Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Geolos EC (Event Calendar) - Καινούργιο εορτολόγιο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
174 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   geolos

geolos

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2012 - 14:45

Ενημερώθηκα εγκαίρως και ευχαριστώ πολύ τον geolos για την άμεση ανταπόκριση, ότι πρέπει να δώσω στην εφαρμογή πρόσβαση στις επαφές μου.
Το ερώτημα λοιπόν αλλάζει σε "πώς μπορώ να δώσω πρόσβαση της εφαρμογής στις επαφές μου?"
Επιχείρησα μέσα από Ρυθμίσεις --> Απόρρητο --> Επαφές, αλλά βρήκα τοίχο, αφού μέσα εκεί δεν υπάρχει κάποια επιλογή ενεργοποίησης.
Κάποια άλλη ιδέα?
Ευχαριστώ,
Σπύρος




Καλησπέρα όπως σου ανάφερα και στο email δυστυχώς εγώ είμαι ακόμα στο 5.1 και δεν μπορώ να σε καθοδηγήσω … αλλά ίσως αυτός ο σύνδεσμος να σε βοηθήσει.

http://www.imore.com...pad-under-ios-6

Από ότι καταλαβαίνω πρέπει να μπεις μέσα στις ‘επαφές’. Εάν δεν παίξει και αυτό τότε θα πρότεινα τον παλιό καλό τρόπο που ακούει στο όνομα reset… διέγραψε την εφαρμογή από το κινητό και μέσα από το AppStore (του κινητού) όχι iTunes ξανα-εγκατέστησε την. Μην φοβάσαι για διπλοχρέωση καθώς δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Μετά ακολούθα πάλι τις οδηγίες του παραπάνω συνδέσμου.

ΦΜΧ,
Χρήστος

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   spyroug

spyroug

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/12/2012 - 20:58

Απεγκατέστησα την εφαρμογή όπως ακριβώς μου είπες (από το κινητό) και την επανεγκατέστησα.
Δυστυχώς παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα, δηλαδή δεν "ζητάει" πρόσβαση στις επαφές, με αποτέλεσμα να μην εμφανίζεται στο σημείο εκείνο (ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ --> ΑΠΟΡΡΗΤΟ --> ΕΠΑΦΕΣ) για να μπορέσει ο χρήστης να δώσει ή να αρνηθεί πρόσβαση της εφαρμογής στις επαφές.
Αναρωτιέμαι μήπως έχω αποκλείσει εγώ με κάποια ρύθμιση που έχω κάνει, την πρόσβαση οποιασδήποτε εφαρμογής στις επαφές μου ή είναι η εφαρμογή σου που δεν "ζητάει" την πρόσβαση στις επαφές μου?

Σπαζοκεφαλιά?
Καλό βραδάκι...
Σπύρος

#123   jjkarag

jjkarag

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Twitter:@jjkarag
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 02/12/2012 - 02:00

Απεγκατέστησα την εφαρμογή όπως ακριβώς μου είπες (από το κινητό) και την επανεγκατέστησα.
Δυστυχώς παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα, δηλαδή δεν "ζητάει" πρόσβαση στις επαφές, με αποτέλεσμα να μην εμφανίζεται στο σημείο εκείνο (ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ --> ΑΠΟΡΡΗΤΟ --> ΕΠΑΦΕΣ) για να μπορέσει ο χρήστης να δώσει ή να αρνηθεί πρόσβαση της εφαρμογής στις επαφές.
Αναρωτιέμαι μήπως έχω αποκλείσει εγώ με κάποια ρύθμιση που έχω κάνει, την πρόσβαση οποιασδήποτε εφαρμογής στις επαφές μου ή είναι η εφαρμογή σου που δεν "ζητάει" την πρόσβαση στις επαφές μου?

Σπαζοκεφαλιά?
Καλό βραδάκι...
Σπύρος

Απεγκατέστησα την εφαρμογή όπως ακριβώς μου είπες (από το κινητό) και την επανεγκατέστησα.
Δυστυχώς παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα, δηλαδή δεν "ζητάει" πρόσβαση στις επαφές, με αποτέλεσμα να μην εμφανίζεται στο σημείο εκείνο (ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ --> ΑΠΟΡΡΗΤΟ --> ΕΠΑΦΕΣ) για να μπορέσει ο χρήστης να δώσει ή να αρνηθεί πρόσβαση της εφαρμογής στις επαφές.
Αναρωτιέμαι μήπως έχω αποκλείσει εγώ με κάποια ρύθμιση που έχω κάνει, την πρόσβαση οποιασδήποτε εφαρμογής στις επαφές μου ή είναι η εφαρμογή σου που δεν "ζητάει" την πρόσβαση στις επαφές μου?

Σπαζοκεφαλιά?
Καλό βραδάκι...
Σπύρος

Πήγες στις ρυθμίσεις της εφαρμογής να ενεργοποιήσεις Υπενθύμιση -ενεργοποίηση-ονομαστικές Εορτές & γενέθλια;& αφού βγείς όπως λέει θα γίνει;

#124   geolos

geolos

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2012 - 13:48

Καλησπέρα,

όχι όπως ανέφερα και προηγουμένως, αυτό έχει να κάνει αποκλειστικά με το iOS 6 το οποίο διαχειρίζεται τα δικαιώματα όλων των εφαρμογών (και όχι μόνο του Geolos EC). Το άλλο που θα σου έλεγα να δοκιμάσεις είναι να κατεβάσεις την απλή έκδοση εάν δεν την έχεις ήδη και να δεις πως θα συμπεριφερθεί….

ΜΦΧ,
Χρήστος

Υ.Σ. Μπας και έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος χρήστης το ίδιο πρόβλημα στο παρελθόν (σε iOS 6) και θα μπορούσε να καθοδηγήσει το φίλο μας …. καθώς εγώ είμαι ακόμη σε iOS 5.

#125   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 02/12/2012 - 17:57

Εμένα πάντως εμφανίζεται κανονικά και δεν έχω κανένα πρόβλημα με iOS 6.0.1.
Αναρτημένη εικόνα

Ευχαριστώ επίσης και τον developer για την άμεση αναβάθμιση για την οθόνη του iPhone 5 που του είχα ζητήσει :)

#126   spyroug

spyroug

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/12/2012 - 21:21

Εμένα πάντως εμφανίζεται κανονικά και δεν έχω κανένα πρόβλημα με iOS 6.0.1.
Αναρτημένη εικόνα

Ευχαριστώ επίσης και τον developer για την άμεση αναβάθμιση για την οθόνη του iPhone 5 που του είχα ζητήσει :)



Στο δικό μου iphone το οποίο είναι 3GS, μέσα στο privacy δεν εμφανίζει καμμία εφαρμογή να έχει ζητήσει πρόσβαση στις επαφές.

#127   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 02/12/2012 - 22:49

Στο δικό μου iphone το οποίο είναι 3GS, μέσα στο privacy δεν εμφανίζει καμμία εφαρμογή να έχει ζητήσει πρόσβαση στις επαφές.


Δεν εμφανίζει καμία;; Τότε πρέπει να ναι λάθος κάτι στο κινητό σου.. Ισως αν δοκίμαζες hard reset ή restore? δοκίμασε να κατεβάσεις και μία εφαρμογή που να ζητάει access στις επαφές σου να δεις αν θα σου βγάλει μύνημα για allow. Πχ viber

#128   spyroug

spyroug

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/12/2012 - 21:45

Δεν εμφανίζει καμία;; Τότε πρέπει να ναι λάθος κάτι στο κινητό σου.. Ισως αν δοκίμαζες hard reset ή restore? δοκίμασε να κατεβάσεις και μία εφαρμογή που να ζητάει access στις επαφές σου να δεις αν θα σου βγάλει μύνημα για allow. Πχ viber


Κατ'αρχήν ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

Hard reset done --> χωρίς αποτέλεσμα

Επίσης κατέβασα και εγκατέστησα το viber (καλά που μου το θύμισες και σε ευχαριστώ), το οποίο ζήτησε και του έδωσα πρόσβαση στις επαφές μου.
Άρα στο κινητό μου μάλλον δεν είναι κάτι λάθος.
Απ ' ό,τι θυμάμαι το geolos δεν ζήτησε πρόσβαση στις επαφές μου, καμμιά από τις 2 φορές που το εγκατέστησα.
Any ideas guys???

#129   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/12/2012 - 22:25

Κατ'αρχήν ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

Hard reset done --> χωρίς αποτέλεσμα

Επίσης κατέβασα και εγκατέστησα το viber (καλά που μου το θύμισες και σε ευχαριστώ), το οποίο ζήτησε και του έδωσα πρόσβαση στις επαφές μου.
Άρα στο κινητό μου μάλλον δεν είναι κάτι λάθος.
Απ ' ό,τι θυμάμαι το geolos δεν ζήτησε πρόσβαση στις επαφές μου, καμμιά από τις 2 φορές που το εγκατέστησα.
Any ideas guys???


Ξετίκαρε τους 'περιορισμούς' και ξεκλείδωσε τις Υπηρεσίες τοποθεσίας! Φαντάζομαι εκεί είναι το πρόβλημα! Εμένα πάντως όλα OK!

#130   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/12/2012 - 22:25

Κατ'αρχήν ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

Hard reset done --> χωρίς αποτέλεσμα

Επίσης κατέβασα και εγκατέστησα το viber (καλά που μου το θύμισες και σε ευχαριστώ), το οποίο ζήτησε και του έδωσα πρόσβαση στις επαφές μου.
Άρα στο κινητό μου μάλλον δεν είναι κάτι λάθος.
Απ ' ό,τι θυμάμαι το geolos δεν ζήτησε πρόσβαση στις επαφές μου, καμμιά από τις 2 φορές που το εγκατέστησα.
Any ideas guys???


Δοκίμασε settings, general, reset, reset location and privacy

#131   spyroug

spyroug

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/12/2012 - 21:19

Ξετίκαρε τους 'περιορισμούς' και ξεκλείδωσε τις Υπηρεσίες τοποθεσίας! Φαντάζομαι εκεί είναι το πρόβλημα! Εμένα πάντως όλα OK!


Για να το κάνω αυτό μου ζητάει κάποιον κωδικό.
Υπάρχει κάποιος κωδικός default διότι εγώ δε θυμάμαι να έχω βάλει καποιον.
Ευχαριστώ

Δοκίμασε settings, general, reset, reset location and privacy


Το έκανα χωρίς όμως αποτέλεσμα.
:blush:

#132   spyroug

spyroug

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/12/2012 - 11:01

Για να το κάνω αυτό μου ζητάει κάποιον κωδικό.
Υπάρχει κάποιος κωδικός default διότι εγώ δε θυμάμαι να έχω βάλει καποιον.
Ευχαριστώ



Το έκανα χωρίς όμως αποτέλεσμα.
:blush:


Ξετίκαρα περιορισμούς τελικά και ξεκλείδωσα τις υπηρεσίες τοποθεσίας αλλά δεν άλλαξε κάτι.
Επίσης έκανα και reset location and privacy αλλά τίποτα ξανά.
Ξανά στο μηδέν λοιπόν...
:(

#133   spyroug

spyroug

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/12/2012 - 11:36

Ξετίκαρα περιορισμούς τελικά και ξεκλείδωσα τις υπηρεσίες τοποθεσίας αλλά δεν άλλαξε κάτι.
Επίσης έκανα και reset location and privacy αλλά τίποτα ξανά.
Ξανά στο μηδέν λοιπόν...
:(

Πληροφοριακά, εγκατέστησα και το dictation (πολύ καλό!!!) και ζήτησε κι αυτό πρόσβαση στις επαφές.

#134   geolos

geolos

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/12/2012 - 13:22

Θα ξανακοιτάξω σήμερα το βράδυ πάλι το SDK και τα manuals της Apple για να δω μπας και έχω παραλείψει κάτι καθώς είχα και άλλο ‘παράπονο’ για το εν λόγο θέμα. Εάν όντος έχω κάνει κάποιο λάθος εγώ θα κυκλοφορήσει άμεσα update !

#135   geolos

geolos

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/12/2012 - 20:14

Παιδιά όντως υπάρχει θέμα… δεν ξέρω γιατί παίζει σε κάποιους και σε άλλους δεν παίζει αλλά όπως ανακοίνωσα και στο AppStore, facebook,twitter κλπ. καινούργια αναβάθμιση ευελπιστώ να κυκλοφορήσει πριν από 25/12 για τους iOS 6.x χρήστες που αντιμετωπίζουν αυτό το πρόβλημα.

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και την υπομονή.
Χρήστος

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες