Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κανένα DΟΑ από την Apple! Έχω τρελαθεί...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
121 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 02/11/2010 - 15:56

Το καινούργιο δεν λέει τπτ! Θα τους πεις είναι σφραγισμένο στην συσκευασία της apple? ξανά κ ξανά ρωτά τους! Οποία γκομενα κ αν σ βγει στο τηλ! Ένα παιδι Εδώ μέσα είχε συντάξει μια καταγγελία σύμβασης για την βοντα κ Πάλι! Βάζει λίγο γτ είμαι Έξω αδερφές απο το κινητό! Μάλιστα είχε Κάνει αναφορά για έναν νόμο του κράτους κ απαίτησε κ τελικά πήρε τα χρήματα του πίσω!
Για μένα Πάρε τα λεφτά σ πίσω κ πάρτι απο γερμανο. Την έχω σιχαθει αυτήν την βοντα πια με αυτα π έχω διαβάσει.


Για αυτό μιλάω. Ψάξε στο forum και μόλις το βρείς διάβασε το όλο..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Leroi

Leroi

    iPH Enthousiast

  • 382 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2010 - 15:58

Κυριακή μου το ενεργοποιήσαν από Vodafone και το δήλωσα σήμερα -άρα 2 μέρες- αλλά δεν έχει να λέι, μου είπαν από το service ότι δεν έχει DOA η Apple!


Έχει DOA, το οποίο ισχύει για οποιοδήποτε κατάστημα το πουλάει. 2 ημέρες από την ημερομηνία αγοράς σύμφωνα με την απόδειξη. Τουλάχιστον στο Γερμανό προχωράνε κανονικά σε αντικατάσταση εντός των δύο ημερών από όσο γνωρίζω..

#18   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 02/11/2010 - 15:58

Το καινούργιο δεν λέει τπτ! Θα τους πεις είναι σφραγισμένο στην συσκευασία της apple? ξανά κ ξανά ρωτά τους! Οποία γκομενα κ αν σ βγει στο τηλ! Ένα παιδι Εδώ μέσα είχε συντάξει μια καταγγελία σύμβασης για την βοντα κ Πάλι! Βάζει λίγο γτ είμαι Έξω αδερφές απο το κινητό! Μάλιστα είχε Κάνει αναφορά για έναν νόμο του κράτους κ απαίτησε κ τελικά πήρε τα χρήματα του πίσω!
Για μένα Πάρε τα λεφτά σ πίσω κ πάρτι απο γερμανο. Την έχω σιχαθει αυτήν την βοντα πια με αυτα π έχω διαβάσει.


Μου απάντησαν και τι εμποδίζει να βάλει την ταινία ασφαλείας σε μεταχειρισμένα η Apple όταν τους είπα γιατί δεν είναι σε συκευασία κανονική! Τόσο μαλ@κες θεωρούν τους Έλληνες πελάτες η Vodafone....

#19   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 02/11/2010 - 16:01

Δεν σε νοιάζει η ταινία..σε νοιάζει η ζελατινα!! Να Εχει ζελατινα πάνω! Πες του Ότι θα κρίνεις σε καταγγελία της σύμβασης! Αυτο να τους πεις!

#20   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 02/11/2010 - 16:03

Δεν σε νοιάζει η ταινία..σε νοιάζει η ζελατινα!! Να Εχει ζελατινα πάνω! Πες του Ότι θα κρίνεις σε καταγγελία της σύμβασης! Αυτο να τους πεις!


σε ευχαριστώ φίλε, θα σε ενημερώσω!

#21   mantzas

mantzas

    iPH Addict

  • 692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2010 - 16:05

σε παρακαλώ μπορείς να μου υποδείξεις ακριβώς το νήμα...


Καταγγελία Σύμβασης Vodafone

Τελευταία επεξεργασία από: mantzas, 02/11/2010 - 16:10


#22   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 02/11/2010 - 16:07

Τωρα ψάχνω το άλλο θέμα π σ λέω..ποστάρω μόλις το βρω!

#23   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 02/11/2010 - 16:10

Πάλι με refurbished πάει να τη βγάλει η ΒόδιαΦον... Άντε να δούμε τι μας περιμένει κι εμάς όταν έρθει η σειρά μας.

#24   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 02/11/2010 - 16:11

Εδώ είσαι αδερφέ!! My link

Διάβασε το όλο για να δεις τι ακριβώς γίνεται! Ελπίζω να σε βοήθησα! Ενημέρωσε μας για το πως παει!! Καλη υπομονή φίλε!! Ότι χρειαστείς εδώ είμαστε!
Κ στο τέλος θα ζητήσεις κ διαγραφή των χρεώσεων στο κέντρο εξυπηρέτησης της βοντα!

Να ξυπναμε Σιγά Σιγά γτ μας έχουν για ζώα οι μπ@στ@ρδοι

#25   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 02/11/2010 - 16:13

Ρε παιδιά πως κάνω καταγγελία σύμβασης;

Τελευταία επεξεργασία από: Balema, 02/11/2010 - 16:13


#26   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 02/11/2010 - 16:14

Ρε παιδιά πως κάνω καταγγελία σύμβασης;

Το διάβασες αυτο π σ έκανα λινκ;

#27   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 02/11/2010 - 16:39

Ρε παιδιά πως κάνω καταγγελία σύμβασης;


Την συντάσσεις και την στέλνεις στην εταιρεία..

Καταρχήν συγχαρητήρια για τη δυναμική σου στάση.θα μιλήσω λιγο ως νομικός αναφερόμενος πρώτα στο παραπάνω ποστ του φίλου.Το κάθε συμβόλαιο δε σπάει έτσι απλά,καλο ειναι να μη γενικεύουμε,διοτι το αρ 540 του Αστικου Κωδικα(το οποίο ορθως επικαλεστηκε ο φιλος μας) δεν ομιλει μονο περι υπαναχωρησης,αλλα προβλεπει κ επιδιορθωση κ αντικατασταση.
Θα παραθεσω καποιους νομικους ορους που μπορειτε να προσθετετε σε παρομοιες επιστολες για να ψαρωνουν ακομη περισσοτερο:
Στη συγκεκριμενη περιπτωση ειχαμε πλημμελη εκπληρωση του πωλητη για ελλειψη συνομολογημενων ιδιοτητων.Τα δικαιωματα του αγοραστη στο αρ 540 του Α.Κ αποτελουν την αρχικη αξιωση του αγοραστη για εκπληρωση εκ μερους του πωλητη των υποχρεώσεών του.Η ασκηση του δικαιωματος υπαναχωρησης εχει ως αποτελεσμα οτι εξαφανιζεται η συμβαση πωλησης.
Η επιστολη του φιλου νομικα ειναι μια μονομερης,ατυπη,ανεπιδεκτη αιρεσης και απευθυντεα προς τον πωλητη εξωδικη δηλωση κ η υπαναχωρηση συντελειται απο την περιέλευση της δηλωσης συον πωλητη.
Τελος κατι πολυ σημαντικο:το αρ 547 του Α.Κ εδαφιο β´ (οπως αντικατασταθηκε απο το αρ 1 παρ 1 του ν 3043/02) οριζει οτι ο πωλητης υποχρεουται να επιστρεψει στον αγοραστη το τιμημα ΕΝΤΟΚΩΣ απο την καταβολη του στον πωλητη.Άρα φιλε μου δικαιούσαι κ τόκο.. :)



#28   George84

George84

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2010 - 16:56

Καλησπερα

1ον . Ολα τα προιοντα της Apple εχουν 3 μερες ημερολογιακες και οχι εργασιμες αντικατασταση..
2ον . Οι συσκευες π στελνουν ειναι καινουργιες και οχι επισκευασμενες.. ( Ασχετα πως ειναι στην ζελατινα τους χωρις κουτι, στελνουν S/N και IMEI της συσκευης )
3ον . Ειμαι τεχνικος στον Γερμανο και σας τα λεω γιατι τα βλεπω καθε μερα..

ΥΓ Ευχαριστω

#29   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 02/11/2010 - 17:04

Και για πες μας ρε george που είσαι και Γερμανός (αλά Ελληνικά όπως έχω γράψει) τεχνικός...
Εάν διαπιστωθεί ότι ένα iphone πχ.. 1 μήνα, 2 μήνων ή βάλε όσο θες εσύ, έχει πρόβλημα εκτεταμένο, αλλά εντός εγγύησησ, δηλαδή σε τέτοιο σημείο που δεν αρκεί η εγακτάσταση ενός ανταλλακτικού αλλά η αλλαγή όλου του εσωτερικού του, ο Γερμανός τι κάνει;
1) Δίνει άλλο ως αντικατάσταση, στο κουτί του
2) Δίνει άλλο ως αντικατάσταση, εκτός κουτιού, καινούργιο με ζελατίνα,
3) Το επισκευάζει ακόμη και εάν πρέπει να αλλάξει όλο το εσωτερικό, 5.000.000 βίδες, παζιμάδια, καλώδια, 300 πλακέτες κτλ :) ακόμη και εάν το μόνο που μένει είναι το... κάλυμα !
4) Δεν το επισκευάζει. Το βγάζει ελάττωμα εξ αιτίας του πελάτη και τελειώνει το σέρβις εκεί..
5) Ελέγχει εάν ο πελάτης έχει μόνο συσκευή ή έχει και σύνδεση, οπότε τον ¨τακτοποιεί" διαφορετικά..

Πες μου γιατί είμαι πραγματικά περίεργος... Και μια και σε πέτυχα στο σαιτ κάτι παραπάνω θα ξέρεις...
Αφού

#30   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 02/11/2010 - 17:11

Εγώ χθες αγόρασαν ένα ακόμα iPhone 4 το οποίο είχε κιτρινισμενη οθόνη. Το πήγα σήμερα πίσω και μου έδωσαν καινούργιο. Το DOA είναι 7 μέρες από την απόδειξη αγοράς του κινητού. Είναι λοιπόν υποχρεωμένοι να στο αλλάξουν.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες