Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τελικά υπάρχει πρόβλημα ή όχι στο σήμα του 4?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
402 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Τελικά υπάρχει πρόβλημα στο σήμα στο 4? (415 μέλη έχουν ψηφίσει)

Σαν ιδιοκτήτες iPhone 4 αντιμετωπίζετε πρόβλημα με το σήμα?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#271   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 28/09/2010 - 14:14

Eννοώ αν αγοράσω ένα iPhone 4 1/10. Όχι να το έχω από πριν και να ζητήσω τα λεφτά μου μετά τις 30/9.
Πάντως πιστεύω ότι είναι δύσκολο να γίνεται αυτό με τη vodafone και την cosmote που είναι υπεύθυνες. Αν βάλετε μέσα και τις επιδοτήσεις κτλ είναι πραγματικά δύσκολο να γίνει κατι τέτοιο.


Άν είναι no-limit policy ναί αλλα δέν ξερω.. Πάντως σίγουρα χάνεις την θήκη..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 28/09/2010 - 14:16

Άν είναι no-limit policy ναί αλλα δέν ξερω.. Πάντως σίγουρα χάνεις την θήκη..


Nαι το ξέρω αυτό. Εγώ θα το αγοράσω αυτό το ΣΚ (δηλαδή 1/10). Από τη μία το ξέρω ότι χάνω τη θήκη. Από την άλλη ελπίζω για τίποτα νέες παρτίδες. Αλλά πέρα από αυτό θέλω να ξέρω ότι έχω τη δυνατότητα να πάρω τα λεφτά μου πίσω αν το πρόβλημα είναι έντονο. (Γιατί θα πουλήσω και το 3Gs πριν αγοράσω το 4 ) και δεν θέλω να μείνω χωρίς κινητό :P

#273   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 28/09/2010 - 14:17

Eννοώ αν αγοράσω ένα iPhone 4 1/10. Όχι να το έχω από πριν και να ζητήσω τα λεφτά μου μετά τις 30/9.
Πάντως πιστεύω ότι είναι δύσκολο να γίνεται αυτό με τη vodafone και την cosmote που είναι υπεύθυνες. Αν βάλετε μέσα και τις επιδοτήσεις κτλ είναι πραγματικά δύσκολο να γίνει κατι τέτοιο.

Αυτό δεν το γνωρίζω φίλε μου. Αλλά λογικά και αυτό υπόκειται στην πολίτικη της Apple. Οπότε διάβασε καλά τους όρους επιστροφής τηλεφώνου, χρημάτων, και αποφάσισε για το αν σε συμφέρει η όχι.

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#274   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 28/09/2010 - 14:18

Nαι το ξέρω αυτό. Εγώ θα το αγοράσω αυτό το ΣΚ (δηλαδή 1/10). Από τη μία το ξέρω ότι χάνω τη θήκη. Από την άλλη ελπίζω για τίποτα νέες παρτίδες. Αλλά πέρα από αυτό θέλω να ξέρω ότι έχω τη δυνατότητα να πάρω τα λεφτά μου πίσω αν το πρόβλημα είναι έντονο. (Γιατί θα πουλήσω και το 3Gs πριν αγοράσω το 4 ) και δεν θέλω να μείνω χωρίς κινητό :P


Spoiler


#275   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 28/09/2010 - 14:23

Spoiler


Πολύ χρήσιμο thanx :)

#276   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 28/09/2010 - 14:24

Πολύ χρήσιμο thanx :)


Thank Jimmy Kane .. Not me :P

#277   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/09/2010 - 15:17

Παιδιά μου φαίνεται τελείως απίθανο να αλλάξουν κάτι στην κατασκευή του. Για έναν πολύ απλό λόγο:
Φανταστείτε να βγάλουν μία καινούργια παρτίδα ή την άσπρη παρτίδα διαφοροποιημένη, ξέρετε τι θα γίνει?
Θα πάρει το τηλέφωνο το iFixit ή το Gizmoto, θα το ξεκοιλιάσουν όπως κάνουν συνήθως, θα το βγάλουν στην φόρα και μετά η Apple θα πρέπει να παραδεχτεί ότι έκανε κατασκευαστικό λάθος και τότε όλοι οι νυν κάτοχοι θα απαιτήσουν αντικατάσταση και θα προβούν σε μηνήσεις. Ξέρετε τότε τι θα πάθει η μετοχή της Apple? Θα κάνει ελεύθερη πτώση...
Αυτό δυστυχώς δεν μπορεί ποτέ να γίνει. Αυτά που ακούγονται είναι μόνο φήμες και δυστυχώς για όλα τα παραπάνω θα παραμείνουν φήμες.

#278   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/09/2010 - 15:24

Παιδιά μου φαίνεται τελείως απίθανο να αλλάξουν κάτι στην κατασκευή του. Για έναν πολύ απλό λόγο:
Φανταστείτε να βγάλουν μία καινούργια παρτίδα ή την άσπρη παρτίδα διαφοροποιημένη, ξέρετε τι θα γίνει?
Θα πάρει το τηλέφωνο το iFixit ή το Gizmoto, θα το ξεκοιλιάσουν όπως κάνουν συνήθως, θα το βγάλουν στην φόρα και μετά η Apple θα πρέπει να παραδεχτεί ότι έκανε κατασκευαστικό λάθος και τότε όλοι οι νυν κάτοχοι θα απαιτήσουν αντικατάσταση και θα προβούν σε μηνήσεις. Ξέρετε τότε τι θα πάθει η μετοχή της Apple? Θα κάνει ελεύθερη πτώση...
Αυτό δυστυχώς δεν μπορεί ποτέ να γίνει. Αυτά που ακούγονται είναι μόνο φήμες και δυστυχώς για όλα τα παραπάνω θα παραμείνουν φήμες.


Μα έχει δώσει διορία μέχρι τέλος του μήνα και σου λέει να πάρεις τσαμπέ θήκη ή και τα λεφτά σου πίσω! ΜΕΤΑ από την διορία θεωρείσαι ότι εν γνώση σου κρατάς την συσκευή οπότε αν(!!) σου εμφανίσει καινούρια/διορθωμένη συσκευή εσύ το μόνο που θα μπορέσεις να διεκδικήσεις τότε είναι τα "καρύδια" της Apple!! ::)
Ρίξε και εδώ μια ματιά σε μια φρέσκια είδηση και βγάλε τα δικά σου συμπεράσματα!!!

(ξαναλέω , ότι μπορεί να είναι όλα φήμες και στην τελική να μην γίνει τίποτα από αυτά ... απλά κουβέντα να κάνουμε :P )

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 28/09/2010 - 15:26


#279   stocis

stocis

    iPH Enthousiast

  • 502 μηνύματα
  • Twitter:@stocis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:stocis

Δημοσίευση 28/09/2010 - 15:27

Μα έχει δώσει διορία μέχρι τέλος του μήνα και σου λέει να πάρεις τσαμπέ θήκη ή και τα λεφτά σου πίσω! ΜΕΤΑ από την διορία θεωρείσαι ότι εν γνώση σου κρατάς την συσκευή οπότε αν(!!) σου εμφανίσει καινούρια/διορθωμένη συσκευή εσύ το μόνο που θα μπορέσεις να διεκδικήσεις τότε είναι τα "καρύδια" της Apple!! ::)
Ρίξε και εδώ μια ματιά σε μια φρέσια είδηση και βγάλε τα δικά σου συμπεράσματα!!!

(ξαναλέω , ότι μπορεί να είναι όλα φήμες και στην τελική να μην γίνει τίποτα από αυτά ... απλά κουβέντα να κάνουμε :P )


επειδή το είπε, δεν σημαίνει ότι δικαιούται κιόλας! 8) (lawyer talking)

#280   Ale

Ale

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2010 - 15:28

εχω πιασει στα χερια μου τουλαχιστον 5 σισκευες iphone 4 και ολεσ ειχαν το ιδιο προβλημα. Βαλτε το κινητο στην παλαμη σας και σφιξτε το ωστε το μεροσ κατω απο τον αντηχειρα να ακουμπαει το σημειο οπου ενωνονται οι καιρες και κρατηστε το 1 λεπτο θα δειτε οτι θα πεσει το σημα σημαντικα... Δεν υπαρχει θεμα με drop calls αν εχετε φουλ σημα, αλλα αν εχετε 1-2 γραμμεσ σημα και κανετε το ιδιο θα ακουτε τον συνομηλιτη σας αλλα αυτοσ δεν θα σας ακουει λες και εχετε πατησει το mute. Αυτη ειναι η ωμη αληθεια και δεν το εχει αυτο το προβλημα το 15% μονο αλλα ΟΛΑ. οταν δινεισ το λιγοτερο 660 για ενα κινητο και κανει τετοια ναι ειναι προβλημα... υπαρχει, ολοι το ξερουμε αλλα μαλλον δεν θελουμε να το πηστψουμε....

#281   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 28/09/2010 - 15:29

Μα έχει δώσει διορία μέχρι τέλος του μήνα και σου λέει να πάρεις τσαμπέ θήκη ή και τα λεφτά σου πίσω! ΜΕΤΑ από την διορία θεωρείσαι ότι εν γνώση σου κρατάς την συσκευή οπότε αν(!!) σου εμφανίσει καινούρια/διορθωμένη συσκευή εσύ το μόνο που θα μπορέσεις να διεκδικήσεις τότε είναι τα "καρύδια" της Apple!! ::)
Ρίξε και εδώ μια ματιά σε μια φρέσκια είδηση και βγάλε τα δικά σου συμπεράσματα!!!

(ξαναλέω , ότι μπορεί να είναι όλα φήμες και στην τελική να μην γίνει τίποτα από αυτά ... απλά κουβέντα να κάνουμε :P )


Δέν ισχύει αυτό Johnie... Το τηλέφωνο το κρατάς εν γνώση σου όσον αφορά το πρόβλημα σήματος..
Σε περίπτωση που βγεί νέο τους κάνεις μήνυση για πώληση ελατωματικού προιόντος το οποίο επισκευάστηκε αργότερα με νέο σχέδιο μετά απο 4 μήνες κυκλοφορίας..

#282   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 28/09/2010 - 15:31

Αναρτημένη εικόνα

εστω και ετσι φιλε μου, το iphone ειναι μακραν το καλυτερο και το ομορφοτερο που κυκλοφορει. μωρε θηκη του βαλεις, αυτοκολλητο, λαδοκολλα, σερβιετα ετσι ειναι κ δεν αλλαζει!
και μην προσπαθεις να μου την πεις, θυμισου οτι εγω δεν εχω κανενα προβλημα ενω εσυ εισαι ο "δυστυχισμενος" της υποθεσης. οποτε βαλε η το αυτοκολλητο της φωτογραφιας σου η καποια θηκη να λυσεις το προβλημα σου, αλλιως πουλησε το....... αν εχεις το κουραγιο να το αποχωριστεις βεβαια οπως σου ειπα κ χτες. :rolleyes:

#283   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/09/2010 - 15:36

Μα έχει δώσει διορία μέχρι τέλος του μήνα και σου λέει να πάρεις τσαμπέ θήκη ή και τα λεφτά σου πίσω! ΜΕΤΑ από την διορία θεωρείσαι ότι εν γνώση σου κρατάς την συσκευή οπότε αν(!!) σου εμφανίσει καινούρια/διορθωμένη συσκευή εσύ το μόνο που θα μπορέσεις να διεκδικήσεις τότε είναι τα "καρύδια" της Apple!! ::)
Ρίξε και εδώ μια ματιά σε μια φρέσκια είδηση και βγάλε τα δικά σου συμπεράσματα!!!

(ξαναλέω , ότι μπορεί να είναι όλα φήμες και στην τελική να μην γίνει τίποτα από αυτά ... απλά κουβέντα να κάνουμε :P )


Ένα κατασκευαστικό λάθος δεν μπορεί να το καλύψει με μία θήκη. Τις θήκες τις έδωσε για να μην την πρήζουν. Δεν νομίζω ότι έβγαλε καμιά ανακοίνωση που να λέει ότι ναι έκανα λάθος, πάρτε θηκούλα και μετά τις 30 Σεπτεμβρίου θα βγάλω σωστά τηλέφωνα που δεν θα έχουν πρόβλημα. Δηλαδή αν δεχτεί εκατομμύρια μηνήσεις (που θα τις δεχτεί είναι σίγουρο) θα πει ότι εγώ έδωσα θηκούλα και όλα μια χαρά. Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα. Να μου πεις ότι μπορεί να βγάλει ένα μοντέλο π.χ. iPhone 4S ή iPhone 5 ίδιο και χωρίς προβλήματα, ναι αυτό μπορεί να το κάνει, βέβαια κατά τον Ιανουάριο, όχι τόσο σύντομα. Παρόλα αυτά σίγουρα θα δυσαρεστήσει πολύ περισσότερους από ότι είναι τώρα με τα προβλήματα. Βλέπεις πολλοί είναι αυτοί που ενώ το πρόβλημα είναι υπαρκτό (και εγώ άλλαξα ένα) ειδικά σε μέρη με χαμηλό σήμα, λένε το αντίθετο...

#284   stocis

stocis

    iPH Enthousiast

  • 502 μηνύματα
  • Twitter:@stocis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:stocis

Δημοσίευση 28/09/2010 - 15:42

εστω και ετσι φιλε μου, το iphone ειναι μακραν το καλυτερο και το ομορφοτερο που κυκλοφορει. μωρε θηκη του βαλεις, αυτοκολλητο, λαδοκολλα, σερβιετα ετσι ειναι κ δεν αλλαζει!
και μην προσπαθεις να μου την πεις, θυμισου οτι εγω δεν εχω κανενα προβλημα ενω εσυ εισαι ο "δυστυχισμενος" της υποθεσης. οποτε βαλε η το αυτοκολλητο της φωτογραφιας σου η καποια θηκη να λυσεις το προβλημα σου, αλλιως πουλησε το....... αν εχεις το κουραγιο να το αποχωριστεις βεβαια οπως σου ειπα κ χτες. :rolleyes:


Καλά ρε πας καλά;

Για πολλοστή φορά σου λέω πως ούτε εγώ έχω πρόβλημα όπως εσύ το θέτεις. ΟΛΟΙ όμως έχουν πρόβλημα όταν είναι συνδεδεμένοι με 3G.
Αν εσύ είσαι τρισευτυχισμένος με αυτό και πετάς με χαρά στον ουρανό με μια ελαττοματική συσκευή στον πυρήνα της λειτουργίας του, της πιο ΒΑΣΙΚΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ενός κινητού τηλεφώνου, τότε έχεις ακόμα μεγαλύτερο πρόβλημα.

Α και αν νομίζεις ότι το iPhone 4 ειναι μακραν το καλυτερο και το ομορφοτερο που κυκλοφορει με ΘΗΚΗ ε κάντα 3 τα προβλήματα.. πάρε και το ρόλεξ που λέγαμε και βάλτου και αυτού κανένα swatch δίπλα μπας και σου κάνει πρόβλημα.

#285   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 28/09/2010 - 15:50

Καλά ρε πας καλά;

Για πολλοστή φορά σου λέω πως ούτε εγώ έχω πρόβλημα όπως εσύ το θέτεις. ΟΛΟΙ όμως έχουν πρόβλημα όταν είναι συνδεδεμένοι με 3G.
Αν εσύ είσαι τρισευτυχισμένος με αυτό και πετάς με χαρά στον ουρανό με μια ελαττοματική συσκευή στον πυρήνα της λειτουργίας του, της πιο ΒΑΣΙΚΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ενός κινητού τηλεφώνου, τότε έχεις ακόμα μεγαλύτερο πρόβλημα.

Α και αν νομίζεις ότι το iPhone 4 ειναι μακραν το καλυτερο και το ομορφοτερο που κυκλοφορει με ΘΗΚΗ ε κάντα 3 τα προβλήματα.. πάρε και το ρόλεξ που λέγαμε και βάλτου και αυτού κανένα swatch δίπλα μπας και σου κάνει πρόβλημα.

που κολλαει το ρολεξ τωρα; βαζουμε και στα ρολογια θηκη και δεν το ξερω;
αφου το ειπα κ πιο πανω, 9 στους 10 θα βαζαμε θηκη ετσι κ αλλιως, τωρα που σας το "επιβαλλουν"¨τι σας χαλασε ξαφνικα;;
εγω προσωπικα δεν εχω παρει θηκη ακομα, αλλα θα του βαλω μονο κ μονο γιατι φοβαμαι μη πεσει κατω η γενικα γρατσουνιστει..
σου ειπα ομως για πολλοστη φορα, οτι απο την στιγμη που δεν εχω ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ προβλημα, και στο ιντερνετ μπαινω ΚΑΝΟΝΙΚΑ μια χαρα, και τις κλησεις μου ολες κανω ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ, που ειναι το προβλημα; μπορεις να μου πεις;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες