Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Γιατί όλοι πουλάνε τα iphone 4 τους?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
87 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/11/2010 - 02:22

Το πουλάνε γιατί αρκετοί το έχουν κάνει εμπόριο και βγάζουν μια χαρά μεροκάματο!!
Άλλοι το κάνουν γιατί δεν τους βγαίνει το δάνειο και άλλοι γιατί απλά δεν τους βολεύει!!
Όσο για το σήμα και αυτά , έτσι και γω φοβόμουν στην αρχή και μπορώ να πω τώρα πως σε σύγκριση με το παλιό μου (3GS) έχει πολύ καλύτερο (σήμα)!!! Μέχρι και στο ασανσέρ που με το παλιό δεν έπιανε καθόλου, με το 4 πιάνει καμπάνα!! Επίσης δεν παρατήρησα καθόλου το πρόβλημα με το σήμα .. ίσως γιατί του έβαλα και θήκη από την πρώτη στιγμή!! Τέλος να πω και για το σήμα wifi που είναι και αυτό κλάσεις ανώτερο!!!
Είναι και άλλα + που θέλω να πω σε σύγκριση με το παλιό , αλλά να μη βγω εκτός θέματος!! :)
(θα το πω δεν μπορώ .. η οθόνη απλά δεν υπάρχει !!! :D ) :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/11/2010 - 02:30

Ο βασικότερος λόγος είναι οι επιδοτήσεις.
Κάποιος που έχει μεγάλη επιδότηση και δεν τον ενδιαφέρουν οι συσκευές, κοιτάει να βγάλει κάποια χρήματα ώστε να μειώσει αυτα που πληρώνει κάθε μήνα στον λογαριασμό του.
Οπότε τι θα επιλέξει για να το πουλήσει ευκολότερα και σε καλύτερη τιμή?

Μα φυσικά το iphone4 και όχι κάποιο HTC η samsung που χάνει τα 2/3 της αξίας του μεχρι να φτάσεις απο το μαγαζί στο σπίτι σου. :lol:

Μετα υπάρχουν αρκετοί νέοι χρήστες προερχόμενοι απο symbians οι οποίοι έχουν συνηθίσει ένα άλλο τροπο χρήσης. Οπότε το πουλάνε πριν μάθουν η κατανοήσουν το πως λειτουργεί το iOS.

Και φυσικά μην ξεχνάμε μια μεγάλη κατηγορία που αγοράζει κάθε νέα συσκευη και την πουλά μόλις βγει κάποια άλλη.

#63   theoss

theoss

    iPH Addict

  • 729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Thomeas

Δημοσίευση 16/11/2010 - 03:16

το ιδιο γινοταν & περυσι με τα 3GS παλι ολοι τα πουλουσαν,παλι για προβληματα λεγανε οσοι δεν ειχα λεφτα να το παρουν λεγαν αφου εχω το 3g σιγα επειδη ειyαι λιγο ποιο αργο..κ.τ.λ.
και του χρονου τα ιδια θα γινουν & τα ιδια θα λεμε...

#64   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/11/2010 - 03:57

Ο βασικότερος λόγος είναι οι επιδοτήσεις.
Κάποιος που έχει μεγάλη επιδότηση και δεν τον ενδιαφέρουν οι συσκευές, κοιτάει να βγάλει κάποια χρήματα ώστε να μειώσει αυτα που πληρώνει κάθε μήνα στον λογαριασμό του.


Θα συμφωνήσω. Πολλοί ας πούμε έχουν ήδη το 4αρι, εχουν επιδότηση το παίρνουν και το πουλάνε. Και νομίζω αυτο θα αυξηθεί κατα τα χριστούγεννα..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#65   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/11/2010 - 08:07

Παίρνουν όλοι τις επιδοτήσεις και τα πουλάνε για να πάρουν android είναι απλά τα πράγματα.

Πέραν της πλάκας του fanboyσμού και των λοιπών εξυπνάδων, περιλαμβανομένης και της παραπάνω, όλοι τα πουλάνε για να βγάλουν φράγκα. Αν θέλεις να αγοράσεις, ζητά απόδειξη αγοράς. Πέραν της απόδειξης, το πιο σημαντικό είναι το μοντέλο.

Μην αγοράσεις γουρούνι στο σακί. Το τηλέφωνο να το πιάσεις στα χέρια σου να το δεις με την ησυχία σου για χτυπήματα κλπ και να μπεις και στο settings>general>about να δεις το model number. Αν δεν είναι χχχχχχχGR η κάτι τέτοιο, (δεν θυμάμαι πως πάει το model no δεν ασχολούμαι πια με iPhone) πήγαινε στο επόμενο γιατί παίζει το κινητό να είναι από εξωτερικό και ρισκάρεις να κλειδωθείς απ'έξω ή refurbished από αντικατάσταση οπότε μιλάμε για κινητό από ΤΡΙΤΟ ΧΈΡΙ και έχουν αναφερθεί περιστατικά άρνησης αντικατάστασης ελαττωματικών refurbished συσκευών από την apple αν και το θα αφορούσε στις κιτρινισμενες οθόνες του 3gs και κάτι τέτοιο για να είμαστε δίκαιοι δεν έχει αναφερθεί για το 4.

Αν προσέξεις τα παραπάνω δεν νομίζω να σε απασχολεί το γιατί πουλάει ο άλλος αλλά το πόσο.

My $0.02

#66   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2010 - 08:30

Επειδή είναι 1 κινητό που φεύγει εύκολα, όποιος έχει επιδότηση το παίρνει ακόμα και τσάμπα και το πουλάει σε καλή τιμή και βγάζει. Επίσης είναι ενα κινητό που αν δεν έχεις internet, itunes, PC, δε μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα. Ετσι πολλοί παρασύρονται το αγοράζουν και μετά παρατηρούν οτι δε τους βολεύει. Απλά τα πράγματα.

#67   ReaLity

ReaLity

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/11/2010 - 08:41

εγω το εχω απο την πρωτη μερα και δεν μου εχει περασει καν απο το μυαλο να το πουλησω τωρα μερικοι λογικα επηρεαστηκαν ειτε απο το σημα ειτε απο τον καινουργιο σχεδιασμο σε σχεση με τα 3 προηγουμενα μοντελα! Δεν βρισκω αλλο λογω ειδικα τωρα πια που δεν υπαρχει τοσο καλο ή εστω αντιστοιχα καλος ανταγωνιστης.

#68   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 16/11/2010 - 08:44

εγω το εχω απο την πρωτη μερα και δεν μου εχει περασει καν απο το μυαλο να το πουλησω τωρα μερικοι λογικα επηρεαστηκαν ειτε απο το σημα ειτε απο τον καινουργιο σχεδιασμο σε σχεση με τα 3 προηγουμενα μοντελα! Δεν βρισκω αλλο λογω ειδικα τωρα πια που δεν υπαρχει τοσο καλο ή εστω αντιστοιχα καλος ανταγωνιστης.

σωστος +1 :)

#69   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 16/11/2010 - 10:14

Δε μπορώ να δεχτώ την απάντηση ότι κάποιοι το πουλάνε για να πάρουν τα λεφτά της επιδότησης... Αυτό αν θέλεις γίνεται, πολύ απλά ζητάς στην εκάστοτε εταιρεία, να σου μεταφέρει το ποσό της επιδότησης σου στους λογαριασμούς σου του κάθε μήνα έτσι ώστε να μειώνεται το πάγιο.. Τώρα αν κάποιοι παίρνουν την επιδότηση σε κινητό με σκοπό να πάρουν τα χρήματα σε ρευστό, τι να πω.. Αν κάποιος έχει δικαίωμα βάση επιδότησης να πάρει 2-3-4 iphone 4 (που σημαίνει αμέσως μεγάλοι λογαριασμοί-άρα μεγάλος κύκλος εργασιών της εταιρίας του/της) και έχει ανάγκη να τα πουλήσει για να πάρει στο χέρι του 4*650=2600 και μπαίνει σε αυτό εδώ το φόρουμ για να τα πουλήσει...τότε για μένα είναι άξιος της μοίρας του και του οικονομικού προγραμματισμού που έχει..Χαίρεται..

#70   Dimsk

Dimsk

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2010 - 10:19

για να παρουν Samsung Galaxy S που ειναι ποιο φτηνο και 5 φορες καλυτερο :)

#71   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 16/11/2010 - 10:22

για να παρουν Samsung Galaxy S που ειναι ποιο φτηνο και 5 φορες καλυτερο :)

εισαι σιγουρος οτι ειναι 5?

#72   Iakovos80

Iakovos80

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2010 - 10:24

για να παρουν Samsung Galaxy S που ειναι ποιο φτηνο και 5 φορες καλυτερο :)


Αλλο το galaxy...αλλο το iphone4 :) Δε θελω να ανοιξουμε αλλη "κοντρα" χαχα :) Παντως...οι πιο πολλοι, περαν του εμποριου, φοβουνται μην τους βγει κανενα προβλημα και το δινουν...τι να πω...α..καλημερες :)

#73   Dimsk

Dimsk

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2010 - 10:27

δεν χρειαζεται κοντρα παρτε ενα review των 2 συσκευων απο το gsmarena

http://www.gsmarena....-review-500.php

#74   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 16/11/2010 - 10:30

δεν χρειαζεται κοντρα παρτε ενα review των 2 συσκευων απο το gsmarena

http://www.gsmarena....-review-500.php

οκ το βαζω αγγελια.

#75   Iakovos80

Iakovos80

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2010 - 10:31

Τα εχω χιλιοδιαβασει ολα τα review...ειμαι πολυ αρρωστος με τα κινητα...αλλα οκ...δεν ειναι επι του θεματος η αρρωστια αυτη χεχε.thx anyway

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες