Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

TomTom-Navigon-Sygic-Destinator-Other....


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
65 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: GPS navigation (165 μέλη έχουν ψηφίσει)

Ποιο προγραμμα θεωρειται καλυτερο για Ελλαδα αποκλειστικα?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#16   gidovoskos

gidovoskos

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2010 - 00:34

παιδια το navinon για ελλαδα ειναι πολυ καλο.και το sygic καλο ειναι αλλα εμενα στο 3gs μου κολλαγε συνεχεια!με το navigon βρηκα την υγεια μου!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2010 - 00:51

Και εγώ χωρίς ιδιαίτερους ενδοιασμούς ψηφίζω το Navigon. Έχοντας αγορασμένα τα τέσσερα δημοφιλέστερα turn-to-turn navigators του AppStore, δεν μπορώ να πω πως τίθεται τουλάχιστον για εμένα θέμα σύγκρισης με κάποιο από αυτά. Μοναδική εξαίρεση αποτελεί ίσως το TomTom που αν και και αυτό δεν φτάνει το Navigon ωστόσο θα το χαρακτήριζα ως τη δεύτερη επιλογή μου, ειδικά λόγω καλής χαρτογράφησης.

Σχετικά με το searching στο forum για λέξεις με μικρό αριθμό χαρακτήρων, η λύση είναι τα wildcards. Έτσι για παράδειγμα η αναζήτηση για τη λέξη "gps" θα πρέπει να γραφτεί ως gps* το οποίο και λειτουργεί εμφανίζοντας όσα posts περιέχουν λέξεις που αρχίζουν από "gps".

Τελευταία επεξεργασία από: Athan, 12/11/2010 - 00:54


#18   Witcher

Witcher

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2010 - 01:01

....

Σχετικά με το searching στο forum για λέξεις με μικρό αριθμό χαρακτήρων, η λύση είναι τα wildcards. Έτσι για παράδειγμα η αναζήτηση για τη λέξη "gps" θα πρέπει να γραφτεί ως gps* το οποίο και λειτουργεί εμφανίζοντας όσα posts περιέχουν λέξεις που αρχίζουν από "gps".


πωω.. μάλιστα.. έσωσες αρκετό κόσμο πιστεύω. ::)
Τουλάχιστον εμένα σύγουρα.
Thanks. ;)

#19   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2010 - 01:28

παντος βλεπω οτι ψηφιζουν το navigon για ελλαδα

Εγω εχω το sygic αγορασμενο αλλα σκεφτομαι να αγορασω και το talk and drive..απο το sygic οπως ειπα ειμαι απολυτα ικανοποιημενος σε βαθμο 99%

#20   Stala

Stala

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 12/11/2010 - 01:37

ΚΑι εγω τεινω προς Navigon αλλα η αληθεια ειναι οτι δν ειμαι απολυτα ευχαριστημενη με κανενα...εχω δοκιμασει κ Tomtom και iGo.
Αυτο που κοιταω περισσοτερο ειναι πλεον να ειναι κατι που δεν "βαραινει" πολυ το τηλεφωνο...
Αυτο μπορω να το δω απο το ποσο χwρo πιανει στο τηλ μεσω cydia?
η' ξερετε να μου πειτε εσεις πιο απο τα παραπανω ειναι πιο ελαφρυ..βασικα το iGo το βγαζω εκτος ...
αν ειναι να κρατησω καποιο θα ειναι tomtom,Navigon και Sygic Aura που δεν το εχω δοκιμασει ποτε αλλα διαβαζω πολυ καλα σχολια για αυτο..!

#21   bravelover

bravelover

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2010 - 01:42

Εγω εχω το sygic αγορασμενο αλλα σκεφτομαι να αγορασω και το talk and drive..απο το sygic οπως ειπα ειμαι απολυτα ικανοποιημενος σε βαθμο 99%

εγω αγορασα mls destinator καλο μου φαινεται

#22   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/11/2010 - 02:10

Sygic Aura και Navigon..! Το TomTom ήταν απελπιστηκά αργό..

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 12/11/2010 - 02:10

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#23   GR1337

GR1337

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2010 - 08:43

ΚΑι εγω τεινω προς Navigon αλλα η αληθεια ειναι οτι δν ειμαι απολυτα ευχαριστημενη με κανενα...εχω δοκιμασει κ Tomtom και iGo.
Αυτο που κοιταω περισσοτερο ειναι πλεον να ειναι κατι που δεν "βαραινει" πολυ το τηλεφωνο...
Αυτο μπορω να το δω απο το ποσο χwρo πιανει στο τηλ μεσω cydia?
η' ξερετε να μου πειτε εσεις πιο απο τα παραπανω ειναι πιο ελαφρυ..βασικα το iGo το βγαζω εκτος ...
αν ειναι να κρατησω καποιο θα ειναι tomtom,Navigon και Sygic Aura που δεν το εχω δοκιμασει ποτε αλλα διαβαζω πολυ καλα σχολια για αυτο..!

Δεν παίζει ρόλο το πόσο χώρο πιάνει στο τηλέφωνο, αλλά τους πόρους που καταναλώνει.
Δοκίμασε το navigon και θα δεις την ανωτερότητά του σε σχέση με όλα.
Απο την άλλη το sygic aura έχει εντυπωσιακά γραφικά και γενικά σε τραβάει πολύ η απεικόνισή του, αλλά υστερεί κάπως στην πλοήγηση. Επίσης είναι το καλύτερο για πλοήγηση σε πεζό.

#24   dimitrisxalkideos

dimitrisxalkideos

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2010 - 23:23

ΚΑι εγω τεινω προς Navigon αλλα η αληθεια ειναι οτι δν ειμαι απολυτα ευχαριστημενη με κανενα...εχω δοκιμασει κ Tomtom και iGo.
Αυτο που κοιταω περισσοτερο ειναι πλεον να ειναι κατι που δεν "βαραινει" πολυ το τηλεφωνο...
Αυτο μπορω να το δω απο το ποσο χwρo πιανει στο τηλ μεσω cydia?
η' ξερετε να μου πειτε εσεις πιο απο τα παραπανω ειναι πιο ελαφρυ..βασικα το iGo το βγαζω εκτος ...
αν ειναι να κρατησω καποιο θα ειναι tomtom,Navigon και Sygic Aura που δεν το εχω δοκιμασει ποτε αλλα διαβαζω πολυ καλα σχολια για αυτο..!

Εγω τα έχω αγοράσει σχεδόν όλα τα προγράμματα πλοήγησης (ακόμη και το Zorro που δεν τρέχει και έχασα τα χρήματα μου!) και πιστευω οτι το καλύτερο απο όλα είναι το Navigon. To Τalk and Drive είναι πολύ καλό σε pda αλλα οι χάρτες που εχει είναι ξεπερασμένοι και χωρίς καμία ενημέρωση.
Για το Ipone ψηφίζω Navigon.

#25   xalaraaa

xalaraaa

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2010 - 00:12

Και εγώ έχοντας δοκιμάσει παλιότερα Tomtom, Igo και sygic ψηφίζω Navigon από το οποίο είμαι αρκετά ικανοποιημένος( το οποίο και τελικά αγόρασα). Το Talk & Drive όμως οφείλω να ομολογήσω ότι ακούγεται εξαιρετικά χρήσιμο.

#26   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1.188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 24/11/2010 - 00:19

Και εγω ψηφιζω Νavigon, τις περισσοτερες φορες κλειδωνει σε δορυφορους μεσα σε 1-2 λεπτα, αλλα μου εχει τυχει να ειναι μιση ωρα και να μην συνδεεται (μεσα στο τρενο που μαλλον ειναι δυσκολο να κλειδωσει). Ειναι σχετικα ελαφρυ, ειναι γρηγορο και εχει τους χαρτες που χρειαζομαι :)

#27   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2010 - 00:23

Και εγω ψηφιζω Νavigon, τις περισσοτερες φορες κλειδωνει σε δορυφορους μεσα σε 1-2 λεπτα

1-2 ...λεπτά; :blink: Μάλλον σε 3G/3GS θα αναφέρεσαι, γιατί σε iPhone 4 περισσότερο από 10-15 δευτερόλεπτα δεν κάνει ποτέ.

#28   Crackbrain

Crackbrain

    iPH Addict

  • 806 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 24/11/2010 - 00:32

Εγώ με το navigon είμαι πολύ ευχαριστημένος

#29   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1.188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 24/11/2010 - 00:34

1-2 ...λεπτά; :blink: Μάλλον σε 3G/3GS θα αναφέρεσαι, γιατί σε iPhone 4 περισσότερο από 10-15 δευτερόλεπτα δεν κάνει ποτέ.


Και ομως σε iPhone 4 αναφερωμαι.. συνηθως περνει 15-30 δευτερολεπτα, αλλα επειδη ειμαι πιο πολυ σε κλειστους χωρους (ασανσερ, αμαξι του πατερα μου, τρενο) δεν πιανει καλα και θελει 2-3 λεπτα ;)

#30   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2010 - 01:55

Και ομως σε iPhone 4 αναφερωμαι.. συνηθως περνει 15-30 δευτερολεπτα, αλλα επειδη ειμαι πιο πολυ σε κλειστους χωρους (ασανσερ, αμαξι του πατερα μου, τρενο) δεν πιανει καλα και θελει 2-3 λεπτα ;)

Δεν ξέρω σε τρένο, αλλά στο αυτοκίνητό μου ακόμα και πεταμένο το iPhone στο δίπλα κάθισμα παραπάνω από 10" δεν κάνει να κλειδώσει ακόμα και μέσα σε στενά. Καμμιά σχέση με το 3GS που είτε με Navigon είτε οποιαδήποτε nav εφαρμογή δεν υπήρχε περίπτωση να κλειδώσει στίγμα αν δεν περνούσε κανένα πεντάλεπτο. Μαύρο χάλι ήταν στα αλήθεια ο δέκτης GPS στα προηγούμενα μοντέλα.

Όσο για το ...ασανσέρ πως μέτρησες το χρόνο; Βόλτες πάνω - κάτω έκανες μέχρι να κλειδώσει; :lol: Αστειεύομαι και μην με παρεξηγήσεις. Απλά μπυ φάνηκε εντελώς παράδοξο και μόνο που το ανάφερες. Ουσιαστικά όταν μιλούμε για GPS εννοούμε αυστηρά και μόνο ανοιχτό ουρανό. Και μόνο να κατάφερνε να κλειδώσει στίγμα μέσα σε ασανσέρ, έστω και αν χρειαζόταν μιά ώρα, θα έπρεπε να το θεωρείς κατόρθωμα.

Τελευταία επεξεργασία από: Athan, 24/11/2010 - 02:02


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες