Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 πολυ φασαρια για το τιποτα.!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
464 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   sale

sale

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 14:51

και εγώ πιστεύω πως δεν το έχει. i m just saying...


Για το αν το εχω η οχι, θελετε να βγαλω να ανεβασω τωρα βιντεακι να το δειτε και να λεω και το nick name μου οσο σας το δειχνω; Και απο οτι φενεται στο ολο θεμα απλως αναψα ενα σπιρτο στις ανησυχιες του καθενος για το αν τελικα το 4 ειναι οτι μας λεει.!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   Chris123GR

Chris123GR

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 31/08/2010 - 14:52

Μιας και συζητάμε το αν αξίζει ή όχι η αγορά του iphone 4 θα ήθελα μόνο να προσθέσω στην συζήτηση ότι με τα σημερινά δεδομένα (ΦΠΑ 23% , περικοπές μισθών κλπ) δεν είναι και τόσο δελεαστική πλέον η πρόταση . Αν μου περίσσευαν θα ήθελα να μετακομίσω από τον ονειρόκοσμο του 3g σε αυτόν του 4 αλλά δεδομένης της πραγματικότητας ότι πρέπει να εξανεμίσω έναν μισθό για να το αποκτήσω........... αδυνατώ ! Ίσως αν μιλούσαμε 2 χρόνια πριν και 100 ευρώ πιο κάτω να ήταν διαφορετικά τα πράγματα .
Πέραν αυτού είναι μια καταπληκτική φορητή συσκευή - ένα διαμάντι τεχνολογίας και ζηλεύω που προς το παρόν δεν μπορώ να αποκτήσω .

#108   johnpsom

johnpsom

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 14:58

Επειδή υπάρχει ελευθερία απόψεων και το topic είναι για το αν έχει γίνει πολύ φασαρία για το τίποτα, δείτε και εδώ.

Επίσης καλό θα ήταν να σκεφτείτε πότε τα PC βγήκαν, πως βγήκαν στην αγορά και που αποσκοπούσαν, και θα καταλάβετε γιατί είχαν τέτοια διείσδυση στην αγορά, την στιγμή που η αγαπημένη μου AMIGA 500, το 1987 είχε 32μπιτο επεξεργαστή και περιβάλλον windows και απλά κόστιζε 4 φορές παραπάνω και μόνο με την έλευση των 32μπιτον PC και τα W2K αντικατέστησαν τις σειρές της AMIGA σε ραδιοφωνικούς και τηλεοπτικούς σταθμούς.

Βγάζω το καπέλο σε αυτούς που καταφέρνουν με το μικρότερο δυνατό κόστος να κρατάνε αμείωτο το ενδιαφέρον του καταναλωτή πχ. με ελλειπή χαρακτηριστικά ώστε να αναπτύσσονται οι underground (δωρεάν διαφήμιση με καλύτερη απόδοση).

Μι ξεχνάμε ότι όπως σε ένα μικρό παιδάκι που δεν ασχολείται με κάτι που έχει μπροστά του του κεντρίζεις το ενδιαφέρον με το να του πεις "Μη το πειράξεις", έτσι και σε ένα καταναλωτή αν του πεις "Μπορεί να κάνει αυτό αλλά στο απαγορεύω" απλά θα τον ωθήσεις να το αγοράσει για να κάνει το απαγορευμένο.

Μη παραμυθιάζεστε με ποιο είναι καλύτερο από ποιο. Καλύτερα αποφασίστε ποιο σας ταιριάζει περισσότερο.

Αυτά...

#109   gk002

gk002

    Newbie

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 15:02

ωραια αλλαζω την ερωτηση... μπορει καποιος να μου πει γιατι απο το 3gs να παω στο 4?


1. Για την οθόνη του
2. Τον επεξεργαστή του
3. Το Facetime
4. Το design

#110   johnpsom

johnpsom

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 15:02

Α, και ξέχασα, είμαι από τους τυχερούς (αλλά δεν θεωρώ ότι είμαι ο μόνος) που ποτέ δεν πλήρωσα για κανένα από τα iPhone 3G, 3GS, 4, γιατί απλά με κάλυπτε η εταιρική επιδότηση. Οπότε σε επίπεδο τιμής δεν με απασχόλησε ποτέ.

Ορκίστηκα το Nokia μπανάνα που είχα κάποτε, να είναι το τελευταίο κινητό που πληρώνω και μέχρι τώρα τα πάω καλά.

C U later....

#111   popcornito24

popcornito24

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 15:02

Γνώμη μου παιδιά πιστεύω ότι το τι αξίζει καλά καλά το iphone 4, θα το δούμε όταν βγουν εφαρμογές που χρειάζονται παραπάνω ταχύτητα/μνήμη
Προς το παρόν οι εφαρμογές είναι στα μέτρα του 3gs(οι πιο πολλές).Δεν έχω δει προσωπικά κάποια εφαρμογή που να "τσιτώνει" το iphone 4, πως τρέχει στο 3gs.Πάντως για μένα η διαφορά του 4 με το 3gs προς το παρόν φαίνεται στα χαρακτηριστικά κ την κάμερα.Αργότερα ,πιστεύω, θα δούμε τι πραγματικά αξίζει(Πολύ περισσότερο από το 3gs)

#112   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 15:04

Ο καθένας κρίνεται απο τα λεγόμενα, ή στην προκειμένη περίπτωση απο τις μπούρδες που λέει!! Και οι απαντήσεις που παίρνει είναι ανάλογες με τα λόγια που είπε. Όταν κάποιος συγκρίνει την οθόνη του 4 με την οθόνη του 3GS ε τότε οι απαντήσεις που πήρε είναι και λίγες. Και φυσικά οι ανίδεοι και κολλημενοι το γύρισαν στο γνωστο και παλιό (και κουραστικό πλέον fan boys). Μα καλά μονο με οξεία στραβάρα μπορεί κάποιος να μην πάθει πλάκα με την οθόνη του 4. Άσε βέβαια που οι μισόι δεν έχουν δει ακόμη το 4 και κάνουν και τους ειδικούς. Και σαν γράφω το μήνυμα κοιτάζω την οθόνη του 4 και του 3GS ενός φίλου και ψάχνω τοίχο να κτυπήσω το κεφάλι μου! ΜΑ ΕΙΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ; Δεν συγκρίνεται η μια οθόνη με την άλλη.

P.S. Σε αυτούς που πρόκειται να με που fan boy, προτείνω να πάρουν στα χέρια τους το 4άρι για να επιβεβαιώσουν ότα αυτά που λέω δεν τα λέω γιατί είμαι fan boy αλλά γιατί είναι η αλήθεια!

Τελευταία επεξεργασία από: sotoskawasaki, 31/08/2010 - 15:05


#113   popcornito24

popcornito24

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 15:08

Ο καθένας κρίνεται απο τα λεγόμενα, ή στην προκειμένη περίπτωση απο τις μπούρδες που λέει!! Και οι απαντήσεις που παίρνει είναι ανάλογες με τα λόγια που είπε. Όταν κάποιος συγκρίνει την οθόνη του 4 με την οθόνη του 3GS ε τότε οι απαντήσεις που πήρε είναι και λίγες. Και φυσικά οι ανίδεοι και κολλημενοι το γύρισαν στο γνωστο και παλιό (και κουραστικό πλέον fan boys). Μα καλά μονο με οξεία στραβάρα μπορεί κάποιος να μην πάθει πλάκα με την οθόνη του 4. Άσε βέβαια που οι μισόι δεν έχουν δει ακόμη το 4 και κάνουν και τους ειδικούς. Και σαν γράφω το μήνυμα κοιτάζω την οθόνη του 4 και του 3GS ενός φίλου και ψάχνω τοίχο να κτυπήσω το κεφάλι μου! ΜΑ ΕΙΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ; Δεν συγκρίνεται η μια οθόνη με την άλλη.

P.S. Σε αυτούς που πρόκειται να με που fan boy, προτείνω να πάρουν στα χέρια τους το 4άρι για να επιβεβαιώσουν ότα αυτά που λέω δεν τα λέω γιατί είμαι fan boy αλλά γιατί είναι η αλήθεια!


+1 για την οθόνη..

#114   gk002

gk002

    Newbie

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 15:09

Ο καθένας κρίνεται απο τα λεγόμενα, ή στην προκειμένη περίπτωση απο τις μπούρδες που λέει!! Και οι απαντήσεις που παίρνει είναι ανάλογες με τα λόγια που είπε. Όταν κάποιος συγκρίνει την οθόνη του 4 με την οθόνη του 3GS ε τότε οι απαντήσεις που πήρε είναι και λίγες. Και φυσικά οι ανίδεοι και κολλημενοι το γύρισαν στο γνωστο και παλιό (και κουραστικό πλέον fan boys). Μα καλά μονο με οξεία στραβάρα μπορεί κάποιος να μην πάθει πλάκα με την οθόνη του 4. Άσε βέβαια που οι μισόι δεν έχουν δει ακόμη το 4 και κάνουν και τους ειδικούς. Και σαν γράφω το μήνυμα κοιτάζω την οθόνη του 4 και του 3GS ενός φίλου και ψάχνω τοίχο να κτυπήσω το κεφάλι μου! ΜΑ ΕΙΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ; Δεν συγκρίνεται η μια οθόνη με την άλλη.

P.S. Σε αυτούς που πρόκειται να με που fan boy, προτείνω να πάρουν στα χέρια τους το 4άρι για να επιβεβαιώσουν ότα αυτά που λέω δεν τα λέω γιατί είμαι fan boy αλλά γιατί είναι η αλήθεια!


Συμφωνώ απόλυτα...! 8)

#115   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 31/08/2010 - 15:15

1. Για την οθόνη του
2. Τον επεξεργαστή του
3. Το Facetime
4. Το design


το facetime και το design με αφηνουν απλα αδιαφορο...

για το επεξεργαστη θα πω πως ναι μεν ειναι πιο γρηγορο το 4 αλλα η διαφορα ειναι παρα πολυ μικρη...
για την οθονη συμφωνω πως ειναι καλυτερη απο to 3gs αλλα πιστευω πως δεν αξιζουν 700€ μονο για μια οθονη...

#116   gk002

gk002

    Newbie

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 15:21

το facetime και το design με αφηνουν απλα αδιαφορο...

για το επεξεργαστη θα πω πως ναι μεν ειναι πιο γρηγορο το 4 αλλα η διαφορα ειναι παρα πολυ μικρη...
για την οθονη συμφωνω πως ειναι καλυτερη απο to 3gs αλλα πιστευω πως δεν αξιζουν 700€ μονο για μια οθονη...


Οπότε μην το πάρεις...!

Εμένα με ενθουσίασαν όλα τα παραπάνω και το πήρα!
259 ευρώ με συμβόλαιο.

#117   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 31/08/2010 - 15:24

Ο καθένας κρίνεται απο τα λεγόμενα, ή στην προκειμένη περίπτωση απο τις μπούρδες που λέει!! Και οι απαντήσεις που παίρνει είναι ανάλογες με τα λόγια που είπε. Όταν κάποιος συγκρίνει την οθόνη του 4 με την οθόνη του 3GS ε τότε οι απαντήσεις που πήρε είναι και λίγες. Και φυσικά οι ανίδεοι και κολλημενοι το γύρισαν στο γνωστο και παλιό (και κουραστικό πλέον fan boys). Μα καλά μονο με οξεία στραβάρα μπορεί κάποιος να μην πάθει πλάκα με την οθόνη του 4. Άσε βέβαια που οι μισόι δεν έχουν δει ακόμη το 4 και κάνουν και τους ειδικούς. Και σαν γράφω το μήνυμα κοιτάζω την οθόνη του 4 και του 3GS ενός φίλου και ψάχνω τοίχο να κτυπήσω το κεφάλι μου! ΜΑ ΕΙΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ; Δεν συγκρίνεται η μια οθόνη με την άλλη.

P.S. Σε αυτούς που πρόκειται να με που fan boy, προτείνω να πάρουν στα χέρια τους το 4άρι για να επιβεβαιώσουν ότα αυτά που λέω δεν τα λέω γιατί είμαι fan boy αλλά γιατί είναι η αλήθεια!


Φίλτατε, ο έρωτάς σου με το μήλο σε έχει τυφλώσει και μονολογείς ... :P
Το ζητούμενο που πρέπει να απασχολεί από όλα τα προηγούμενα ποστ είναι το αν αξίζει η μετάβαση από το 3GS στο 4 σε σχέση πάντα με την τιμή του τελευταίου και φυσικά αν αξίζει όλος ο ντόρος για ένα κινητό που κοστίζει (σαν υλικά) 150 ευρώ!!! και πουλιέται 800!!! (και σαν κερασάκι έχει και μερικούς γελοίους περιορισμούς που θέλουμε άπειρες σελίδες συζήτησης και φυσικά και το "προβληματάκι" της κεραίας)

Εγώ προσωπικά, θα το πάρω τον 4αρι μόνο αν το βρω σε τιμή ευκαιρίας... (είτε από αγγελία, είτε από κάποιο καλό πρόγραμμα συμβολαίου)!! 800 όμως δεν τους ακουμπάω που να χτυπιούνται, γιατί απλά νομίζω πως ΔΕΝ αξίζει για ΤΟΣΑ λεφτά!)
Η ομορφιά του και πολλά άλλα θετικά που έχει είναι δεδομένα, δεν πρέπει να το αμφισβητήσει κανείς αυτό!!!

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 31/08/2010 - 15:26


#118   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 31/08/2010 - 15:26

Πραγματικά γελάω με μερικούς από εσάς. Κάποιος κακολόγησε το κινητάκι σας και εσείς είστε διατεθιμένοι να κάνετε χαρακίρι προκειμένου να τον πείσετε ότι είναι καλύτερο το iPhone. Ο άνθρωπος κρίνει σύμφωνε με τις ανάγκες του και εσείς σύμφωνα με το tattoo της Apple που έχετε (ή θέλετε να κάνετε).

Ξυπνήστε. Την Apple την πληρώνετε, δε σας πληρώνει...

#119   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 31/08/2010 - 15:28

γτ 3G με 3GS η μονή διάφορα που έχουν είναι ταχύτητά ενώ το 3gs με 4 έχουν μεγάλη διάφορα design οθόνη κλπ


Μα τα ίδια λέμε.. Απλά γενικότερα είναι θέμα budget..

Γιατί κάποιος που έχει high budget απο 3g θα πάει στο 3GS και απο το 3GS στο 4G ενώ κάποιος που θα έχει χαμηλό budget θα το σκεφτεί σίγουρα πιό πολύ και ασχέτως τη μεγάλη διαφορα 3GS - 4G να πεί "Κάθε χρόνο 700 ευρώ δέν λένε" ειδικά για αυτό που Bla bla bla..

Εγώ πιστεύω πως κάποιος που δέν μπορεί να πάρει το iPhone το κοιτάει εξοχυνιστικά και μπoρεί να πεί πως 100-300 ευρώ είναι υπέραρκετα για κινητό ενώ κάποιος που έχει high budget θα το πάρει χαλαρα (Τα δύο διαφορετικά άκρα High Budget κ Low Budget) δίχως πολύ σκέψη..

Τελευταία επεξεργασία από: Agnwristos, 31/08/2010 - 15:29


#120   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 15:33

Δεν είμαι σε κανενός την τσέπη κανενός και ο καθένας μπορεί να πράξει ότι θέλει. Αδιαμφισβήτητο γεγονός είναι όμως ότι η διαφορά μεταξύ 3Gs και 4 είναι πολύ μεγαλύτερη από ότι 3G και 3Gs. Άρα όντως το iPhone 4 είναι ένα σημαντικό update στη σειρά του iPhone. συμφωνώ με το Jobs που το λέει το μεγαλύτερο update ever.

τώρα αν αξίζει κάποιος να το πάρει αυτό είναι συνισταμένη πολλών πραγμάτων τα περισσότερα των οποίων είναι υποκειμενικά και δεν έχουν σχέση με το τηλέφωνο αυτό καθ' αυτό.

Η οικονομική συγκυρία δεν ευνοεί καθόλου και η αγορά είναι δύσκολη γενικά. Όταν αρχίσουν να σκάνε και τα μεγάλα κανόνια στα τέλη του 10 αρχές του 11 δεν θα είναι εύκολο για κανένα.

Με άλλα λόγια συμφωνώ με το τίτλο του άρθρου από άλλη σκοπιά όμως διότι από τεχνολογική το iPhone 4 έχει να πει πολλά.
Οικονομοτεχνικά δεν θα πρότεινα σε κάποιον να επενδύσει στην αγορά του αν δεν έχει κάποια οικονομική άνεση μιας και το 3Gs τον καλύπτει για τουλάχιστον 1 χρόνο ακόμη.
Προσωπικά δεν ξέρω τι θα κάνω. Είμαι διχασμένος μιας και θα προβώ σε αγορά του iPad (για συγκεκριμένους λόγους) και το budget μου είναι πιεσμένο.
Ίδωμεν...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες