair link that showing both phones from a normal distance"

Εγώ παραμένω σταθερός και λέω οτι ναί με zoom πρέπει να συγκρίνουμε..


ok εγω καληφθηκα απο την απαντηση σου, τουλαχιστον εισαι εισαι ειληκρινης...αν οντως τα λες σοβαρα...

#388   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 04/09/2010 - 16:04

. Πλέον έχω βάλει μία διάφανη θέκη της Belkin (ούτε σιλικόνη, ούτε σκληρό πλαστικό, κάτι ενδιάμεσο) που δεν κρύβει το τηλέφωνο. Να σημειώσω εδώ ότι στο σπίτι μου που τα είχα και τα δύο δίπλα - δίπλα (4 & 3Gs), το 3Gs είχε τρεις μπάρες και το 4 τέσσερις. Η ποιότητα συνομιλίας στο 4 είναι εμφανώς καλύτερη, πιθανότατα λόγω και του voice cancelling microphone.

Φίλε από που αγόρασες τη θήκη? Υπάρχει κάποιο site. Ψάχνω κάποια ακριβώς όπως την περίγραψες.

#389   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/09/2010 - 23:04

εγω παλι γιατι νομιζω πως η καμερα του γαλαξια ηταν καλυτερη?
(ειχα galaxy κανα 2μηνο και τωρα εχω το 4ρι)


ειναι καλυτερη. τελος.! αλλα δεν αρκει μονο αυτο για να παρεις galaxy και οχι iphone 4. :)

#390   chrbds

chrbds

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2010 - 00:53

ναι λοιπον κατα την αποψη μου πολυ μεγαλη φασαρια για το τπτ.. εχω ενα 3gs το οποιο το εχω στειλει για service και δεν την παλευω χωρις αυτο. αν ομως αυριο το πρωι θα πηγενα να αγορασω το κινητο κατα 99% θα αγοραζα το galaxy και οχι το iphone4. το 4αρι δεν εχει να μου προσφερει τπτ παραπανω απο οτι μου δεινει το 3gs. το μοναδικο μειονεκτιμα του galaxy απεναντι απο το 4αρι νομιζω πως ειναι η ποιοτητα κατασκευης,μοιαζει πολυ ψευτικο μπροστα στο iphone. αν δεν ειχα το 3gs τοτε πιστευω πως θα αγοραζα το 4αρι αλλα τωρα κατα την γνωμη μου δεν αξιζει..value for money (τα εχω δει και τα εχω δουλεψει και τα δυο τηλεφωνα)

δειτε και αυτο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες