Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

εξαπατηση για iphone4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
59 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   manos4ever

manos4ever

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:manosand

Δημοσίευση 04/11/2010 - 13:59

παιδια ο τυπος εχει παρει σβαρνα ολα αυτα τα site με δημοπρασιες και λεει ακριβος τα ιδια σε ολους και αν του ζητισεις αντικαταβολη η χερι με χερι λεει οτι η διαδικασια ειναι ιδια για ολους το ξερω γιατι παραλιγω να πεσω κα εγω στην παγιδα του δειτε εδω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/11/2010 - 14:11

παιδια ο τυπος εχει παρει σβαρνα ολα αυτα τα site με δημοπρασιες και λεει ακριβος τα ιδια σε ολους και αν του ζητισεις αντικαταβολη η χερι με χερι λεει οτι η διαδικασια ειναι ιδια για ολους το ξερω γιατι παραλιγω να πεσω κα εγω στην παγιδα του δειτε εδω

Συνημμένο αρχείο  XALE89.jpg   39,66KB   19 λήψεις

Είμαι περίεργος να δω πότε θα τον τσιμπήσουν...

#48   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 04/11/2010 - 14:24

Γνωμη μου, λογω του Ελλαντα... ΠΟΤΕ! >:(

#49   FotisCorfu

FotisCorfu

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2010 - 14:33

το διαβασα πριν λιγο στο τρομακτικο
και μετα αμα πω οτι αυτος ειναι μη πω θα μου πειτε οτι δεν εχω τροπους!!!!
και οτι το παιζω εξυπνος!!!

Καλησπέρα.σήμερα το πρωί διαπίστωσα πώς είναι να πέφτει κανείς θύμα δικτυακής απάτης μεσω site αγορών και δημοπρασιών....Βρήκα μια αγγελία για αγορά του iphone 4 στην τιμή των 385 ευρώ.Έτσι και εγώ αποφάσισα να το αγοράσω στην προαναφερόμενη τιμή.Κατέθεσα την παρασκευή το πρωί.Τα χρήματα στην Εμπορική τράπεζα όπως μου υπέδειξε ο πωλητής και μου είπε στο τηλέφωνα πως θα το έχω την Δευτέρα στα χέρια μου. Σήμερα όμως το πρωί μου στείλε μήνυμα στο κινητό μου το οποίο έλεγε ότι εγώ τον εξαπάτησα και πως δεν πρόκειται να παραλάβω καμία συσκευή.Αυτό το γεγονός το λέω για να είμαστε όλοι προσεκτικότατοι στις συναλλαγές μας.Ο χρήστης alexaras83 είναι πλέον επικίνδυνος και η ιστοσελίδα τον έχει ήδη διαγράψει.Όσο για το δικό μου σύμβάν όλα έχουν πλέον πάρει το δρόμο τους με νούμερο ένα σταθμό την καταγγελία.
Σας ευχαριστώ ....Ενα ακόμα θύμα δικτυακού απατεώνα.

είναι δυνατόν να περιμένεις να πάρεις iphone 4 32 gb με 385 ευρώ και να λέει ο πωλητής ότι έχει κ 10 άσπρα? απατεώνας φυσικά αλλά κ να την πατήσεις πρέπει να είσαι τουλάχιστον αφελής.
την είχα δει κ γελούσα την αγγελία. Το 4 32αρι τότε το πουλούσαν τουλάχτστον 800 ευρώ

#50   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/11/2010 - 14:38

είναι δυνατόν να περιμένεις να πάρεις iphone 4 32 gb με 385 ευρώ και να λέει ο πωλητής ότι έχει κ 10 άσπρα? απατεώνας φυσικά αλλά κ να την πατήσεις πρέπει να είσαι τουλάχιστον αφελής.
την είχα δει κ γελούσα την αγγελία. Το 4 32αρι τότε το πουλούσαν τουλάχτστον 800 ευρώ

Φίλε και ροζ να έλεγε όλο και κάποιος θα βρισκόταν να τα σκάσει...

#51   Cyberbob

Cyberbob

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/12/2010 - 01:21

Παιδιά ξεθάβω το thread γιατι τον συγκεκριμένο τύπο τον συνέλαβαν τελικά. Διαβάστε εδώ.

#52   kominis

kominis

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/12/2010 - 02:14

Και καλα του κανανε...

#53   thanos_s

thanos_s

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/12/2010 - 03:49

Ελεος ρε παιδια δηλαδη...
ΛΙγο μυαλο θελει.Κανεις δεν χαριζει σημερα.Βρισκουν και τα κανουν...

#54   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/12/2010 - 10:00

Συνημμένο αρχείο  XALE89.jpg   39,66KB   19 λήψεις

Είμαι περίεργος να δω πότε θα τον τσιμπήσουν...

Τελικά τον τσίμπησαν...

http://www.iphonehel...200#entry334200

#55   inside

inside

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/12/2010 - 10:38

Το θεμα ειναι οτι εχουμε πει μονο μεσω αντικαταβολης, χερι με χερι...εχει υποθει παρα πολλες φορες.
Οποιος καταθετει λεφτα μεσω τραπεζας πλεον τοτε αυτος φταιει. απατεωνες ειναι παντου. το θεμα ειναι να τους αποφευγουμε..και εφοσων τετοιου στυλ απατες (μεσω χρηματα στην τραπεζα) εχουν γινει πλεων καθημερινο φαινομενο ας βαλουμε μυαλο και εμεις.

#56   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/12/2010 - 10:43

Μα άσπρα? Αυτό κάνει μπάμ.
Τρόποι υπάρχουν για να εξασφαλιστούμε. Πχ φωτοτυπία ταυτότητας του τύπου που πουλάει με κατάθεση και με ΦΑΞ το αίτημα καταθέστε τόσα για να σας στείλω το τάδε κινητό ΙΜΕΙ κλπ. (σαν συμφωνητικο).
Ο απατεώνας δε θα μπεί στη διαδικασία. Επίσης paypall για ασφάλεια.

#57   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 03/12/2010 - 13:49

Καταρχας παιδια η αγγελια ειναι τελειως χαζη. Ο τυπος πανω πανω γραφει οτι υπαρχουν 35 τηλεφωνα προς πωληση κ κατω στην περιγραφη λεει δεκα ασπρα, δεκα μαυρα. (λαθος πρωτο) κ το δευτερο λαθος ειναι οτι δεν υπαρχουν ασπρα iPhones (?) Κ τριτο λαθος ειναι οτι λεει οτι του περισσεψαν απο επιδοτηση! ΠΟΣΗ επιδοτηση ειχε για να παρει 25 iphone των 700τοσων ευρω? Ημαρτον....

#58   spyrospal

spyrospal

    iPH Member

  • 312 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/12/2010 - 14:02

Καταρχας παιδια η αγγελια ειναι τελειως χαζη. Ο τυπος πανω πανω γραφει οτι υπαρχουν 35 τηλεφωνα προς πωληση κ κατω στην περιγραφη λεει δεκα ασπρα, δεκα μαυρα. (λαθος πρωτο) κ το δευτερο λαθος ειναι οτι δεν υπαρχουν ασπρα iPhones (?) Κ τριτο λαθος ειναι οτι λεει οτι του περισσεψαν απο επιδοτηση! ΠΟΣΗ επιδοτηση ειχε για να παρει 25 iphone των 700τοσων ευρω? Ημαρτον....

Έτσι το αρχιδ θα φάει τσιγαριες τώρα στα χεράκια του
Κ σφαλιάρες που θα της θύματε μια ζωή.
Επίσης θελω να πω πως η εγγηυσγ που θα Δώσει
Για να βγει θα Είναι άπο αυτά που θα έχει φάει Απο παιδιά
Οπότε κ λεφτά να μην πάρετε πίσω δεν θα τα χαρεί
Κ απ τους γιατρούς κ Απο τους δικηγόρους
Μακάρι να βρεθούν τα στοιχια του να τρώει ξύλο 10 χρονια

Τελευταία επεξεργασία από: spyrospal, 03/12/2010 - 14:03


#59   Wishman

Wishman

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/12/2010 - 14:15

Σε σημερινή επικοινωνία μου με την Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος στην Θεσσαλονίκη, ξεκαθαρίσαμε οτι υπάρχει και άλλος που δεν εχει πιαστεί ακόμα, αυτός ηταν ο σχετικά εύκολος μιας κ έδινε τον γνήσιο αριθμό λογαριασμού του.. Οπότε παραμείνετε προσεκτικοί στις συναλλαγές σας κ σύμφωνοι με τους κανόνες κ υποδείξεις του φόρουμ..

#60   hyper

hyper

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/12/2010 - 01:17

ας ελπισουμε ο επομενος αλητης να ειναι αυτος http://www.iphonehel...-wissman/πολλοι την πάτησαν μαζί και εγώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες