Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

H Apple δίνει το iOS 4.2 Beta


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
118 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 29/09/2010 - 18:21

λιγότερη κατανάλωση ram. βασικός λόγος να κάνει κανείς αναβάθμιση. ας κρατήσουν οποιοδήποτε jb tool ετοιμάζουν για νοέμβριο, από ότι φαίνεται δεν θα είναι άτυχο update.


Από ότι κατάλαβα η λιγότερη κατανάλωση στη ram δεν είναι μεταξύ 4.1 και 4.2 αλλά 4.2 beta 1 και 4.2 beta 2.

Τουλάχιστον το διάγραμμα που παρουσιάστηκε πιο πάνω αυτά τα 2 συγκρίνει

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 29/09/2010 - 18:55

Από ότι κατάλαβα η λιγότερη κατανάλωση στη ram δεν είναι μεταξύ 4.1 και 4.2 αλλά 4.2 beta 1 και 4.2 beta 2.

Τουλάχιστον το διάγραμμα που παρουσιάστηκε πιο πάνω αυτά τα 2 συγκρίνει

έχεις δίκιο σε αυτό που λες, εγώ βασίστηκα στα λεγόμενα του sepsis πάνω από το διάγραμμα ;)

#78   Sofoklis

Sofoklis

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/09/2010 - 22:34

αν κάποιος γνωρίζει κάποιο link για κατέβασμα (έκτος τις apple) ας μας το δώσει :rolleyes:


Αν δεν το έχεις βρει ήδη: http://goo.gl/7GrQ Αφορά εναλλακτική πηγή κατεβάσματος για χρήστες με developer account.

#79   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2010 - 00:24

Πολλά προβλήματα η iPhone3,1_4.2_8C5101c_Restore.ipsw που μόλις δοκίμασα σχεδόν οι μισές λειτουργίες του τηλεφώνου αχρηστεύτηκαν και έκανε και ενα τρέμουλο περίεργο στην οθόνη.. Δεν ξέρω αν φταίει παρόλα αυτα η έκδοση η δεν "έκατσε" στην συσκευή σωστά πάντως εντός 5λεπτου γυρίζω στην 4.1 Μου δημιουργήθηκε δε η υποψία οτι κάτι ετοιμάζει στο Bluetooth. Επειδή τώρα έχω και τα δυο λειτουργικά και παίζω οφείλω να ομολογήσω οτι ο συγχρονισμός με το OsX δεν έχει καμία σχέση απ'οτι με τα Windows.Πιο σταθερός πιο γρήγορος χωρίς κάθε τοσο να βάζει-βγαζει drivers.

#80   apmos

apmos

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2010 - 23:37

Με το πρόβλημα με το proximity sensor τι έγινε? Εχουμε κάποιο νεότερο? Το έφτιαξαν επιτέλους?

#81 Guest_fitspiros_*

Guest_fitspiros_*

Δημοσίευση 05/10/2010 - 17:25

Αν δεν το έχεις βρει ήδη: http://goo.gl/7GrQ Αφορά εναλλακτική πηγή κατεβάσματος για χρήστες με developer account.

Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να αγοράσω odid ? και αν το κάνω θα πρέπει να έχω Mac ή γίνετε και σε pc? ευχαριστώ.

#82   Sofoklis

Sofoklis

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2010 - 22:22

Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να αγοράσω odid ? και αν το κάνω θα πρέπει να έχω Mac ή γίνετε και σε pc? ευχαριστώ.


Αυτό σημαίνει ότι το link αφορά εξουσιοδοτημένους χρήστες για εγκατάσταση beta εκδόσεων σε συσκευές που χρησιμοποιούνται μόνο για δοκιμές. Στην περίπτωση που δεν είσαι ένας από αυτούς συνιστώ να μην εγκαταστήσεις την 4.2 beta2 που είναι η τρέχουσα αναβάθμιση, καθώς ένας μέσος χρήστης που χρησιμοποιεί την συσκευή του σαν τηλέφωνο θα το μετανιώσει σίγουρα. Στην περίπτωση που δεν έχεις αυτή την δυνατότητα και την επιμένεις να την θέλεις δεχόμενος την τεράστια πιθανότητα να αναγκαστείς σε downgrade σε επίσημη έκδοση χάνοντας τις ρυθμίσεις και δεδομένα της συσκευής σου (Set up as new) στείλε μου pm. Δουλεύει σε mac και σε pc.

#83   Sofoklis

Sofoklis

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2010 - 22:24

Με το πρόβλημα με το proximity sensor τι έγινε? Εχουμε κάποιο νεότερο? Το έφτιαξαν επιτέλους?


Το πρόβλημα υπό προϋποθέσεις παραμένει και στην τελευταία δοκιμαστική έκδοση.

#84   soiramk

soiramk

    iPH Enthousiast

  • 524 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:soiramk

Δημοσίευση 05/10/2010 - 23:30

Το πρόβλημα υπό προϋποθέσεις παραμένει και στην τελευταία δοκιμαστική έκδοση.

Εγώ πάντως δεν έχω κανένα θέμα με το proximity sensor.
Είμαι σε 4.1

#85 Guest_fitspiros_*

Guest_fitspiros_*

Δημοσίευση 06/10/2010 - 00:52

Αυτό σημαίνει ότι το link αφορά εξουσιοδοτημένους χρήστες για εγκατάσταση beta εκδόσεων σε συσκευές που χρησιμοποιούνται μόνο για δοκιμές. Στην περίπτωση που δεν είσαι ένας από αυτούς συνιστώ να μην εγκαταστήσεις την 4.2 beta2 που είναι η τρέχουσα αναβάθμιση, καθώς ένας μέσος χρήστης που χρησιμοποιεί την συσκευή του σαν τηλέφωνο θα το μετανιώσει σίγουρα. Στην περίπτωση που δεν έχεις αυτή την δυνατότητα και την επιμένεις να την θέλεις δεχόμενος την τεράστια πιθανότητα να αναγκαστείς σε downgrade σε επίσημη έκδοση χάνοντας τις ρυθμίσεις και δεδομένα της συσκευής σου (Set up as new) στείλε μου pm. Δουλεύει σε mac και σε pc.


Check your pm :) 8)

#86 Guest_fitspiros_*

Guest_fitspiros_*

Δημοσίευση 07/10/2010 - 13:32

Το iOS 4.2 beta 2 δώθηκε πριν από λίγες ώρες στους developers και ήδη τα πρώτα ευρήματα έχουν αρχίσει να αναλύπτονται:

1. Νέες επιλογές για ανέβασμα video στο YouTube

Πλέον μπορούμε να επιλέξουμε απευθείας από το iPhone αν το video που θα ανεβάσουμε θα είναι: Public, Private ή Unlisted

2. Νέο multitasking animation κατά την εναλλαγή μεταξύ των εφαρμογών

http://www.youtube.com/watch?v=8-QS-Mixng0


3. Το εικονίδιο/δείκτης του Game Center το οποίο προστέθηκε πριν από μερικές ημέρες στο iTunes (βλ. Game Center: Η Apple προσθέτει εικονίδιο/δείκτη) έχει προστεθεί πλέον και στο App store.app

4. Διορθώθηκαν τα προβλήματα με τα MobileMe push notifications

5. Διορθώθηκαν τα προβλήματα με τα APN των παρόχων

6. Το εικονίδιο του iTunes που εμφανιζόταν στο Recovery Mode έχει δώσει την θέση του στο νέο εικονίδιο του iTunes 10


Το mobileme πως διορθωθηκε ακριβως? με το που βαζω τον κωδικο μου με πεταει στην αρχικη οθονη .Το εχει και καποιος αλλος αυτο?

#87   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/10/2010 - 21:47

H Apple έκανε διαθέσιμη την beta3 έκδοση της επερχόμενης iOS 4.2

H iOS 4.2 είναι διαθέσιμη μόνο για τους developers και δεν απευθύνεται στο ευρύ κοινό. Οι ενδιαφερομένοι μπορούν να κατεβάσουν την 4.2 για το iPhone, iPad και iPod touch από το Developer Portal

Θα ακολουθήσουν σύντομα περισσότερες πληροφορίες.

Follow me on twitter


#88   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1.188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 12/10/2010 - 21:50

Αντε ας κατεβασουμε και την beta 3 να δουμε τι λεει :P

Τελευταία επεξεργασία από: omokas, 12/10/2010 - 21:51


#89   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/10/2010 - 21:54

UPDATE: Έγινε διαθέσιμη και η beta2 έκδοση του iTunes 10.1

Follow me on twitter


#90   jtheogr

jtheogr

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:John.

Δημοσίευση 12/10/2010 - 22:40

Μόλις την έβαλα ,, δείχνει να είναι καλύτερη σε απόκριση και επιτέλους φτιάχθηκε σωστά το ελληνικό πληκτρολόγιο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες