Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

H Apple δίνει το iOS 4.2 Beta


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
118 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   panos2310

panos2310

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:panos2310

Δημοσίευση 16/09/2010 - 19:54

Όντως δεν παίζει το 3G. Δείχνει σήμα και σύνδεση για Vodafone αλλά δεν μεταφέρει δεδομένα. Ξέρει κανείς λύση;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Sofoklis

Sofoklis

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/09/2010 - 20:03

Είναι σίγουρο αυτό?
Έχεις βάλει APN Internet ?
Σε ρωτάω γιατί ήμουν έτοιμος να το περάσω


Δεν υπάρχει στην 4.2 η κλασσική ρύθμιση Settings > Cellular Data > APN Settings.

#33   Sofoklis

Sofoklis

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/09/2010 - 20:33

Με την αναβάθμιση της beta 4.2 στο iPad διαπιστώθηκε η απώλεια του internet μέσω 3G ενώ χάθηκε και η ρύθμιση Settings > Cellular Data > APN Settings για να το διορθώσουμε.

Αναρτημένη εικόνα

Η λύση έρχεται με την παλαιότερη μέθοδο εγκατάστασης ρυθμίσεων (profile) φορέων κινητής.

Επισκεφθείτε με το iPad (μέσω Wifi) τον δικτυακό τόπο http://www.unlockit.co.nz

Αναρτημένη εικόνα

Πιέστε continue και δημιουργήστε ένα Custom APN profile

Αναρτημένη εικόνα

Σώστε το στο iPad και εγκαταστήστε το

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

Απενεργοποιήστε το Wifi και διαπιστώστε ότι το πρόβλημα λύθηκε!

Αναρτημένη εικόνα

#34   tugito

tugito

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/09/2010 - 21:52

Παιδιά θα βγει jailbreak τωρα που θα κανει για 4.1 και όλα, αλλά δεν εχω καταλάβει αν θα κάνει για το 4.2 beta, αν κανει να το βαλω..

#35   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 16/09/2010 - 22:11

Παιδιά θα βγει jailbreak τωρα που θα κανει για 4.1 και όλα, αλλά δεν εχω καταλάβει αν θα κάνει για το 4.2 beta, αν κανει να το βαλω..

κανένα jb δεν θα βγει πριν την 4.2. μην πιστεύεις τις φήμες.

#36   panosxxx

panosxxx

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 16/09/2010 - 23:18

κανένα jb δεν θα βγει πριν την 4.2. μην πιστεύεις τις φήμες.


Δεν νομίζω να είναι φήμες, όλες οι πληροφορίες στο ιντερνετ λένε οτι είναι θέμα ημερών να βγάλει η dev-team το j/b της 4.1 !! Αν δεν σκόπευαν να βγάλουν,πιστεύω θα το είχαν ανακοινώσει αμέσως στο blog τους, όπως έκαναν για το 4.02 !

#37   panosxxx

panosxxx

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 16/09/2010 - 23:46

Επίσης στο post που έκανε η Dev-team την ημέρα της κυκλοφορίας του 4.1 για να προειδοποιήσει οτι όσοι κάνουν update θα χαθεί το j/b τους, προς το τέλος γράφει :

Please stay away from this 4.1 release until a safe jailbreak procedure (which also preserves ultrasn0w) is developed and released.

Πόσο πιο επίσημο να είναι, ωστε να μην χαρακτηριστεί φήμη ? :-)

#38   Sofoklis

Sofoklis

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/09/2010 - 00:00

Προσοχή! Σε iPad iOS 4.2 beta ΔΕΝ δουλεύει η λειτουργία push email.

#39   SunOfABeach

SunOfABeach

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2010 - 00:37

Κι έρχομαι να ρωτήσω, κι εγώ, με τη σειρά μου -sorry αμα με βρίσκετε off topic, αλλά "κολλάει" κάπου αυτό που θέλω να πω κι επιπλέον δεν ήθελα ν' ανοίξω καινούριο θέμα:
Σε 2 μήνες, πρώτα ο Θεός, θα έχουμε -λένε- την 4.2, που θα κάνει για όλες τις "i" συσκευές. Ωραία; Ωραίαααα!... Και γιατί να μην "παγώσουν", προσωρινά, οι κύριοι της devteam, (ή, οι όποιοι άλλοι) τις ενέργειες και τις έρευνες που κάνουν για το jb της 4.1, και να περιμένουν να βγει η 4.2, για να δουλέψουν πάνω σε αυτή;
Στο κάτω-κάτω, εαν το καλοσκεφτούμε, το διάστημα δεν είναι και πολύ μεγάλο -τόσο δεν περιμέναμε και για τη ρημάδα τη 3.1.2, αν δεν απατώμαι; Πήρε κανα δίμηνο και...
Εμένα, πάντως, δε θα μου προκαλούσε έκπληξη αν γινόταν κάτι τέτοιο. Kι ούτε θα με πείραζε μια μικρή ακόμα αναμονή -παρ' όλο που ΔΕΝ είμαι κάτοχος iPad! Και προσέξτε και το άλλο: Δε μιλάμε για ένα μικρό update, που ουσιαστικά διορθώνει κάποια bugs της προηγούμενης έκδοσης. Δε μιλάμε, δηλαδή, για 4.1.1 -κάτι λογικό και φυσιολογικό να επέλθει στο προσεχές δίμηνο. Μιλάμε για 4.2... και μάλιστα, για ενοποίηση όλων των "i" συσκευών, κάτω από το ίδιο iOS!

#40   panosxxx

panosxxx

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 17/09/2010 - 01:39

Κι έρχομαι να ρωτήσω, κι εγώ, με τη σειρά μου -sorry αμα με βρίσκετε off topic, αλλά "κολλάει" κάπου αυτό που θέλω να πω κι επιπλέον δεν ήθελα ν' ανοίξω καινούριο θέμα:
Σε 2 μήνες, πρώτα ο Θεός, θα έχουμε -λένε- την 4.2, που θα κάνει για όλες τις "i" συσκευές. Ωραία; Ωραίαααα!... Και γιατί να μην "παγώσουν", προσωρινά, οι κύριοι της devteam, (ή, οι όποιοι άλλοι) τις ενέργειες και τις έρευνες που κάνουν για το jb της 4.1, και να περιμένουν να βγει η 4.2, για να δουλέψουν πάνω σε αυτή;
Στο κάτω-κάτω, εαν το καλοσκεφτούμε, το διάστημα δεν είναι και πολύ μεγάλο -τόσο δεν περιμέναμε και για τη ρημάδα τη 3.1.2, αν δεν απατώμαι; Πήρε κανα δίμηνο και...
Εμένα, πάντως, δε θα μου προκαλούσε έκπληξη αν γινόταν κάτι τέτοιο. Kι ούτε θα με πείραζε μια μικρή ακόμα αναμονή -παρ' όλο που ΔΕΝ είμαι κάτοχος iPad! Και προσέξτε και το άλλο: Δε μιλάμε για ένα μικρό update, που ουσιαστικά διορθώνει κάποια bugs της προηγούμενης έκδοσης. Δε μιλάμε, δηλαδή, για 4.1.1 -κάτι λογικό και φυσιολογικό να επέλθει στο προσεχές δίμηνο. Μιλάμε για 4.2... και μάλιστα, για ενοποίηση όλων των "i" συσκευών, κάτω από το ίδιο iOS!


Δεν είναι παράλογο αυτό που λές, μπορεί και να γίνει, αν και το απεύχομαι πολύ, όπως φαντάζομαι και όλοι όσοι θέλουμε jb. Πάντως τα παιδιά της dev team και οι διάφοροι συνεργάτες τους λένε συνεχώς στο twitter οτι δουλεύουν εντατικά για να βγάλουν σύντομα το εργαλείο, άρα δεν είναι φήμη οτι το πλάνο είναι να το κυκλοφορήσουν.
Εκτός αυτού, νομίζω οτι ειδικά για iphones, που είναι νομίζω η μεγαλύτερη πλειοψηφία που κάνει jb, η 4.2 δεν προσφέρει σχεδόν τίποτα εξτρα, ώστε να τρέξουν όλοι για update, ενώ στην 4.1 ήταν σχεδόν απαραίτητο να πάμε, γιατί είχε βασικές βελτιώσεις. Απο οτι διάβασα, και συγνώμη αν κάνω λάθος, το 4.2 βγαίνει βασικά για iPad !
Τρίτον και νομίζω σημαντικότερο, αν καθυστερήσει το 4.1 jb εξαιτίας του 4.2 τότε η Apple σημειώνει μεγάλη νικη (ΔΕΥΤΕΡΗ στη σειρά) και ποιός την εμποδίζει με το πρόσχημα μικροαλλαγών, αμέσως μετά να ανακοινώσει την 4.3, μετα την 4.4 και πάει λέγοντας, και ότι δεν κατάφερε τόσα χρόνια, να νικήσει το jb, να το καταφέρει απλώς κάνοντας απανωτά releases, με ασήμαντες μικροβελτιώσεις, όσο η dev-team θα κάθεται να περιμένει το επόμενο release. Γιατί πραγματικά δεν νομίζω οτι είναι τυχαίο το ότι βγάζει τόσο γρήγορα Beta για το επόμενο, σχεδόν πριν καλα καλα κλείσει εβδομάδα το τελευταίο !(Δεν έχω τόσες γνώσεις, αλλά νομίζω οτι πρώτη φορά συμβαίνει αυτό, αν κάνω λάθος διορθώστε με) Σίγουρα ελπίζει κι αυτή ότι έτσι καθυστερεί το jb. Και αν πιάσει τώρα το κόλπο της, καήκαμε αδέρφια !
Προσωπική μου άποψη πάντα και συγνώμη για το μικρό off-topic.

Τελευταία επεξεργασία από: panosxxx, 17/09/2010 - 01:49


#41   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2010 - 02:19

Δεν είναι παράλογο αυτό που λές, μπορεί και να γίνει, αν και το απεύχομαι πολύ, όπως φαντάζομαι και όλοι όσοι θέλουμε jb. Πάντως τα παιδιά της dev team και οι διάφοροι συνεργάτες τους λένε συνεχώς στο twitter οτι δουλεύουν εντατικά για να βγάλουν σύντομα το εργαλείο, άρα δεν είναι φήμη οτι το πλάνο είναι να το κυκλοφορήσουν.
Εκτός αυτού, νομίζω οτι ειδικά για iphones, που είναι νομίζω η μεγαλύτερη πλειοψηφία που κάνει jb, η 4.2 δεν προσφέρει σχεδόν τίποτα εξτρα, ώστε να τρέξουν όλοι για update, ενώ στην 4.1 ήταν σχεδόν απαραίτητο να πάμε, γιατί είχε βασικές βελτιώσεις. Απο οτι διάβασα, και συγνώμη αν κάνω λάθος, το 4.2 βγαίνει βασικά για iPad !
Τρίτον και νομίζω σημαντικότερο, αν καθυστερήσει το 4.1 jb εξαιτίας του 4.2 τότε η Apple σημειώνει μεγάλη νικη (ΔΕΥΤΕΡΗ στη σειρά) και ποιός την εμποδίζει με το πρόσχημα μικροαλλαγών, αμέσως μετά να ανακοινώσει την 4.3, μετα την 4.4 και πάει λέγοντας, και ότι δεν κατάφερε τόσα χρόνια, να νικήσει το jb, να το καταφέρει απλώς κάνοντας απανωτά releases, με ασήμαντες μικροβελτιώσεις, όσο η dev-team θα κάθεται να περιμένει το επόμενο release. Γιατί πραγματικά δεν νομίζω οτι είναι τυχαίο το ότι βγάζει τόσο γρήγορα Beta για το επόμενο, σχεδόν πριν καλα καλα κλείσει εβδομάδα το τελευταίο !(Δεν έχω τόσες γνώσεις, αλλά νομίζω οτι πρώτη φορά συμβαίνει αυτό, αν κάνω λάθος διορθώστε με) Σίγουρα ελπίζει κι αυτή ότι έτσι καθυστερεί το jb. Και αν πιάσει τώρα το κόλπο της, καήκαμε αδέρφια !
Προσωπική μου άποψη πάντα και συγνώμη για το μικρό off-topic.


για ολα τα μηλα θα ειναι η αναβαθμιση iphone και ipad...τωρα για το jailbreak λεει οτι ισως και να κατι αντιστοιχο σαν το redsn0w θα δουμε..για την 4.2 που ξερεις δηλαδη οτι δεν προσφερει και πολλα πραγματα το δοκιμασες?θα δουμε μπορει να εχει και τις Παναγιας τα ματια αλλα μπορει και τιποτα.Το οτι βγηκε η 4.2 ειναι και για το ipad που δεν εχει multitasking ελληνικα και αλλα θα δουμε τι θα δωσουν..υπομονη και στο jailbreak και unlock και στο Ios 4.2
και για μια αλλη φορα καταστρεφεται ενα ωραιο τοπικ με jailbreak,,,σβηστε τα ποστ μας καποιος διαχειρηστης για να ανοιξουμε αν θελετε ενα αλλο τοπικ να τα συζητησιυμε εκει

Τελευταία επεξεργασία από: tiloverboy, 17/09/2010 - 02:26


#42   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 17/09/2010 - 12:08

Κάποια επιπλέον χαρακτηριστικά... Περισσότερες πληροφορίες και screenshots εδώ.

Assign text message tone to individual contacts

Enhanced sound preferences

FaceTime shortcut from Messages app

New Voice Memos icon

New App installing/deleting and Mail account editing restrictions

Liking and Disliking YouTube videos

Find on page in Safari

Alerts get silvery shadows


#43   bakis

bakis

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@vbakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:bakis

Δημοσίευση 17/09/2010 - 12:54

Assign text message tone to individual contacts

Ξέρουμε αν αυτό σημαίνει οτι μπορώ να βάλω custom ringtone για τα μηνύματα? η απλά μπορώ να επιλέξω για συγκεκριμένη επαφή αλλα απο τους προεγκατεστημενους ήχους?

#44   LiKBeAsT

LiKBeAsT

    iPH Member

  • 232 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/09/2010 - 13:37

Search in safari... Αργησαν αλλα το θυμήθηκαν!

#45   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 17/09/2010 - 14:10

Ξέρουμε αν αυτό σημαίνει οτι μπορώ να βάλω custom ringtone για τα μηνύματα? η απλά μπορώ να επιλέξω για συγκεκριμένη επαφή αλλα απο τους προεγκατεστημενους ήχους?


Λογικα το δευτερο που περιγραφεις. Δεν αναφερει κατι για custom sms ringtones.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες