Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Εξουσιοδότηση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 21/10/2010 - 23:00

Πώς γίνεται να εξουσιοδοτήσεις κάποιον ώστε να χρησιμοποιήσει την επιδότηση σου στην vodafone?..
Ξέρει κανείς τι χρειάζεται και πόσο παίρνει η διαδικασία?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 21/10/2010 - 23:02

Πώς γίνεται να εξουσιοδοτήσεις κάποιον ώστε να χρησιμοποιήσει την επιδότηση σου στην vodafone?..
Ξέρει κανείς τι χρειάζεται και πόσο παίρνει η διαδικασία?

γενικότερα θα σου πω οτι πρέπει να πάτε σε ένα αστυνομικό τμήμα και να τσιφράρετε ένα χαρτί!
αυτό είναι γενικά για την εξουσιοδότηση

#3   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 21/10/2010 - 23:04

γενικότερα θα σου πω οτι πρέπει να πάτε σε ένα αστυνομικό τμήμα και να τσιφράρετε ένα χαρτί!
αυτό είναι γενικά για την εξουσιοδότηση


Βασει λογικης ειναι αυτο που λεει ο φιλος..Το κατα ποσο γινεται ομως δεν ξερω διοτι δεν εχω ξανα ακουσει παρομοια περιπτωση..
Once You Go Mac You Never Go Back

#4   Leroi

Leroi

    iPH Enthousiast

  • 382 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 23:13

Σε οποιοδήποτε ΚΕΠ. Περίπου έτσι: "Εξουσιοδοτώ τον ΧΧΧ, με ΑΤ ΧΧΧ, όπως προχωρήσει σε ανανεωση σύμβασης του αριθμου τηλ μου ΧΧΧ στην ΧΧΧ (Εταιρια κινητης) αντί εμού." (εμού και του αιδοίου που λένε)

εκτός αν ξέρεις τον πωλητή και του έχεις πει οτι δε θα πας εσύ ;)

Τελευταία επεξεργασία από: Leroi, 21/10/2010 - 23:16


#5   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 21/10/2010 - 23:20

Σε οποιοδήποτε ΚΕΠ. Περίπου έτσι: "Εξουσιοδοτώ τον ΧΧΧ, με ΑΤ ΧΧΧ, όπως προχωρήσει σε ανανεωση σύμβασης του αριθμου τηλ μου ΧΧΧ στην ΧΧΧ (Εταιρια κινητης) αντί εμού."


Δηλαδή αντί για το "όπως προχωρήσει σε ανανεωση σύμβασης" γράφω "όπως προχωρήσει σε χρήση της επιδοτήσεως του λογαριασμού μου ΧΧΧ?"

#6   arkoudi

arkoudi

    iPH Enthousiast

  • 567 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 21/10/2010 - 23:24

Φίλε είμαι υπεύθυνος σε τμήμα τηλεφωνίας και συνεργάζομαι και με την Vodafone , στα καταστήματα Vodafone επειδή είναι λίγο σχολαστικοί πρέπει να τους πας μία εξουσιοδότηση από ένα ΚΕΠ ή Αστυνομικό Τμήμα που να αναφέρει :
1. Το ΑΦΜ που είναι η σύνδεση
2. Τον αριθμό Ταυτότητας του συνδρομητή
3. Τον αριθμό Κινητού που θα λάβεις την επιδότηση
4. Το Ονοματεπώνυμο σου και τον αριθμό της ταυτότητας σου

Θα συμβούλευα να πάρεις και μία φωτοτυπία της ταυτότητας αυτού που σε εξουσιοδοτεί.

Αυτά κάντα σε ένα ωραίο κειμενάκι 3-4 γραμμών και είσαι κομπλέ...και το νού σου,η στρογγυλή σφραγίδα που θα βάλλουν επάνω να φαίνεται καθαρά!

#7   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 21/10/2010 - 23:29

Φίλε είμαι υπεύθυνος σε τμήμα τηλεφωνίας και συνεργάζομαι και με την Vodafone , στα καταστήματα Vodafone επειδή είναι λίγο σχολαστικοί πρέπει να τους πας μία εξουσιοδότηση από ένα ΚΕΠ ή Αστυνομικό Τμήμα που να αναφέρει :
1. Το ΑΦΜ που είναι η σύνδεση
2. Τον αριθμό Ταυτότητας του συνδρομητή
3. Τον αριθμό Κινητού που θα λάβεις την επιδότηση
4. Το Ονοματεπώνυμο σου και τον αριθμό της ταυτότητας σου

Θα συμβούλευα να πάρεις και μία φωτοτυπία της ταυτότητας αυτού που σε εξουσιοδοτεί.

Αυτά κάντα σε ένα ωραίο κειμενάκι 3-4 γραμμών και είσαι κομπλέ...και το νού σου,η στρογγυλή σφραγίδα που θα βάλλουν επάνω να φαίνεται καθαρά!


Ευχαριστώ..

#8   Leroi

Leroi

    iPH Enthousiast

  • 382 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 23:32

Δηλαδή αντί για το "όπως προχωρήσει σε ανανεωση σύμβασης" γράφω "όπως προχωρήσει σε χρήση της επιδοτήσεως του λογαριασμού μου ΧΧΧ?"


ότι περίπου και να γράψεις καλυμμένος είσαι. Η ανανέωση σημαίνει και χρήση επιδότησης.

Κάθε εταιρεία κάνει τα δικά της.. Δούλευα σε κατάστημα Γερμανός υπεύθυνος κινητής τηλεφωνίας, Ενημερωτικά για όλους, για cosmote το μόνο που ζητάγαμε ήταν το παραπάνω. ΑΦΜ δε ζητούσαμε ούτε στον ίδιο το κάτοχο, μονο ταυτότητα. Ταυτότητα του κατόχου δε χρειαζόταν σε περίπτωση εξουσιοδότησης, γιατί πολύ απλά δεν ήταν αυτός, πιστοποιείτε με το γνήσιο υπογραφής ότι είναι legit η εξουσιοδότηση, την οποία και κρατούσαμε. Για vodafone δε ξέρω..

#9   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 21/10/2010 - 23:34

Φίλε είμαι υπεύθυνος σε τμήμα τηλεφωνίας και συνεργάζομαι και με την Vodafone , στα καταστήματα Vodafone επειδή είναι λίγο σχολαστικοί πρέπει να τους πας μία εξουσιοδότηση από ένα ΚΕΠ ή Αστυνομικό Τμήμα που να αναφέρει :
1. Το ΑΦΜ που είναι η σύνδεση
2. Τον αριθμό Ταυτότητας του συνδρομητή
3. Τον αριθμό Κινητού που θα λάβεις την επιδότηση
4. Το Ονοματεπώνυμο σου και τον αριθμό της ταυτότητας σου

Θα συμβούλευα να πάρεις και μία φωτοτυπία της ταυτότητας αυτού που σε εξουσιοδοτεί.

Αυτά κάντα σε ένα ωραίο κειμενάκι 3-4 γραμμών και είσαι κομπλέ...και το νού σου,η στρογγυλή σφραγίδα που θα βάλλουν επάνω να φαίνεται καθαρά!


Αααα.. Κάτι που δέν σκέφτηκα..
Ο εξουσιοδότης (σωστό είναι?) βρίσκεται σε άλλη χώρα :P και προφανώς δεν μπορεί να πάει σε αστυνομικό τμήμα ή ΚΕΠ..
Υπάρχει άλλη λύση ??

#10   Leroi

Leroi

    iPH Enthousiast

  • 382 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 23:45

Αυτό θα πρέπει να το ρωτήσεις. Αν δε δέχονται από άλλης χώρας υπηρεσία(το πιθανότερο), τότε πρεσβεία και ταχυδρομείο ή φαξ/e-mail (και αυτό ρώτα το όμως). Και δοκίμασε και τη γοητεία σου να πείσεις πωλητή να στη κάνει. χαχαχα! σε ποιά περιοχή της Αθήνας είσαι? έχω γνωστό σε κατάστημα Vodafone..

#11   arkoudi

arkoudi

    iPH Enthousiast

  • 567 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 21/10/2010 - 23:48

ότι περίπου και να γράψεις καλυμμένος είσαι. Η ανανέωση σημαίνει και χρήση επιδότησης.

Κάθε εταιρεία κάνει τα δικά της.. Δούλευα σε κατάστημα Γερμανός υπεύθυνος κινητής τηλεφωνίας, Ενημερωτικά για όλους, για cosmote το μόνο που ζητάγαμε ήταν το παραπάνω. ΑΦΜ δε ζητούσαμε ούτε στον ίδιο το κάτοχο, μονο ταυτότητα. Ταυτότητα του κατόχου δε χρειαζόταν σε περίπτωση εξουσιοδότησης, γιατί πολύ απλά δεν ήταν αυτός, πιστοποιείτε με το γνήσιο υπογραφής ότι είναι legit η εξουσιοδότηση, την οποία και κρατούσαμε. Για vodafone δε ξέρω..


Φίλε Leroi εγώ στο Γερμανό που ήμουν 2 χρόνια ούτε εξουσιοδότηση δεν ζητούσαμε σε αυτούς που ήταν συχνοί πελάτες
Στα Vodafone που γνωρίζω πλεον την νοοτροπία τους είναι πολύ σχολαστικοί γι αυτό και καλύτερα να τα γράψει όλα για να πάρει μια ώρα νωρίτερα το κινητό που θέλει...

#12   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 21/10/2010 - 23:48

Αυτό θα πρέπει να το ρωτήσεις. Αν δε δέχονται από άλλης χώρας υπηρεσία(το πιθανότερο), τότε πρεσβεία και ταχυδρομείο ή φαξ/e-mail (και αυτό ρώτα το όμως). Και δοκίμασε και τη γοητεία σου να πείσεις πωλητή να στη κάνει. χαχαχα! σε ποιά περιοχή της Αθήνας είσαι? έχω γνωστό σε κατάστημα Vodafone..


Σε πιο κατάστημα?.. Εγώ μένω Σταμάτα atm αλλά δέν έχω θέμα ;)

#13   Fotis

Fotis

    iPH Enthousiast

  • 422 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/10/2010 - 23:53

Αυτο που χρειάζεσαι είναι μια δήλωση του Ν105 συμπληρωμένη με τα στοιχεία τα δικά σου πάνω και στην περιγραφή ότι εξουσιωδοτώ τον/την ......... με ΑΤ ........... να χρησιμοποιήσει την ανανέωση συμβολαιου μου και συνάμα την επιδότηση μου. Αν είναι με courier παραλαβή δηλαδή δεν χρειάζεται και αντίγραφο ταυτότητας σου. Αν είναι σε κατάστημα θέλει και αντίγραφο ταυτότητας σου συν το γνήσιο της υπογραφής σου. Αυτά τα κάνεις όλα σε ΚΕΠ και δεν χρειάζεται να πας σε κανένα Αστυνομικό Τμήμα.

#14   Fotis

Fotis

    iPH Enthousiast

  • 422 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/10/2010 - 23:54

Αααα.. Κάτι που δέν σκέφτηκα..
Ο εξουσιοδότης (σωστό είναι?) βρίσκεται σε άλλη χώρα :P και προφανώς δεν μπορεί να πάει σε αστυνομικό τμήμα ή ΚΕΠ..
Υπάρχει άλλη λύση ??


Εφόσον βρίσκεται σε άλλη χώρα γιατί τώρα το διάβασα όχι δεν μπορεί να κάνει τίποτα.

#15   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 21/10/2010 - 23:55

EDIT: Άαα το είδες.. Τίποτα ε?.. :(

Τελευταία επεξεργασία από: Agnwristos, 21/10/2010 - 23:55


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες