Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κρυφή κάμερα.. Όταν το παράνομο βαφτιζεται νόμιμο..


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
110 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/09/2010 - 23:10

δες στην 5η γραμμή τι γράφω!αυτό το σκεπτικό έχουν όλοι


συμφωνω μαζι σου.! και ειδικα στις στερημενες και κομπλεξικες κοινωνιες, ολα εχουν την τιμη τους.! δεν ηταν τυχαιο και το παλιο..... "με τον παρα μου γ.....ω και την κυρα μου" :huh:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 05/09/2010 - 23:10

δες στην 5η γραμμή τι γράφω!αυτό το σκεπτικό έχουν όλοι


Όταν τα βλέπω όμως αυτή τη νοοτροπία (=δεν με νοιάζει το παράνομο αν με οφελεί, ή δεν με νοιάζει τι κάνω γιατί το κάνουν όλοι ή κάνουν χειρότερα) σε φορουμς από νέα άτομα με πιάνει κάτι...

Ζούμε σε μια χώρα που δεν είναι από τις καλύτερες αλλά κανείς μας δεν συνειδητοποιεί ότι τη χώρα μας την κάνουμε εμείς, ο κάθε ένας μας με την νοοτροπία μας. Δεν χρειάζεται να αλλάξουμε και πολλά. Μόνο τον εαυτό μας. Αν κάνουν όλοι το ίδιο θα αλλάξει και η χώρα...

Δεν είμαι γνήσια Ελληνίδα γιατί η καταγωγή μου είναι από βορειοευρωπαική χώρα αλλά γενήθηκα και μεγάλωσα εδώ και αισθάνομαι πιο πολύ Ελληνίδα από οτιδήποτε άλλο. Ξέρω όμως και τους 2 λαούς και βλέπω τη διαφορά στη νοοτροπία των Ελλήνων που είναι υπαίτια για τα προβλήματά μας

#48   pkountanis

pkountanis

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 05/09/2010 - 23:16

Όταν τα βλέπω όμως αυτή τη νοοτροπία (=δεν με νοιάζει το παράνομο αν με οφελεί, ή δεν με νοιάζει τι κάνω γιατί το κάνουν όλοι ή κάνουν χειρότερα) σε φορουμς από νέα άτομα με πιάνει κάτι...

Ζούμε σε μια χώρα που δεν είναι από τις καλύτερες αλλά κανείς μας δεν συνειδητοποιεί ότι τη χώρα μας την κάνουμε εμείς, ο κάθε ένας μας με την νοοτροπία μας. Δεν χρειάζεται να αλλάξουμε και πολλά. Μόνο τον εαυτό μας. Αν κάνουν όλοι το ίδιο θα αλλάξει και η χώρα...

Δεν είμαι γνήσια Ελληνίδα γιατί η καταγωγή μου είναι από βορειοευρωπαική χώρα αλλά γενήθηκα και μεγάλωσα εδώ και αισθάνομαι πιο πολύ Ελληνίδα από οτιδήποτε άλλο. Ξέρω όμως και τους 2 λαούς και βλέπω τη διαφορά στη νοοτροπία των Ελλήνων που είναι υπαίτια για τα προβλήματά μας


μαριαν μην το ψαχνεις.! αυτος ο λαος δεν αλλαζει με τιποτα.! :lol: τη μ....α την εχουμε στο dna μας, απο αρχαιοτατων χρονων οπως ισως ηδη γνωριζεις.! δεν ξερω αν υπαρχει πιο χυμα λαος απο εμας.! τα εχουμε ολα υπολογισμενα στην τυχη.! :lol:
και βλεπεις οτι στο τελος αφου δεν μπορουμε ουτε οι ιδιοι να κυβερνησουμε την χωρα μας, μαλλον θα φερουμε αλλους που ξερουν πως να το κανουν.! αυτο το "ελληνας φανταρος, τουρκος αξιωματικος" δεν βγηκε τυχαια νομιζω. για οποιον το εχει ακουσει.
να προσθεσω ακομα, οτι ισχυει η καπνοαπαγορευση εδω και 5 μερες. στην επαρχια που ειμαι, παει τουφα το ντουμανι (δανειστηκα την εκφραση) σχεδον σε ολα τα μαγαζια.! η νοοτροπια που λεγαμε.!


http://www.youtube.com/watch?v=nGnbXqvG9Mo

Τελευταία επεξεργασία από: pkountanis, 05/09/2010 - 23:20


#49   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 05/09/2010 - 23:25

Όταν τα βλέπω όμως αυτή τη νοοτροπία (=δεν με νοιάζει το παράνομο αν με οφελεί, ή δεν με νοιάζει τι κάνω γιατί το κάνουν όλοι ή κάνουν χειρότερα) σε φορουμς από νέα άτομα με πιάνει κάτι...

Ζούμε σε μια χώρα που δεν είναι από τις καλύτερες αλλά κανείς μας δεν συνειδητοποιεί ότι τη χώρα μας την κάνουμε εμείς, ο κάθε ένας μας με την νοοτροπία μας. Δεν χρειάζεται να αλλάξουμε και πολλά. Μόνο τον εαυτό μας. Αν κάνουν όλοι το ίδιο θα αλλάξει και η χώρα...

Δεν είμαι γνήσια Ελληνίδα γιατί η καταγωγή μου είναι από βορειοευρωπαική χώρα αλλά γενήθηκα και μεγάλωσα εδώ και αισθάνομαι πιο πολύ Ελληνίδα από οτιδήποτε άλλο. Ξέρω όμως και τους 2 λαούς και βλέπω τη διαφορά στη νοοτροπία των Ελλήνων που είναι υπαίτια για τα προβλήματά μας

Στάθης Ψάλτης στο κλεφτρόνι και τζέντλεμαν!μια ταινία πριν απο ουτε και εγω ξέρω πόσα χρόνια!
σε μια σκηνή του λέει:
θέλει πολύ απεργία αυτός ο τόπος!μιλάμε για πολύ γέλιο!πρόσεξε πριν 10 χρόνια τουλάχιστον!
δεν είναι για γέλια όμως!απο τότε δεν έχει αλλάξει ΤΙΠΟΤΑ σε αυτή την χώρα!θα μπορούσα να πω οτι τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα τώρα!
λάζοπουλος στο τσαντίρι του πέρνει συνέντευξη απο μια τύπισα στον δρόμο και λέει αυτή:
αρχίζει και κραζει τα 2 κόμματα και ο ένας το ένα και ο ένας το άλλο και δωστου χώσιμο και να το ένα και να το άλλο!στο τέλος την ρωτάει ο τύπος με το μικρόφωνο:
που θα το ρίξετε φέτος?
και λέει ε τι που θα το ρίξω ?σε έναν απο τους 2 φυσικά!
2 παραδείγματα το ένα για να δεις οτι δεν έχει αλλάξει τπτ και το άλλο για να δείς οτι δεν θα αλλάξει τπτ ποτέ στην Ελλάδα!

#50   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 05/09/2010 - 23:29

μαριαν μην το ψαχνεις.! αυτος ο λαος δεν αλλαζει με τιποτα.! :lol: τη μ....α την εχουμε στο dna μας, απο αρχαιοτατων χρονων οπως ισως ηδη γνωριζεις.! δεν ξερω αν υπαρχει πιο χυμα λαος απο εμας.! τα εχουμε ολα υπολογισμενα στην τυχη.! :lol:


Αυτό το λένε όλοι οι Έλληνες αλλά δεν συμφωνώ. Τίποτα τέτοιο δεν είναι στο DNA, είναι ο τρόπος που μεγαλώνει κανείς και η νοοτροπία με την οποία τον μεγαλώνουν.

και βλεπεις οτι στο τελος αφου δεν μπορουμε ουτε οι ιδιοι να κυβερνησουμε την χωρα μας, μαλλον θα φερουμε αλλους που ξερουν πως να το κανουν.! αυτο το "ελληνας φανταρος, τουρκος αξιωματικος" δεν βγηκε τυχαια νομιζω. για οποιον το εχει ακουσει.


Αυτό δεν το έχω ξανακούσει. Πάντως χρειάζεται στην Ελλάδα μια σωστή και αυστηρή διακυβέρνηση γιατί ο Έλληνας θέλει φοβέρα. Αν ξέρει ότι θα την σκαπουλάρει δεν τον νοιάζει

να προσθεσω ακομα, οτι ισχυει η καπνοαπαγορευση εδω και 5 μερες. στην επαρχια που ειμαι, παει τουφα το ντουμανι (δανειστηκα την εκφραση) σχεδον σε ολα τα μαγαζια.! η νοοτροπια που λεγαμε.!


Κανονικά η καπνοαπαγόρευση ισχύει εδώ και 1 χρόνο από το νόμο του Αβραμόπουλου αλλά κανείς ελεγκτικός μηχανισμός δεν λειτουργούσε. Απλά τώρα καλύφθηκαν τα παραθυράκια. Και πάλι τα ίδια είναι όμως...

Οι Ιταλοί ίδιο DNA με τους Έλληνες έχουν, μεσογειακός λάος επίσης και όμως εκεί τηρείται και εφαρμόζεται και μειώνονται και τα καρδιακά σταδιακά. Απλά σέβονται τη νομοθεσία.

Τελευταία επεξεργασία από: marian, 05/09/2010 - 23:32


#51   Super

Super

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/09/2010 - 23:35

Στο να κάνουμε μαλακίες είμαστε πρώτη..
Εαν μας κάνουνε μαλακία τότε αρχίζουμε και επικαλούμαστε διάφορα.


Εάν φίλε μου θες να γράψεις κάποιον που σε απειλή κτλπ να σε ενημερώσω ότι τα video δεν αποτελούν πειστήρια αντιθέτως αποτελούν παράνομο υλικό.
Όσο για την ηχογράφηση κλήσεων είναι και αυτό παράνομο εάν το άτομο που ηχογραφείτε δεν λάβει γνώση (βλέπε ηχογραφημένα μηνύματα εταιρειών κινητής).

Εάν ήσουν γνωστός μου θα σου έκοβα την καλημέρα μιας και εάν ηχογραφείς τον καθένα που σε παίρνει και σου λέει τι σου λέει σε κόβω για πολύ λαμόγιο.(Ελπίζω να μην τους απειλείς μετά γιατί θα είσαι για πολλές κλοτσιές)

#52   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/09/2010 - 23:38

Αύριο τα off topic θα διαγράφουν παρακαλώ πολύ να επανερθετε στο θέμα.. Και ανοίξτε άλλο topic για το θέμα σας .. Ομολογώ πολύ ενδιαφέρον.. Αλλά στην ενότητα bla bla και όχι εδώ... Ευχαριστώ!

#53   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 05/09/2010 - 23:44

Στάθης Ψάλτης στο κλεφτρόνι και τζέντλεμαν!μια ταινία πριν απο ουτε και εγω ξέρω πόσα χρόνια!
σε μια σκηνή του λέει:
θέλει πολύ απεργία αυτός ο τόπος!μιλάμε για πολύ γέλιο!πρόσεξε πριν 10 χρόνια τουλάχιστον!
δεν είναι για γέλια όμως!απο τότε δεν έχει αλλάξει ΤΙΠΟΤΑ σε αυτή την χώρα!θα μπορούσα να πω οτι τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα τώρα!
λάζοπουλος στο τσαντίρι του πέρνει συνέντευξη απο μια τύπισα στον δρόμο και λέει αυτή:
αρχίζει και κραζει τα 2 κόμματα και ο ένας το ένα και ο ένας το άλλο και δωστου χώσιμο και να το ένα και να το άλλο!στο τέλος την ρωτάει ο τύπος με το μικρόφωνο:
που θα το ρίξετε φέτος?
και λέει ε τι που θα το ρίξω ?σε έναν απο τους 2 φυσικά!
2 παραδείγματα το ένα για να δεις οτι δεν έχει αλλάξει τπτ και το άλλο για να δείς οτι δεν θα αλλάξει τπτ ποτέ στην Ελλάδα!


Εγώ πιστεύω ότι αλλάζει...

Πολλά νέα παιδιά στην ηλικία μου δεν θέλουν να ψηφίσουν κανένα από τα 2 μεγάλα κομματα και ψάχνουν για κάτι άλλο. Είτε έχουν δεξιά είτε αριστερή ιδεολογία ψάχνουν για εναλλακτικές.

Δεν συμφωνώ όμως με αυτούς που δεν ψηφίζουν τίποτα για αντίδραση αφού ουσιαστικά συμβάλλουν στην κατάσταση που επικρατεί.

Σε γειτονική χώρα της οποίας κατάγομαι ένας πολιτκός κάποτε είχε χρησιμοποιήσει 5000 ευρώ από το υπουργείο για προσωπική χρήση και έγινε γνωστό. Το κόμμα για να ξανακατέβει σε εκλογές τον διέγραψε και για να φύγει η ρετσινιά και να καταφέρει να εκλεγεί στη βουλή (το κόμμα όχι αυτός, αυτός τελείωσε) πέρασαν αρκετές 4ετίες.

#54   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 05/09/2010 - 23:45

Αύριο τα off topic θα διαγράφουν παρακαλώ πολύ να επανερθετε στο θέμα.. Και ανοίξτε άλλο topic για το θέμα σας .. Ομολογώ πολύ ενδιαφέρον.. Αλλά στην ενότητα bla bla και όχι εδώ... Ευχαριστώ!


Αν θες κόψε το τοπικ στα δυο και μετέφερέ το :)

Ευχαριστώ

#55   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 06/09/2010 - 00:43

Ρε παιδιά μήν συνεχίζετε.. Έχουμε φύγει Off με συζητήσεις περι ηθικότητας και σωστής χρήσης..

Φίλε ipad το σωστό είναι να το κόψετε εδώ και άν θέλετε όπως είπε και ο DinFun να ανοίξετε ένα topic στο bla bla ωστε άμα βρεθεί λύση στο πρόβλημα να ενημερωθούμε..

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 06/09/2010 - 06:55


#56   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 06/09/2010 - 00:48

..................


Δίκιο έχεις .. Τελικά οι άπειρες τελείες είναι το νόημα του σύμπαντος :P

#57   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 06/09/2010 - 00:48

01:47..δεν βαρεθήκατε ακόμα?

Δεν έχω τα permissions σε αυτό το τοπικ, αλλιώς θα είχε πέσει πολύ σβήσιμο.

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#58   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 06/09/2010 - 00:49

01:47..δεν βαρεθήκατε ακόμα?

Δεν έχω τα permissions σε αυτό το τοπικ, αλλιώς θα είχε πέσει πολύ σβήσιμο.


Ξενυχτάμε??.. :mellow:

#59   giorgoos

giorgoos

    iPH Contributor

  • 962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/09/2010 - 00:50

Πάντως ο Καρατζαφέρης με κρυφές κάμερες και λαμογιες είναι αρχηγός κόμματος τώρα

#60   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 06/09/2010 - 00:50

Πάντως ο Καρατζαφέρης με κρυφές κάμερες και λαμογιες είναι αρχηγός κόμματος τώρα


Το άκυρο της νύχτας.. :lol:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες