Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

The Final Jailbreak Battle!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
69 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: The Final Jailbreak Battle!

Σε ποια συσκευή κάνατε Jailbreak?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.

Ποιο Jailbreak Tool Χρησιμοποιήσατε?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αντιμετωπίσατε Προβλήματα Στην Συσκευή Σας?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#61   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2010 - 10:13

Συσκευή 3gs
Firmware iOS 4.1
WIN 7 ολα καλα μεχρι στιγμης


και αυτο που μου εκανε εντπωσει ειναι οτι δεν μου διεγραψε τιποτα απο αυτα που ειχα μεσα!

:)

Δεν βοηθας...με ποιο εργαλειο εκανες jb?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   xfighter46

xfighter46

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/10/2010 - 13:12

Ρε παιδια τελικα ποιο λετε να προτιμησουμε ? Το pwnage το δοκιμασε κανεις ?

#63   JiM96

JiM96

    iPH Addict

  • 672 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2010 - 18:16

To poll dn a fora to pawnage gt dimiourghthike prin to release tou....
(sorry Gia ta greeklish, graft apo iPad)

Proteinetai na kleisei to poll?

#64   corduroy27

corduroy27

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2010 - 15:38

αντε ρε παιδια κλειστε το επιτελους. εχουμε συντριπτικη νικη του γιωργακη! 121-9!!!!

Ναι αλλά κάτι μου λέει ότι ο Γιωργάκης κέρδισε λόγω κεκτιμένης ΚΑΙ ΜΟΝΟ τελικά.
Είναι αρκετοί αυτοί που έβαλαν πρώτα limera1n και ψήφισαν και στη συνέχεια βάλανε greenpois0n που πραγματικά φαίνεται ανώτερο.
Είμαι σίγουρος ότι αν γινόταν τώρα ένα poll, δε θα είχαμε αυτή την εικόνα που λες.
Για μένα το πρώτο poll θα έπρεπε να έχει τον τίτλο: «Πιο Jailbreak προτιμάτε;».
Και μετά από κάποιο διάστημα, (να δοκιμαστούν), ένα νέο που να λέει: «Ποιο θεωρείται καλύτερο και γιατί;».
Μάλιστα αν ήταν εφικτό, σ' αυτό το δεύτερο, καλό θα ήταν να μπορεί να γίνει και αλλαγή ψήφου!
Είμαι ένας από τους 13!!! που έβαλε και ψήφισε greenpois0n, πιστεύει κανείς ότι αυτό δείχνει την πραγματική εικόνα;
Κι εγώ πάντως θεωρώ ότι δεν έχει λόγω ύπαρξης πια το θέμα, κυρίως γιατί είναι «μαγική εικόνα» που ΔΕΝ αλλάζει πια...


Ρε παιδια τελικα ποιο λετε να προτιμησουμε ? Το pwnage το δοκιμασε κανεις ?

Κατά τη γνώμη μου η κατάταξη από το καλύτερο προς το χειρότερο, (μέχρι στιγμής), είναι:

1. PwnageTool (λόγω της δυνατότητας που έχεις να μεγαλώσεις το System Partition, σε συνδυασμό με την σταθερότητα, την ταχύτητα και την έλλειψη προβλημάτων γενικά)
http://www.iphonehel...586#entry296586
http://www.iphonehel...218#entry298218
Όποιος ψάχνει έτοιμα custom firmwares, θα δει σχετικό link στο κάτω μέρος της δεύτερης σελίδας ;)

2. greenpois0n (και με αυτό δεν είχα προβλήματα, αν εξαιρέσεις την ειδοποίηση για λίγο χώρο στο System Partition, όπως λέω στο παραπάνω link)

3. limera1n (η τελευταία επιλογή για μένα, λόγω των πολλών και διαφόρων προβλημάτων που έχουν παρατηρηθεί, όπως: μπαταρία, αργό άνοιγμα, χάσιμο σήματος, κλπ.)

Τελευταία επεξεργασία από: corduroy27, 25/10/2010 - 15:42


#65   JiM96

JiM96

    iPH Addict

  • 672 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2010 - 15:54

Ναι αλλά κάτι μου λέει ότι ο Γιωργάκης κέρδισε λόγω κεκτιμένης ΚΑΙ ΜΟΝΟ τελικά.
Είναι αρκετοί αυτοί που έβαλαν πρώτα limera1n και ψήφισαν και στη συνέχεια βάλανε greenpois0n που πραγματικά φαίνεται ανώτερο.
Είμαι σίγουρος ότι αν γινόταν τώρα ένα poll, δε θα είχαμε αυτή την εικόνα που λες.
Για μένα το πρώτο poll θα έπρεπε να έχει τον τίτλο: «Πιο Jailbreak προτιμάτε;».
Και μετά από κάποιο διάστημα, (να δοκιμαστούν), ένα νέο που να λέει: «Ποιο θεωρείται καλύτερο και γιατί;».
Μάλιστα αν ήταν εφικτό, σ' αυτό το δεύτερο, καλό θα ήταν να μπορεί να γίνει και αλλαγή ψήφου!
Είμαι ένας από τους 13!!! που έβαλε και ψήφισε greenpois0n, πιστεύει κανείς ότι αυτό δείχνει την πραγματική εικόνα;
Κι εγώ πάντως θεωρώ ότι δεν έχει λόγω ύπαρξης πια το θέμα, κυρίως γιατί είναι «μαγική εικόνα» που ΔΕΝ αλλάζει πια...



Κατά τη γνώμη μου η κατάταξη από το καλύτερο προς το χειρότερο, (μέχρι στιγμής), είναι:

1. PwnageTool (λόγω της δυνατότητας που έχεις να μεγαλώσεις το System Partition, σε συνδυασμό με την σταθερότητα, την ταχύτητα και την έλλειψη προβλημάτων γενικά)
http://www.iphonehel...586#entry296586
http://www.iphonehel...218#entry298218
Όποιος ψάχνει έτοιμα custom firmwares, θα δει σχετικό link στο κάτω μέρος της δεύτερης σελίδας ;)

2. greenpois0n (και με αυτό δεν είχα προβλήματα, αν εξαιρέσεις την ειδοποίηση για λίγο χώρο στο System Partition, όπως λέω στο παραπάνω link)

3. limera1n (η τελευταία επιλογή για μένα, λόγω των πολλών και διαφόρων προβλημάτων που έχουν παρατηρηθεί, όπως: μπαταρία, αργό άνοιγμα, χάσιμο σήματος, κλπ.)


Το Poll δημιουργήθηκε 3 μέρες αφού έκανε release το greenp0isson και τότε με εκείνες τις συνθήκες το greenpois0n ήταν πιο ασταθές και buggy απο το limera1n...Εαν θέλεις μπορείς να δημιουργήσεις ένα νέο πολλ και να δούμε τα αποτελέσματα. Εγώ σου λέω ότι αυτοί που χρησιμοποιήσαν limera1n είναι άνετα πιο πολλοί απο αυτούς που χρησιμοποιήσαν greenp0ison ακόμη και αν υπήρξαν πισογυρίσματα όπως λές....

Τέσπα, συμφωνό πως πρέπει να κλείσει...

#66   corduroy27

corduroy27

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2010 - 20:24

Το Poll δημιουργήθηκε 3 μέρες αφού έκανε release το greenp0isson και τότε με εκείνες τις συνθήκες το greenpois0n ήταν πιο ασταθές και buggy απο το limera1n...Εαν θέλεις μπορείς να δημιουργήσεις ένα νέο πολλ και να δούμε τα αποτελέσματα. Εγώ σου λέω ότι αυτοί που χρησιμοποιήσαν limera1n είναι άνετα πιο πολλοί απο αυτούς που χρησιμοποιήσαν greenp0ison ακόμη και αν υπήρξαν πισογυρίσματα όπως λές....

Τέσπα, συμφωνό πως πρέπει να κλείσει...

Δε διαφωνώ ότι η μεγάλη πλειοψηφία έχει βάλει limera1n.
Ίσα ίσα αυτό λέω κι εγώ. Λέω απλά ότι αυτή η τεράστια διαφορά, ΔΕΝ αντιπροσωπεύει την πραγματική ποιότητα των δύο Jailbreak.
Και το λέω απλά για όσους δεν έχουν παρακολουθήσει τι έχει γίνει το τελευταίο διάστημα και βγάλουν ίσως λάθος συμπεράσματα.
Ας ψάξουν λίγο καλύτερα, αν δεν έχουν όρεξη για δοκιμές γενικότερα.

Δεν νομίζω πάντως να έχει νόημα τώρα πια ένα νέο Poll. Έχει καταλαγιάσει το θέμα πια... :rolleyes:

#67   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 27/10/2010 - 20:31

παλικαρια αμα δοκιμασει καποιος το gp(rc4) ασ μας πει και σε εμας που περιμενουμε τι να κανουμε τελικα ποιο να βαλουμε για καλυτερα.
Απ οτι διαβασα αλλους με το limera1n ειναι λιγο πιο αργο το κιν τους οταν ανοιγουν εφαρμογες ενω με το greenpoison ειναι κομλπε.
Αν μπορει καποιος με σιγουρια να μας πει αφου εχει δοκιμασει και τα δυο ποιο να βαλουμε θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα :unsure: :)

GP RC4 MAKRAAANNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

#68   JiM96

JiM96

    iPH Addict

  • 672 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2010 - 09:41

Ερώτηση: Τι είναι το System Partition?

#69   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 28/10/2010 - 09:58

Ερώτηση: Τι είναι το System Partition?

ειναι ο διαθεσιμος χωρος που εχει το κινητο σου για εγκατασταση προγραμματων.
στο 4 ειναι ενα γιγα και στο 3γσ καπου στα 750 μεγκα
αυτο με το πονατζτουλ στο 3 μεγαλωνει στο ενα γιγα και στο 4 περιπου στο 1.2 απο οσο γνωριζω.

#70   ybdiel

ybdiel

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/12/2010 - 11:26

γεια σε ολους ;)
καινουργιος χρηστης Iphone 3gs εδω και 2 μερες.

Εκανα J/b με limera1n και ολα καλα μεχρι στιγμης.

Iphone 3gs 4.1 (8b117)
Win XP
05.14.02
itunes 10.1.0.56




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες