Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 4.2


  • Please log in to reply
349 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7,215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 22/11/2010 - 23:00

Η apple είναι γα.....νη. Έχω σπαστεί τόσο που μου έρχεται να πάρω android με την επιδότηση και Όχι iPhone 4 (Έχω iPhone 3GS)

γιατι αγαπητε μου ειναι μαμημενη? τι σου εκανε?
ειπα να μην ποσταρω σχετικα μα δεν αντεχεται αυτο το πραμα.
σε ολες τις εταιριες μολις βγαλουν ενα προϊον παραμελουν λιγο τα παλιοτερα.
η απλ δεν το κανει. για να αφησει κατι εκτος παει να πει οτι δεν γινεται ή και αν γινεται θα εχει περισσοτερο μπελα να το κανει να λειτουργει σωστα.
μην πας μακρυα. οι τραγουδιστες βγαζουν νεο δισκο παπαλα τα παλια τους απο το πρωτο προγραμμα.
αν θυμασαι τι εγινε οταν βγηκαν οι πεντιουμ της μαϊκροσοφτ?
στα αυτοκινητα και στις μηχανες βλεπεις τι γινεται?
παντου παντου παντου.
γιατι δηλαδη η απλ θα επρεπε να αποτελει την εξαιρεση? εγω παλι λεω και παλι καλα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   kovas

kovas

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 22/11/2010 - 23:00

Στην τηλεόραση παίζει μόνο εάν έχεις το Apple TV. Συνεργάζεται επίσης με το iTunes.

με το itunes τι εννοείς????μέσω καλωδίου κλπ κλπ????

#243   c0stantin0s

c0stantin0s

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Twitter:@c0stantin0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:c0stantin0s

Δημοσίευση 22/11/2010 - 23:07

εχω παρατηρησει πως σε μενα ισχυουν τα εξης:
στο iPhone 3gs 4.2.1 (8C148a)
ενω στο iPad 4.2.1 (8C148)

Το build version θα πρεπει να ειναι ειναι διαφορετικο στα διαφορα iDevices?

ευχαριστω εκ των προτερων

#244   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1,080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 22/11/2010 - 23:10

με το itunes τι εννοείς????μέσω καλωδίου κλπ κλπ????


Γράψε λάθος για το iTunes. Υποστηρίζεται από το Apple TV, Airport Express και εαν έχεις AirPlay-enabled ηχεία. Όλα μέσω wifi.

#245   mafiozos2k

mafiozos2k

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2010 - 23:10

Εχει κανένας αλλός το παρακάτω error? "The iphone cannot be updated at this time because the iphone software update server could not be contacted or is temporarily unavailable."

#246   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7,215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 22/11/2010 - 23:13

Εχει κανένας αλλός το παρακάτω error? "The iphone cannot be updated at this time because the iphone software update server could not be contacted or is temporarily unavailable."

μην σου πω η μιση ευρωπη θα το εχει αυτη τη στιγμη.
θα αντιλαμβανεσαι οτι γινεται ενας κακος χαμος για την αναβαθμιση εκατομμυριων συσκευων.
λιγο υπομονη ή βρειτε εναλλακτικα λινκ για το κατεβασμα.
αμα κοιταχτε τις πισω σελιδες αυτου του νηματος εχουν δοθει μερικα και κυριως κατεβαστε την με firefox (mozilla)

#247   pennymourlokoukou

pennymourlokoukou

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 22/11/2010 - 23:28

Παιδια καλησπέρα. Για να μην κάνω καμια βλακεία και τραβαω τα μαλλια μου μετα, για την 4.2 σε iphone 3gs αν κανω update χανω τιποτα?
Δε θελω να χασω τραγουδια κτλ.

#248   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1,440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 22/11/2010 - 23:46

Σχετικά με αυτούς που έμειναν με το παράπονο που στο iPhone 3Gs δεν "πιάνει" η υπηρεσία Find my iPhone,με το παραπάνω μου σχόλιο εννοούσα πως είναι λογική μια τέτοια τακτική γιατί τέτοια τακτική ακολουθεί κάθε εταιρία software - Hardware. Όπως ακριβώς γίνεται με τις κάρτες γραφικών στους υπολογιστές μας .. που παίρνεις μια κάρτα και σε μια βδομάδα ανακοινώνεται μία καινούργια πολύ ταχύτερη.. Όπως και με τα αυτοκίνητα.. Επιπλέον, μπροστά στην τεράστια αλλαγή που έγινε στην 4.0 με την οποία έβγαλαν εκτός λειτουργίας ουσιαστικά το iPhone 3G, αυτή η έλλειψη του 3Gs είναι μικρή θα έλεγα. Το κίνητρο έστω και μικρό αρκεί για να αναγκάσει πολλούς να αλλάξουν το μοντέλο της συσκευής... Είναι γεγονός και ισχύει για κάθε τομέα της αγοράς... Γιατί η Apple να μην το κάνει δηλαδή...

Επίσης θυμίζω στην αγαπητή κοινότητα πως η Apple είναι αυτή που υποστήριζε όλες τις συσκευές για το μεγαλύτερο χρονικό διάστημα Σε αντίθεση με άλλες εταιρίες. (Αν και στην προκειμένη περίπτωση η υπηρεσία δεν βασίζεται σε hardware ώστε να μην την υποστηρίζει το 3Gs.)

#249   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3,615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2010 - 23:57

αν εφαρμοσω αυτο και κατι δεν μου αρεσει και εφοσον εχω shsh της 4.1 γυρναω πίσω?
ανλοκεντ ειμαι.


georgiosb, Τα Ελληνικά δε γίνεται να είναι Ελληνικά και τα Αγγλικά-Αγγλικά; Είναι πραγματικά κουραστικό. Ειλικρινά πάντα φιλικά.

#250   nikkosnet

nikkosnet

    iPH User

  • 193 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Nikkos K

Δημοσίευση 23/11/2010 - 00:02

Θέλω να κάνω μια ερώτηση πιο σχετική με αυτό το θέμα και όχι περί Jailbreak.

Για το 4αρι δεν το συζητάω, υπάρχουν ΟΛΑ. Στα 3GS τι δεν υπάρχει μέχρι στιγμής από τα features που ανακοίνωσε η Apple; Ξέρω σίγουρα το Find your phone και τα επιπλέον ringtones που δεν υπάρχουν.

Κάτι άλλο;

#251   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3,615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2010 - 00:02

προφανως το ποσταρε ο φιλος για εμας του αιφονακηδες.
http://www.ultrasn0w...apps-using.html
συμφωνα με τον οδηγο που παραθετω εδω λεει καπου οτι πρεπει να κανουμε τα custom bundles μορφης ταδε και να μην ξεπερναει τα 15μβ
βοηθεια καμμία? πως γινεται αυτο? με ποιον τροπο εννοω.


Τελοσπάντων, μερικοί όμως ξεκινούν την διεργασίαν γιατί βλέπουν jailbreak 4.2.1, ξεκινούν και μετά πάνε περίπατο όλα! Καλό είναι να μην εννοούμε, να λέμε.

#252   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7,215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 23/11/2010 - 00:05

Τελοσπάντων, μερικοί όμως ξεκινούν την διεργασίαν γιατί βλέπουν jailbreak 4.2.1, ξεκινούν και μετά πάνε περίπατο όλα! Καλό είναι να μην εννοούμε, να λέμε.

δεν διαφωνω καθολου. αλλα και οι προβαινοντες στην εργασια αυτη καλο θα ειναι να δειξουν πολυ παραπανω προσοχη απο ο,τι συνηθως.
εγω παω να κανω κι ο θεος βοηθος. που ειναι το host file στους μακ? γιατι στον win σημερα βρηκε να μην ανοιγει το itunes. gmt μου

#253   GeroStef

GeroStef

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/11/2010 - 00:13

Θέλω να κάνω μια ερώτηση πιο σχετική με αυτό το θέμα και όχι περί Jailbreak.

Για το 4αρι δεν το συζητάω, υπάρχουν ΟΛΑ. Στα 3GS τι δεν υπάρχει μέχρι στιγμής από τα features που ανακοίνωσε η Apple; Ξέρω σίγουρα το Find your phone και τα επιπλέον ringtones που δεν υπάρχουν.

Κάτι άλλο;


Και έλεγα ότι ή με δουλεύει το 3GS μου ή είμαι τρελός! Που πήγαν οι ήχοι στα μηνύματα οεο; Το χάσαμε και αυτό; Μας δουλεύουν; Μήπως δεν μπορούσε ο επεξεργαστής του 3GS να παίξει τους υπερτέλειους πολυφωνικούς στερεοφωνικούς Dolby Digital νέους ήχους; >:(

Τελευταία επεξεργασία από: GeroStef, 23/11/2010 - 00:14.


#254   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7,215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 23/11/2010 - 00:24

κοιτα εμενα ηταν κλειδωμενο γιατι ειχα baseband 05.14.02 και περιμενα να βγει το τελαυταιο ultrasnow για ξεκλειδωμα,δηλαδη αυτο μαλλον που θα δωσουν αυριο,απλα το ειχα μονο jb.


σε πηγε 5 14 4. να ευχηθω να βγει μαζι με το για την 5 14 02 γιατι αλλοιως θα αυτομαστιγωθεις.
:)

#255   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1,771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 23/11/2010 - 01:21

Τα posts περί jailbreak & unlock για το iOS4.2.1 μεταφέρθηκαν εδώ. Σας παρακαλώ κρατήστε το topic αυτό αποκλειστικά για προβλήματα, απορίες και σχόλια που είναι για την 4.2.1.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες