Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κανένα DΟΑ από την Apple! Έχω τρελαθεί...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
121 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 02/11/2010 - 17:14

7 ημερες σιγουρα δεν ειναι. Τουλαχιστον για iPhone. Η Cosmote δινει 3 ημερες, ημερολογιακες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 02/11/2010 - 17:35

Όταν είχα ρωτήσει στον Γερμανό(Πειραιά) μ είχαν πει πως η πολιτική της rim(blackbery) κ της apple είναι να αλλάζουν ολόκληρη συσκευή έστω κ αν είναι για αλλαγή μπαταρίας...

#33   Leroi

Leroi

    iPH Enthousiast

  • 382 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2010 - 17:36

3 είναι ναι, όπως είπε ο φίλος George84, έκανα και εγώ μια μέρα λάθος.


zvrikos σε αυτό που ρωτάς, στο κουτί καινούριο δε πρόκειται να γίνει αντικατάσταση εάν είναι πάνω από τις ημέρες DOA, στα iPhone γίνεται πάντα αντικατάσταση με νεο ΙΜΕΙ από το Service. Δηλαδή refurbished, το οποίο refurbished, μπορεί να είναι απλά επιστροφή γιατί τελικα δε το ήθελε κάποιος, δεν είναι απαραίτητο να είχε πρόβλημα και να το έφτιαξαν.

Τελευταία επεξεργασία από: Leroi, 02/11/2010 - 17:38


#34   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 02/11/2010 - 18:08

zvrikos σε αυτό που ρωτάς, στο κουτί καινούριο δε πρόκειται να γίνει αντικατάσταση εάν είναι πάνω από τις ημέρες DOA, στα iPhone γίνεται πάντα αντικατάσταση με νεο ΙΜΕΙ από το Service. Δηλαδή refurbished, το οποίο refurbished, μπορεί να είναι απλά επιστροφή γιατί τελικα δε το ήθελε κάποιος, δεν είναι απαραίτητο να είχε πρόβλημα και να το έφτιαξαν.


??????

ΔΗΛΑΔΉ μας δίνουν άλλο κινητό ή αλλάζουν ολο το εσωτερικο?
ποια απαντηση ειναι πιο σωστη από αυτα που ρωτησα στον george?

#35   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 02/11/2010 - 19:40

Σορυ κιόλας ρε παιδιά πως θα ήξερα εγώ ότι είναι χαλασμένο αφού μου ενεργοποίησαν τη κάρτα μετά απο 2 ημέρες και από τη στιγμή που το είχα ενεργοποιημένο το δήλωσα σε 2 ημέρες; Αλλά και πάλι σας λέω δε μου έκαναν καν συζήτηση ότι υπάρχει DOA και πόσες ημέρες είναι! Τα ακούω βερεσέ τα υπόλοιπα!!!!

#36   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 02/11/2010 - 19:42

Το διάβασες αυτο π σ έκανα λινκ;


Τώρα αυτό θα κάνω, σε ευχαριστώ!

#37   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 02/11/2010 - 20:31

Καλησπερα

1ον . Ολα τα προιοντα της Apple εχουν 3 μερες ημερολογιακες και οχι εργασιμες αντικατασταση..
2ον . Οι συσκευες π στελνουν ειναι καινουργιες και οχι επισκευασμενες.. ( Ασχετα πως ειναι στην ζελατινα τους χωρις κουτι, στελνουν S/N και IMEI της συσκευης )
3ον . Ειμαι τεχνικος στον Γερμανο και σας τα λεω γιατι τα βλεπω καθε μερα..

ΥΓ Ευχαριστω


Τη θεωρώ την απάντηση σου πολύ άστοχη λόγω και της θέσης που έχεις!

1. Που ξέρεις ότι είναι καινούριες; Έχεις παει τώρα τελευταία στις εγκαταστάσεις της Apple;
2. Δηλαδή τις χαλασμένες συσκευές όπως τώρα η δικά μου τι τις κάνουν; τις πετάνε αφού τις γυρίσουμε;
3. Μήπως όλα τα σπίτια πρέπει να έχουν ενεργοποιημένη μια microsim κάρτα γιατί εγώ τη δικιά μου τη παρέλαβα Παρασκευή και μου ενεργοποιήθηκε Κυριακή και μετά από 2 μέρες (Τρίτη) τους ενημέρωσα;

Όπως κατάλαβες και οι τρεις ερωτήσεις είναι ρητορικές!!!!

Και ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ, καμία αναγνώριση και αναφορά από τη Vodafone ότι υπάρχει γενικά DOA!

Τελευταία επεξεργασία από: Balema, 02/11/2010 - 20:40


#38   Fotis

Fotis

    iPH Enthousiast

  • 422 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/11/2010 - 20:51

Τη θεωρώ την απάντηση σου πολύ άστοχη λόγω και της θέσης που έχεις!

1. Που ξέρεις ότι είναι καινούριες; Έχεις παει τώρα τελευταία στις εγκαταστάσεις της Apple;
2. Δηλαδή τις χαλασμένες συσκευές όπως τώρα η δικά μου τι τις κάνουν; τις πετάνε αφού τις γυρίσουμε;
3. Μήπως όλα τα σπίτια πρέπει να έχουν ενεργοποιημένη μια microsim κάρτα γιατί εγώ τη δικιά μου τη παρέλαβα Παρασκευή και μου ενεργοποιήθηκε Κυριακή και μετά από 2 μέρες (Τρίτη) τους ενημέρωσα;

Όπως κατάλαβες και οι τρεις ερωτήσεις είναι ρητορικές!!!!

Και ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ, καμία αναγνώριση και αναφορά από τη Vodafone ότι υπάρχει γενικά DOA!


Για τα υπόλοιπα θα συμφωνήσω μαζί σου αλλά αυτό με την κάρτα σου δεν ευθύνεται καμία vodafone καθότι αν είσαι εγγεγραμένος μπορείς να το κάνεις απευθείας απο το My account όπως έκανα και εγώ ή να πας σε ένα κατάστημα Vodafone. Δεν σε υποχρεώνει κανείς για κάτι άλλο.

#39   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 02/11/2010 - 20:57

Για τα υπόλοιπα θα συμφωνήσω μαζί σου αλλά αυτό με την κάρτα σου δεν ευθύνεται καμία vodafone καθότι αν είσαι εγγεγραμένος μπορείς να το κάνεις απευθείας απο το My account όπως έκανα και εγώ ή να πας σε ένα κατάστημα Vodafone. Δεν σε υποχρεώνει κανείς για κάτι άλλο.


Την έκανα την αίτηση το Σάββατο και μου ενεργοποιήθηκε τη Κυριακή. Ύστερα από πολλά τηλέφωνα.... Αλλά και σε αυτό έχω να πω κάτι, η Vodafone θα έπρεπει να μου πει 'ρε άνθρωπε ενεργοποίησε τη γρήγορα γιατί έχει μόνο για 3 ημέρες DOA'! Αλλά φιλαράκι δεν την ενδιαφέρει, στο τέλος της ημέρας εγώ πληρώνω (από το υστέρημα μου) με 660 ευρώ μια refubrnished συσκευή!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Balema, 02/11/2010 - 21:01


#40   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 03/11/2010 - 10:54

Ήρθαν από την εταιρία courier για να παραλάβουν το χαλασμένο μου iPhone και αρνήθηκα να τους το δώσω! Από χτες έχουν καταγράψει στη Vodafone τη πρόθεση μου να καταγγείλω τη σύμβαση και περιμένω τηλέφωνο τους....αυτά! Ότι πίστεύετε που μπορεί να με βοηθήσει παρακαλώ....

#41   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/11/2010 - 11:01

σε παρακαλώ μπορείς να μου υποδείξεις ακριβώς το νήμα...

Παρε τηλ.ο ιδιος την arvato και μην ασχολησε με την vodafone δεν τους ενδιαφερει αυτους το τηλ.
ειναι2130165550 ζητησε την κυρια μαρουσα σβαρνα και θα σε εξυπηρετησει αμεσως
θα το στειλεις με speedex και θα σου στειλει σε τρις μερες καινουριο αλλα εκτος κουτιου.
εμενα ετσι εγινε τωρα εχω το τριτο iphone 4 < δυο εγω 16 και 32 γιγα και το 32αρι μου το αντικατεστησαν
που εβγαλε προβλημα.>ελπιζω να σε βοηθησα.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#42   Lefteris23

Lefteris23

    iPH Addict

  • 624 μηνύματα
  • Twitter:@LefterisHaritou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 03/11/2010 - 11:02

Καλησπερα

1ον . Ολα τα προιοντα της Apple εχουν 3 μερες ημερολογιακες και οχι εργασιμες αντικατασταση..
2ον . Οι συσκευες π στελνουν ειναι καινουργιες και οχι επισκευασμενες.. ( Ασχετα πως ειναι στην ζελατινα τους χωρις κουτι, στελνουν S/N και IMEI της συσκευης )
3ον . Ειμαι τεχνικος στον Γερμανο και σας τα λεω γιατι τα βλεπω καθε μερα..

ΥΓ Ευχαριστω


3 ημερολογικές ?!?
Δηλαδή αν το πάρεις το κινητό Παρασκευή βράδι και την Δευτέρα είναι αργία, εσύ δεν μπορείς να ζητήσεις αντικατάσταση ?!?

Τι λέτε ρε παιδιά, είμαστε σοβαροί?
Το Ελληνικό δίκαιο και το Ευρωπαϊκό τι λένε?
Εγώ ξέρω οτι το διάστημα DOA σε ηλεκτρονικές συσκευές είναι 14 ημέρες.

Σε λίγο θα μας πει η Apple οτι το DOA είναι 3 λεπτά...

#43   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/11/2010 - 11:06

3 ημερολογικές ?!?
Δηλαδή αν το πάρεις το κινητό Παρασκευή βράδι και την Δευτέρα είναι αργία, εσύ δεν μπορείς να ζητήσεις αντικατάσταση ?!?

Τι λέτε ρε παιδιά, είμαστε σοβαροί?
Το Ελληνικό δίκαιο και το Ευρωπαϊκό τι λένε?
Εγώ ξέρω οτι το διάστημα DOA σε ηλεκτρονικές συσκευές είναι 14 ημέρες.

Σε λίγο θα μας πει η Apple οτι το DOA είναι 3 λεπτά...

Μην σου τυχει ειναι φιλε.ρωτα και εμενα 2 εβδομαδες τραβηχτικα μεσω vodafone και οταν μιλησα ο ιδιος με
την arvato λυθηκε αμεσως το προβλημα μου

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#44   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 03/11/2010 - 11:15

Φίλε μου καλε
Α) θέλεις να έχεις 4; Οκ τη βονταφον ξεχνά τη
Ο,τι κανείς μέσω αρματο
Β) καλά όλα αυτά με τους δικηγόρους αλλά θα σου κοστίσει ο κούκος αηδόνι
Άλλαξε το ακουστικό δωρεάν στο σέρβις και κρατά το αφού όλα τα αλλά είναι μια χαρά
Ή δεξου την ανακαασκευασμενη ή αν όντως είναι καινούργια
Φανταζεσαι να ήταν αυτοκίνητο θα περιμενες
Αντικατάσταση;
Αστο λοιπόν μην τραβιέσαι τόσο και τσάμπα
Καλή τύχη οποίο δρόμο κι αν διαλέξεις

Τελευταία επεξεργασία από: geORGIOSb, 03/11/2010 - 11:16


#45   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 03/11/2010 - 11:24

Καλά έκανες... έχεις δικαίωμα να κάνεις καταγγελία της σύμβασης και ορθώς πράττεις..
Βέβαια, εσένα σου έστειλαν courier με προσωρινό αντικαταστάτη...
Ο Γερμανός δεν δίνει ούτε καλώδιο της apple σε περίπτωση ελαττωματικότητας... Αστα....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες