Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Instagram iOS .app


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
349 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 02/11/2010 - 15:59

Το Ιnstagram είναι μια εφαρμογή που σας δίνει την δυνατότητα να αποθανατίσετε τις αγαπημένες στιγμές και να τις μοιραστείτε άμεσα, στα κοινωνικά δίκτυα στα οποία είστε μέλη.

Αφού σετάρετε την εφαρμογή (σε ποιά social networks θα γίνεται το ανέβασμα των φωτογραφιών σας, ποιοί χρήστες θα έχουν πρόσβαση σε αυτές κ.α) είστε έτοιμοι να χρησιμοποιήσετε την εφαρμογή και να αφήσετε τη σφραγγίδα σας ως μέγας φωτογράφος. Το Ιnstagram θα σας βοηθήσει στο δύσκολο έργο σας, καθώς διαθέτει αρκετά φίλτρα που θα δώσουν μία διαφορετική πνοή στις λήψεις σας.
 

instagram.jpg


Γιατί όμως τόσος ντόρος για το Ιnstagram; Υπάρχουν και άλλες παρόμοιες εφαρμογές στο App store όπως τα Camera+, Hipstamatic μεταξύ άλλων. Που οφείλεται η επιτυχία του Ιnstagram;

Ο εύκολος διαμοιρασμός των φωτογραφικών αρχείων στα κοινωνικά δίκτυα του χρήστη (Flickr, Tumblr, Twitter, Facebook και Foursquare) είναι ο νούμερο 1 παράγοντας επιτυχίας, ωστόσο δεν είναι ο μοναδικός.

Ακολουθεί η έξυπνη επιλογή φίλτρων από την ομάδα του Ιnstagram τα οποία δεν μπερδεύουν τον χρήστη με πολλές ρυθμίσεις. Αν και τα διαθέσιμα φίλτρα είναι λιγότερα από ότι π.χ στο Hipstamatic το Ιnstagram κερδίζει τους χρήστες στην ευκολία και στην ταχύτητα του UI (user interface).

Ένα ακόμη στοιχείο που διαφοροποιεί το Ιnstagram από τον ανταγωνισμό είναι η ζωντανή κοινότητα της ίδιας της εφαρμογής. Η δυνατότητα διαμοιρασμού και σχολιασμού των φωτογραφιών "εθίζει" τους χρήστες και δυναμώνει καθημερινά την κοινότητα και το brand name της εφαρμογής.

Χαρακτηριστικά του Ιnstagram:

* Πλήθος φίλτρων που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε στις φωτογραφίες σας
* Δημοσιοποιήστε όσες φωτογραφίες θέλετε, δωρεάν
* Εντοπίστε και ακολουθήστε τους φίλους σας που έχουν την εφαρμογή
* Δηλώστε την τοποθεσία σας στις φωτογραφίες (προαιρετικό)
* Μοιραστείτε τις φωτογραφίες σας σε social networks όπως το Twitter, Tumblr, Flickr, & Facebook
* Υποστήριξη του foursquare
* Δυνατότητα σχολιασμού στις φωτογραφίες των φίλων σας (και αντίστροφα)
* Δείτε τις δημοφιλέστερες φωτογραφίες από ολόκληρο τον κόσμο από χρήστες του Instagram
* Υποστηρίζει iPhone 3G, 3GS και iPhone 4
* Πλήρη υποστήριξη της κάμερας του iPhone 4

iTunes Link Τιμή: Δωρεάν


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 02/11/2010 - 16:11

Η εφαρμογή τα σπάει! Τη χρησιμοποιώ πάρα πολύ καιρό τώρα. Τα φίλτρα των εικόνων είναι καταπληκτικά. Η ανάλυση δε του αρχείου που σώζεται στις Φωτογραφίες είναι ικανοποιητική. Χώρια που η παγκόσμια κοινότητα της συγκεκριμένης εφαρμογής είναι τεράστια!

#3   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 02/11/2010 - 16:55

Παιδιά, ναι, αξίζει πάρα πολύ!
Το μόνο που θέλω να προστεθεί είναι η δυνατότητα αποθήκευσης των φωτογραφιών παρμένες από άλλους.

#4   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1.586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2010 - 17:33

Ωραία εφαρμογή! αλλά μια απορία που σκατά μπαίνω να δω της φωτός που έχω ανεβάσει :P

#5   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 02/11/2010 - 17:36

Πας στις ρυθμίσεις, στο προφίλ σου.

#6   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1.586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2010 - 17:39

Πας στις ρυθμίσεις, στο προφίλ σου.



αχα! και για να τις δω online

#7   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 02/11/2010 - 17:41

Φαίνονται εκεί που λέει feed.

#8   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 02/11/2010 - 18:16

παιδια κατα τη γνωμη μου η εφαρμογη ειναι και πολυ μαπα γιατι εκτος οτι σοζει τις φωτο σε τοποθεσια ιντερνετικη κι οχι στο τηλεφωνο ειναι και μικρες.Δηλαδη 5 MP τηλ και να μου σωζει 612 επι 612 pixel στα 72dpi.????Σκετη απατη.Τι να το κανω το ευκολο share σε face κλπ.Μακραν καλυτερη εφαρμογη ( αλλα με πληρωμη) ειναι η : Hipstamatic.Συνολικα περιπου 7 ευρω για ολους τους φακους και τα φιλμ με 4 MP φωτογραφια σωσμενη στο τηλεφωνο κι επειτα κανεις share σε δημοφιλεις ιστιοτοπους.

#9   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2010 - 18:19

Εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Νομιζω φιλε μου πως η εφαρμογη ευθυνεται σε αυτους πυ θελουν να μοραστουν τις στιγμες ,καπες εικονες με αλλους. Εξ´ου και η χαμηλη ποιοτητα των φωτογραφιων;6
Φιλικα

#10   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 02/11/2010 - 18:22

παιδια κατα τη γνωμη μου η εφαρμογη ειναι και πολυ μαπα γιατι εκτος οτι σοζει τις φωτο σε τοποθεσια ιντερνετικη κι οχι στο τηλεφωνο ειναι και μικρες.Δηλαδη 5 MP τηλ και να μου σωζει 612 επι 612 pixel στα 72dpi.????Σκετη απατη.Τι να το κανω το ευκολο share σε face κλπ.Μακραν καλυτερη εφαρμογη ( αλλα με πληρωμη) ειναι η : Hipstamatic.Συνολικα περιπου 7 ευρω για ολους τους φακους και τα φιλμ με 4 MP φωτογραφια σωσμενη στο τηλεφωνο κι επειτα κανεις share σε δημοφιλεις ιστιοτοπους.


Η εφαρμογή είναι τέλεια. Ξανακοίτα στις Φωτογραφίες σου ή στις ρυθμίσεις σου! Εμένα όλες μου οι φωτογραφίες έχουν σωθεί κανονικά. Επιπλέον οι φωτογραφίες σώζωντε σε μια χαρά ανάλυση. Οι uploaded φωτογραφίες είναι λογικά σε μικρό μέγεθος για τους προφανείς λόγους (bandwidth, servers, χρέωση data). Εξάλλου η συγκεκριμένη φάση λειτουργεί αποκλειστικά mobile (δεν υπάρχει desktop έκδοση όπως Facebook, Twitter κλπ) οπότε και δικαίως παίζονται μικρότερα μεγέθη.

#11   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 02/11/2010 - 18:27

γιατι χωρις την εφαρμογη δεν μπορεις να τις μοιραστεις?? δηλαδη για χαρη αυτων των φιλτρων πρεπει να τις κανει μικρες και να τις ανεβαζεις σε ιστοτοπο της εφαρμογης.οκ να κανω γνωστη την εφαρμογη με τις φωτο μου αλλα δωσε μου και το αρχειο σε μεγαλη αναλυση οπως το τραβηξα.Δικο μου ειναι οχι της εφαρμογης. ποιος ο λογος??

#12   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 02/11/2010 - 18:30

γιατι χωρις την εφαρμογη δεν μπορεις να τις μοιραστεις?? δηλαδη για χαρη αυτων των φιλτρων πρεπει να τις κανει μικρες και να τις ανεβαζεις σε ιστοτοπο της εφαρμογης.οκ να κανω γνωστη την εφαρμογη με τις φωτο μου αλλα δωσε μου και το αρχειο σε μεγαλη αναλυση οπως το τραβηξα.Δικο μου ειναι οχι της εφαρμογης. ποιος ο λογος??


Προτιμότερο δεν είναι να τις περνάς σε image editing app και μετά στο facebook app?

#13   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 02/11/2010 - 18:31

γιατι χωρις την εφαρμογη δεν μπορεις να τις μοιραστεις?? δηλαδη για χαρη αυτων των φιλτρων πρεπει να τις κανει μικρες και να τις ανεβαζεις σε ιστοτοπο της εφαρμογης.οκ να κανω γνωστη την εφαρμογη με τις φωτο μου αλλα δωσε μου και το αρχειο σε μεγαλη αναλυση οπως το τραβηξα.Δικο μου ειναι οχι της εφαρμογης. ποιος ο λογος??



Μπορείς μέσω της εφαρμογής να τη μοιραστείς σε όλα τα κοινωνικά δίκτυα που συμμετέχεις. Τα πλέον γνωστά υποστηρίζονται. Από εκεί και πέρα μπορείς να χρησιμοποιήσεις το αρχείο που αποθηκεύεται στις Φωτογραφίες σου για να το στείλεις όπου και όπως επιθυμείς. Η ανάλυση δε των αποθηκευμένων αρχείων είναι ικανοποιητική αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς όχι στην original ανάλυση. Εντάξει, τώρα, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Στείλε τους ένα μήνυμα και ζήτα τους να προσθέσουν τις δυνατότητες επιλογής αποθηκευμένου μεγέθους και μεγέθους για upload.

#14   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 02/11/2010 - 18:42

μεγεθος εικοναε 1.07 mb απο την εφαρμογη και 10.7 mb απο την hipstamatic. Απο iphone original 14 mb. τα συμπερασματα δικα σας.

#15   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 02/11/2010 - 18:45

μεγεθος εικοναε 1.07 mb απο την εφαρμογη και 10.7 mb απο την hipstamatic. Απο iphone original 14 mb. τα συμπερασματα δικα σας.


Να πω τα δικά μου;

Συγχαρητήρια στη Hipstamatic για την επεξεργασία εικόνας σε μεγαλύτερο μέγεθος.
Συγχαρητήρια στη Hipstamatic που χέστηκε για το data plan μου και με αποτρέπει από το να κάνω upload.
Instagram και ξερό ψωμί γιατί δεν είναι τα πάντα θέμα μεγέθους,είναι δωρεάν, λειτουργικό και έχω κι ένα σωρό followers!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες