Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 vs. HTC Surround


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
39 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 25/10/2010 - 20:44

iPhone κ πάλι iPhone

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 25/10/2010 - 20:56

εγώ πάλι, αντί να τρώγομαι για το αν τα windows mobile 7 θα φέρουν μια νέα αποκάλυψη στον χώρο της κινητής τηλεφωνίας ή αν το android θα ξεσκίσει το iOS με την gingerbread ή όχι, κάθομαι και περιμένω να δω ποιό θα είναι το τελικό αποτέλεσμα των εξελίξεων. εδώ θα είμαστε και όταν έρθει η ώρα να αλλάξω το 3GS μου (να σημειώσω ότι εθελημένα δεν το άλλαξα με το 4, γιατί όσες φορές το περιεργάστηκα, δυστυχώς δεν ένιωσα ότι μου προσφέρει κάτι τόσο σημαντικό που να αξίζει τόσα λεφτά η αντικατάστασή του) θα τα βάλω κάτω, θα τα ζυγιάσω και θα προτιμήσω το δυνατότερο πακέτο.

πς1: ειλικρινά το πιστεύω ότι τα 7 θα πιέσουν πολύ τις εξελίξεις στο χώρο του UI με τα διαδραστικά κουτάκια τους και αν κρίνω από τις συσκευές που ετοιμάζονται να κυκλοφορήσουν, η ποιότητα κατασκευής τους δεν είναι καθόλου ατυχής.

πς2: για μένα το 2010 η apple έχασε την μάχη απέναντι στο σαφώς πιο ικανοποιητικό samsung galaxy s (το οποίο θα ήταν top πρόταση ασυζητιτί αν είχε αυτό το flash και ίσως διαφορετικότερο design.. όσο και να προσπαθείς, δεν μπορείς να μην δεις ότι είναι κλώνος iphone εξωτερικά) άσχετα από το τί λένε τα στατιστικά. όλοι πια ξέρουμε αυτούς που αγοράζουν iphone και γιατί το αγοράζουν.

#33   sakara

sakara

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:SAKARA214EVER

Δημοσίευση 25/10/2010 - 21:16

εγώ πάλι, αντί να τρώγομαι για το αν τα windows mobile 7 θα φέρουν μια νέα αποκάλυψη στον χώρο της κινητής τηλεφωνίας ή αν το android θα ξεσκίσει το iOS με την gingerbread ή όχι, κάθομαι και περιμένω να δω ποιό θα είναι το τελικό αποτέλεσμα των εξελίξεων. εδώ θα είμαστε και όταν έρθει η ώρα να αλλάξω το 3GS μου (να σημειώσω ότι εθελημένα δεν το άλλαξα με το 4, γιατί όσες φορές το περιεργάστηκα, δυστυχώς δεν ένιωσα ότι μου προσφέρει κάτι τόσο σημαντικό που να αξίζει τόσα λεφτά η αντικατάστασή του) θα τα βάλω κάτω, θα τα ζυγιάσω και θα προτιμήσω το δυνατότερο πακέτο.

πς1: ειλικρινά το πιστεύω ότι τα 7 θα πιέσουν πολύ τις εξελίξεις στο χώρο του UI με τα διαδραστικά κουτάκια τους και αν κρίνω από τις συσκευές που ετοιμάζονται να κυκλοφορήσουν, η ποιότητα κατασκευής τους δεν είναι καθόλου ατυχής.

πς2: για μένα το 2010 η apple έχασε την μάχη απέναντι στο σαφώς πιο ικανοποιητικό samsung galaxy s (το οποίο θα ήταν top πρόταση ασυζητιτί αν είχε αυτό το flash και ίσως διαφορετικότερο design.. όσο και να προσπαθείς, δεν μπορείς να μην δεις ότι είναι κλώνος iphone εξωτερικά) άσχετα από το τί λένε τα στατιστικά. όλοι πια ξέρουμε αυτούς που αγοράζουν iphone και γιατί το αγοράζουν.

πες τα Χρυσοστομε!!!!!!!!!!



@@@@s

#34   nyo77

nyo77

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 25/10/2010 - 21:16

Μην τρελαινόμαστε… το έχουμε ξαναπεί.
Πριν μερικές εκδόσεις iPhone πίσω είχαμε ένα άριστο λειτουργικό σε ένα ξεπερασμένο σύστημα. Σήμερα με το 4 έχουμε το ανάποδο.
Νομίζω ότι η apple θα έχει απάντηση σύντομα και για αυτό.
Όμως μην ξεχνάμε ότι η φιλοσοφία των δύο εταιρειών διαφέρει σε πολλά σε αυτό το κομμάτι.
Τέλος …παιδιά έλεος!!! μετά από τόσα χρόνια και όσα έχουμε δει είναι δυνατόν να μιλάμε για την Nokia και ποσό δύναμη είναι όταν μας πουλούσε πανάκριβες συσκευές με περιορισμένες δυνατότητες και απαρχαιώμενα λειτουργικά.
Έπρεπε δηλαδή να μπει το μήλο στην αγορά για να ξεκινήσει η Nokia να μας προσφέρει συσκευές που να συμβαδίζουν με την εποχή που ζούμε?
Μας αρέσει δεν μας αρέσει το μήλο ανέβασε τον πήχη και ευτυχώς το είδαν και οι ανταγωνιστές το έργο ….δεν αρκεί μόνο το marketing για να τραβήξεις την αγορά, πρέπει να είσαι και καινοτόμος

#35   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 25/10/2010 - 21:23

Τι να λένε μερικοί τώρα.ρωτήστε 10 άτομα τι κινητό θέλετε; Οι 7 θα πούνε iPhone. Κ εγώ είχα ολα τα ακριβά νοκια κ το τελευταίο ήταν το n92!φανταστιτε ποσά χρόνια!πάω τρία χρόνια με iPhone κ όλα τα αλλά μου φαινοντε μαπες. Όχι πως δεν είναι ομορφα όλα τα αλλά αλά με το μήλο τρως κολλιμα

#36   nyo77

nyo77

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 25/10/2010 - 21:34

Και για να συμπληρώσω …επειδή έτυχε να είμαι σε μια παρουσίαση των win phone7, είχε πλακά όταν μας ενημέρωσαν ότι κατά πάσα πιθανότητα στην πρώτη έκδοση δεν θα υπάρχει copy paste!!! :lol: :lol:

#37   sakara

sakara

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:SAKARA214EVER

Δημοσίευση 26/10/2010 - 01:32

Τι να λένε μερικοί τώρα.ρωτήστε 10 άτομα τι κινητό θέλετε; Οι 7 θα πούνε iPhone. Κ εγώ είχα ολα τα ακριβά νοκια κ το τελευταίο ήταν το n92!φανταστιτε ποσά χρόνια!πάω τρία χρόνια με iPhone κ όλα τα αλλά μου φαινοντε μαπες. Όχι πως δεν είναι ομορφα όλα τα αλλά αλά με το μήλο τρως κολλιμα

συμφωνω ενα μηλο την ημερα το γιατρο.....


@@@@s

#38   bluescorpion

bluescorpion

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 01:46

εδω μεσα πολλοι δεν ξερουνε τι λενε μαλλον και παραπληροφορουνε κοσμο εδω ο οποιος μπαινει να μαθει καποια πραγματα και βλεπει μπουρδες.εσεις που ασχολειστε με windows mobile γιατι μπαινεται εδω μεσα?που αμφιβαλλω αν τα εχετε δουλεψει απο την μερα που εχουνε βγει σαν εμενα. το iphone σαν ποιοτητα συσκευης και αξιοπιστια λειτουργικου δεν μπορειτε να το συγκρινετε με καμια αλλη συσκευη η εταιρια.δε θα κατσω να γραψω τους λογους εδω μεσα γιατι δεν ειναι thread αντιπαραθεσης ios εναντιον wm.εκ πρωτης οψεως παντως καλα φαινονται τα wm αλλα αν εχει τα μειον καραγκιοζιλικια που διαβασα καλυτερα η microsoft να μην ξανασχοληθει να βγαλει κατι γιατι ηδη εχει χασει πολυ κοσμο και με τα 7 θα χασει κι αλλο μαλλον..

#39   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 26/10/2010 - 08:08

Καθε OS εχει τα συν και τα πλην του. Η διαφορα ειναι στη ζυγαρια, δηλαδη στο κατα ποσο γερνει προς τα θετικα για το καθενα. Το παν ειναι να εχουμε 2-3 δυνατα λειτουργικα ωστε να "ζοριζονται" οι εταιρειες λογω ανταγωνισμου και να τα βελτιωνουν συνεχεια. iOS, Android, WM 7 και Maemo ή Meego πιστευω οτι ειναι δυνατοι παιχτες. Αναλογα βεβαια και τι πραγμα ζηταει κανεις απο τη συσκευη του. Αυτο που θελουμε εμεις οι καταναλωτες ειναι να βγαινουν σπουδαια προϊοντα με δυνατοτητες και αξιοπιστια που να μας κανουν τη ζωη ευκολοτερη και οχι να μας σπανε τα νευρα οπως πχ τα παλια Win mobile 6 και τα διαφορα symbian.

#40   nyo77

nyo77

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 28/10/2010 - 19:01

Και για να συμπληρώσω …επειδή έτυχε να είμαι σε μια παρουσίαση των win phone7, είχε πλακά όταν μας ενημέρωσαν ότι κατά πάσα πιθανότητα στην πρώτη έκδοση δεν θα υπάρχει copy paste!!! :lol: :lol:


XAXAXA...τι σας ελεγα!

http://www.pcw.gr/Ar...h/179-5314.html




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες