Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Χειροποίητη δερμάτινη θήκη [FAKE]


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
579 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#541   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/05/2011 - 17:56

Ρε παιδιά τώρα διαβάζω και έχω μείνει εμβρόντητος ... :( Ρε παιδιά δεν μπορώ να το πιστέψω πραγματικά ότι συμβαίνει κάτι τέτοιο..Μήπως τον κοροιδέψανε και αυτόν ρε παιδιά γιατί έλεγε ότι τις φτιάχνει ένας φίλος του ... :( Πραγματικά δεν θέλω να το πιστέψω ότι μπορεί να έχει γίνει κάτι τέτοιο..



χαχαχαχαχαχα ειστε για γελια!



Κωστα μου προς θεου βαζω κ τον εαυτο μου μεσα την εχω πατησει κ εγω αν δεις τα ποστ μου δεν το ειπα επι προσωπικου απλα αυτη ι αγαθοσυνη μας θα μας φαει!!!!γιαυτο το ειπα διοτι παρολα αυτα στην Ελλαδα παντα εχουμε μια καλη κουβεντα να πουμε!!!


Με το να γράφω εγώ το παραπάνω και εσύ να κάνεις reply το post μου και να γελάς και να με γιουχάρεις και να γράφεις είστε για γέλια καταλαβαίνεις
ότι επουδενεί δεν φάνηκε γενικό αλλά προσωπική επίθεση σε εμένα .
Απλά ο γραπτός ο λόγος μπορεί εύκολα να παρμενηνευτεί και χαίρομαι που ξεκαθάρισε η υπόθεση ανα μεταξύ μας..

Φώτη όλα τα παραπάνω όμως σύμπτωση τα λες ..?
Ότι περιμέναμε 1 μήνα και πάλι σύμπτωση..?
Πραγματικά δεν μπορώ να το πιστέψω και λυπάμαι πραγματικά..

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#542   giannis1984

giannis1984

    iPH Enthousiast

  • 499 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:giatag

Δημοσίευση 13/05/2011 - 17:58

παιδια μια ερωτηση που την εκανε κιαλλο παιδι πιο πανω . ξεκαθαριζω οτι ουτε πηρα θηκη απο τον φωτη ουτε που τον ξερω . το μαγαζι (ebay) που εχει βαλει ενα παιδι την εχει 38 ευρω περιπου . ο φωτης αν δεν κανω λαθος 38 ευρω τις πουλαγες . για πειτε μου τι κερδος να εχει για να το κανει αυτο ????

#543   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/05/2011 - 18:01

παιδια μια ερωτηση που την εκανε κιαλλο παιδι πιο πανω . ξεκαθαριζω οτι ουτε πηρα θηκη απο τον φωτη ουτε που τον ξερω . το μαγαζι (ebay) που εχει βαλει ενα παιδι την εχει 38 ευρω περιπου . ο φωτης αν δεν κανω λαθος 38 ευρω τις πουλαγες . για πειτε μου τι κερδος να εχει για να το κανει αυτο ????


Ενώ όλα δείχνουν ότι είναι από μαγαζί τελικά και όχι από τον φίλο του Φώτη αυτό Γιάννη δεν μπορώ να καταλάβω ..

Ο Φώτης ήταν άψογος στην συναλλαγή του και σε όλα του .
Τώρα γιατί να μπει στην διαδικασία αυτή δεν μπορώ να καταλάβω και δεν είπε από την αρχή παιδιά έχει αυτό το μαγαζί και αν ενδιαφέρεστε μπορούμε να κάνουμε μια μαζική παραγγελεία..

Αυτό πραγματικά δεν μου κολλάει με την καμία ..

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#544   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 13/05/2011 - 18:02

παιδια μια ερωτηση που την εκανε κιαλλο παιδι πιο πανω . ξεκαθαριζω οτι ουτε πηρα θηκη απο τον φωτη ουτε που τον ξερω . το μαγαζι (ebay) που εχει βαλει ενα παιδι την εχει 38 ευρω περιπου . ο φωτης αν δεν κανω λαθος 38 ευρω τις πουλαγες . για πειτε μου τι κερδος να εχει για να το κανει αυτο ????

Εφόσον μιλάμε για πολλά κομμάτια ποιός μας λέει ότι δεν τις έπαιρνε σε μειωμένη τιμή ως groupbuy?

#545   pet31ros

pet31ros

    iPH Member

  • 320 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/05/2011 - 18:04

Ας αρχίσω να απανταω σε έναν προς ένα γιατί μου φαίνεται μας αρέσει να δημιουργούνται εντυπώσεις. Πρώτον γιατί να μην βγω δεν καταλαβαίνω αφού ούτε παπατζης είμαι αλλά ούτε εξαπάτησα κανέναν. Απανταω αρχικά στις προσωπικές επιθέσεις κ έπειτα στα υπόλοιπα. Δεύτερον δεν έχω μαγαζί ούτε πουλαω αντικείμενα για να μιλήσω στους ΑΓΟΡΑΣΤΈΣ μου όπως αναφέρθηκε παραπάνω. Επίσης το λινκ που παραθετεις όντως έχει ίδιες θήκες κ χρωματολογιο. Σε αυτό όμως δεν μπορώ να ξέρω τον λόγο ούτε την αιτία καθώς μπορεί να είναι προσπεκτους απο εμπόρους δερματων. Δεν έχει να κάνει το γεγονός. Τώρα ούτε ανάγκη να πουλησω θήκες είχα ούτε τίποτα. Ούτε γνωρίζω αν υπάρχουν δικαιώματα αποκλειστικής πατέντας σε αυτές τις θήκες. Ακόμη δεν ξέρω οι άνθρωποι εκείνης της εταιρίας πως τις κατασκευάζουν. Εγώ χειροποιητη απο εδώ την πήρα κ εφόσον ζητήθηκε απο αρκετούς άνοιξε κ αυτό το topic. Δεν εξαπάτησα λοιπόν ούτε έκλεψα κανένα κ θα παρακαλούσα οι χαρακτηρισμοί να μην απουσιάζουν. Απλά ας σταματήσουν οι υποτιθεμενοι ντεντεκτιβ να προκαλούν εντυπώσεις ότι έπιασαν λαυρακι. Αυτά. Στην διάθεση σας

Ενα θα πω κ ειναι ρητο για ολους μας....Ο ΕΞΗΠΝΟΣ ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΕ,Ο ΠΟΝΗΡΟΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΕ,Ο ΒΛΑΚΑΣ ΕΠΙΜΕΝΕΙ!!!!
ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ...


#546   Fotis

Fotis

    iPH Enthousiast

  • 422 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/05/2011 - 18:04

Με το να γράφω εγώ το παραπάνω και εσύ να κάνεις reply το post μου και να γελάς και να με γιουχάρεις και να γράφεις είστε για γέλια καταλαβαίνεις
ότι επουδενεί δεν φάνηκε γενικό αλλά προσωπική επίθεση σε εμένα .
Απλά ο γραπτός ο λόγος μπορεί εύκολα να παρμενηνευτεί και χαίρομαι που ξεκαθάρισε η υπόθεση ανα μεταξύ μας..

Φώτη όλα τα παραπάνω όμως σύμπτωση τα λες ..?
Ότι περιμέναμε 1 μήνα και πάλι σύμπτωση..?
Πραγματικά δεν μπορώ να το πιστέψω και λυπάμαι πραγματικά..


Όχι Κώστα σύμπτωση δεν το λέω κ για αυτό έγραψα τα παραπάνω. Επίσης να σε ενημερώσω πως ο Μήνας ήταν λόγω εορτών που λες. Η πρώτη ήταν 11 μέρες που είναι αδύνατο 10 θήκες κ να κατασκευαστούν κ να φτάσουν κιολας. Και επίσης πάλι καλά που είναι στην ίδια τιμή κ δεν κατηγορουμαι κ για απάτη πάλι καλά γιατί κ αυτό σύμπτωση είναι αλλά δεν το αναφέρει κανείς. Όσο για τον φίλο με τα 47 πόστς που λέει για ψέμματα κ τέτοια θα τον παρακαλούσα αν ήθελε να μιλήσει με το πραγματικό προφίλ. Γιατί καλοθελητές άλλο τίποτα αλλά μην υπονοουνται πράγματα όπως τα θελουμε

#547   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 13/05/2011 - 18:07

Όχι Κώστα σύμπτωση δεν το λέω κ για αυτό έγραψα τα παραπάνω. Επίσης να σε ενημερώσω πως ο Μήνας ήταν λόγω εορτών που λες. Η πρώτη ήταν 11 μέρες που είναι αδύνατο 10 θήκες κ να κατασκευαστούν κ να φτάσουν κιολας. Και επίσης πάλι καλά που είναι στην ίδια τιμή κ δεν κατηγορουμαι κ για απάτη πάλι καλά γιατί κ αυτό σύμπτωση είναι αλλά δεν το αναφέρει κανείς. Όσο για τον φίλο με τα 47 πόστς που λέει για ψέμματα κ τέτοια θα τον παρακαλούσα αν ήθελε να μιλήσει με το πραγματικό προφίλ. Γιατί καλοθελητές άλλο τίποτα αλλά μην υπονοουνται πράγματα όπως τα θελουμε

ΦΙΛΑΡΑΚΙ για μενα λες με τα 47 ποστ?

#548   giannis1984

giannis1984

    iPH Enthousiast

  • 499 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:giatag

Δημοσίευση 13/05/2011 - 18:08

Εφόσον μιλάμε για πολλά κομμάτια ποιός μας λέει ότι δεν τις έπαιρνε σε μειωμένη τιμή ως groupbuy?




ωραια αφου εχετε το μαγαζακι καντε μια ερωτηση ποσο κανουν οι 10 γιατι αν θυμαμαι καλα ανα 10 τις πουλουσε

#549   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 13/05/2011 - 18:12

οποτε θελεις στειλε μου pm να το λυσουμε το προβλημα σου και αλλο προφιλ δεν εχω....αμα θες ομως βρισκομαστε και απο κοντα να δεις το πραγματικο προφιλ μου!!

#550   pet31ros

pet31ros

    iPH Member

  • 320 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/05/2011 - 18:16

Πω Πω απομυθοποίηση!!!! :lol: Λέτε και ο φίλος του Φώτη να μένει στο Guangzhou ; Μπααααα :lol:

Το πιο πετυχημενο....

#551   RestoreMan

RestoreMan

    iPH Contributor

  • 1.557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/05/2011 - 18:18

Εγώ ούτε θα συμφωνήσω με κανένα αλλά ούτε και θα διαφωνισω με κανέναν...
Έχω μια απορία έχει φτιάξει άλλες 2 θήκες για 2 αλλά μέλη τελείως διαφορετικές....
Αυτές δεν τις είδα στο link που ανέβασε ο φίλος!
Αλλά πιστεύω τον πρώτο λόγο τον έχουν οι αγοραστές...


Sent from my iPhone 4
Vasillis

#552   dante19

dante19

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:saefro

Δημοσίευση 13/05/2011 - 19:31

παιδια αυτο το τοπικ μου κεντρισε το ενδιαφερον απο την αρχη και στην σελ 25-26 πραγματικα ενιωσα λυπηση....παρολα αυτα ομως οφειλετε οσοι της πηρατε να μην διαμαρτυρεστε αλλα να τον ευχαριστειτε γιατι χωρις αυτον δν θα ειχατε ενα τετοιο κοσμημα για το μηλοφωνο σας.οπως και να χει ομως πιστευω πως το ψεμα του ηταν πολυ προσβλητικο προσ ολους οσους ενδιαφερθηκαν.. :/

#553   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 13/05/2011 - 22:23

Εγώ ούτε θα συμφωνήσω με κανένα αλλά ούτε και θα διαφωνισω με κανέναν...
Έχω μια απορία έχει φτιάξει άλλες 2 θήκες για 2 αλλά μέλη τελείως διαφορετικές....
Αυτές δεν τις είδα στο link που ανέβασε ο φίλος!
Αλλά πιστεύω τον πρώτο λόγο τον έχουν οι αγοραστές...


Sent from my iPhone 4
Vasillis

Κι όμως φίλε μου υπάρχει και αυτή αν παρατηρήσεις καλά!

Εκεί ήταν που βεβαιώθηκα ότι ο Φώτης λέει ΨΕΜΑΤΑ!

Και το λέω ως nsxbass με 1700 ποστ για να μην υπάρχει πρόβλημα όπως με το παιδί από πάνω.

Και μην ακούω χαζά περί συμπτώσεων κύριε Φώτη...

Έχω κρατημένα κατά τύχη όλα τα πμ που είχαμε ανταλλάξει.

Ακόμα και ο τρόπος που ζητάς να σου πούμε ποιό δέρμα θέλουμε με ποιό εσωτερικό και ποιό κούμπωμα είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ο ίδιος με αυτόν που περιγράφουν οι Κινέζοι στο ebay!

Δηλαδή ΕΛΕΟΣ και αυτό σύμπτωση?

Τέλος έχω να ξαναπώ:

- Η συναλλαγή μας ήταν άψογη.
- Η θήκη είναι ΤΕΛΕΙΑ.
- Δεν είχα κανένα παράπονο μέχρι σήμερα το απόγευμα.

Γιατί το γ@μημ3νο το ψέμα? Για να γελάς με τα φιλαράκια σου και να λες κοίτα να δεις τα θύματα τους πουλάω τα κινέζικα για ελληνικά χειροποίητα με ένα σωρό παπατζιλίκια?
Με τον Γιώργο και τον Χρήστο που έβγαινες και για καφέ για να τους δώσεις τις θήκες δεν ντράπηκες να τους πουλάς τα ψέματα κατάματα?
Δεν ξέρω ρε φίλε μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι γιατί δεν μπορώ να σκεφτώ άλλη δικαιολογία πέρα από το ότι είσαι ένα ακόμα παιδάκι που θα μεγαλώσει μια μέρα για να γίνει ακόμα ένας Νεοέλληνας-Λαμόγιο...

Θα ήθελα να ακούσω και τη γνώμη άλλων που είχαν πάρει θήκη.
Μέχρι και Moderators όπως ο DINFUN είχαν πάρει.

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 13/05/2011 - 22:25


#554   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/05/2011 - 22:26

εγω δεν μπορω να καταλαβω κατι... νομιζω ως αγοραστης εχω δικαιωμα να πω την αποψη μου... παρηγγειλα μια θηκη ... με το οποιο κοστος αναφερεται στα αρχικα post.. μου ζητηθηκε να γινει καταθεση σε λογαριασμο τραπεζης, οπως κι εγινε.. παραλαβα μια θηκη οπως ακριβως την ηθελα.. τοσο σε χρωμα οσο και σε σχεδιο.. τωρα βλεπω πως αναφερθηκε πως τις αγορασε μεσω του συγκεκριμενου site.. το οποιο πουλαει περιπου την τιμη που την αγορασα... εαν ο fotis τις πηρε 1€.. και τις πουλησε 30€... για μενα μαγκια του... δεν αισθανομαι παντως οτι ειναι απατεωνας...

και ο συγκεκριμενος στο ebay χειροποιητες τις κανει.. για το χρονο αναμονης παραδοσης...

εdit: εγραψες πριν γραψω.. για ο,τι αναφερεις για το ψεμα και τα υπολοιπα θα συμφωνησω μαζι σου εννοειται...

Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα

ειναι μεγαλη συμπτωση στα αληθεια...

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 13/05/2011 - 22:41


#555   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 13/05/2011 - 22:39

εγω δεν μπορω να καταλαβω κατι... νομιζω ως αγοραστης εχω δικαιωμα να πω την αποψη μου... παρηγγειλα μια θηκη ... με το οποιο κοστος αναφερεται στα αρχικα post.. μου ζητηθηκε να γινει καταθεση σε λογαριασμο τραπεζης, οπως κι εγινε.. παραλαβα μια θηκη οπως ακριβως την ηθελα.. τοσο σε χρωμα οσο και σε σχεδιο.. τωρα βλεπω πως αναφερθηκε πως τις αγορασε μεσω του συγκεκριμενου site.. το οποιο πουλαει περιπου την τιμη που την αγορασα... εαν ο fotis τις πηρε 1€.. και τις πουλησε 30€... για μενα μαγκια του... δεν αισθανομαι παντως οτι ειναι απατεωνας...

και ο συγκεκριμενος στο ebay χειροποιητες τις κανει.. για το χρονο αναμονης παραδοσης...

Θα σου πω που συμφωνώ και που διαφωνώ.

Συμφωνώ στο ότι όλα ήταν τέλεια.
Συμφωνώ ότι η θήκη ήταν όπως την ήθελα.
Αλλά διαφωνώ με όλο το παραμύθι που έστησε γύρω από αυτό.
Και από την αρχή να έλεγε τις παίρνω από εκεί εγώ πάλι θα αγόραζα.
Και για μένα δεν είναι καθόλου μαγκιά του αν έβγαλε 30 ευρώ κέρδος στην κάθε θήκη.
Αλητεία του είναι και καθαρή εξαπάτηση.
Γιατί πολύ απλά δεν είπε μόνο άλλη τιμή από αυτή που τις αγόρασε. Έδωσε και άλλη περιγραφή προϊόντος. (Σαν να πούλησε ΟΕΜ για original ας πούμε)
Και ακόμα χειρότερα, επιμένει ακόμα ότι τις θήκες δεν τις παίρνει από εκεί!
Δηλαδή εδώ περνάμε το ψέμα και αρχίζουμε να μπαίνουμε στο θράσος πια!
Για αυτό τσαντίζομαι!

edit: έκανες edit πριν να γράψω... :P

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 13/05/2011 - 22:40


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες