Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 3GS vs iPhone 3G


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
49 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   gthebest

gthebest

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2009 - 16:56

Παδια καλησπερα!
Μαπα το καρπουζι μου φαινεται το νεο iphone! Η Apple οπως παντα στον κοσμο της! Ενω τα περισσοτερα κινητα βγαινουν πλεον με 5.0 mgpixel και φυσικα και με 8.0 εκεινη πανυγηριζει που καταφερε να βαλει 3.2!!! Ελεος μας δουλευουνε κανονικα?
Να σας πω την αληθεια ο μονος λογος που δεν εχω αλλαξει το iphone μου (3G) εδω και 1 χρονο ειναι η εκπληκτικη του πλοηγηση στο ιντερνετ, που κανενα αλλο τηλεφωνο στον κοσμο δεν προσφερει τετοια πλοήγηση! Σε σημειο που να βαριεμαι να παω στο pc μου οταν θέλω να ψάξω κατι.
Ο μονος λογος που θα εβλεπα με ευχαριστηση το νεο iPhone θα ηταν η χρηση εφαρμογων flash! Απο κει και περα το νεο τηλεφωνακι ειναι μια απο τα ιδια με ψιλολογια για μενα και τιποτα το ουσιαστικο...αντε να πω μπραβο για την μπαταρια του που κραταει λιγο περισσοτερο...αληθεια με το νεο λογισμικο εμεις με το παλιο θα επvφεληθουμε τουλαχιστον με το θεμα της μπαταριας?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2009 - 17:04

Απειροελάχιστα θα επωφεληθούμε όπως πάντα.

#33   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 10/06/2009 - 17:19

Βγάλε μια φώτο με το 3GS και μία με το SE με τα 8MP και κάνε μια σύγκριση... Για πες μου ποιο είναι καλύτερο... Μη γελιέστε από τα MP ρε~!

#34   BHacker

BHacker

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2009 - 18:27

Quote

Βγάλε μια φώτο με το 3GS και μία με το SE με τα 8MP και κάνε μια σύγκριση... Για πες μου ποιο είναι καλύτερο... Μη γελιέστε από τα MP ρε~!

Εδώ πρέπει να διαφωνήσω επειδή,ίσως η απεικόνιση των φωτογραφιών να είναι φοβεή στο iphone αλλά αν φορτώσεις και τις δύο φωτογραφίες που τράβηξες στον υπολογιστή τότε 8α δεις ότι υπάρχει αισθητή διαφορά!

#35   7psyxos

7psyxos

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:7psyxos

Δημοσίευση 10/06/2009 - 20:36

Quote

Εδώ πρέπει να διαφωνήσω επειδή,ίσως η απεικόνιση των φωτογραφιών να είναι φοβεή στο iphone αλλά αν φορτώσεις και τις δύο φωτογραφίες που τράβηξες στον υπολογιστή τότε 8α δεις ότι υπάρχει αισθητή διαφορά!


+1!

#36   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 11/06/2009 - 00:39

Εννοείται ότι υπάρχει διαφορά... Και σε άλλο κινητό να τις βάλεις πάλι διαφορά βλέπεις... Αλλά δεν βλέπεις διαφορά 5 MP με τίποτα...
Και από όσο έχω καταλάβει τα παιδιά μιλάνε για μέσα στο τηλέφωνο, και όχι σε εξωτερικό μέσω αναπαραγωγής.

#37   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/06/2009 - 21:30

καταρχην τα mp παιζουν ρολο στην επεξεργασια εικονας που θα κανεις και τι ζοομ θα κανεις για να φανει η αισθητη διαφορα

#38   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/06/2009 - 00:18

Quote

καταρχην τα mp παιζουν ρολο στην επεξεργασια εικονας που θα κανεις και τι ζοομ θα κανεις για να φανει η αισθητη διαφορα


Έχεις δίκιο. Αλλά δεν ξέρω πολλούς που να περνάνε τις φωτογραφίες του iPhone από το Photoshop. Χώρια που αν είναι να βγάζεις φωτογραφίες έτσι ώστε μετά να έχεις την δυνατότητα να κάνεις ζουμ να ξεχωρίσεις λεπτομέρεις, τότε έχεις καεί, με οποιοδήποτε κινητό - ή ακόμη και compact camera.

Θέλεις οπωσδήποτε dSLR φωτογραφική.

Quote

Απειροελάχιστα θα επωφεληθούμε όπως πάντα.


Βασικά πάντα ωφελούμαστε ... τα μάλλα. Και νομίζω και τώρα δεν θα διαφέρει.

#39   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/06/2009 - 04:57

Quote

Quote

καταρχην τα mp παιζουν ρολο στην επεξεργασια εικονας που θα κανεις και τι ζοομ θα κανεις για να φανει η αισθητη διαφορα




Έχεις δίκιο. Αλλά δεν ξέρω πολλούς που να περνάνε τις φωτογραφίες του iPhone από το Photoshop. Χώρια που αν είναι να βγάζεις φωτογραφίες έτσι ώστε μετά να έχεις την δυνατότητα να κάνεις ζουμ να ξεχωρίσεις λεπτομέρεις, τότε έχεις καεί, με οποιοδήποτε κινητό - ή ακόμη και compact camera.



Θέλεις οπωσδήποτε dSLR φωτογραφική.



Quote

Απειροελάχιστα θα επωφεληθούμε όπως πάντα.




Βασικά πάντα ωφελούμαστε ... τα μάλλα. Και νομίζω και τώρα δεν θα διαφέρει.


σωστα.εδω μιλαμε για ερασιτεχνηκες φωτογραφιες....οποτε τα μπ ειναι αχρηστα για μας

#40   fonsde

fonsde

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/06/2009 - 08:09

3MP ειναι καλα, αυτο που θελει ειναι το flash  ;)

#41   pantnick

pantnick

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/06/2009 - 14:02

Τελικά το Nike+ δεν θα είναι διαθέσιμο στο firm3.0 για το iphone 3g ακόμα και με τον αντάπτορα ??

#42   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 19/06/2009 - 17:57

iPhone 3GS vs iPhone 3G: Web rendering speed:



#43   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/06/2009 - 18:37

Προφανώς... Με 7.2Mbps το σερφάρισμα θα πετάει :)

#44   Babis_ECE

Babis_ECE

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/06/2009 - 19:15

Αισθητά πιο γρήγορο το 3Gs, απλά το μόνο που με παραξένεψε είναι ότι στο 3G, αν προσέξετε πάνω αριστερά που έχει το Σήμα, λέει "No Service".
Oπότε προφανώς κατεβάζει και από τα 2 με WiFi έτσι? Βλέπω και τα σηματάκια των ασύρματων δικτύων..

#45   Batman

Batman

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/06/2009 - 19:19

καλα σαφώς πιο γρήγορο αλλα εντακσει δεν με ενθουσιάζει τόσο...θα κάτσω στο αγαπητο 3g μου...και νομίζω ότι η apple δεν έδωσε καλή απάντηση στην πρόκληση που ονομάζεται palm pre...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες