Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τραβήξτε 720p video από το 3G[s]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
206 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 11/11/2010 - 14:43

εγω εβαλα το 1280... λετε καλυτερα να βαλβ το 1080?


ενας ρε μαγκες...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   demollyon

demollyon

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2010 - 12:43

Υπάρχει καμιά περίπτωση να κάνουμε και το 3G να τραβήξει HD video, ή ζητάω πολλά?

#168   Gothrylos

Gothrylos

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:gothrylos

Δημοσίευση 16/11/2010 - 17:44

Γιατί το 3gs τραβάει νομίζεις; Εγώ ψάχνω τα αρχικά αρχεία από κάποιον γιατί παρόλο που τα αποθήκευσα για backup, όταν τα επανέφερα στην αρχική τους θέση, δεν άνοιγε το iphone.

#169   demollyon

demollyon

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2010 - 22:27

Έβαλες τα permissions?

#170   Gothrylos

Gothrylos

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:gothrylos

Δημοσίευση 17/11/2010 - 00:22

Τώρα που το κοίταξα τα δικαιωματα για εγραφή κτλ. είναι τικαρισμένα. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει.

#171   mouf

mouf

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/12/2010 - 18:18

Παιδιά προσπαθώ να το κάνω αυτό με τη camera. Μήπως μπορει κάποιος να μου πει πως λειτουργεί το SFTp client (π.χ WinSCP. Έχω φτάσει μέχρι την εγκατάσταση του OpenSSH.

Ευχαριστώ.

#172   demollyon

demollyon

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2010 - 04:01

link

#173   arisgamatos

arisgamatos

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Twitter:@arisyo13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:arisyo13

Δημοσίευση 01/01/2011 - 21:37

Παιδια κατεβασα το zip αρχειο που δινει το topic αλλα δυστυχως μεσα στο φακελο που κατεβασα δεν βρηκα μεσα το αρχειο N88AP.plist
Γινεται να μου το στειλει καποιος η μαλλον κατι εγω δεν καταλαβα σωστα?

#174   Altus

Altus

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:AltusGR

Δημοσίευση 23/02/2011 - 21:10

Παιδια εχω την κορουλα μου και θελω οπου παμε να τραβαω μικρα βιντεακια της σε 720p. Χρηματα δεν υπαρχουν οποτε αυτο ειναι μια καποια λυση.

Θελω πραγματικα για μην ψαχνομαι μια βοηθεια:

Να μου δωσετε το ρεπο του tweak αυτου που βγαλανε στο cydia
και πως μετα με τι ονομα να το ψαξω εκει (στο Cydia) ακριβως οπως το γραφει εκει με τα κενα κτλ για να το παρω και να το βαλω χωρις να μπλεξω με SSH.

Αν ξερετε το ετοιμο και μαλιστα με Enable/Disable επιλογη στο Cydia τοτε θα ειμαι ευγνωμων.

Αν τωρα δεν ξερετε ή δεν υπαρχει καπου, δωστε μου τουλαχιστον ενα φρεσκο λινκ για να κατεβασω την τελευταια εκδοση του και με το SuperHD με την αναλυση των 1024χ768 με 15 frames.

Εστω και σαν .zip ή σαν .deb αλλα να ειναι πραγματικα η τελυταια εκδοση που δουλευει κιολας (την εχετε δοκιμασει και εσεις δηλ.).

Θα σας ευγνωμωνει σιγουρα η κορουλα μου μετα απο καποια χρονια που θα βλεπει τα βιντεακια της.

Και παλι σας ευχαριστω εκ των προτερων. :-)

Τελευταία επεξεργασία από: Altus, 23/02/2011 - 21:16


#175   Altus

Altus

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:AltusGR

Δημοσίευση 24/02/2011 - 20:38

Διαβασα ολο το ποστ του ξενου mike pan.

Το ερωτημα ειναι να προχωρησω με τα αρχεια του και να κανω οτι λεει αυτος πιο κατω;

Δηλ να μπαινω αφου τα κανω overwrite τα 3 αρχεια του και μετα πρεπει να μπαινω στα αρχεια του και να κανω edit αλλαζοντας τις τιμες ή ειναι ηδη ρυθμισμενα απο αυτον;;;;

Αν ναι τοτε να επιλεξω μαλλον την 1080χ800 με τα 30 frames. Γιατι δεν θαλω να χανω frames....
Επισης η καμερα με το rev4.zip συνεχιζει να βγαζει χαλια τις φωτογραφιες (οχι το βιντεο);

Παιδια απαντησε οσο το δυνατον πιο γρηγορα!!!!!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Altus, 24/02/2011 - 20:41


#176   lrbill

lrbill

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/02/2011 - 20:57

Εγώ τα έκανα όλα αυτά που έγραφε ο φίλος μας.
Αποτέλεσμα...

Το κινητό αφού έσβησε μετά από restart δεν άναψε πια, ρε τι του έκανα,τα πάντα αλλά τίποτα μια ολόκληρη μέρα παιδευόμουν και τίποτα, μέχρι που πήγα σε ένα φίλο μου που είχε έναν mac υπολογιστή γιατί ούτε με DFU ούτε με οτιδήποτε άλλο γινόταν να ανοίξει, και έτσι αφού το βάλαμε στον mac επιτέλους είδα άσπρη μέρα και το έκανα και πάλι από την αρχή όλα Jailbrake δηλαδή.
Αυτά είχα να πω απλά πρόσεξε τι θα κάνεις, και αν αξίζει να το κάνεις αυτό. :excl:

#177   Altus

Altus

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:AltusGR

Δημοσίευση 24/02/2011 - 21:30

Ευχαριστω για την απαντηση! Θα ηθελα να μου απαντουσα καποιος το εκανε επιτυχημενα βασικα! :)

Αν δεν μου γραψει καποιος στα επομενα 10 λεπτα το ξεκιναω και αγιος ο θεος!

Το Cydia tweak απο το BigBoss βασικα δεν δουλεψε που εγραφα παραπανω...

Μικρο (κανονικο μεγεθος) αρχειου για περιπου 1 λεπτο εγραψε ~15 ΜΒ... Εκανα grab ενα screenshot και τελικα τοκαδρο του ηταν απλα... 640χ480. Οποτε το βλεπω fake εκεινο.

Ετσι ακολουθω την manual οδο του Mike Pan... για αναλυση 1080χ800 32frames...

Το εχει κανει update sthn ekdosh 4 (rev4.zip) πανω πανω στο blog του οπως λεει...

Απλα δεν ξερω (απλα πιστευω) οτι αυτη του η εκδοση διορθωνει αυτα τα προβληματακια με την φωτογραφικη μηχανη σε μη φωτεινα μερη...

Αν γνωριζει καποιος ας μου δωσει τα φωτα αμεσα!!!

Ευχαριστω!

#178   Altus

Altus

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:AltusGR

Δημοσίευση 24/02/2011 - 22:02

Μολις το εκανα και το αποτελεσμα πολυ ασχημο... Γιατι?

Καταρχην δεν εχει με καποια παναγια 30 fps. Το εχω παιξει και με το VLC και με το Μedia Player Classic. To πολυ να ειναι 5fps... Απο λεπτομερεια πολυ κατωτερη απο αυτη που εχει στο βιντεο του ο Mike Pan.

Το βιντεο μου εχει διαρκεια 41 δευτερολεπτα, ειναι 1080χ800 εχει μεγεθος 64.5ΜΒ.

Το βιντεο ειναι .mov και εχει video codec to AVC (Η264 λογικα). Αυτα ειναι που διαβαζω τωρα απο το Media Player Classic.

To χειροτερο ειναι οτι το καδρο του βιντεο ειναι σαν να ειναι πατημενο! Σαν να εχει πατηθει απο πανω. Δεν ειναι καθολου σαν 16:9 και τα ατομα που εχω βγαλει δεν φαινονται καθολου καθαρα και ομορφα.

Η φωτογραφικη οντως φαινεται να δουλευει κανονικα τουλαχιστον.

Εβαλα οπως ειπα το HD των 1080χ800 30 frames.

Αδυνατω να πιστεψω οτι αυτο ειναι το αποτελεσμα που ολοι μιλανε με πολυ θετικα λογια.

Φυσικα και εχω το 3GS με iOS 4.1.

Εχω κρατησει backup τα παλια αρχεια και το εχω κανει με το WinSCP.

Βοηθεια!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Altus, 24/02/2011 - 22:12


#179   lrbill

lrbill

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/02/2011 - 22:13

Εγώ ότι ήταν να σου στο είπα τώρα εσύ αποφασίζεις,και σκέψου αν αξίζει να το κάνεις ή αν τραβάς τοοοσο πολύ βίντεο πάρε μια κάμερα full HD και τελειώνει η υπόθεση , έχουνε πέσει η τιμές από 100 ευρώ περίπου ξεκινάνε.
Εγώ αυτό σκέφτομαι να κάνω.
Καλή τύχη.

Τελευταία επεξεργασία από: lrbill, 24/02/2011 - 22:16


#180   Altus

Altus

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:AltusGR

Δημοσίευση 24/02/2011 - 22:29

Εγώ ότι ήταν να σου στο είπα τώρα εσύ αποφασίζεις,και σκέψου αν αξίζει να το κάνεις ή αν τραβάς τοοοσο πολύ βίντεο πάρε μια κάμερα full HD και τελειώνει η υπόθεση , έχουνε πέσει η τιμές από 100 ευρώ περίπου ξεκινάνε.
Εγώ αυτό σκέφτομαι να κάνω.
Καλή τύχη.


To ξερω αυτο που μου ειπες και σε ευχαριστω απλα δεν μπορω να πιστεψω οτι ολοι ενθουσιαστηκαν με κατι το οποιο ειναι και blurry!!!

Το βιντεο ειναι τραβηγμενο στα 13Mbps και το κινητο το ειχα καθαρισει απο αλλες εφαρμογες για να μην τρεχουν αλλα στην μνημη και στο επεξεργαστη...

Α και το κουφο παιδια: Το βιντεο μεσα απο το Camera Roll παιζει αψογα!!! Εννοωντας τα frames. Aπλα κανει ενα κολλημα η καμερα γυρω στα 5-8 πρωτα δευτερολεπτα για περιπου ενα δευτερολεπτο ολο αυτο, ακουγεται οντως ενα κλατς σαν να κανει κατι το κλειστο της και μετα παιζει πολυ smooth. Απλα η ποιοτητα της εικονας ειναι λιγο χαλια...

Πως γινετε αυτο οταν στο NetBook εχω βαλει 720p και παιζει μια χαρα??

Παω τωρα να το τρεξω στο μεγαλο λαπτοπ να δω αν φταιει το netbook ή τα video codecs του και τα λεμεεεεεεεεε!!!

Κανενας χριστιανος ρε παιδια;;;;;;;;;;;; :(

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες