Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 3GS: First unboxing photos


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
87 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/06/2009 - 21:37

εκει στην μαμα απλε μια χαρα σκευτονται...δεν νομιζω να ειναι χαζη και να κανουν κατι χωρις σκεψη και ετσι να βλαψουν την εταιρια,γιατι μιλαμε για πολλα εκατομμηρια...γτ δεν μας εχει δηξει η μαμα απλε οτι ζει στον μεσαιωνα που κυκλοφορουμε ακομα με πιξιδες...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 12/06/2009 - 23:20

Quote

Quote

Τι τρομερό ρε παιδί. Το ίδιο με το 3G είναι (λιγότερο γυαλιστερό).
δηλαδή θέλεις να μου πείς πως δεν σου αρέσει ουτε αυτο ουτε το 3G;

Καταρχάς ελπίζω να μην με παρεξήγησες φίλε μου με το σχόλιο μου που ήταν καλοπροαίρετο. Ζητώ συγνώμη αν παρεξηγήθηκες .Στο θέμα μας τώρα. 
Φυσικά και μου αρέσει αφού αυτό έχω και εγώ. Απλά περίμενα κάτι το διαφορετικό για το καινούργιο, τουλάχιστον μία μπροστινή κάμερα για να έπαιρνα το νέο. Δεν πειράζει πάντως, γλυτώσαμε τα έξοδα για φέτος. Του χρόνου πάλι βλέπουμε.


#78   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 15/06/2009 - 20:49

Ερωτηση: Τι ειδοποιο διαφορα ειχε το 2G απο το 3G με εξαιρεση το ιντερνετ, το οποιο εγω πληρωνω και εχω σημα μονο στο κεντρο της Αθηνας αμα κατεβω ποτε? Χολαργο/Σπατα/Αγια Παρασκευη/Μαρουσι που παιρναω τον περισσοτερο μου χρονο, το 3G, εαν υπαρχει σημα, ειναι ελεινο. Τι διαφορα λοιπον ειχαν τα 2 μηχανηματα?

Κρινετε πρωτα τη διαφορα ειχε το 3G απο το 2G, και μετα κρινετε για το 3GS με το 3G... To Voice Control μια χαρα δουλευει σε ολες τις χωρες, απλα υποστηριζει λιγες γλωσσες. Προσωπικα οταν το παρω, δεν θα μου κανει καμια διαφορα γιατι και παλι στα Αγγλικα θα το χα.
Απο κει και περα, οποιον δεν τον ενδιαφερει το Auto-focus απλα δεν ξερει τιποτα απο καμερα, λεγοντας "1 παραπανω MP... πφφ σιγα.". Το Video οποιος συγκρινει την ποιοτητα που ειδαμε με αυτη του cydia απλα ειναι σα να συγκρινει ενα σαπιο μηλο με ενα κοκκινο και ζουμερο. Επισης εχει και editing το οποιο, ειδικα σε τετοια speed οπως στο guided tour, δεν παρεχεται απο πουθενα.
Το Μαγνητομετρο το χλευαζετε βλεπω... γιατι δεν χλευαζετε και το accelerometer? Και αυτο σε βαζει να κανεις "σβουρες" και "δεξια-και-αριστερα" μονος σου, αλλα δεν το χλευαζετε. Οταν λεμε και σχολιαζουμε κατι, να το κανουμε αντικειμενικα και οχι λεγοντας οτι μας κατευει. Δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσες απειρες χρησεις θα μπορουσε να εχει το ΜΑγνητομετρο. Τελος, 5,000 song καταλαμβανουν 30 GB. Προσωπικα θελω στο iPhone να βλεπω ταινιες και να ακουω μουσικη, αφου αν δεν κανω λαθος ο σκοπος του ειναι να συνδυαζει το iPodTouch με ενα τηλεφωνο. Οποτε θα εχω την μουσικουλα μου(και παραπανω) και τα βιντεακια μου(και παραπανω) που εχω στο 16αρι, χωρις καθε φορα που θελω να βαλω κατι μερικων MB Να ψαχνω να βρω κατι να σβησω. Τελος κανεις δεν σας αναγκασε να το παρετε, και φυσικα δεν απευθυνετε σε εσας. Ολα τα μοντελα που βγαζει η SE απευθυνονται στους ιδιους χρηστες, οι οποιοι πριν 1 μηνα αγορασαν το νεο μοντελο της SE? Δεν τα βγαζει ολα τα μοντελα για σας, τα βγαζει για κοσμο που ειχε καποιο αλλο κινητο και θελει να αλλαξει, η ανθρωπους που ειχαν το 3G και εχουν μια καλη επιδοτηση για διαφορους λογους (πχ εγω) και ανανεωνουν το συμβολαιο τους, παιρνοντας καινουργια συσκευη.
Αυτα.
Παρακαλω μην ειστε offtopic.

#79   steve85grrr

steve85grrr

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/06/2009 - 21:38

Ξεσπάθωσε ο Ac3!!χαχαχα

#80   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/06/2009 - 23:21

χωσεεεεεεεεεεε ICE :D:D εχεις δικαιο..

#81   Kakadi

Kakadi

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2009 - 00:01

Εγω παντως προσωπικα δε βασιζομαι στο iphone για τις φωτο...Ετσι μια γρηγορη.. ναι να βγαλω αλλα δε καθομαι να το μυρμηριζω πολυ..Ετσι και αλλιως αν ηθελα φωτογραφικη στο κινητο μαλλον SE θα επαιρνα...Εχω δωσει λεφτα για φωτογραφικη γι αυτο..περα απ αυτο πηρα το iphone 8gb πριν 2 μηνες σε προνομιακη τιμη (390 καινουργιο απο ιδιωτη) και πριν το παρω ακουγα μουσικη σε ενα mp3 της sony 2gb οποτε εχω πολυ παραπανω χωρο απο οτι ειχα και ειμαι ευχαριστημενος και με το χωρο αλλα και με καμμια ταινια που φορτωνω και βλεπω.. Εμενα προσωπικα δε με αγγιζει το Iphone 3gs μιας και ειναι καινουργιο το δικο μου αλλα και επειδη δεν εχει τις τρελες διαφορες για να παω να τα ξανασκασω...Θα περιμενω το τεταρτο iphone μιας και απο μπαταρια εχω να φαω πολλα ψωμια μεχρι να την λιωσω..

#82   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 16/06/2009 - 08:34

Quote

Ερωτηση: Τι ειδοποιο διαφορα ειχε το 2G απο το 3G με εξαιρεση το ιντερνετ, το οποιο εγω πληρωνω και εχω σημα μονο στο κεντρο της Αθηνας αμα κατεβω ποτε? Χολαργο/Σπατα/Αγια Παρασκευη/Μαρουσι που παιρναω τον περισσοτερο μου χρονο, το 3G, εαν υπαρχει σημα, ειναι ελεινο. Τι διαφορα λοιπον ειχαν τα 2 μηχανηματα?



Κρινετε πρωτα τη διαφορα ειχε το 3G απο το 2G, και μετα κρινετε για το 3GS με το 3G... To Voice Control μια χαρα δουλευει σε ολες τις χωρες, απλα υποστηριζει λιγες γλωσσες. Προσωπικα οταν το παρω, δεν θα μου κανει καμια διαφορα γιατι και παλι στα Αγγλικα θα το χα.

Απο κει και περα, οποιον δεν τον ενδιαφερει το Auto-focus απλα δεν ξερει τιποτα απο καμερα, λεγοντας "1 παραπανω MP... πφφ σιγα.". Το Video οποιος συγκρινει την ποιοτητα που ειδαμε με αυτη του cydia απλα ειναι σα να συγκρινει ενα σαπιο μηλο με ενα κοκκινο και ζουμερο. Επισης εχει και editing το οποιο, ειδικα σε τετοια speed οπως στο guided tour, δεν παρεχεται απο πουθενα.

Το Μαγνητομετρο το χλευαζετε βλεπω... γιατι δεν χλευαζετε και το accelerometer? Και αυτο σε βαζει να κανεις "σβουρες" και "δεξια-και-αριστερα" μονος σου, αλλα δεν το χλευαζετε. Οταν λεμε και σχολιαζουμε κατι, να το κανουμε αντικειμενικα και οχι λεγοντας οτι μας κατευει. Δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσες απειρες χρησεις θα μπορουσε να εχει το ΜΑγνητομετρο. Τελος, 5,000 song καταλαμβανουν 30 GB. Προσωπικα θελω στο iPhone να βλεπω ταινιες και να ακουω μουσικη, αφου αν δεν κανω λαθος ο σκοπος του ειναι να συνδυαζει το iPodTouch με ενα τηλεφωνο. Οποτε θα εχω την μουσικουλα μου(και παραπανω) και τα βιντεακια μου(και παραπανω) που εχω στο 16αρι, χωρις καθε φορα που θελω να βαλω κατι μερικων MB Να ψαχνω να βρω κατι να σβησω. Τελος κανεις δεν σας αναγκασε να το παρετε, και φυσικα δεν απευθυνετε σε εσας. Ολα τα μοντελα που βγαζει η SE απευθυνονται στους ιδιους χρηστες, οι οποιοι πριν 1 μηνα αγορασαν το νεο μοντελο της SE? Δεν τα βγαζει ολα τα μοντελα για σας, τα βγαζει για κοσμο που ειχε καποιο αλλο κινητο και θελει να αλλαξει, η ανθρωπους που ειχαν το 3G και εχουν μια καλη επιδοτηση για διαφορους λογους (πχ εγω) και ανανεωνουν το συμβολαιο τους, παιρνοντας καινουργια συσκευη.

Αυτα.

Παρακαλω μην ειστε offtopic.


Σε αυτά που παρατηρείς όμως στους άλλους, μην ξεχνάς ότι είναι πρέπει να είναι σεβαστές και οι γνώμες των άλλων.
Καμμία άποψη δεν πρέπει να είναι απόλυτη όταν μιλάμε για θέματα γούστου και χρηστικότητας. Απόψεις είναι και αυτό μονάχα και έτσι πρέπει να αντιμετωπίζονται.

Δεν θα υπήρχε λόγος να γίνει κουβέντα για το κινητό αν οι χρήστες δεν έλεγαν την γνώμη τους πάνω σε αυτό. Προσπαθείς να κρατήσεις ισσοροπίες στην κουβέντα εδώ, όμως δεν πρέπει να ξεχνάμε όλοι μας ότι πρέπει να είμαστε απο την μεριά του καταναλωτή και ταυτόχρονα του κριτή και όχι της εταιρίας.

Έχω κάνει και εγώ ένα Post παραπάνω σχετικά με την άποψή μου για το νέο κινητό και ένιωσα την ανάγκη να γράψω τα παραπάνω γιατί βλέπω ότι με μια επιθετικότητα αντιμετώπισες τα γραφόμενα των χρηστών.

#83   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 16/06/2009 - 15:08

offtopic:
Στο πρώτο μήνυμα λέει οτι του κουτι του κινητού μίκρυνε κ άλλο...
ΚΙ ΑΛΛΟ??? :P
Πού θα πάει? :P

#84   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 16/06/2009 - 16:06

Φιλε peris, πιστευω οτι εχεις δικιο και εμενα μου φανηκε λιγο επιθετικος ο τροπος που μιλησα.
Αλλα πιστευω οτι οταν κρινουμε κατι, δεν το κρινουμε απο καμια πλευρα. Ειμαστε αντικειμενικοι. Και αυτο προσπαθησα να κανω και εγω. Αν δεις σε αλλα ποστ, και στο twitter μου, εβριζα το 3GS και ελεγα τι πατατα ηταν αυτη. Τοτε το εβλεπα απο καποια συγκεκριμενη μερια, ειχα βασιστει παρα πολυ στα mock ups (ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ) και ως κατοχος του 3G. Τωρα που το ειδα αντικειμενικα, ειδα τα παραπανω οπως τα ανεφερα. Ο λογος που μιλησα ετσι ειναι μονο και μονο το οτι εβλεπα ολους σε 3 σελιδες να βριζουν και να κοροιδευουν το 3GS, και κανεις υπερασπιστης. Και το θεμα ηταν οτι η αποψεις ηταν λανθασμενες. Πως μπορει να ειναι μια αποψη λανθασμενη? Οταν λεει οτι το μονο νεο feature του 3GS ειναι η διπλασια μνημη. Και δεν μου αρεσε καθολου ο χλευασμος του Magnetometer. Ειναι εξαιρετικο feature και θα αποδειχθει αυτο. Αν δεις γενικα ειμαι "παιδι του λαου", ποτε δεν δινω την εντυπωση (εστω ετσι πιστευω) οτι ειμαι υπερανω απο καποιον οποιονδιποτε αλλον εδω μεσα, θεωρω τους παντες ισους με εμου και τους σεβομαι οσο μου επιτρεπει η συγκεκριμενη κατασταση, και θα κανω και το χαβαλε μου ::)
Απλα δεν μου αρεσε το οτι κρινανε κατι τοσο ευκολα, ουσιαστικα το πεταξαν πριν καν βγει. Και οταν βγηκε το 3G ολοι "ποεωθηκαν" παρολου που δεν ειχε τις τρελες διαφορες απο το 2G, μη σου πω ειχε και λειγοτερες... Το 3G ομως το πηρανε χιλιαδες χωρις να το κραξουνε. Οι 2G μπορει να το κραξανε, αλλα οι 3G που το πηραν κυριοτερα επειδη βγηκε Ελλαδα το λατρεψαν. Ελπιζω να εγινα κατανοητος, ειδικα στο τελευταιο που ειπα που ουσιαστικα αιτιολογει και στηριζει ολα οσα εχω πει. ;)

#85   Kakadi

Kakadi

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2009 - 16:10

Δεν υπαρχει αντικειμενικη γνωμη...Υπαρχουν υποκειμενικες γνωμες οι οποιες μοιαζουν αλλα δεν ειναι ιδιες..
Αντικειμενικος δε μπορει να ειναι κανενας...

#86   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 16/06/2009 - 16:28

Πιστευω οτι η γνωμη μου ηταν αντικειμενικη.
Ακυρο.
Εχεις δικιο, το ειδα απο την πλευρα του νεου καταναλωτη. (δεν το λεω ειρωνικα, εχεις δικιο, απλα για να αποφυγουμε παρεξηγησεις. Αλλα κατα καποιο τροπο πιστευω οτι αυτη ειναι η αντικειμενικη μερια :-\)

#87   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 16/06/2009 - 16:47

aC3,

Ένιωσα την ανάγκη να γράψω τα παραπάνω γιατί το 3G το είχα πάρει σαν πρώτο Apple κινητό (δεν είχα το 2G) και απλά περίμενα το καλύτερο, νέο μοντέλο τότε, εφόσον το είχα αποφασίσει να πάρω ένα iPhone.

Αν είχα το 2G ήδη, δεν θα αγόραζα το 3G λόγω του Gps (για τα προσωπικά μου δεδομένα), γιατί δεν μου χρειάζεται και τόσο.
Σαν νέος χρήστης: Επέλεξα, το νέο τότε, 3G, για να έχει και αυτά τα έξτρα παραπάνω.

Συμφωνώ με την άποψη: "Δεν έχω 3G ή έχω το 2G και παίρνω το 3Gs για να έχω ένα κινητό με πολλά και νέα καλούδια".
Όμως δεν θα πήγαινα (έτσι άμεσα), απο το 3G στο 3Gs γιατί με καλύπτει απόλυτα το ήδη υπάρχον. Επίσης διαχώρισα την περίπτωση του να είχα τώρα επιδότηση. Πάλι θα έπαιρνα το 3Gs, έχοντας και το 3G, γιατί θα μου έβγαινε φθηνότερα η μετάβαση στις προσθήκες του νέου κινητού.

Ο καθένας όπως μπορεί και όπως του αρέσει σε γενικές γραμμές. Υπάρχουν λάτρεις της τεχνολογίας (και εγώ απο αυτούς είμαι), που θα θέλουν άμεσα το νέο 3Gs. Δεν το βλέπω καθόλου παράλογο.

Άλλος έχει για χόμπυ τις μηχανές και επενδύει εκεί, άλλος τον αθλητισμό κ.λ.π. Το ίδιο είναι και με τα κινητά (εξάλλου και εγώ ασχολούμαι με αρκετές συσκευές κινητής τηλεφωνίας κατα καιρούς και ξοδεύω αρκετά σε αυτές).

Δεν ήταν σε μορφή παρατήρησης αυτά που έγραψα. Απλά, επειδή είμαι σίγουρος πως πολλοί τώρα, με την κυκλοφορία του νέου 3Gs θα έχουν την ίδια άποψη, δεν θα ήθελα να φανεί ως "φρένο" για τους νέους υποψήφιους αγοραστές του 3Gs η άποψή μου. Εννοείται πως το κινητό είναι πολύ καλό και μπροστά απο τον προκάτοχό του :-)

#88   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 17/06/2009 - 10:22

Πανω κατω συμφωνουμε :)
Κανεις δεν ειναι βλακας αμα παρει το 3GS. Και συμφωνω οτι ειναι λιγο "παραλογο" καποιος χωρις επιδοτηση να αλλαξει το 3G για το 3GS, εκτος αν πουλησει το 3G η κατι τετοιο.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες