Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Instagram iOS .app


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
349 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 02/11/2010 - 18:56

φιλε hellenicsun μαλλον δεν εχεις καμια ιδεα. 1. το data plan μου ειναι 100 mb το μηνα.Απο Hipstamatic δεν κανει upload 10 mb( αλλωστε η εικονα στο δισκο σου ειναι κατι kb). Παλι την κανει μικρη για να την στειλει.Δεν ξοδευονται τα πολυτιμα σου mb.Σιγουρα απευθηνετε σε αλλο κοινο αλλα αυτη η φωτογραφια που θα βγαλεις ειναι τοσο μικρη οσο και αχρηστη που δεν μπορεις να την τυπωσεις σε πανω απο 10 επι 10 εκατοστα.Εχεις τηλ με σοβαρη φωτογραφια για να τραβας φωτο του 1mp.οκ δικαιωμα σου ειναι να το κανεις.Αλλωστε δεν μπορουμε να συγκρινουμε μια εφαρμογη που ειναι δωρεαν με μια που πωλειται(και μαλιστα λιγο ακριβα).

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 02/11/2010 - 19:00

φιλε hellenicsun μαλλον δεν εχεις καμια ιδεα. 1. το data plan μου ειναι 100 mb το μηνα.Απο Hipstamatic δεν κανει upload 10 mb( αλλωστε η εικονα στο δισκο σου ειναι κατι kb). Παλι την κανει μικρη για να την στειλει.Δεν ξοδευονται τα πολυτιμα σου mb.Σιγουρα απευθηνετε σε αλλο κοινο αλλα αυτη η φωτογραφια που θα βγαλεις ειναι τοσο μικρη οσο και αχρηστη που δεν μπορεις να την τυπωσεις σε πανω απο 10 επι 10 εκατοστα.Εχεις τηλ με σοβαρη φωτογραφια για να τραβας φωτο του 1mp.οκ δικαιωμα σου ειναι να το κανεις.Αλλωστε δεν μπορουμε να συγκρινουμε μια εφαρμογη που ειναι δωρεαν με μια που πωλειται(και μαλιστα λιγο ακριβα).


Προφανώς και δεν τραβάω φωτογραφίες του 1ΜΒ. Δηλαδή αυτό κατάλαβες; Ευτυχώς που έχω χρόνο. Εγώ μιλάω καθαρά για το Instagram! Εκεί αναφέρομαι. Για επεξεργασία μιας εικόνας στο original μέγεθος έχω άλλες 1244235 εφαρμογές είτε επί πληρωμή είτε δωρεάν. Αυτό που εσύ μάλλον δεν έχεις καταλάβει είναι το concept του Istagram.

Τέλος πάντων, over and out από μένα. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Αλλά το πρόγραμμα κάθε άλλο παρά μάπα δεν είναι.

#18   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 02/11/2010 - 19:13

φιλε hellenicsun ισως να σου μιλησα λιγο σκληρα αν κατσεις και το καλοσκευτεις ολες οι εφαρμογες εχουν τους περιορισμους τους.Αλλες απο τους developer κι αλλες απο την apple.Σιγουρα μια δωρεαν εφαρμογη ειναι κατι σαν τις "lite"εκδοσεις των "full"app..Αυτη εχει τον περιορισμο του μεγεθους αλλες ακομη και με πληρωμη εχουν μικρες η μεγαλες ελειψεις.Υπαρχουν εφαρμογες που δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειναι "κλειδωμενες".Υπαρχει μια εφαρμογη που σου επιτρεπει να τραβηξεις φωτογραφια με delay( χρονοκαθυστερηση) και μαλιστα και σε αργους χρονους πχ 1,2,15 δευτερολεπτα.Κι ομως κι αυτη σου δινει απο 5 mp μηχανη εικονα του 1 mp.Οχι μπορει κανεις να το εξηγησει αυτο?? Και μαλιστα σε πληρωμενη app?? Απα καποιος περιορισμος της apple παιζει εδω.

#19   Marioland

Marioland

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Marioland

Δημοσίευση 02/11/2010 - 19:53

Άρχισα κι εγώ να χρησιμοποιώ το Instagram απο την στιγμή που πήρα στα χέρια μου το iPod Touch 4G. Το Concept του είναι καταπληκτικό. Παιδιά, μην τρελένεστε που δεν μπορείτε να κατεβάσετε φώτο. Απ τα λίγα που ξέρω, οι φωτογραφίες αυτές αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία των μελών που τις ποστάρουν. Γι αυτό δεν τις διαθέτει προς κατέβασμα. Φυσικά, αν ψάξετε, υπάρχει περίπτωση να βρείτε καποια μέλη στο flickr και να πάρετε τις φωτογραφίες τους απο εκεί.

Μερικοί βέβαια "κλέβουν" μιας που απλά βγάζουν φωτογραφίες με την σούπερ-ουάου DSLR τους, την περνάνε στο iphone/ipod/ipad τους και μετά βάζουν φίλτρο και την ανεβάζουν. Κι εγώ έκανα μερικά πειράγματα στο PS mobile σε μια φωτό :P

Αντε να μαζευτούμε να ποστάρουμε! (επίσης, οι φωτογραφίες αποθηκευονται κανονικά στο camera roll)

#20   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1.188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 02/11/2010 - 20:03

Να και μια φωτο που ειχα τραβηξει με ενα προγραμμα το HDR και εκανε φανταστικη δουλεια :)

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: omokas, 02/11/2010 - 20:05


#21   Sofoklis

Sofoklis

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/11/2010 - 22:09

Ανάλογη εφαρμογή / υπηρεσία, για μένα λίγο καλύτερη λόγω ισχυρότερου social integration και web interface είναι το http://picplz.com/

#22   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 03/11/2010 - 10:09

Ρε παιδια, να ρωτησω κατι... Πως μπορω να βρω ατομα απο το instagram και να τα κανω add πχ σαν followers? Γινεται κατι τετοιο? ή μονο οσοι friends απο twitter / facebook εχουν και το instagram μπορουν να γινουν friends?

#23   MacDimitris

MacDimitris

    iPH Contributor

  • 1.278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MacDimitris

Δημοσίευση 03/08/2011 - 23:13

Παιδιά να ρωτήσω.. Αν βγάλω και κάνω upload μια φωτογραφιά θα την βλέπουν όλοι οι μόνο οι φίλοι μου;

#24   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 03/08/2011 - 23:21

Να και μια φωτο που ειχα τραβηξει με ενα προγραμμα το HDR και εκανε φανταστικη δουλεια :)

Απο τι βλεπω δουλεψε και λιγο το Photoshop...

#25   bravelover

bravelover

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2011 - 23:39

Είναι must have εφαρμογη.

#26   MacDimitris

MacDimitris

    iPH Contributor

  • 1.278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MacDimitris

Δημοσίευση 03/08/2011 - 23:48

Είναι must have εφαρμογη.

Δεν έχω πολύ καταλάβει τι κάνει όμως...

#27   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 04/08/2011 - 00:15

Παιδιά να ρωτήσω.. Αν βγάλω και κάνω upload μια φωτογραφιά θα την βλέπουν όλοι οι μόνο οι φίλοι μου;

Απο εσένα εξαρτάται!

Αν μπεις στο προφίλ σου, κάτω κάτω στην εφαρμογη, (καρτελιτσα όλο δεξιά κάτω κάτω) και την πατησεις, κάτω κάτω θα δεις ότι σου προτείνει να τις "γυρίσεις" σε "private". Το γυρίζεις σε "μπλε" λοιπόν, και απο εκει και πέρα, μονο όσους εγκρινεις θα μπορούν να δουν τις φωτογραφίες σου.

ps: Πολυ ωραία εφαρμογη. Την χρησιμοποιώ συνέχεια στις διακοπές (και όχι μονο) για να στέλνω mail σε φίλους, οικογένεια, κτλ με στιλ! ;-)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#28   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 04/08/2011 - 00:22

Δεν έχω πολύ καταλάβει τι κάνει όμως...

Σου προτείνει περνώντας μια φωτογραφία μέσα απο την εφαρμογη, η απλα απο την κάμερα του τηλεφώνου σου (μετα μπανεις στην εφαρμογη, πας στην κάμερα, και πατάς "μοίρασμα" για να σου την ανάβαση στην εφαρμογη) διαφορετικά καλκ (sépia, δεκαετία 70, Polaroïd etc), και πέρα απο το ανέβασμα στον σερβερ (μοίρασμα) στην σώζει αυτόματα και στο τηλέφωνο. (φωτο) Οπότε αν γουσταρεις τις στέλνεις και με mms η mail, σε γνωστούς και φίλους.

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 04/08/2011 - 00:23

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#29   MacDimitris

MacDimitris

    iPH Contributor

  • 1.278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MacDimitris

Δημοσίευση 04/08/2011 - 00:25

Πάω να πειραματιστώ λοιπόν!

#30   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/09/2011 - 21:58

Η εξαιρετικά δημοφιλής εφαρμογή Instagram αναβαθμίστηκε στην έκδοση 2.0 με πολλές βελτιώσεις στην εμφάνιση και λειτουργία της εφαρμογής. Επιπρόσθετα, υπάρχουν βελτιώσεις και στον κώδικα αφού πλέον το Instagram υποστηρίζει ανάλυση μέχρι 1936×1936 στο iPhone 4 για το Camera Roll σε σχέση με το πενιχρό 612×612 της προηγούμενης έκδοσης.

Αναρτημένη εικόνα

Ένα από τα νέα χαρακτηριστικά είναι το live filters, δηλαδή η πραγματικού χρόνου εφαρμογή εφέ όταν χρησιμοποιείτε την κάμερα. Μπορείτε να κατεβάσετε την νέα έκδοση και να ανακαλύψετε τα νέα χαρακτηριστικά μέσω του App Store [link]

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες