Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κανένα DΟΑ από την Apple! Έχω τρελαθεί...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
121 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 02/11/2010 - 15:43

Παρέλαβα το iPhone 4 τη Παρασκευή και συνδέθηκα χτες και συνειδητοποίησα ότι έχει πρόβλημα το ακουστικό και δεν ακούω καλά (παρεπιπτόντως μου είπαν από το service ότι είναι συχνό πρόβλημα αυτό) και ζήτησα αντικατάσταση αφού είναι Dead On Arrival. Και εκεί άρχισαν όλα... μου είπαν ότι θα μου το αντικαταστήσουν μεν αλλά όχι με άλλο που θα είναι ασφαλισμένο στην αρχική συσκευασία αλλά με καινούριο (ισχυρίζονται) που θα είναι σε μια υποτυπώδης συσκευασία. Κατευθείαν τους ρώτησα πως ξέρω εγώ ότι είναι καινούριο... να μη τα πολυλογώ, Κύριοι είμαι σίγουρος ότι θα πάρω refubrnished κινητό ενώ το έχω μόλις 5 ημέρες και είναι κλασική περίπτωση DOA. Παρακαλώ τα σχόλια σας και τις προτάσεις πως να κινηθώ περεταίρω!

ΥΣ. Έχω αγοράσει κάποιες εφαρμογές από το Apple Store, τι θα γίνει τώρα θα τις χάσω;

Ευχαριστώ
Βαγγέλης

Τελευταία επεξεργασία από: Balema, 02/11/2010 - 15:45


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   GadgetMaciac

GadgetMaciac

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2010 - 15:44

οχι ειναι αποθηκευμενες στο λογαριασμο σου. Μολις πας να τις ξανακατεβασεις θα στις κατεβασει δωρεαν

#3   Leroi

Leroi

    iPH Enthousiast

  • 382 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2010 - 15:46

Οι μέρες για αντικατάσταση DOA στο iPhone είναι δύο..

#4   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 02/11/2010 - 15:46

οχι ειναι αποθηκευμενες στο λογαριασμο σου. Μολις πας να τις ξανακατεβασεις θα στις κατεβασει δωρεαν


Ευχαριστώ! Για το άλλο παιδιά κάτι; Έχω τρελαθεί!

#5   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 02/11/2010 - 15:46

Εχει αναφερθεί πολλές φορές αυτο Εδώ μέσα! Αυτο που κάνεις είναι να απαιτήσεις καινούργια συσκευή κ όχι ανακατασκευασμεμη. ΤΟ ΑΠΑΙΤΕΙΣ! Θα τραβιχτεις λίγο αλλα θα δεις αποτέλεσμα..μην δεχτεις συσκευή εκτός αν είναι σφραγισμένο στην συσκευασία της..

#6   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 02/11/2010 - 15:47

οχι ειναι αποθηκευμενες στο λογαριασμο σου. Μολις πας να τις ξανακατεβασεις θα στις κατεβασει δωρεαν


Επίσης από όσο ξέρω έχεις το δικαίωμα νέας συσκευής σε κουτί αλλιώς ζητάς επιστροφή χρημάτων και απο όσο θυμάμαι εντόκως κιόλας..

#7   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 02/11/2010 - 15:48

Οι μέρες για αντικατάσταση DOA στο iPhone είναι δύο..


Κυριακή μου το ενεργοποιήσαν από Vodafone και το δήλωσα σήμερα -άρα 2 μέρες- αλλά δεν έχει να λέι, μου είπαν από το service ότι δεν έχει DOA η Apple!

#8   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 02/11/2010 - 15:49

Επίσης από όσο ξέρω έχεις το δικαίωμα νέας συσκευής σε κουτί αλλιώς ζητάς επιστροφή χρημάτων και απο όσο θυμάμαι εντόκως κιόλας..

Για το εντόκως δεν νομίζω γτ δεν έχω διαβάσει κάτι τέτοιο σε καποια περίπτωση άλλου παιδιού..αλλα ή τα λεφτά σ πίσω ή NEW συσκευή!! Αν έχεις γνωστό δικηγόρο τον βάζεις να σ συντάξει μια επιστολή σε επίσημο ύφος κ την στέλνεις!

#9   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 02/11/2010 - 15:50

Εχει αναφερθεί πολλές φορές αυτο Εδώ μέσα! Αυτο που κάνεις είναι να απαιτήσεις καινούργια συσκευή κ όχι ανακατασκευασμεμη. ΤΟ ΑΠΑΙΤΕΙΣ! Θα τραβιχτεις λίγο αλλα θα δεις αποτέλεσμα..μην δεχτεις συσκευή εκτός αν είναι σφραγισμένο στην συσκευασία της..


Δηλαδή πες μου τι να κάνω; Πήρα τηλέφωνο τους φώναζα και με διαβεβαίωσαν ότι και καλά είναι καινούριο! Τι άλλο να κάνω; Plz βοήθησε με...

#10   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 02/11/2010 - 15:51

Έχουμε βαρεθεί πια Αυτήν την γ@μημένη vontafone. Όλα τα παιδιά που έχουν πρόβλημα με την βοντα το έχουν. Τι στο διάολο, όλα τα χαλαμσενα της δίνουν!! Άλλη μια φορά! Στο λέω να τους μαμήσεις.

#11   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 02/11/2010 - 15:52

Για το εντόκως δεν νομίζω γτ δεν έχω διαβάσει κάτι τέτοιο σε καποια περίπτωση άλλου παιδιού..αλλα ή τα λεφτά σ πίσω ή NEW συσκευή!! Αν έχεις γνωστό δικηγόρο τον βάζεις να σ συντάξει μια επιστολή σε επίσημο ύφος κ την στέλνεις!


Ψάξε στο forum.. Θα βρείς post ενός δικηγόρου που τα επισήμανε αυτά..

#12   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 02/11/2010 - 15:54

Πραγματικά δε ξέρω τι να κάνω είμαι σε ένα τέλμα! Και το θέμα είναι ότι έχω κάνει συμβόλαιο με τη Vodafone και πήρα επιδότηση δε ξέρω πως να αντιδράσω και τι άλλο να κάνω.... και όσο σκέφτομαι ότι με κοροιδεύουν τα νεύρα μου!

#13   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 02/11/2010 - 15:55

Το καινούργιο δεν λέει τπτ! Θα τους πεις είναι σφραγισμένο στην συσκευασία της apple? ξανά κ ξανά ρωτά τους! Οποία γκομενα κ αν σ βγει στο τηλ! Ένα παιδι Εδώ μέσα είχε συντάξει μια καταγγελία σύμβασης για την βοντα κ Πάλι! Βάζει λίγο γτ είμαι Έξω αδερφές απο το κινητό! Μάλιστα είχε Κάνει αναφορά για έναν νόμο του κράτους κ απαίτησε κ τελικά πήρε τα χρήματα του πίσω!
Για μένα Πάρε τα λεφτά σ πίσω κ πάρτι απο γερμανο. Την έχω σιχαθει αυτήν την βοντα πια με αυτα π έχω διαβάσει.

#14   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 02/11/2010 - 15:55

Ψάξε στο forum.. Θα βρείς post ενός δικηγόρου που τα επισήμανε αυτά..


σε παρακαλώ μπορείς να μου υποδείξεις ακριβώς το νήμα...

#15   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 02/11/2010 - 15:56

Πραγματικά δε ξέρω τι να κάνω είμαι σε ένα τέλμα! Και το θέμα είναι ότι έχω κάνει συμβόλαιο με τη Vodafone και πήρα επιδότηση δε ξέρω πως να αντιδράσω και τι άλλο να κάνω.... και όσο σκέφτομαι ότι με κοροιδεύουν τα νεύρα μου!

Αυτο με το συμβόλαιο κάνεις καταγγελία της σύμβασης! Είναι νόμος! Είναι ακριβώς Ίδια περίπτωση με το παιδι που σ αναφέρω!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες