Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

H Apple ανακοινώνει "Back to the Mac." event


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
162 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 21/10/2010 - 06:48

πωωω χαλια θα τα κάνουν... το μόνο καλό είναι το expose που θα κάνουν καλύτερο. το app store απλά θα κάνει πιο δύσκολη την εγκατάσταση σπασμενων. ναι, θα αγοράζω από κει, αλλα πάντα θα υπάρχουν 3-4 προγράμματα που δεν θα αγοράσω, αλλά θέλω να έχω.

Οπως προανέφερα 2-3 φορές, το να κάνεις εγκατάσταση μία εφαρμογή, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΑΙΩΤΙΚΟ να γίνει από το AppStore! Μπορείς κάλιστα να πας στο PirateBay λόγου χάρη και να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις μια εφαρμογή όπως παλιά!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   Iakovos80

Iakovos80

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 07:19

Σωστος ! Αλλα οκ, πολυ ικανοποιητικα ολα οσα παρουσιασε χτες ο Steve. Οπως παντα δηλαδη. Δουλευει αψογα το facetime παντως απο imac σε iphones που το τσεκαρα. Εντυπωσιακα τα air και παλι, και μεγαλη ανανεωση στο Mac OS X. Στην αναμονη τωρα...

#123   pvinis

pvinis

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 07:28

Οπως προανέφερα 2-3 φορές, το να κάνεις εγκατάσταση μία εφαρμογή, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΑΙΩΤΙΚΟ να γίνει από το AppStore! Μπορείς κάλιστα να πας στο PirateBay λόγου χάρη και να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις μια εφαρμογή όπως παλιά!


οκ.. εστω. τοτε απλα δεν εχει τιποτα καινουριο :P.

#124   bigboss

bigboss

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 07:39

Θα ανοίξει πιστεύω η αγορά με το apple store και θα δούμε και κανά παιχνιδάκι στα Mac, ήδη χθές έδειξε σε κάποιο πλάνο εικόνες από το Assassins Creed. Το θέμα είναι ότι όσο και να τα ωραιοποίησε ο Steve δεν νομίζω ότι είναι και κάτι ιδιαίτερο το Macbook Air. Το κρατάμε σαν τεχνολογική επανάσταση όσον αφορά το μέγεθος και αναμένουμε βελτίωση στο μέλλον.

#125   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 21/10/2010 - 07:58

Facetime rocks. Άντε να δοκιμάσουμε και τα άλλα καλούδια τώρα....... Ψήνομαι για το καινούργιο air, και όπως είπε φίλος συν φορουμίτης αν είσαι όλη την εβδομάδα εκτός σπιτιού όντως θέλεις ένα ελαφρύ Η/Υ με τρελή αυτονομία μπαταρίας

#126   bigboss

bigboss

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 08:04

Facetime rocks. Άντε να δοκιμάσουμε και τα άλλα καλούδια τώρα....... Ψήνομαι για το καινούργιο air, και όπως είπε φίλος συν φορουμίτης αν είσαι όλη την εβδομάδα εκτός σπιτιού όντως θέλεις ένα ελαφρύ Η/Υ με τρελή αυτονομία μπαταρίας

Χωρίς παρεξήγηση :) αλλά παίρνεις ένα netbook με το 1/4 της τιμής του Air. Θα μου πείς μπορεί να θέλεις απαιτήσεις από ένα μηχάνημα, αλλά νομίζω ότι είναι ελάχιστοι οι οποίοι στο επαγγελμά τους χρειάζονται έναν δυνατό υπολογιστή, πόσο μάλλον για να κάνουν και την δουλεία τους σε 11 inc Οθόνη.

#127   FrankyGR

FrankyGR

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 21/10/2010 - 08:15

Ρε παιδιά το facetime σας δουλεύει ? Προσπαθώ από χτες και όλο busy μου λέει. Από ipod touch 4g σε macbook pro και αντίστροφα

Τελευταία επεξεργασία από: FrankyGR, 21/10/2010 - 08:15


#128   depy

depy

    iPH Member

  • 314 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 21/10/2010 - 09:44

λοιπον να σου πω εγω τι εκανα και δουλεψε... ανοιξα το facetime και εβαλα το mail που ελεγε στο οποιο και με καλουν στον mac....

εφτιαξα μια επαφη στο iphone και εβαλα αυτο το μαιλ

εφτιαξα και μια επαφη στο adress book με το νουμερο του κινητου μου.... απο τον mac καλουμε το νουμεροο του κινητου.... οχι καποιο μαιλ αν δεν το βαλεις θα σε βγαζει busy συνεχεια

φανταζομαι πως το οτι καλεις απο τον υπολογιστη το κινητο που θες δεν φανταζομαι να σε χρεωνει....

παντως ετσι ολα δουλευουν τελεια


οοοps τωρα ειδα οτι μιλας για ipod touch.εκει δεν ξερω.... δεν εχω......

Τελευταία επεξεργασία από: depy, 21/10/2010 - 09:45


#129   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 21/10/2010 - 12:09

Για ένα καλό(!) Macbook Air 13,3 (2,13 Inel Core 2 Duo , 4GB Ram , Ethernet Adapter , 128GB SSD) χρειάζονται : 1,828 $.
Την στιγμή που με : 1,799$ αγοράζουμε ένα : MacBook Pro 15-inch: 2.4GHz i5 (320GB HD,nVidia 330).
Τα συμπεράσματα δικά σας...

#130   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 12:30

Όταν παρουσιάζει κάτι νέο η Apple όλος ο κόσμος σχολιάζει (θετικά ή αρνητικά)

Χμμμ... μήπως και αυτός δεν είναι ο στόχος ΟΛΩΝ των εταιρειών - να δημιουργήσουν ντόρο γύρω από το product name τους;

Ο Jobs έχει βρει την συνταγή να στρέφει τα μάτια του (καταναλωτικού) κοινού στην Apple, άσχετα με το τι παρουσιάζει κάθε φορά.

Το AIR για μένα έτσι κιαλλιώς ήταν ένα "αστείο" προϊόν πάρα πολύ μικρής εμβέλειας (κάτι σαν αξεσουάρ πολυτελείας), καθώς δεν καλύπτει κανέναν επαγγελματία που ασχολείται με φωτογραφία, video, γραφικές τέχνες κτλ (οι οποίοι ήταν και είναι και μεγάλο αγοραστικό κοινό των Mac)

Το Lion καλώς να έρθει αν και είμαι υπέρ-ικανοποιημένος με την λεοπάρδαλη του χιονιού. Αν και θεωρώ τις αλλαγές απλά ψιλοβελτιώσεις, είπαμε άλλο βάρος και αποτέλεσμα (ντόρο) θα είχε η παρουσίαση ενός upgrade για το Snow και άλλο η ανακοίνωση ενός "νέου" OS X

Όσο για το FaceTime for Mac: 1. ανυπομονώ να δέχομαι κλήσεις από από φίλους με iPhone 4 (καθότι δεν είμαι κάτοχος της συσκευής) και 2. πιστεύω πως θα το κρατήσουν για Mac ως κίνητρο για τους κατόχους iPhone 4 να αγοράσουν (οι ίδιοι αλλά κυρίως οι δικοί τους άνθρωποι) έναν Mac υπολογιστή.

#131   soiramk

soiramk

    iPH Enthousiast

  • 524 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:soiramk

Δημοσίευση 21/10/2010 - 12:42

^
^
Σωστός

#132   lagoudakis

lagoudakis

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/10/2010 - 12:55

εγω πχ που εχω το snow στο mbp οταν βγει το lion θα πρεπει να πληρωσω καποιο ποσο για την αναβαθμιση η θα ειναι δωρεαν;

#133   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 21/10/2010 - 12:56

εγω πχ που εχω το snow στο mbp οταν βγει το lion θα πρεπει να πληρωσω καποιο ποσο για την αναβαθμιση η θα ειναι δωρεαν;

Να πληρώσεις...

#134   lagoudakis

lagoudakis

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/10/2010 - 12:59

Να πληρώσεις...

μαλιστα...ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση

#135   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 21/10/2010 - 13:00

οκ.. εστω. τοτε απλα δεν εχει τιποτα καινουριο :P.

Για τους χρήστες όχι μεγάλη διαφορά. Για τους developers τεράστια.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες