Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

εξαπατηση για iphone4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
59 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2010 - 01:07

ναι ετσι οκ αλλα ειπα πιο πανω οτι ο τυπος ενδεχετε να το εχει κανει για χαρτζιλικι και οχι για μπαζα καθως ειναι και επικυνδυνο
δηλαδη να το κανει σε εναν δυο και αντε ψαχτον μετα

Μονο αυτος ξερει τι θελει να κανει..εγω στη θεση του θα εκλεβα σαν απληστος και τα μουσια του παπα(θα εμπαινα που θα μπαινα φυλακη με τζαμπα φαι και αραλικι)τουλαχιστον να πηγαινα μεσα για πολυ χρημα και οχι για 600 ευρω..λετε να ειμαι αυτος ;; Αχχαχαχχαχαχαχαχαχαχα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   nikos278

nikos278

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/11/2010 - 01:08

Μονο αυτος ξερει τι θελει να κανει..εγω στη θεση του θα εκλεβα σαν απληστος και τα μουσια του παπα(θα εμπαινα που θα μπαινα φυλακη με τζαμπα φαι και αραλικι)τουλαχιστον να πηγαινα μεσα για πολυ χρημα και οχι για 600 ευρω..λετε να ειμαι αυτος ;; Αχχαχαχχαχαχαχαχαχαχα

εγω επειδη θεωρω οτι σου κλανουν αν το κανεις κανα 2 φορες
αμα εισαι απληστος βεβαια υπαρχουν και οι κορυδαλλιοι νησοι για διακοπες
ωραια τροπη πηρε το τοπικ

#33   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 02/11/2010 - 01:11

Την είχα δει κι εγώ την αγγελία στο emarket και φυσικά έκανα αμέσως καταγγελία, όπως είχα κάνει και πριν λίγο καιρό σε μια παρόμοια αγγελία. Στο emarket όμως, ούτε καν μπήκαν στον κόπο να μου απαντήσουν. Τόσο τους ενδιαφέρει η ασφάλεια των πελατών τους...!!!!

#34   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/11/2010 - 01:21

Βασικά τους ενδιαφέρει το ποσοστό κέρδους επί της τιμής πώλησης του εκάστοτε αντικείμενου που βρίσκετε προς πώληση :)

ezgif_com_crop_2.gif


#35   panosss23

panosss23

    iPH Enthousiast

  • 498 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 02/11/2010 - 01:23

καλα ρε φιλε ελεος, ποσο αφελης μπορει να εισαι για να το πιστεψεις.τι να πω,ο τυπος εντομεταξυ εμενες διπλα του κ ηθελε καταθεση σε τραπεζα.
ο σηγκεκριμενος χρηστης εκανε εγραφη στο εμαρκετ 25 οκτωμβριου 2010 ουτε μια θετικη δεν ειχε.
ξαφνικα μετα απο δυο μερες του γραφουν 2 ατομα οτι ειναι πολυ καλος χρηστης κτλ κτλ τα οποια απο τα δυο ατομα δεν ειχαν ουτε μια θετικη αξιολογιση και ηταν γραμενα στο εμαρκετ στης 26 οκτωμβριου 2010 κ στην δηθεν κ καλα βαθμολογιση τους εγραψαν κ η δυο την λεξη "παροτι" σπανια λεξη απο δυο ασχετους χρηστες. μπαμ εκανε οτι ηταν ο ιδιος κ εγραφε κ καλα για εκεινον,μαλιστα ενας ειχε προηδοποιησει στο εμαρκετ στην αξιολογηση αυτου οτι προσωχη ειναι απατεωνας κτλ κτλ
για μενα περα απο τη χαζομαρα αυτων που την πατησανε σε μια καραμπηνατη απατεωνια.
ΦΤΑΙΕΙ κ το εμαρκετ γιατι εκανε μπαμ οτι προκειτε περι λαμογιου κ αφηνε την αγγελια του μπροστα στη πρωτη σελιδα του σιτε φατσα καρτα επειδη αυτες χρεωνοντε κ δεν ειναι δωρεαν οπως η αλλες.
ΠΟΡΙΣΜΑ : O καθενας κοιταει την τσεπη του.
ευχαριστω.

#36   panosss23

panosss23

    iPH Enthousiast

  • 498 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 02/11/2010 - 01:31

ουτε στην αντικαταβολη εισαι καλυμενος,
γιατι μπορει ο αλλος να σου εχει μεσα παστελι αντι κινητο κ εσυ να πληρωσεις
καλυτερο χερι χερι κ δευτερο αντικαταβολη με ορο οτι επιτρεπο στον αγοραστη να ελενξει το προιν πρην τη πληρωμη του.
αυτο γινετε κ το γραφει κατοπην συνενοησεως ο πωλητης.
φυσικα κ εαν δεν κριβεται καποιο κομπινα δεν θα εχει προβλημα να το κανει.

#37   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 02/11/2010 - 01:33

καλα ρε φιλε ελεος, ποσο αφελης μπορει να εισαι για να το πιστεψεις.τι να πω,ο τυπος εντομεταξυ εμενες διπλα του κ ηθελε καταθεση σε τραπεζα.
ο σηγκεκριμενος χρηστης εκανε εγραφη στο εμαρκετ 25 οκτωμβριου 2010 ουτε μια θετικη δεν ειχε.
ξαφνικα μετα απο δυο μερες του γραφουν 2 ατομα οτι ειναι πολυ καλος χρηστης κτλ κτλ τα οποια απο τα δυο ατομα δεν ειχαν ουτε μια θετικη αξιολογιση και ηταν γραμενα στο εμαρκετ στης 26 οκτωμβριου 2010 κ στην δηθεν κ καλα βαθμολογιση τους εγραψαν κ η δυο την λεξη "παροτι" σπανια λεξη απο δυο ασχετους χρηστες. μπαμ εκανε οτι ηταν ο ιδιος κ εγραφε κ καλα για εκεινον,μαλιστα ενας ειχε προηδοποιησει στο εμαρκετ στην αξιολογηση αυτου οτι προσωχη ειναι απατεωνας κτλ κτλ
για μενα περα απο τη χαζομαρα αυτων που την πατησανε σε μια καραμπηνατη απατεωνια.
ΦΤΑΙΕΙ κ το εμαρκετ γιατι εκανε μπαμ οτι προκειτε περι λαμογιου κ αφηνε την αγγελια του μπροστα στη πρωτη σελιδα του σιτε φατσα καρτα επειδη αυτες χρεωνοντε κ δεν ειναι δωρεαν οπως η αλλες.
ΠΟΡΙΣΜΑ : O καθενας κοιταει την τσεπη του.
ευχαριστω.



Πολυ σωστος! Υπαρχουν πολλλα λαμογια αλλα και εμεις πρεπει να ξυπναμε λιγο που και που ;)
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#38   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 02/11/2010 - 08:59

καλα ρε φιλε ελεος, ποσο αφελης μπορει να εισαι για να το πιστεψεις.τι να πω,ο τυπος εντομεταξυ εμενες διπλα του κ ηθελε καταθεση σε τραπεζα.
ο σηγκεκριμενος χρηστης εκανε εγραφη στο εμαρκετ 25 οκτωμβριου 2010 ουτε μια θετικη δεν ειχε.
ξαφνικα μετα απο δυο μερες του γραφουν 2 ατομα οτι ειναι πολυ καλος χρηστης κτλ κτλ τα οποια απο τα δυο ατομα δεν ειχαν ουτε μια θετικη αξιολογιση και ηταν γραμενα στο εμαρκετ στης 26 οκτωμβριου 2010 κ στην δηθεν κ καλα βαθμολογιση τους εγραψαν κ η δυο την λεξη "παροτι" σπανια λεξη απο δυο ασχετους χρηστες. μπαμ εκανε οτι ηταν ο ιδιος κ εγραφε κ καλα για εκεινον,μαλιστα ενας ειχε προηδοποιησει στο εμαρκετ στην αξιολογηση αυτου οτι προσωχη ειναι απατεωνας κτλ κτλ
για μενα περα απο τη χαζομαρα αυτων που την πατησανε σε μια καραμπηνατη απατεωνια.
ΦΤΑΙΕΙ κ το εμαρκετ γιατι εκανε μπαμ οτι προκειτε περι λαμογιου κ αφηνε την αγγελια του μπροστα στη πρωτη σελιδα του σιτε φατσα καρτα επειδη αυτες χρεωνοντε κ δεν ειναι δωρεαν οπως η αλλες.
ΠΟΡΙΣΜΑ : O καθενας κοιταει την τσεπη του.
ευχαριστω.


Με καλυψες!

#39   GadgetMaciac

GadgetMaciac

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2010 - 09:04

Με 2,3 επωνυμες καταγγελιες γινεται διερευνση και αν πεσει σε παραπτωμα μπαγλαρωνεται νομιζω με προσημιωμενα χαρτονομισματα

πολλες ταινιες βλεπεις...

#40   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 02/11/2010 - 09:50

Κι όμως, έχει δίκιο. Λίγες μέρες πριν την πάτησε φίλος μου με κάποιον και του έκανε μήνυση μαζί με 2-3 άλλα θύματα. Ήδη η αστυνομία έχει κάνει κινήσεις.

Τελευταία επεξεργασία από: KostasSTi, 02/11/2010 - 09:50


#41   HORNET

HORNET

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2010 - 09:56

Σε τετοια θεματα πιο καλα συναλλαγες χερι με χερι να δεις και τι παιρνεις....αμα ειναι μεταχειρισμενο ή απο επιδοτηση να δεις και μια αποδειξη να συγκρινεις το IMEI της συσκευης με την αποδειξη και καπως νιωθεις πιο σιγουρος!!! B)

#42   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 04/11/2010 - 13:21

Με καλά πουλάει και άσπρα?
Έλεος λίγο προσοχη θέλει

AYTO σκεφτηκα και εγω πρωτα πρωτα, μεχρι και ΕΓΩ ξερω οτι δεν υπαρχουν ασπρα.

Αν εγω πω οτι πουλαω ροζ iphone δηλαδη ποιος φταιει αν με πιστεψουν?

#43   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 04/11/2010 - 13:37

Παντως στο ebay καποιος πηρε 8 4αρια και του εστειλε ο τυπος 8 κουτια
αδεια με κατι χαρτια μεσα!!!

Το ebay (paypal) μεσα σε 10 μερες απ την καταγγελια του επεστρεψε οχι
μονο ΟΛΑ τα λεφτα αλλα ελαβε υπ οψιν του και την διαφορα δολλαριου
οπως και τους τοκους με αποτελεσμα η επιστροφη να ηταν +6 δολαρια
ανα κομματι.

#44   Fotis88

Fotis88

    iPH Enthousiast

  • 491 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2010 - 13:42

Παντως στο ebay καποιος πηρε 8 4αρια και του εστειλε ο τυπος 8 κουτια
αδεια με κατι χαρτια μεσα!!!

Το ebay (paypal) μεσα σε 10 μερες απ την καταγγελια του επεστρεψε οχι
μονο ΟΛΑ τα λεφτα αλλα ελαβε υπ οψιν του και την διαφορα δολλαριου
οπως και τους τοκους με αποτελεσμα η επιστροφη να ηταν +6 δολαρια
ανα κομματι.



Φίλε μου εγώ δεν θα συμφωνήσω... Δηλαδή επειδή είμαι χαζός και παραγγέλνω 8!!! 4αρια χωρίς να τα έχω δει καν και του δίνω του αλλου π.χ. 5.000 δολλάρια η Paypal και κάθε paypal είναι υποχρεωμένη να μου επιστρέψει τα χρήματα? Και πως απέδειξε αυτός οτι ήταν άδεια κουτιά δλδ?

#45   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/11/2010 - 13:44

Παντως στο ebay καποιος πηρε 8 4αρια και του εστειλε ο τυπος 8 κουτια
αδεια με κατι χαρτια μεσα!!!

Το ebay (paypal) μεσα σε 10 μερες απ την καταγγελια του επεστρεψε οχι
μονο ΟΛΑ τα λεφτα αλλα ελαβε υπ οψιν του και την διαφορα δολλαριου
οπως και τους τοκους με αποτελεσμα η επιστροφη να ηταν +6 δολαρια
ανα κομματι.

Χαίρω πολύ! Με το paypal έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...
Εδώ μιλάμε για συναλλαγές από αγγελίες μεταξύ μελών forum και site με δημοπρασίες στημένα στο πόδι...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες