Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 4.2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
349 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#271   papadakis

papadakis

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2010 - 09:05

Καλημερα σε ολους και ελπιζω σημερα να εχουμε το ξεκλειδωμα μας οσοι το χρειαζομαστε.ακουστε λοιπον 2-3 ερωτησεις...εχω ενα unlocked 3g και ενα locked 3gs.το 3 g θα σερνεται τωρα πιο πολυ απο οτι με την 4.1 που εχει πανω ηδη και παει σαν σαλιγκαρι?τι προτεινεται.?το 3gs ξερω πρεπει να περιμενω γιατι ειναι locked,

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 23/11/2010 - 09:18

Λοιπόν, πατάτα η αναβάθμιση και δεν την συνιστώ σε κανένα! Πέρα του ότι ΔΕΝ πρόσεξα και κάτι καινούργιο, η μπαταρία τελειώνει με τρελούς ρυθμούς!! Πριν 2 ώρες την φόρτισα και με μεσαία χρήση έχει φτάσει στο 50%!! (πριν την αναβάθμιση, τώρα θα ήταν στο 70-80%)

Επίσης κάτι έκαναν και στο wifi που ενώ πριν μου έβρισκε και της θείας από το άλλο τετράγωνο , τώρα με το ζόρι βρίσκει το δικό μου στο σπίτι! (παρ' όλα αυτά με το πρόγραμμα eWifi τα βρίσκει όλα, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να πειράξεις κάτι αν δουλεύει καλά!!!)

Στα θετικά είναι ότι μερικές εργασίες τις κάνει λίγο πιο γρήγορα από πριν / π.χ. πριν όταν άνοιγα το iTunes για έλεγχο αναβαθμίσεων ή περιήγηση στα θέματα έκανε 2-3 δευτερόλεπτα, τώρα το κάνει αστραπή , όπως επίσης το ίδιο και με τον έλεγχο emails!! Προφανώς αυτά και ότι άλλο πείραξαν είναι και η αιτία που "ρουφάει" την μπαταρία!!
Ελπίζω να βγει σύντομα η επόμενη αναβάθμιση γιατί .... <_<

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 23/11/2010 - 09:21


#273   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 23/11/2010 - 09:18

Καλημερα σε ολους και ελπιζω σημερα να εχουμε το ξεκλειδωμα μας οσοι το χρειαζομαστε.ακουστε λοιπον 2-3 ερωτησεις...εχω ενα unlocked 3g και ενα locked 3gs.το 3 g θα σερνεται τωρα πιο πολυ απο οτι με την 4.1 που εχει πανω ηδη και παει σαν σαλιγκαρι?τι προτεινεται.?το 3gs ξερω πρεπει να περιμενω γιατι ειναι locked,

χιλιοειπωμενο αλλα επανάληψη μητηρ πάσης μαθήσεως
3g το πολυ 313
Ξέρω σας στεναχωρουμε αλλα ετσι ειναι
Όσο για το 3gs μεινε στην 41 προφανώς οπου είσαι σίγουρα θα ξεκλειδώνει, για την 42 δεν το ξέρουμε

#274   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 23/11/2010 - 09:21

Λοιπόν, πατάτα το update και δεν το συνιστώ σε κανένα! Πέρα του ότι ΔΕΝ πρόσεξα και κάτι καινούργιο, η μπαταρία τελειώνει με τρελούς ρυθμούς!! Πριν 2 ώρες την φόρτισα και με μεσαία χρήση έχει φτάσει στο 50%!! (πριν την αναβάθμιση, τώρα θα ήταν στο 70-80%)

Επίσης κάτι έκαναν και στο wifi που ενώ πριν μου έβρισκε και της θείας από το άλλο τετράγωνο , τώρα με το ζόρι βρίσκει το δικό μου στο σπίτι! (παρ' όλα αυτά με το πρόγραμμα eWifi τα βρίσκει όλα, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να πειράξεις κάτι αν δουλεύει καλά!!!)

Στα θετικά είναι ότι μερικές εργασίες τις κάνει λίγο πιο γρήγορα από πριν / π.χ. πριν όταν άνοιγα το iTunes για έλεγχο αναβαθμίσεων ή περιήγηση στα θέματα έκανε 3-4 δευτερόλεπτα, τώρα το κάνει αστραπή , όπως επίσης το ίδιο και με τον έλεγχο emails!! Προφανώς αυτά και ότι άλλο πείραξαν είναι και η αιτία που "ρουφάει" την μπαταρία!!
Ελπίζω να βγει σύντομα η επόμενη αναβάθμιση γιατί .... <_<

Άλλος φίλος παραπάνω λέει ότι παει καλύτερα απο μπαταρία
Σε ρωτάω μήπως αντί για set up as new έκανες backup και μετεφερες σκουπίδια και συμβαίνει ΑΥΤΟ;
Χεχεχε πρόσεξε τον αριθμό των ποστ σου
Ο σατανας συμμαχει κατα της apple?
Χεχεχεχε

Τελευταία επεξεργασία από: geORGIOSb, 23/11/2010 - 09:23


#275   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 23/11/2010 - 09:27

Άλλος φίλος παραπάνω λέει ότι παει καλύτερα απο μπαταρία
Σε ρωτάω μήπως αντί για set up as new έκανες backup και μετεφερες σκουπίδια και συμβαίνει ΑΥΤΟ;


Αναβάθμιση έκανα κατευθείαν ..! Πάντως και σε μερικά ξένα φόρουμ που είδα, εκτός του ότι και κει όλοι περίπου βρίζουν για την άστοχη/ανούσια αναβάθμιση, αρκετοί λένε και για την μπαταρία! Θα κοιτάξω μετά να τα βρω και θα βάλω links! Προσωπικά μετάνιωσα που την έκανα!! Και η επαναφορά του περιορισμού των 11 σελίδων είναι και το κερασάκι .. έλεος δηλαδή!!! Κάθομαι εδώ και 2 ώρες να κάνω φακελάκια και π@παριες!!! <_<

Edit ... χαχαχαχαχα .. τώρα είδα τον αριθμό των post, ευτυχώς τον πέρασα!!! :P

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 23/11/2010 - 09:29


#276   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2010 - 09:49

εγω απο μπαταρια ειμαι ικανοποιημενος...κατεβαινει πιο ομαλα

#277   loufer

loufer

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 23/11/2010 - 10:02

Καλημέρα στο forum, σπεύδε βραδέως (κάνε αυτό που πρέπει να κάνεις χωρίς καθυστέρηση αλλά και με προσοχή, χωρίς να είσαι τόσο βιαστικός που θα κάνεις κάτι λάθος εξαιτίας της βιασύνης σου) έλεγαν οι αρχαίοι ημών πρόγονοι. Τελικά μπορεί να γίνει ένα αναλυτικό ποστάρισμα από κάποιον που εγκατέστησε την καινούρια έκδοση με ελαττώματα και προτερήματα? Θα χρησίμευε πολύ σε όλους τους υποψήφιους ''αναβαθμιστές''... :rolleyes:

#278   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 23/11/2010 - 10:11

χιλιοειπωμενο αλλα επανάληψη μητηρ πάσης μαθήσεως
3g το πολυ 313
Ξέρω σας στεναχωρουμε αλλα ετσι ειναι

Ποιος το λέει αυτό? Η 4.2 υποτίθεται οτι έγινε optimized και για τα 3G!

#279   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 23/11/2010 - 10:17

Και εγώ στην μπαταριά ικανοποιημένος είμαι. Ομαλά πέφτει και δεν βλέπω καμιά διαφορά σε σχέση με την 4.1.

#280   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 23/11/2010 - 10:19

Ποιος το λέει αυτό? Η 4.2 υποτίθεται οτι έγινε optimized και για τα 3G!

το λες και μόνος σου υποτίθεται
Η πράξη θα το δείξει
Μέχρι τότε θα λέμε ΑΥΤΟ που ΕΧΟΥΜΕ σίγουρο

#281   n4speed

n4speed

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2010 - 10:25

Έφτιαξε το ξυπνητήρι!!!!!!!!!

Τώρα μπορείς να εκτυπώσεις κατευθείαν! Από μπαταρία δεν θα έλεγα ότι χειροτέρεψε αλλά δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη ακόμα.

#282   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 23/11/2010 - 10:26

το λες και μόνος σου υποτίθεται
Η πράξη θα το δείξει
Μέχρι τότε θα λέμε ΑΥΤΟ που ΕΧΟΥΜΕ σίγουρο

Εγώ διαβάζω οτι είναι πολύ καλή στο 3G. Δε και άλλα thread.

#283   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 23/11/2010 - 10:35

Απο χθες παρακολουθώ την οποία αναφορά στην 42 σε οποίο φορουμ για οποίο είδος και Μοντέλο
Ακόμα κανένα ασφαλές ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ
Δεν λέω ότι δεν πρόσεξε το ΑΥΤΟ
Ασφαλές ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ κανένα άλλωστε ΕΙΝΑΙ πολυ νωρίς
Όποτε είμαι αναγκασμένος όταν απανταω να λέω 313 που ΕΙΝΑΙ σίγουρη
Μακάρι να ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ τα λες και περιμένουμε γιατί θα ανακουφιστούν πολλοί κάτοχοι 3g

#284   defis

defis

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/11/2010 - 10:56

Στο 3GS, παρατήρησα τα εξής:

- το θέμα με τους ήχους στα μηνύματα που αναφέρετε, λειτουργεί κανονικά. Όταν κάνεις edit μία επαφή, εκτός από ringtone, σε αφήνει να επιλέξεις κ text tone. Το θέμα είναι ότι στο site αναφέρει χαρακτηριστικά "Choose from 17 new alerts.." τους οποίους δε μπόρεσα να εντοπίσω, αλλά κλάιν..
- με την 4.1 (και πάροχο την Cosmote) είχα θέμα με τα μηνύματα+ελληνικούς χαρακτήρες, με περιορισμό στους 70 χαρακτήρες. Αυτό δείχνει να διορθώθηκε.
- Το θέμα του ξυπνητηριού που κάποιος αναφέρει, είχε αυτο-διορθωθεί στην 4.1 από τις 7 Νοεμβρίου (είχε γραφτεί κ στο iPhonehellas).

#285   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/11/2010 - 10:58

Υπάρχει ήδη αυτό που αναφέρεις, εδώ, στο Hints & Tips.

Φίλε mikexs, με την διαφορά ότι εγώ το πόσταρα στις 8:18 PM, ενώ στο link που δίνεις ήταν "ΗΔΗ" όπως λές στις 8:34 PM από τον sepsis...
Μην λέμε ότι θέλουμε...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες