Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Πως να κρατήσετε το αντικείμενο πόθου σας καινούριο..


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
58 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   orestakis

orestakis

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2010 - 20:14

ερωτηση πανω στο θεμα : εχω ενα iphone 3gs και πριν 11 μηνες οταν το αγορασα εβαλα screen protector ... τωρα δεν το θελω αλλο και θελω η να το βγαλω μονιμα η να το βγαλω κ να βαλω μετα απο λιγο καιρο καινουργιο... το προβλημα ειναι πως πηγα να το βγαλω απ την ακρη με το νιχι και εσπασε το νιχι μου :P :P προσπαθησα ξαναπροσπαθησα δεν βγενει :mellow: καμια ιδεα ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2010 - 20:23

ερωτηση πανω στο θεμα : εχω ενα iphone 3gs και πριν 11 μηνες οταν το αγορασα εβαλα screen protector ... τωρα δεν το θελω αλλο και θελω η να το βγαλω μονιμα η να το βγαλω κ να βαλω μετα απο λιγο καιρο καινουργιο... το προβλημα ειναι πως πηγα να το βγαλω απ την ακρη με το νιχι και εσπασε το νιχι μου :P :P προσπαθησα ξαναπροσπαθησα δεν βγενει :mellow: καμια ιδεα ?

Δεν το έχω κάνει ποτέ ούτε το εχω αντιμετωπίσει.Ζεστανετο με το πιστολάκι μαλλιών οχι από πολυ κοντά κ ξαναδοκίμασε. και πες μας το αποτέλεσμα.

#48   orestakis

orestakis

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2010 - 20:51

το iphone απλως εγινε πιο ζεστο... δοκιμασα απ ολες τις πλευρες και απλως τριματιστικε για αλλη μια φορα το νιχι μου :P

#49   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2010 - 21:07

το iphone απλως εγινε πιο ζεστο... δοκιμασα απ ολες τις πλευρες και απλως τριματιστικε για αλλη μια φορα το νιχι μου :P

Τότε ειλικρινά φοβάμαι να δώσω άλλη συμβουλή. Ήλπιζα σε αυτή την λύση,αν δεν τα καταφέρεις τελικά φέρτο να το δούμε απο κοντά κ να το αντιμετωπίσουμε αν είσαι Αθήνα.

Τελευταία επεξεργασία από: moviemaker, 13/09/2010 - 21:08


#50   orestakis

orestakis

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2010 - 21:26

σκεφτομαι να χρησιμοποιησω μαχαιρι αλλα φοβαμαι μηπως το καταστρεψω :(

#51   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2010 - 21:28

σκεφτομαι να χρησιμοποιησω μαχαιρι αλλα φοβαμαι μηπως το καταστρεψω :(

Δεν το συνιστώ !

#52   tasos77

tasos77

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2010 - 22:40

ερωτηση πανω στο θεμα : εχω ενα iphone 3gs και πριν 11 μηνες οταν το αγορασα εβαλα screen protector ... τωρα δεν το θελω αλλο και θελω η να το βγαλω μονιμα η να το βγαλω κ να βαλω μετα απο λιγο καιρο καινουργιο... το προβλημα ειναι πως πηγα να το βγαλω απ την ακρη με το νιχι και εσπασε το νιχι μου :P :P προσπαθησα ξαναπροσπαθησα δεν βγενει :mellow: καμια ιδεα ?


μηπως ... μηπως δεν έχει screen protector?

μηπως το έχεις βγάλει ή στο έχει βγάλει κάποιος άλλος?

τόσο γερά να έχει μπει και να μην βγαίνει....

με καπάκι από στυλό και βγαίνει

φοβάμαι πως δεν εχεις screen protector.... είναι εμφανές από το σχέδιο του Protector πως έχεις?

#53   orestakis

orestakis

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2010 - 21:36

φαινετε ξεκαθαρα πως εχω βαλει screen protector απο το home button ... το αγγιζω και νιωθω στο χερι μου to screen protector !!! ειμαι 100% σιγουρος !

#54   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 14/09/2010 - 21:41

Κόλλησε λίγο ζιλοτέιπ πάνω στον screen protector και πάτα το λίγο να κολλήσει καλά.
Μετά τράβα το ζιλοτέιπ και θα βγει και ο screen protector.

#55   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2010 - 21:48

Δεν βρίσκεις έναν πλαστικό χαρτοκόπτη ? πέρασε τον κ με λίγο λαδάκι.

#56   orestakis

orestakis

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2010 - 21:51

οκ οκ θα προσπαθησω αυριο :) ευχαριστω για ολα παιδια

#57   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2010 - 17:08

Για να κρατήσουμε τις επαφές στο κάτω μέρος του iPhone μας πάντα καινούριες, Όταν το βγάζουμε απο φόρτιση , πρώτα αποσυνδέουμε απο το usb και μετά απο το τηλέφωνο μας.στην σύνδεση το ανάλογο, πρώτα το κουμπώνουμε στο τηλ.και μετά στην τροφοδοσία. Επίσης εκτός απο θήκες που το προστατεύουν αυτό το σημείο υπάρχουν και ειδικά καπάκια.

#58   SPB

SPB

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/09/2010 - 17:24

Ωραίο topic, περιμένω την πρώτη άποψη για να ΄καθαρίσω το apple wireless keyboard μου που κοντεύει από άσπρο να γίνει γκρί...


Πολύ ωραίο post.

Λοιπόν είχα το ίδιο πρόβλημα με το apple wireless keyboard του iMac μου αλλά και για το MacBook Pro μου για να μην μαζεύονται σκόνες κλπ έχω πάρει αυτά τα καλύματα σιλικόνης http://www.kbcovers....let/StoreFront.

Μπαίνουν πάνω από το πληκτρολόγιο και το χρησιμοποιείς με αυτά. Δεν φαίνονται καθόλου και βγαίνουν και πλένονται όποτε θέλεις.

Απλά όταν παραγγείλεις βεβαιώσου ότι παράγγειλες το European-ISO γιατί η αμερικάνικη έκδοση έχει διαφορετικό layout (Το enter είναι διαφορετικό).

#59   SPB

SPB

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/09/2010 - 17:36

με τις γραντζουνιές του 3GS τί κάνουμε; υπάρχει σωτηρία;


Για γρατζουνιές σε πλαστικό η απόλυτη λύση λέγεται Meguiars και είναι αυτά τα υγρά http://www.meguiars....ionname=Boat/RV Care>Clear Plastic Care&sectionID=58101. Τα χρησιμοποιώ από το 1992 σε πλαστικά παράθυρα cabrio αυτοκινήτων, σε πλαστικά φαναριών αυτοκινήτων, σε πλαστικά τζάμια ρολογιών και ότι άλλο μπορεί να βάλει ο νους σας και τα κάνει καινούργια. Αφαιρούν γρατζουνιές (γρατζουνιές όμως. Μην περιμένετε να είναι το τηλέφωνο χαρακωμένο και να λείπει το μισό υλικό και να έχετ την απαίτησει να γίνει καινούργιο) καθαρίζουν κιτρινίλες και ξανααποκτούν λάμψη.

Ξέρω ότι κάποιες από τις αλοιφές αυτοκινήτου της Meguiars πουλιούνται στην Ελλάδα κυρίως από χονδρέμπορους για επαγγελματίες. Προσωπικά επειδή χρησιμοποιώ όλη την γκάμα τα παραγγέλνω από το internet κυρίως από Αγγλία. Δεν είναι και τα φθηνότερα αλλά αξίζουν τα λεφτά τους.

Τελευταία επεξεργασία από: SPB, 28/09/2010 - 17:44





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες