Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Microsim, δωρεάν ή όχι?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
65 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Lefteris23

Lefteris23

    iPH Addict

  • 624 μηνύματα
  • Twitter:@LefterisHaritou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 03/09/2010 - 17:17

Απλα για τους τυπους να σας ενημερωσω οτι δεν χρειαζεται να κανετε αντικατασταση της παλιας sim μπορειτε καλιστα να βγαλετε καινουργια και να κρατησετε και την παλια δηλαδη σε περιπτωση που χρειαστειτε να χρησιμοποιησετε καποιο αλλο κινητο εκτος iphone να μπορειτε.


Πως γίνεται αυτό ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 03/09/2010 - 17:20

Απλα για τους τυπους να σας ενημερωσω οτι δεν χρειαζεται να κανετε αντικατασταση της παλιας sim μπορειτε καλιστα να βγαλετε καινουργια και να κρατησετε και την παλια δηλαδη σε περιπτωση που χρειαστειτε να χρησιμοποιησετε καποιο αλλο κινητο εκτος iphone να μπορειτε.

μα πως γίνεται αυτό?δηλαδή αν βάλω τις κάρτες και τις 2 σε 2 κινητά πιο απο τα 2 θα δουλεύει?

#18   ainerone

ainerone

    iPH Addict

  • 740 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/09/2010 - 17:30

Δεν θα λειτουργουν και οι 2 καρτες Sim απλα οταν θα λειτουργει η μια δεν θα λειτουργει η αλλη.Π.χ. εχω ενα iphone 4 και ενα iphone 3gs και δεν θελω να χασω την κανονικη μου sim αλλα και ουτε θελω να την κοψω/καταργησω,οποτε παμε στο καταστημα του παροχου μας και του λεμε ξερεις κατι θελω μια microsim με το νουμερο μου χωρις να καταργηθει η αλλη.Αυτος λοιπον υποχρεουται να ακουσει το αιτημα μας και να βγαλει την microsim με το νουμερο το ιδιο.ΑΠΛΑ οταν θα λειτουργει η microsim η αλλη θα ναι κλειστη.Το ξερω ολο αυτο διοτι ο πατερας μου πιο παλια ειχε ενα απο τα κινητα αυτοκινητου το οποιο ηθελε καρτα sim να λειτουργησει οποτε πηγε στην vodafone οπου και ανηκε και του εκδοσανε και αλλη μια δηχως να του εχουνε καταργησει την παλια.Ευχομαι να εγινα κατανοητος :)

#19   billidani7

billidani7

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/09/2010 - 17:31

Εχω παρει το κινητο απο την παρασκευη, και η vf δεν δινει microsim σε συνδρομητες καρτοκινητου(οπως και η cosmote). Δινει μονο σε συμβολαια. Παρηγγειλα ενα ειδικο κοφτη, αλλα θα αργησει να ερθει. Υπαρχει καποιος απο νοτια προαστεια που να εχει τετοιο εργαλειο για να με εξυπηρετησει? Δοκιμασα με ψαλιδι σε μια παλια καρτα αλλα δεν τα καταφερα

Τελευταία επεξεργασία από: billidani7, 03/09/2010 - 17:32


#20   ainerone

ainerone

    iPH Addict

  • 740 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/09/2010 - 17:33

Εχω παρει το κινητο απο την παρασκευη, και η vf δεν δινει microsim σε συνδρομητες καρτοκινητου(οπως και η cosmote). Δινει μονο σε συμβολαια. Παρηγγειλα ενα ειδικο κοφτη, αλλα θα αργησει να ερθει. Υπαρχει καποιος απο νοτια προαστεια που να εχει τετοιο εργαλειο για να με εξυπηρετησει? Δοκιμασα με ψαλιδι σε μια παλια καρτα αλλα δεν τα καταφερα

Με κοπιδι δοκιμασες???κοβει ποιο ευκολα απλα θελει προσοχη

#21   ReaLity

ReaLity

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/09/2010 - 01:05

Απο Cosmote 14euro ο λογως προφανως γιατι σου ακυρωνουν την παλια καρτα κ σου δινουν καινουργια τωρα αν κανεις νεο συμβολαιο προφανως θα πρεπει κ θα ειναι δωρεαν...

#22   uriaman1

uriaman1

    iPH Enthousiast

  • 478 μηνύματα
  • Twitter:@ilperfecto
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:uriaman1

Δημοσίευση 04/09/2010 - 01:08

μηπως καποιος εχει κανει φορητοτητα καρτοκινητου για να μου πει ποσος χρονος απαιτειται για την διαδικασια και μεχρι να σου δωσουν την νεα σιμ??

#23   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 04/09/2010 - 01:22

Δεν θα λειτουργουν και οι 2 καρτες Sim απλα οταν θα λειτουργει η μια δεν θα λειτουργει η αλλη.Π.χ. εχω ενα iphone 4 και ενα iphone 3gs και δεν θελω να χασω την κανονικη μου sim αλλα και ουτε θελω να την κοψω/καταργησω,οποτε παμε στο καταστημα του παροχου μας και του λεμε ξερεις κατι θελω μια microsim με το νουμερο μου χωρις να καταργηθει η αλλη.Αυτος λοιπον υποχρεουται να ακουσει το αιτημα μας και να βγαλει την microsim με το νουμερο το ιδιο.ΑΠΛΑ οταν θα λειτουργει η microsim η αλλη θα ναι κλειστη.Το ξερω ολο αυτο διοτι ο πατερας μου πιο παλια ειχε ενα απο τα κινητα αυτοκινητου το οποιο ηθελε καρτα sim να λειτουργησει οποτε πηγε στην vodafone οπου και ανηκε και του εκδοσανε και αλλη μια δηχως να του εχουνε καταργησει την παλια.Ευχομαι να εγινα κατανοητος :)



Λυπάμαι που δε μπορώ να συμφωνήσω μαζί σου, όταν για οποιοδήποτε λόγο ζητήσεις τώρα να σου δώσουν μια κάρτα , αυτόματα καταργήται η παλία

Η wind στο παρέχει σαν υπηρεσία με 5-6 ευρω το μηνα να μπορεις να εχεις 2 sim και να ανοιγεις οποια απο τις δυο θες.. Αλλά σου ξαναλέω, αν πας και ζητήσεις καινουργια,
η παλία απορρίπτεται απο το σύστημα κ δε λειτουργεί ...

#24   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2010 - 01:23

Χρεωθηκα 22 ευρω την καρτουλα , απο GERMANO

#25   Noshiz

Noshiz

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:noshiz

Δημοσίευση 04/09/2010 - 02:03

εμένα από γερμανο μου πήραν 14 ευρώ... τι να πω ο καθένας....

#26   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/09/2010 - 06:00

Δεν θα λειτουργουν και οι 2 καρτες Sim απλα οταν θα λειτουργει η μια δεν θα λειτουργει η αλλη.Π.χ. εχω ενα iphone 4 και ενα iphone 3gs και δεν θελω να χασω την κανονικη μου sim αλλα και ουτε θελω να την κοψω/καταργησω,οποτε παμε στο καταστημα του παροχου μας και του λεμε ξερεις κατι θελω μια microsim με το νουμερο μου χωρις να καταργηθει η αλλη.Αυτος λοιπον υποχρεουται να ακουσει το αιτημα μας και να βγαλει την microsim με το νουμερο το ιδιο.ΑΠΛΑ οταν θα λειτουργει η microsim η αλλη θα ναι κλειστη.Το ξερω ολο αυτο διοτι ο πατερας μου πιο παλια ειχε ενα απο τα κινητα αυτοκινητου το οποιο ηθελε καρτα sim να λειτουργησει οποτε πηγε στην vodafone οπου και ανηκε και του εκδοσανε και αλλη μια δηχως να του εχουνε καταργησει την παλια.Ευχομαι να εγινα κατανοητος :)

Αυτό που λές φίλε μου πλέον δεν γίνεται! Σου κάνουν αντικατάσταση της παλιάς sim με την καινουργια και δηλώνουν απώλεια ή κλοπή της παλιάς. Απλά η καινούργια κάρτα sim είναι τύπου microsim. To κόστος αντικατάστασης όσον αφορά τη Cosmote και το Γερμανό είναι 14,40 ευρώ.

#27   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 04/09/2010 - 06:25

εμενα στην vodafone μου την εδωσαν δωρεαν.

καλημερα.

#28   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/09/2010 - 06:47

εμενα στην vodafone μου την εδωσαν δωρεαν.

καλημερα.

Έκανες ανανέωση συμβολαίου ή νέα σύνδεση;

#29   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 04/09/2010 - 06:54

Έκανες ανανέωση συμβολαίου ή νέα σύνδεση;



ανανέωση, γι αυτω μαλλον μου την εδωσαν δωρεαν!

#30   Lefteris23

Lefteris23

    iPH Addict

  • 624 μηνύματα
  • Twitter:@LefterisHaritou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/09/2010 - 10:58

Τελευταία ερώτηση:

Έχει πάρει κανείς microsim Wind?

Αν ναι έχει περασμένες ρυθμίσεις για το Ιντερνετ και τα MMS ώστε να μην τα περνάς χειροκίνητα ?!?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες