Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Πως να κρατήσετε το αντικείμενο πόθου σας καινούριο..


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
58 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2010 - 07:59

Συνημμένο αρχείο  Capture33.JPG   41,78KB   7 λήψεις Συνημμένο αρχείο  Capture44.JPG   36,8KB   6 λήψεις

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   kalotina

kalotina

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 12/09/2010 - 08:08

To Ασημένιο μηλαράκι στο iPhone σας:
Υπάρχει ένας πολύ όμορφος τρόπος να το αποκαταστήσουμε αν το έχουμε καταστρέψει.Οσο πιο πολυ υπομονή μεράκι δημιουργία καταθέσετε σε αυτο το tip τοσο θα τρελαθείτε με το αποτέλεσμα.

Υπάρχει στο εμπόριο η γνωστή (οχι σε όλους)αλουμινοταινια. Αυτή ειναι μια αυτοκόλλητη πολυ ψιλη ταινία απο αλουμίνιο. Φανταστείτε ενα χοντρο αυτοκόλλητο αλουμινόχαρτο. Βρίσκουμε λοιπον το πολυπόθητο μηλαράκι μας στο Google στο φυσικό του μέγεθος (εγω θα το εψαχνα ενα "τιποτα" μεγαλύτερο)Το τυπώνουμε στον εκτυπωτή μας και αυτο το χρησιμοποιούμε ως πατρον για να κόψουμε με ενα ψαλιδάκι νυχιών (θα σας βοηθήσει με τις.. καμπύλες) το σχημα - μηλαράκι.μην κόψετε ενα και μην περιμένετε με την πρωτη να βγει τελειο.Αλλα στα 5 που θα κόψετε ενα σίγουρα θα ειναι τελειο.Μετα ξεκολλήστε ΠΟΛΥ προσεκτικά γιατι ως αλουμινοταινια τσαλακώνει για πλάκα και τοποθετήστε το στην θεση του. τρίψτε απο πανω καλα και δυνατα με ενα μαλακο πανάκι.θα ειναι σχεδόν ιδιο και θα εχετε ενα ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ μηλαράκι να καταστρέψετε παλι.Αν δεν θελετε να κολλήσει πολυ δυνατά για δικους σας λογους η για να κάνετε και μια τελικη προβα - δοκιμη πριν, ψεκάστε το σημειο με λιγο σπρευ σιλικόνης και σκουπίστε πριν την εφαρμογή.Για το τελικο αποτέλεσμα το σημείο ομως πρεπει να ειναι πολυ πολυ καθαρό και στεγνό.

εισαι τελικα πολυ διαβασμενος

#33   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2010 - 11:30

Το καλό που εχει αυτό το ποστ είναι ενα.Ότι ολα αυτά έχουν δοκιμαστεί και έχουν φέρει το το επιθυμητό αποτέλεσμά.

#34   bigboss

bigboss

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2010 - 18:32

Tin o8oni tou ipad apo daxtilies????

#35   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/09/2010 - 18:36

Tin o8oni tou ipad apo daxtilies????


Belkin ClearScreen Overlay 3 απο ΠΛΑΙΣΙΟ σε συσκευασία των τριων, 9,99. Απλά άψογο !!!!

Τελευταία επεξεργασία από: PanosI, 12/09/2010 - 18:36


#36   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2010 - 18:38

Tin o8oni tou ipad apo daxtilies????

Κατ'αρχην το νωπό πανάκι οπως το χρησιμοποιούσαμε στο πληκτρολόγιο.μετα ειδικό πανι (microfibre), και για συντήρηση αν δεν θέλεις να βάλεις (εχει ?) screen protectors τοτε το σπρευ σιλικόνης το εφαρμόζουμε το αφήνουμε 5' και μετα γυαλίζουμε.
Αν και οταν τα κάνεις όμως θελω να ακούσω κ τις εντυπώσεις σου. ;)

#37   eurisakella

eurisakella

    iPH Enthousiast

  • 387 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:eurisakella

Δημοσίευση 12/09/2010 - 18:38

Άν έχεις κάνει αυτό με την αλουμινοταινία(στο μηλαράκι), ανέβασε καμία φωτογραφία. Εμένα άθηκτο είναι αλλά θα ήθελα να το δώ :)

#38   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2010 - 18:42

Άν έχεις κάνει αυτό με την αλουμινοταινία(στο μηλαράκι), ανέβασε καμία φωτογραφία. Εμένα άθηκτο είναι αλλά θα ήθελα να το δώ :)

Σε φίλο το εχω κάνει δεν το εχω εύκαιρο. Αν τύχη ξανα να εισαι σίγουρος οτι θα ανεβάσω. ;)

#39   eurisakella

eurisakella

    iPH Enthousiast

  • 387 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:eurisakella

Δημοσίευση 12/09/2010 - 18:43

Σε φίλο το εχω κάνει δεν το εχω εύκαιρο. Αν τύχη ξανα να εισαι σίγουρος οτι θα ανεβάσω. ;)

Όκ φίλε μου :). Ευχαριστώ ;)

#40   bigboss

bigboss

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2010 - 23:22

Κατ'αρχην το νωπό πανάκι οπως το χρησιμοποιούσαμε στο πληκτρολόγιο.μετα ειδικό πανι (microfibre), και για συντήρηση αν δεν θέλεις να βάλεις (εχει ?) screen protectors τοτε το σπρευ σιλικόνης το εφαρμόζουμε το αφήνουμε 5' και μετα γυαλίζουμε.
Αν και οταν τα κάνεις όμως θελω να ακούσω κ τις εντυπώσεις σου. ;)

Ωραίος ο φίλος, να κάνω εγω το πειραμα να σου πω μετα τι θα γινει....Πλἄκα κάνω, θα δοκιμάω κ θα σου πω!

#41   maca

maca

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:imacaros

Δημοσίευση 12/09/2010 - 23:49

moviemaker katharistiko gia othones LCD kanei gia to iphone 4 gia katharismo?soz gia ta greeklish den exw ellhnika

#42   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2010 - 05:13

Ωραίος ο φίλος, να κάνω εγω το πειραμα να σου πω μετα τι θα γινει....Πλἄκα κάνω, θα δοκιμάω κ θα σου πω!

χαχαχα Οχι βρε.. Ετσι κάνω εγω στα δικά μου και τα συντηρώ καινούρια, είναι δοκιμασμένα !

#43   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2010 - 05:18

moviemaker katharistiko gia othones LCD kanei gia to iphone 4 gia katharismo?soz gia ta greeklish den exw ellhnika

Φίλε εγώ τα αποφεύγω τα έτοιμα καθαριστικά.κ ξέρεις γιατί ? γιατι κανείς δεν μου δίνει εγγύηση οτι δεν έχουν ρίξει μέσα τίποτα περίεργους διαλύτες.και με τον καιρό θα εχω φθορά.Αν δεις το 3Gs μου 10μισι μηνών η το λαπτοπ μου 1,5 χρόνων θα καταλάβεις.

#44   Arxon

Arxon

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/09/2010 - 20:04

μπραβο moviemaker και ευχαριστουμε. πολυ χρησιμο το post αυτο για οσους θελουμε να διατηρουμε καινουργιο τον εξοπλισμο μας. Το παρακατω δεν το γνωριζα. Πολυ χρησιμο.



3)Desktop.Οχι στο πατωμα του σπιτιου μας. ! να ειναι σηκωμενο πανω σε μια επιφανεια τουλαχιστον 15 cm.και εξηγω το γιατι.τα Ανεμιστηρακια που εχει μεσα δεν λειτουργουν οπως ο ανεμιστηρας σπιτι μας αλλα αντιθετα ακριβος.δεν φυσανε το τσιπακι,δισκο,μητρικη αλλα αποθουν την ζεστη απο αυτα βγαζοντας απομακρυνοντας τον αερα προς τα εξω.Στην ουσια διμιουργουν ενα ειδος υποπιεσης στο κουτι που αν ειναι σουροτιρι παει στραφι ολο αυτο.αν ειναι δε στο πατωμα ειναι μια μινι ηλεκτρικη σκουπα "ρουφαει την σκονη απο μακρια !" φυσιμα καλο λοιπον μια φορά στους 6 μηνες κ πινελακι μαζι.Απομακρυνοντας το γκρι βαψιματακι (μαυρες ειναι οι φτεροτες) :excl: αν ρίξετε λίγο σπρευ σιλικόνης στα ανεμιστηρακια σας θα μειώσει τον θόρυβο 60% πάντα σε καθαρά ανεμιστηρακια όμως,(και όχι για πάντα αλλά θα το ευχαριστηθείτε.)

#45   tasos77

tasos77

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2010 - 20:14

τις γρατζουνιές της πλάτης τις έχω διώξει με τις αλοιφές του βενζινάδικου για ελαφρώς και μετρίως ταλαιπωρημένα χρώματα αυτοκινήτου
απίστευτο το αποτέλεσμα
τρώει λίγο το στρώμα που είναι διάφανο πάνω από το Back print

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες