Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Εξουσιοδότηση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Fotis

Fotis

    iPH Enthousiast

  • 422 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/10/2010 - 00:00

EDIT: Άαα το είδες.. Τίποτα ε?.. :(


Δυστυχώς. Γιατί εξουσιοδοτήσεις και κρατικά χαρτιά τέτοιου τύπου δεν έχουν ισχύ έξω. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος. Τα παραπάνω που σου είπα είναι για εδώ μόνο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Leroi

Leroi

    iPH Enthousiast

  • 382 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2010 - 00:17

Φίλε Leroi εγώ στο Γερμανό που ήμουν 2 χρόνια ούτε εξουσιοδότηση δεν ζητούσαμε σε αυτούς που ήταν συχνοί πελάτες
Στα Vodafone που γνωρίζω πλεον την νοοτροπία τους είναι πολύ σχολαστικοί γι αυτό και καλύτερα να τα γράψει όλα για να πάρει μια ώρα νωρίτερα το κινητό που θέλει...


Αν είχες έναν πελάτη σου και σου έλεγε θα στείλω το γιο μου, τον αδερφό μου, τη γυναίκα μου(yes please!) εννοείται τον εξυπηρετείς κανονικά. Το είπα εμμέσως και παραπάνω.

Agnwristos πιθανόν δέχονται από τη πρεσβεία εξουσιοδότηση, ρώτησέ το. Λογικά κάνουν και στη πρεσβεία και έχουν σίγουρα και στρογγυλή. Ελλάδα είναι οι πρεσβείες άλλωστε.

#18   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 22/10/2010 - 00:28

Αν είχες έναν πελάτη σου και σου έλεγε θα στείλω το γιο μου, τον αδερφό μου, τη γυναίκα μου(yes please!) εννοείται τον εξυπηρετείς κανονικά. Το είπα εμμέσως και παραπάνω.

Agnwristos πιθανόν δέχονται από τη πρεσβεία εξουσιοδότηση, ρώτησέ το. Λογικά κάνουν και στη πρεσβεία και έχουν σίγουρα και στρογγυλή. Ελλάδα είναι οι πρεσβείες άλλωστε.


Οκ.. Ευχαριστώ για την βοήθεια.. Θα κοιτάξω πρώτα αν γίνεται μόνο με φωτοτυπία ταυτότητας και λοιπές πληροφορίες , και αν δέν γίνει τελικώς θα μιλήσω με την vodafone για να με βοηθήσουν (αν γίνεται μέσω πρεσβείας κτλπ)..

#19   Fotis

Fotis

    iPH Enthousiast

  • 422 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/10/2010 - 09:34

Αν είχες έναν πελάτη σου και σου έλεγε θα στείλω το γιο μου, τον αδερφό μου, τη γυναίκα μου(yes please!) εννοείται τον εξυπηρετείς κανονικά. Το είπα εμμέσως και παραπάνω.


Καλά δεν εννοείται όπως επίσης δεν είναι και σωστό. Αυτό είναι στην ευχαίρια την δική σου. Αλλά δεν το κάνει αυτομάτως και σωστό.

Agnwristos πιθανόν δέχονται από τη πρεσβεία εξουσιοδότηση, ρώτησέ το. Λογικά κάνουν και στη πρεσβεία και έχουν σίγουρα και στρογγυλή. Ελλάδα είναι οι πρεσβείες άλλωστε.


Μα και εξουσιοδότηση να κάνει δεν θα μπορεί να πάρει σε άλλη χώρα αναβάθμιση. Για τον΄λόγο ότι οι αναβαθμίσεις ισχύουν μόνο στην Ελλάδα δεν ισχύουν σε άλλες χώρες. Και κατά δεύτερον μπορεί πχ η Vodafone να είναι πολυεθνική και μιλάω για Vodafone γιατί για αυτήν εννοεί το παλικάρι απο ότι κατάλαβα αλλά δεν συνεργάζονται πέρα απο τον δανεισμό των δικτύων (roaming) σε υπηρεσίες που έχουν να κάνουν αποκλειστικά στην Ελλάδα

#20   Leroi

Leroi

    iPH Enthousiast

  • 382 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2010 - 11:51

Καλά δεν εννοείται όπως επίσης δεν είναι και σωστό. Αυτό είναι στην ευχαίρια την δική σου. Αλλά δεν το κάνει αυτομάτως και σωστό.



Μα και εξουσιοδότηση να κάνει δεν θα μπορεί να πάρει σε άλλη χώρα αναβάθμιση. Για τον΄λόγο ότι οι αναβαθμίσεις ισχύουν μόνο στην Ελλάδα δεν ισχύουν σε άλλες χώρες. Και κατά δεύτερον μπορεί πχ η Vodafone να είναι πολυεθνική και μιλάω για Vodafone γιατί για αυτήν εννοεί το παλικάρι απο ότι κατάλαβα αλλά δεν συνεργάζονται πέρα απο τον δανεισμό των δικτύων (roaming) σε υπηρεσίες που έχουν να κάνουν αποκλειστικά στην Ελλάδα


Το πρώτο, μια χαρά σωστό είναι, έχεις o ίδιος, πάρει, τη προφορική έγκριση για να προχωρήσεις.. Μόνο σε δάνειο δε πρέπει να γίνεται αυτό.

Στο δεύτερο, δε μιλάμε να κάνει ανανέωση σε άλλη χώρα από αυτή που ανήκει το νούμερο, εδώ έχει γίνει η γραμμή και ο κάτοχος λείπει στο εξωτερικό και θέλει να του στείλει μια εξουσιοδότηση. Simple as that.

Τελευταία επεξεργασία από: Leroi, 22/10/2010 - 11:53


#21   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 22/10/2010 - 13:50

Το πρώτο, μια χαρά σωστό είναι, έχεις o ίδιος, πάρει, τη προφορική έγκριση για να προχωρήσεις.. Μόνο σε δάνειο δε πρέπει να γίνεται αυτό.

Στο δεύτερο, δε μιλάμε να κάνει ανανέωση σε άλλη χώρα από αυτή που ανήκει το νούμερο, εδώ έχει γίνει η γραμμή και ο κάτοχος λείπει στο εξωτερικό και θέλει να του στείλει μια εξουσιοδότηση. Simple as that.


Ακριβώς.. Ευχαριστώ πάντως για την διάθεση σας να βοηθήσετε ..

#22   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 23/10/2010 - 13:49

Το πρώτο, μια χαρά σωστό είναι, έχεις o ίδιος, πάρει, τη προφορική έγκριση για να προχωρήσεις.. Μόνο σε δάνειο δε πρέπει να γίνεται αυτό.

Στο δεύτερο, δε μιλάμε να κάνει ανανέωση σε άλλη χώρα από αυτή που ανήκει το νούμερο, εδώ έχει γίνει η γραμμή και ο κάτοχος λείπει στο εξωτερικό και θέλει να του στείλει μια εξουσιοδότηση. Simple as that.


Παντού έχουν έλλειψη.. Τί γίνεται?? Πού θα το βρω το 32άρι?\
EDIT: Μόνο vodafone

Τελευταία επεξεργασία από: Agnwristos, 23/10/2010 - 13:49





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες