Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κρυφή κάμερα.. Όταν το παράνομο βαφτιζεται νόμιμο..


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
110 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   Jimmy96

Jimmy96

    iPH Enthousiast

  • 483 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Jimmy1996

Δημοσίευση 06/09/2010 - 18:51

Έλεος :( :(

τι το ελεινο εχει? νταξει οτι ειναι λιγο υπερβολικο ειναι! αλλα τι νομιζεις και εγω 14 ειμαι!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   god21

god21

    iPH Contributor

  • 1.019 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/09/2010 - 21:07

Έλεος :( :(


Tί σε πείραξε;

#93   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 06/09/2010 - 23:11

Πολύ μικρό ποσοστό γενικά και επίσης ακόμα πιο μικρό το ποσοστό που θα τα χρησιμοποιήσουν για κατα πολύ ανήθικους σκοπούς όπως είπαν προλαλησάντες..

Και άν έχεις cash για iPhone 4G , 200 ευρώ δεν είναι τίποτα για καμια spycam κτλπ..



#94   kamberis

kamberis

    iPH Enthousiast

  • 578 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:-

Δημοσίευση 07/09/2010 - 03:31

Δηλαδη θες να μου πεις οτι οι Δημοσιογραφοι που τρυπωνουν σε διαφορα μαγαζια-νοσοκομεια και βγαζουν τις κομπινες τους στην φορα ειναι νομιμοι? Α οχι ξεχασα, αυτοι εχουν ενα ολοκληρο καναλι απο πισω τους για να τους ξελασπωνει... Εδω οι Ελληνικοι αστυνομια (και οχι μονο) κανουν οτι τους κ@υλ\/\/ν31 τραβοντας με καμερα ιεροδουλες η δερνοντας αλλοδαπους ΔΗΧΩΣ να φταινε σε κατι και εμεις θα κολησουμε στο ποιο ειναι σωστο και ποιο λαθος με βαση τον νομο? Ποιον νομο ρε παιδια? εδω δεν τον σεβονται αυτοι που ειναι ο νομος και θα τον σεβαστει ο πολιτης? ξυπνηστε ωρε χανομαστε....

#95   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 07/09/2010 - 11:57

Δέν καταλαβαίνω το πρόβλημα.. Η κρυφή κάμερα μπορεί να χρησιμέψει απο το να την αφήσεις σπίτι ωστε να δείς άν ο υπάλληλος του ταμίου σε κλέβει ή όχι , πώς φέρεται η babysitter στο μωρό και άλλους τέτοιους ηθικούς λόγους αλλα φυσικά όπως κάθετι τεχνολογικό μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για ανήθικους σκοπούς..

Τώρα απλά δίνετε πολύ σοβαρότητα στο θέμα και ο άλλος που θα σε βγάλει video για πλάκα ούτε είναι ίδιος αλλα ούτε και σχέση έχει με διαρρήκτη..

Επειδή εσείς έχετε προβλήματα να βγείτε σε ένα video το οποίο θα διαγραφέι μετά απο 10 λεπτά κατηγορείτε τους πάντες?..

Και άν φίλε/φίλη μου δέν θές κάτι τέτοιο να μήν βγείς με άτομο που το κάνει όχι να κατηγορείς τον κάθε χρήστη και να εμποδίζεις να βρεθεί τέτοιο πρόγραμμα..

Τελευταία επεξεργασία από: Agnwristos, 07/09/2010 - 11:58


#96   pkountanis

pkountanis

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/09/2010 - 12:22

Δέν καταλαβαίνω το πρόβλημα.. Η κρυφή κάμερα μπορεί να χρησιμέψει απο το να την αφήσεις σπίτι ωστε να δείς άν ο υπάλληλος του ταμίου σε κλέβει ή όχι , πώς φέρεται η babysitter στο μωρό και άλλους τέτοιους ηθικούς λόγους αλλα φυσικά όπως κάθετι τεχνολογικό μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για ανήθικους σκοπούς..

Τώρα απλά δίνετε πολύ σοβαρότητα στο θέμα και ο άλλος που θα σε βγάλει video για πλάκα ούτε είναι ίδιος αλλα ούτε και σχέση έχει με διαρρήκτη..

Επειδή εσείς έχετε προβλήματα να βγείτε σε ένα video το οποίο θα διαγραφέι μετά απο 10 λεπτά κατηγορείτε τους πάντες?..

Και άν φίλε/φίλη μου δέν θές κάτι τέτοιο να μήν βγείς με άτομο που το κάνει όχι να κατηγορείς τον κάθε χρήστη και να εμποδίζεις να βρεθεί τέτοιο πρόγραμμα..


+10000000000

#97   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2010 - 12:28

Σε όλα αυτά που αναφέρεις μπορείς να έχεις όφελος με φανερή κάμερα.. Γιατί μια νταντα να σου χτυπήσει το παιδί και μετά να την πιάσεις .. Είναι καλύτερο να πεις πως παρακολουθείται ώστε να μην πειράξει το παιδί.. Το ίδιο και στην υπάλληλο.. Δεν χρειάζεσαι κρυφή κάμερα..

#98   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 07/09/2010 - 13:31

Σε όλα αυτά που αναφέρεις μπορείς να έχεις όφελος με φανερή κάμερα.. Γιατί μια νταντα να σου χτυπήσει το παιδί και μετά να την πιάσεις .. Είναι καλύτερο να πεις πως παρακολουθείται ώστε να μην πειράξει το παιδί.. Το ίδιο και στην υπάλληλο.. Δεν χρειάζεσαι κρυφή κάμερα..


Δέν νομίζω.. Υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που σε καταστήματα με κάμερα ο υπάλληλος έκλεβε..
Τώρα σχετικά με την babysitter έχεις δίκιο και προφανώς δέν θα κάνει τίποτα άν έχεις φανερή κάμερα αλλα μπορεί απλά να θές να δείς πώς φέρεται ή άν κλέβει , οτιδήποτε..

#99   soupatoras

soupatoras

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/09/2010 - 14:36

Χριστε μου τι διαβαζω εδω! 6η δημοτικου με 4? εγω 6η δημοτικου επαιζα με playmobil!

#100   god21

god21

    iPH Contributor

  • 1.019 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/09/2010 - 17:23

Αν λες για εμένα δεν θα πάω έκτη. :mad: Θα πάω πρώτη γυμνασίου. :mad:

Τελευταία επεξεργασία από: god21, 07/09/2010 - 17:24


#101   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 07/09/2010 - 17:42

Χριστε μου τι διαβαζω εδω! 6η δημοτικου με 4? εγω 6η δημοτικου επαιζα με playmobil!

Χαχα

Τελευταία επεξεργασία από: Telephoner, 07/09/2010 - 17:42


#102   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 08/09/2010 - 01:12

Αν λες για εμένα δεν θα πάω έκτη. :mad: Θα πάω πρώτη γυμνασίου. :mad:


Μεγάλη διαφορά :rolleyes:..
Np.. Μια χαρά είσαι..

#103   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/09/2010 - 13:36

Διστυχώς τα κινητά έχουν μπεί στη ζωή και των παιδιών και αν και απαγορεύονται στα σχολεία, έχουν όλοι. Απο εκεί και πέρα είναι και θέμα των γονιών. Ενα παιδί δεν έχει ούτε χρήματα, αλλά ούτε και ταυτότητα ώστε να πάρει κινητό (εκτός αν το κλέψει). Οι γονείς πρέπει να ελέγχουν τα παιδιά τους, να τα διαπαιδαγωγούν σωστά και θε τους λένε σε ποιές ηλικίες επιτρέπεται ενα κινητό, και για ποιά χρήση. Η δικαιολογία των γονέων οτι το δίνουν για να ξέρουν πού είναι το παιδί!! (σχολείο είναι...πού αλλού μπορεί να είναι?!) δεν είναι βάσιμη. Απλά το κινητό σαν "παιχνίδι" υπάρχουν οι ώρες που μπορεί να γίνεται χρήση (εκτός σχολείου). Ολα εξαρτώνται απο τους γονείς.

#104   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 09/09/2010 - 14:58

Διστυχώς τα κινητά έχουν μπεί στη ζωή και των παιδιών και αν και απαγορεύονται στα σχολεία, έχουν όλοι. Απο εκεί και πέρα είναι και θέμα των γονιών. Ενα παιδί δεν έχει ούτε χρήματα, αλλά ούτε και ταυτότητα ώστε να πάρει κινητό (εκτός αν το κλέψει). Οι γονείς πρέπει να ελέγχουν τα παιδιά τους, να τα διαπαιδαγωγούν σωστά και θε τους λένε σε ποιές ηλικίες επιτρέπεται ενα κινητό, και για ποιά χρήση. Η δικαιολογία των γονέων οτι το δίνουν για να ξέρουν πού είναι το παιδί!! (σχολείο είναι...πού αλλού μπορεί να είναι?!) δεν είναι βάσιμη. Απλά το κινητό σαν "παιχνίδι" υπάρχουν οι ώρες που μπορεί να γίνεται χρήση (εκτός σχολείου). Ολα εξαρτώνται απο τους γονείς.


Και όμως το κινητό είναι πλέον απαραίτητο για ένα παιδί και δέν ισχύει το "στο σχολείο είναι που θα είναι?" γιατι μπορεί να του συνέβη κάτι και να χρειαστεί το κινητό (όχι μόνο εντός σχολείου αλλα και εκτός)..

Καλή ηλικία για κινητό πιστεύω είναι 1η γυμνασίου και ίσως και απο 6η δημοτικού..

#105   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 10/09/2010 - 14:25

Το θέμα είναι ότι τα παιδιά έχουν πονηρέψει πολύ και όσο πιο πολλά σου προσφέρει ένα κινητό, τόσο πιο πολλούς τρόπους βρίσκουν να τα χρησιμοποιήσουν για άλλους σκοπούς

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες