Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 πολυ φασαρια για το τιποτα.!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
464 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   119

119

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 15:34

::) Η οθονη ειναι σαφεστατα καλυτερη απο το 3gs και καλο ειναι αν το εχετε κρατησει (τα εχω ολα διοτι τα παιρνω δωρεαν απο την επιδοτηση μου ) να δειτε πχ φωτο αλλων καμερων σε facebook κτλ . Εκει θα δειτε την διαφορα και κυριως στην διαδικασια μεγεθυνσης.
Τωρα η ανταποκριση απο εφαρμογη σε εφαρμογη και γενικα σε πατημα κουμπιου εως οτι αλλο ...του νεου επεξεργαστη σε συνδυασμο με την μεγαλη αυξηση μνημης ειναι τουλαχιστον !! αξιοπροσεκτη .
Και εγω ειμαι στους θαυμαστες της νεας εμφανισηςς θεωρω πιο σοφιστικε και ταυτοχρονα δυναμικο εγινε.

Ας μην βιαζομαστε εξαλου ολοι διοτι μην ξεχνατε ....Ακομα Δεν εχουμε εφαρμογες πολλες για το 4αρι που ισως να αναδειξουν σε ολο τους το φασμα τις δυνατοτητες του.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   3ftw

3ftw

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 15:35

iPhανατίλα - Ανοιχτή επιστολή στους κατόχους iPhone

ενα πολυ σοβαρο αρθρο π δειχνει την πραγματικοτητα...το iphone πλεον εχει καταντησει βλαχοcayen

#123   gk002

gk002

    Newbie

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 15:38

Δεν είμαι σε κανενός την τσέπη κανενός και ο καθένας μπορεί να πράξει ότι θέλει. Αδιαμφισβήτητο γεγονός είναι όμως ότι η διαφορά μεταξύ 3Gs και 4 είναι πολύ μεγαλύτερη από ότι 3G και 3Gs. Άρα όντως το iPhone 4 είναι ένα σημαντικό update στη σειρά του iPhone. συμφωνώ με το Jobs που το λέει το μεγαλύτερο update ever.

τώρα αν αξίζει κάποιος να το πάρει αυτό είναι συνισταμένη πολλών πραγμάτων τα περισσότερα των οποίων είναι υποκειμενικά και δεν έχουν σχέση με το τηλέφωνο αυτό καθ' αυτό.

Η οικονομική συγκυρία δεν ευνοεί καθόλου και η αγορά είναι δύσκολη γενικά. Όταν αρχίσουν να σκάνε και τα μεγάλα κανόνια στα τέλη του 10 αρχές του 11 δεν θα είναι εύκολο για κανένα.

Με άλλα λόγια συμφωνώ με το τίτλο του άρθρου από άλλη σκοπιά όμως διότι από τεχνολογική το iPhone 4 έχει να πει πολλά.
Οικονομοτεχνικά δεν θα πρότεινα σε κάποιον να επενδύσει στην αγορά του αν δεν έχει κάποια οικονομική άνεση μιας και το 3Gs τον καλύπτει για τουλάχιστον 1 χρόνο ακόμη.
Προσωπικά δεν ξέρω τι θα κάνω. Είμαι διχασμένος μιας και θα προβώ σε αγορά του iPad (για συγκεκριμένους λόγους) και το budget μου είναι πιεσμένο.
Ίδωμεν...


Πολύ καλό ερώτημα...!! :rolleyes:

iPhone 4 ή iPad?? και γιατί...!! ;)

Γιατί αυτό ήταν το ερώτημα το δικό μου!! Και κατέληξα στο iPhone 4!! :)

#124   god21

god21

    iPH Contributor

  • 1.019 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/08/2010 - 15:38

Εγώ που είχα το 3G, το iPhone 4 με άφησε άφωνο. Ανοίξτε κάνα παιχνίδι και δείτε τι επεξεργαστή έχει, ακόμα και τα γραφικά του παιχνιδιού για πείτε πιο τα δείχνει καλύτερα;

#125   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 31/08/2010 - 15:38

Φίλτατε, ο έρωτάς σου με το μήλο σε έχει τυφλώσει και μονολογείς ... :P
Το ζητούμενο που πρέπει να απασχολεί από όλα τα προηγούμενα ποστ είναι το αν αξίζει η μετάβαση από το 3GS στο 4 σε σχέση πάντα με την τιμή του τελευταίου και φυσικά αν αξίζει όλος ο ντόρος για ένα κινητό που κοστίζει (σαν υλικά) 150 ευρώ!!! και πουλιέται 800!!! (και σαν κερασάκι έχει και μερικούς γελοίους περιορισμούς που θέλουμε άπειρες σελίδες συζήτησης και φυσικά και το "προβληματάκι" της κεραίας)

Εγώ προσωπικά, θα το πάρω τον 4αρι μόνο αν το βρω σε τιμή ευκαιρίας... (είτε από αγγελία, είτε από κάποιο καλό πρόγραμμα συμβολαίου)!! 800 όμως δεν τους ακουμπάω που να χτυπιούνται, γιατί απλά νομίζω πως ΔΕΝ αξίζει για ΤΟΣΑ λεφτά!)
Η ομορφιά του και πολλά άλλα θετικά που έχει είναι δεδομένα, δεν πρέπει να το αμφισβητήσει κανείς αυτό!!!


Πρακτικά πιστεύω πως αυτοί που το κατηγορούν είναι όσοι δέν μπορούν να το αποκτήσουν γενικότερα και όχι μόνο επειδή κάνει 800 ευρώ..

Τώρα σεβαστή η άποψη σου και μπορει να με πείς και fanboy γιατι πολύ την υποστηρίζω την apple αλλα μήν νομίζεις οτι εγώ δέν θα ήθελα να κάνει 400 ευρώ ή 300 γιατι πάνω απο όλα είμαστε καταναλωτές και κοιτάμε το προσωπικό μας συμφέρον..

#126   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/08/2010 - 15:39

Στην Αμερικη αυτη τη στιγμη γινεται ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ με το Android και εμεις εδω ασχολουμαστε με τον αν το Iphone 4 αξιζει ή οχι 800 ευρω!!

Ριξτε μια ματια στις παρακατω συσκευες και τα χαρακτηριστικα τους!

1. HTC EVO 4G
2. MOtorola Droid X
3. Motorola Droid 2

Οι συσκευες αυτες κυκλοφορουν ΗΔΗ και σε λιγο καιρο θα ερθουν και οι ευρωπαικες τους εκδοσεις.


Πριν ενα χρονο η Apple επαιζε ΜΟΝΗ ΤΗΣ.

Αυτος ηταν και ο λογος που δεν εβρισκες ΠΟΥΘΕΝΑ να αγορασεις το 3GS της πρωτες μερες κυκλοφοριας.


Φετος φιλοι μου οσο και αν δε θελετε να το παραδεχτειτε τα πραγματα εχουν αλλαξει...

#127   gk002

gk002

    Newbie

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 15:42

Στην Αμερικη αυτη τη στιγμη γινεται ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ με το Android και εμεις εδω ασχολουμαστε με τον αν το Iphone 4 αξιζει ή οχι 800 ευρω!!

Ριξτε μια ματια στις παρακατω συσκευες και τα χαρακτηριστικα τους!

1. HTC EVO 4G
2. MOtorola Droid X
3. Motorola Droid 2

Οι συσκευες αυτες κυκλοφορουν ΗΔΗ και σε λιγο καιρο θα ερθουν και οι ευρωπαικες τους εκδοσεις.


Πριν ενα χρονο η Apple επαιζε ΜΟΝΗ ΤΗΣ.

Αυτος ηταν και ο λογος που δεν εβρισκες ΠΟΥΘΕΝΑ να αγορασεις το 3GS της πρωτες μερες κυκλοφοριας.


Φετος φιλοι μου οσο και αν δε θελετε να το παραδεχτειτε τα πραγματα εχουν αλλαξει...


Σεβαστή και η δική σου άποψη! :)

#128   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/08/2010 - 15:44

Πρακτικά πιστεύω πως αυτοί που το κατηγορούν είναι όσοι δέν μπορούν να το αποκτήσουν γενικότερα και όχι μόνο επειδή κάνει 800 ευρώ..

Τώρα σεβαστή η άποψη σου και μπορει να με πείς και fanboy γιατι πολύ την υποστηρίζω την apple αλλα μήν νομίζεις οτι εγώ δέν θα ήθελα να κάνει 400 ευρώ ή 300 γιατι πάνω απο όλα είμαστε καταναλωτές και κοιτάμε το προσωπικό μας συμφέρον..


Τα εχω παρει ολα τσαμπα απο την εταιρικη επιδοτηση και το 4αρι το εμπορευτηκα κιολας.

ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ 800 ΕΥΡΩ ΤΟ 4!!

Δηλαδη αν του χρονου του βαλουν ραδιοφωνο , Super Amoled , HDMI και το πανε στα 64GB θα πρεπει με τη λογικη σου να κοστιζει 900-1000 ευρω ;


Να δω τι αλλο θα διαβασω εδω μεσα...

#129   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 31/08/2010 - 15:45

iPhανατίλα - Ανοιχτή επιστολή στους κατόχους iPhone

ενα πολυ σοβαρο αρθρο π δειχνει την πραγματικοτητα...το iphone πλεον εχει καταντησει βλαχοcayen


Δεν συμφωνώ καθόλου..
Να σου πώ και κάτι σε έχω στιγματίσει γενικότερα σαν troll παρά ώς σωστό καταναλωτή..

#130   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 31/08/2010 - 15:46

Τα εχω παρει ολα τσαμπα απο την εταιρικη επιδοτηση και το 4αρι το εμπορευτηκα κιολας.

ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ 800 ΕΥΡΩ ΤΟ 4!!

Δηλαδη αν του χρονου του βαλουν ραδιοφωνο , Super Amoled , HDMI και το πανε στα 64GB θα πρεπει με τη λογικη σου να κοστιζει 900-1000 ευρω ;


Να δω τι αλλο θα διαβασω εδω μεσα...


Μα εφόσον το κόστος παραγωγής είναι γύρω στα 250$ ακόμα και 64 να το πάνε και το κόστος να πάει 300-350$ πάλι μπορούν να το πουλήσουν στα 800..

Το θέμα της τιμής εξαρτάται απο το κέρδος που θέλει να έχει η apple..

EDIT: Και εφόσον 3GS , 4G πουλήθηκαν γύρω στα 750 τελικώς δέν βλέπω γιατι το 5 να πάει 900-1000..

Τελευταία επεξεργασία από: Agnwristos, 31/08/2010 - 15:47


#131   3ftw

3ftw

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 15:47

Δεν συμφωνώ καθόλου..
Να σου πώ και κάτι σε έχω στιγματίσει γενικότερα σαν troll παρά ώς σωστό καταναλωτή..

εχω και εγω iphone..οχι το 4 αλλα το 3g...δεν ειναι ΘΕΟΣ το iphone 4..ενα κινητο ειναι που κανει ακριβως οτι ολα τ υπολοιπα...μονο π εχει 100.000 apps παραπανω και κοστιζει 700-800Ε

#132   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 31/08/2010 - 15:51

εχω και εγω iphone..οχι το 4 αλλα το 3g...δεν ειναι ΘΕΟΣ το iphone 4..ενα κινητο ειναι που κανει ακριβως οτι ολα τ υπολοιπα...μονο π εχει 100.000 apps παραπανω και κοστιζει 700-800Ε

Δέν συμφωνώ.. Φυσικα και δέν κάνει ότι και όλα τα άλλα κινητά..
Βέβαια άν εσύ θές κινητό μόνο για κλήσεις δέν βλέπω τον λόγο να πάρεις iPhone και όχι ένα Samsung των 40Ε..

Το μόνο που παίζει ρόλο είναι το τι προσφέρει και το Budget που έχεις..
Αν έχεις αυτά τα 800 ευρώ και θές video , apps και γενικότερα ένα SmartPhone ας το πάρεις..
Άν πάλι δέν τα έχεις ας μήν το πάρεις αλλα δέν χρειάζεται και να το κατηγορείς..

#133   gk002

gk002

    Newbie

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 15:52

εχω και εγω iphone..οχι το 4 αλλα το 3g...δεν ειναι ΘΕΟΣ το iphone 4..ενα κινητο ειναι που κανει ακριβως οτι ολα τ υπολοιπα...μονο π εχει 100.000 apps παραπανω και κοστιζει 700-800Ε


Μα δεν κάνει ότι και όλα τα άλλα και γι' αυτό έχει πουλήσει τόσο!

Αν θες κάτι για να μιλάς έχει η Vodafone κάτι ωραία με 9.99 ευρώ...! Super value for money!

#134   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 31/08/2010 - 15:58

Με συγχωρείτε αλλά τι κάνει που δεν κάνουν άλλα τηλέφωνα; Μιλάω σαν τηλέφωνο όχι μέσω κάποιου app... Αν το πάμε έτσι υπάρχουν συσκευές που παίρνουν apps και κάνουν τουλάχιστον ότι κάνει και το iPhone.

Έτσι όπως το βλέπω η κατάσταση είναι έτσι:
  • Είσαι casual χρήστης και θες ένα διασκεδαστικό τηλέφωνο-παιχνίδι; iPhone
  • Θες να κάνεις τη δουλειά σου γρήγορα, απλά και με ασφάλεια; BlackBerry
  • Είσαι tech freak και δε θες περιορισμούς; Android


#135   3ftw

3ftw

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 15:59

Δέν συμφωνώ.. Φυσικα και δέν κάνει ότι και όλα τα άλλα κινητά..
Βέβαια άν εσύ θές κινητό μόνο για κλήσεις δέν βλέπω τον λόγο να πάρεις iPhone και όχι ένα Samsung των 40Ε..

Το μόνο που παίζει ρόλο είναι το τι προσφέρει και το Budget που έχεις..
Αν έχεις αυτά τα 800 ευρώ και θές video , apps και γενικότερα ένα SmartPhone ας το πάρεις..
Άν πάλι δέν τα έχεις ας μήν το πάρεις αλλα δέν χρειάζεται και να το κατηγορείς..

γιατι δηλαδη μονο το iphone 4 τραβαει video και εχει apps.?ακομα και το samsung wave με bada εχει app store..

ενταξει κατανοω οτι εχει πολλα apps και τραβαει πολυ καλο βιντεο αλλα εσυ και γενικα πολλοι νιωθετε special one εχοντας ενα iphone 4...
δεν καταλαβαινεις τον τροπο σκεψης μου...
σε τυφλωνει η λαμψη του...και πριν βγει το iphone 4 ειχες gps στο κινητο..apps....
το λαθος π κανεις και κανετε πολλοι ειναι να το θεοποιειτε..
τι να το κανω εγω το app για βιντεο οταν υπραχουν πολυ καλα προγραμματα (imac ου πιθανοτατα εχουν καποιοι.?)..
τι να την κανω την επεξεργασια των βιντεο.?
να τραβαω την καθε βλακεια να την επεξεργαζομαι και να προσπαθω να δικαιολογησω τα λεφτα που εδωσα..?


ο καταναλωτισμος και η αναγκη για υλικα αγαθα σε ολο της το μεγαλειο...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες