Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

H Apple ανακοινώνει "Back to the Mac." event


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
162 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   Somnius

Somnius

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Twitter:@SomniusX
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:SomniusX

Δημοσίευση 22/10/2010 - 09:16

Δεν λέω ότι δεν είναι τεχνολογικά προηγμένο ή ότι η Apple δεν μας δίνει το μηχάνημα του μέλλοντος, απλά λέω ότι είναι πολύ ακριβό. Νομίζω ότι με ένα ipad 3g κάνεις την δουλειά σου μια χαρά, με τα μισά λεφτά κιόλας.

Βασικά δουλειά κάνεις, αν είναι καθημερινές ιστορίες όπως surfing/remote/email και στην τελική με το iPad ναι παίζεις κι όλας να το πούμε..

Το Air όμως είναι κανονικό Laptop, το modularity που θα έχεις με ένα κανονικό λειτουργικό όπως π.χ. το snow ή lion (soon) να τρέχεις openoffice/msoffice για τα documents και όχι pages/numbers του ipad που δίνουν και τα pdf χωρίς ενσωματομένα fonts και δεν τα διαβάζει κανείς στην τελική..

Είνια άλλη ιστορία ένα δυνατό και γρήγορο (μην ξεχάσω και όμορφο) εργαλείο.. με αρκετά πρόσφατη τεχνολογία..

Ότι πληρώνεις πέρνεις το έχουμε πει καιρό τώρα έτσι..

υ.γ. θα ήταν όμως καλό μιας και πάμε για ένα board to rule'em all με τo Air να έχουμε και ανάλλογο Support στην Ελλάδα για αυτό, γιατί ακόμα και μέχρι τώρα πατάτες κάνουν.. άστα..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   themdro

themdro

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@th3m
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/10/2010 - 09:26

Δεν λέω ότι δεν είναι τεχνολογικά προηγμένο ή ότι η Apple δεν μας δίνει το μηχάνημα του μέλλοντος, απλά λέω ότι είναι πολύ ακριβό. Νομίζω ότι με ένα ipad 3g κάνεις την δουλειά σου μια χαρά, με τα μισά λεφτά κιόλας.


Δεν συγκρινεται ομως ενα fully fledged λειτουργικο σαν το Mac Os (προσεχως Lion) με το ios. Πιστευω οτι μπορει στον τομεα της λειτουργικοτητας να μοιαζουν, αλλα με το air εχεις ενα κανονικο λειτουργικο σε συσκευασια τσεπης.

Επισης τα μισα χρηματα δεν ειναι σε καμια περιπτωση γιατι το αντιστοιχο iPad 64αρι wifi κανει 699 ενω το wifi 3g 829$.

#153   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2010 - 09:30

Δεν συγκρινεται ομως ενα fully fledged λειτουργικο σαν το Mac Os (προσεχως Lion) με το ios. Πιστευω οτι μπορει στον τομεα της λειτουργικοτητας να μοιαζουν, αλλα με το air εχεις ενα κανονικο λειτουργικο σε συσκευασια τσεπης.

Επισης τα μισα χρηματα δεν ειναι σε καμια περιπτωση γιατι το αντιστοιχο iPad 64αρι wifi κανει 699 ενω το wifi 3g 829$.

Τσεπης δεν το λες απλα ειναι πιο λεπτο ιδιες διαστασεις εχει σε οθονη με ολη την σειρα macbook.στα υπολοιπα συμφωνουμε δεν συγκρινεται macbooki με ipad η iphone 4

#154   themdro

themdro

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@th3m
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/10/2010 - 09:35

Δεν ξερω για σενα αλλα εγω προσωπικα 11.6" MacBook δεν εχω ξαναδει :P
Και ιδιατερα απο βιντεο στο youtube διπλα στο 13αρι, διαπιστωνει μονο κανεις ποσο μικρο ειναι...

#155   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2010 - 09:40

Δεν ξερω για σενα αλλα εγω προσωπικα 11.6" MacBook δεν εχω ξαναδει :P
Και ιδιατερα απο βιντεο στο youtube διπλα στο 13αρι, διαπιστωνει μονο κανεις ποσο μικρο ειναι...

11,6 δεν ξερω..νομιζα 13 ιντσες θα ειναι οπως καθε κομματι με την μικροτερη οθονη..anyway thx for the tip

#156   themdro

themdro

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@th3m
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/10/2010 - 09:43

http://store.apple.c...mco=MTM3NjY1OTU

Δες εδω..!

#157   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2010 - 09:51

http://store.apple.com/us/browse/home/shop_mac/family/macbook_air?mco=MTM3NjY1OTU

Δες εδω..!

Να σαι καλα

#158   bigboss

bigboss

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2010 - 10:02

Για επεξεργασία κειμένου την δουλειά σου την κάνεις κ με NETBOOK ΣΤΟ 1/4 της τιμής, κ μην μου πει κανείς ότι ο φωτογράφος, κ ο επαγγελματίας θα μπορεί να κάνει την δουλεία του στο Air? Χώρια ότι είναι βαριά τα προγράμματά που χρησιμοποιούν, είναι και μικρή η οθόνη. Τέσπα, αν μου περισεύανε τα χρήματα θα το έπαιρνα κ γω, αλλά πολύ ακριβό για να το βάλω σαν προτεραιότητα. Έχω ήδη ένα macbook pro και το έχω ήδη σε αγγελία γιατί περίμενα να βγεί κάτι το επαναστατικό στο event, αλλά ψιλοξενέρωσα...Με ξενερώνει το γεγονός ότι η apple έχει τις ιδέες και την τεχνολογία να επαναστατήσει πάλι όπως με το iphone το πρώτο, αλλά οι ρυθμοί που τα προωθεί είναι τόσο αργοί που το μόνο που θέλει είναι να τα τσεπώσει. Το facetime είναι σίγουρο ότι θα μπει και στο ipad, αλλά στο 2! Γιατί να μην είχε κάμερα και το 1ο? Αφού επενδύει στο facetime? Μόνο για την κονόμα, και εμείς να ονομάζουμε τα update ....σαν νέα συσκευή, λειτουργικό κτλ....
Αυτή είναι αποψή μου πάντα.

#159   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 22/10/2010 - 11:46

Γιατί να μην είχε κάμερα και το 1ο?

Πιστεύω καλά έκανε που δεν έβαλε κάμερα πίσω... Με κινητό είναι οκ να τραβας φωτογραφίες... Με μια 9,7άρα οθόνη τώρα θα σε περνάνε για χαζο! ;-)
Μπροστά έπρεπε να είχε αν και τότε δεν είχε facetime.

#160   bigboss

bigboss

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2010 - 12:17

Πιστεύω καλά έκανε που δεν έβαλε κάμερα πίσω... Με κινητό είναι οκ να τραβας φωτογραφίες... Με μια 9,7άρα οθόνη τώρα θα σε περνάνε για χαζο! ;-)
Μπροστά έπρεπε να είχε αν και τότε δεν είχε facetime.

Μπροστά την κάμερα για facetime είπα, όχι για φωτογραφίες!

#161   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2010 - 14:07

Με τη διαφορα ομως οτι το air, το αφηνεις 30 μερες σε standby και το ανοιγεις ετσι οποιαδηποτε στιγμη. Ειναι η λειτουργία του ετσι. Ενα κανονικο notebook εκτος ρευματος σε sleep mode, αντεχει πολυ πολυ λιγοτερο..

Δεν έχει κάνει τίποτα το "μαγικό" η Apple στο air, απλά χρήση του S4 sleep state και του γρήγορου resume λόγω SSD. Υπό τις ίδιες συνθήκες οποιοδήποτε laptop μια χαρά αντέχει ένα μήνα και βάλε.

#162   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 22/10/2010 - 14:13

Και δεν θέλει και μια περιουσία.....
Στο κάτω κάτω email στέλνει και το iPad...

#163   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 22/10/2010 - 18:06

ωραιο design παντως!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες