Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πωλήσεις συσκευών στο 9μηνο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
22 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 12/11/2010 - 15:13

Και επειδή αναφέρονται δλδ σημαίνει πως κυκλοφορούν στην αγορά; 6-7 μοντέλα κυκλοφορούν HTC και καμιά 8 ΝΟΚΙΑ.


Μήπως εννοείς 36-37? Γιατί κάπου τόσα βλέπω στο skroutz και δεν είμαι υπερβολικός... Μη μου πεις τώρα οτι δεν τα φέρνει επίσημα η htc γιατί θα σου πω και τι με νοιάζει εμένα...

EDIT: Για του λόγου το αληθές (γιατί όταν μιλάμε με νούμερα, δε λέμε αηδίες)

http://www.skroutz.g.../HTC.html?o=htc

Τελευταία επεξεργασία από: KostasSTi, 12/11/2010 - 15:14


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/11/2010 - 15:32

Δεν αποκλείεται να φτάνουν τις 250000, αλλά προσωπικά το θεωρώ σαν μέγιστο, δηλαδή να υπάρχει κάτι μεταξύ των 200-250000 ενεργές συσκευές στην Ελλάδα.

Όσο για το θέμα εντύπωσης σαφώς και είναι πρώτο, διαφορετικά η apple δεν θα έφτανε αυτά τα ποσοστά σε μερίδιο αγοράς. Για το ενδιαφέρον της αγοράς και των content providers δεν μπορώ πάρα να δεχτώ την άποψη σου καθώς σίγουρα έχεις καλύτερη εικόνα αλλά και γνώση. Η ανάγνωση όμως η δική μου είναι ο απλός κόσμος δείχνει ενδιαφέρον για τη συσκευή κάτι που «αναγκάζει» εσένα στη δουλειά σου να δείξεις ενδιαφέρον για το iOS. Δηλαδή, πιστεύω πως αν η συσκευή iphone ήταν ένα android n symbian κινητό πάλι θα έκανε παρεμφερείς πωλήσεις, τουλάχιστον στην Ελλάδα που το smartphone και το mobile internet μου δίνουν την αίσθηση πως είναι περισσότερο στη φάση «κοίτα τι κάνει το κινητό μου» πάρα ένα εργαλείο. Αν έχω δίκαιο σε περιμένει πολύ περισσότερη δουλειά όσο τα κινητά αυτά θα γίνονται εργαλεία που θα χρειάζονται την ανάλογη υποστήριξη.

Όσο για τον σκεπτικισμό που λες, δεν αφορά το hype, αυτό είναι δεδομένο, απλά πάντα είμαι δύσπιστος στην ερμηνεία των αριθμών. Βλέπεις, οι αριθμοί δεν λένε ποτέ ψέμματα, αρκεί να ξέρεις για τι πράγμα σου μιλάνε. Μεγάλο μέρος της δυσπιστίας αυτής πηγάζει και από το γεγονός πως δεν υπάρχουν απόλυτοι αριθμοί πωλήσεων από τις εταιρείες και καταλήγουμε σαν τις δημοτικές εκλογές όπου όλοι βγήκαν κερδισμένοι.

Εις στο επανιδείν λοιπόν.

#18   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 12/11/2010 - 15:43

Πλάκα έχει όταν γκρεμίζεις τα επιχειρήματα του άλλου και κάνει πως δεν το βλέπει... Εις υγείαν!

#19   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/11/2010 - 15:51

Όχι όσο πλάκα έχει να να βλέπει ο κόσμος τα νούμερα χωρίς να μπορεί να καταλάβει.

#20   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 12/11/2010 - 15:55

Δεν έχεις άδικο... Το βλέπω! :P

#21   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/11/2010 - 15:58

Το ξέρω ότι «βλέπεις», το ζητούμενο είναι όμως το «καταλαβαίνω». ;)

#22   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 12/11/2010 - 15:59

Το ίδιο λέμε! Βλέπω οτι δεν καταλαβαίνεις τα νούμερα!

#23   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/11/2010 - 16:17

Όπως νομίζεις. Το bottom line είναι πως ο προτελευταίος σε πωλήσεις χαρακτηρίζεται σημείο αναφοράς. Αυτή είναι η δική μου ανάγνωση, αλλά προσπαθώ να καταλαβαίνω και όχι να iUnderstand όπως με βολεύει.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες