Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πως να ενεργοποιήσετε το 'Find My iPhone'


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
67 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2010 - 22:42

Λοιπόν, είναι απλό αρκεί να έχετε εύκαιρο κάποιο iPhone 4, iPod touch 4G ή iPad xD

Απλώς δημιουργήστε σε μια από αυτές τις συσκευές έναν λογαριασμό και από κει και πέρα θα μπορείτε να χρησιμοποιείτε τα ίδια στοιχεία και σε οποιαδήποτε άλλη συσκευή. Οπότε, είτε ζητήστε από κάποιον φίλο ή γνωστό σας ή πηγαίνετε σε κανά κατάστημα (αύριο) και «παίξτε» με τα demo units xD

Δεν καταλαβα :blush:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/11/2010 - 22:46

Δεν καταλαβα :blush:


Αν εχεις καποιον γνωστο με iPhone 4, iPod touch 4G ή iPad, χρησιμοποιησε το κινητο του για να κανεις login στο mobile me με το δικο σου λογαριασμο. Ετσι ενεργοποιεις τη find my iphone υπηρεσια.

Μετα πας στο δικο σου κινητο, που τρεχει την 4.2, και κανεις παλι login με τα δικα σου στοιχεια, και βρισκεις οτι ηδη ειναι ενεργοποιημενη η υπηρεσια και μπορει να χρησιμοποιηθει και σε αυτο το κινητο. Απ'οτι καταλαβα αυτο εννοει ο sepsis.

#18   biliou

biliou

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 22/11/2010 - 22:48

Λοιπόν, είναι απλό αρκεί να έχετε εύκαιρο κάποιο iPhone 4, iPod touch 4G ή iPad xD

Απλώς δημιουργήστε σε μια από αυτές τις συσκευές έναν λογαριασμό και από κει και πέρα θα μπορείτε να χρησιμοποιείτε τα ίδια στοιχεία και σε οποιαδήποτε άλλη συσκευή. Οπότε, είτε ζητήστε από κάποιον φίλο ή γνωστό σας ή πηγαίνετε σε κανά κατάστημα (αύριο) και «παίξτε» με τα demo units xD


Εχω ενα φιλο που περιμενει το 4 τωρα. Αν αυτος κανει λογαριασμο για το find my phone απο το 4 του , μπορω να κανω και δευτερο απο το ιδιο κινητο η εχει περιορισμο στον 1 μονο?? Θα πρεπει να συνδεθει με τον ενα η αλλο τροπο το account μου για το find my iphone και itunes με τα αντιστοιχα δικα του??

#19   viperlesgr

viperlesgr

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:viperlesgr

Δημοσίευση 22/11/2010 - 23:06

Καλή κίνηση να δώσει δωρεάν την υπηρεσία . Εγώ πάντως έχω αγοράσει το cylay απο cydia .Θεωρώ οτι έιμαι απόλυτα καλυμμένος .

#20   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 22/11/2010 - 23:18

Πολύ καλή κίνηση να διαθέσει δωρέαν την συγκεκριμένη υπηρεσία. Αν και χάζο κατα την γνώμη μου να μην υποστηρίζεται από όλες τις συσκεύες.

#21   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 22/11/2010 - 23:45

Για να καταλάβω....

Μέσα από το Mobile me μπορείς να το δεις αν έχεις πληρώσει ??? Αλλιώς μπορείς να το εντοπίσεις με μια άλλη i_Συσκευή...

Εμένα δεν με βάζει στο λογαριασμό μου γιατί θέλει τα χρήματα...


Και όποιος δεν έχει mobile me όπως εγώ απλά στο iPhone βάζει το apple id..


Κατάλαβα σωστά...??

@CaLi@


#22   shobu

shobu

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 22/11/2010 - 23:54

πως , εκανες accound απο το 3gs???


Όπως λένε οι οδηγίες. Settings-->mail, contacts, calendars-->add account και μετά βάζεις τα στοιχεία σου account ID & pass
Αυτά που βάζεις για να κατεβάσεις απ´το iTunes.

#23   panosc2vts

panosc2vts

    iPH Enthousiast

  • 471 μηνύματα
  • Twitter:@panosc2vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/11/2010 - 23:59

Παιδια εγω εχω κανει "verify" το λογαριασμο μου και ακομα μου λεει οτι δεν εχει επαληθευτει.Τι μπορει να φταιει;

#24   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 23/11/2010 - 01:01

Για να καταλάβω....

Μέσα από το Mobile me μπορείς να το δεις αν έχεις πληρώσει ??? Αλλιώς μπορείς να το εντοπίσεις με μια άλλη i_Συσκευή...

Εμένα δεν με βάζει στο λογαριασμό μου γιατί θέλει τα χρήματα...


Και όποιος δεν έχει mobile me όπως εγώ απλά στο iPhone βάζει το apple id..


Κατάλαβα σωστά...??



Όχι δεν κατάλαβα!!!! :P Το βρήκα!!!! 8)

@CaLi@


#25   biliou

biliou

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 23/11/2010 - 01:03

Όχι δεν κατάλαβα!!!! :P Το βρήκα!!!! 8)


ε πες και εμας να καταλαβουμε... :)

#26   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 23/11/2010 - 01:19

Για να το ξεκαθαρισουμε επειδη λιγο μπερδευτικα..αν καποιος εχει ενα iphone 4 και ενα iphone 3gs ταυτοχρονα με data plan και στα δυο...οπως και τυχαινει να εχω εγω...εφοσων λοιπον περασω και στις 2 συσκευες την 4.2.1 τοτε απο το 4αρι μπορω να ενεργοποιησω το find my iphone ακολουθοντας την διαδικασια που περιγραφετε και εδω και στο site της apple...οποτε θα μπορω απο τον υπολογιστη μου δηλαδη κανοντας sign in στο mobile me να βρισκω με ακριβεια το στιγμα του iphone 4 ανα πασα στιγμη !! Εφοσων λοιπον ενεργοποιηθει αυτη η υπηρεσια ΠΡΩΤΑ στο iphone 4...και εδω εχω την απορια....μετα μπορω να ανοιξω το 3gs μου και να ενεργοποιησω και εκει το find my iphone ακολουθοντας την ιδια διαδικασια ?? Δηλαδη αν ενεργοποιθει μια φορα το find my iphone στο 4αρι..μετα δουλευει ανετα χωρις πληρωμη και σε οποιαδηποτε αλλη idevice ( οχι τελευτεο μοντελο ομως ) που ενδεχομενος να εχουμε απο περυσι αρκει αυτη να φορα την 4.2.1 ?? Τοτε θα μπορεις απο το 4 εφοσων κατευασεις την ειδικη εφαρμογη να βρισκεις το στιγμα του 3gs και το αναποδο και απο τον υπολογιστη να βρισκεις και τα 2 κινητα ταυτοχρωνα !!

#27   cyberwalker

cyberwalker

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2010 - 02:32

Για όσους έχουν iPhone 3G ή 3G[S] :
Έχω 3 3G[S] και έχω αγοράσει και για τα 3 ετήσιες συνδρομές σε iLocalis και iTracker τα οποία και είναι σαφώς καλύτερα και φθηνότερα από το FindMyiPHone της Αpple... Δεν αξίζει ούτε καν την free έκδοση να δοκιμάσει κανείς! 3rd party software δαγκωτό! Έως ότου κάνει και η Apple κάτι αξιόλογο!

#28   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 23/11/2010 - 02:40

Για όσους έχουν iPhone 3G ή 3G[S] :
Έχω 3 3G[S] και έχω αγοράσει και για τα 3 ετήσιες συνδρομές σε iLocalis και iTracker τα οποία και είναι σαφώς καλύτερα και φθηνότερα από το FindMyiPHone της Αpple... Δεν αξίζει ούτε καν την free έκδοση να δοκιμάσει κανείς! 3rd party software δαγκωτό! Έως ότου κάνει και η Apple κάτι αξιόλογο!


Και πάνω που ήμουν έτοιμος να πω ότι το itracker κάνει κατά τη γνώμη μου πολύ καλύτερη δουλειά από το mobileme.

- Σου στέλνει μήνυμα με τον αριθμό της καινούριας κάρτας sim που θα βάλει αυτός που το έκλεψε.
- Σου στέλνει το gps στίγμα.
- Κλειδώνει εξ αποστάσεως.

Νομίζω ότι ειδικά το πρώτο είναι πολύ σημαντικό.

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 23/11/2010 - 02:40


#29   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 23/11/2010 - 02:54

Και πάνω που ήμουν έτοιμος να πω ότι το itracker κάνει κατά τη γνώμη μου πολύ καλύτερη δουλειά από το mobileme.

- Σου στέλνει μήνυμα με τον αριθμό της καινούριας κάρτας sim που θα βάλει αυτός που το έκλεψε.
- Σου στέλνει το gps στίγμα.
- Κλειδώνει εξ αποστάσεως.

Νομίζω ότι ειδικά το πρώτο είναι πολύ σημαντικό.


Τι να το κάνεις το πρώτο εφόσον και κάρτα να αλλάξει αυτός, το στίγμα το έχεις και κλειδωμένο θα το έχει μόνιμα ο άλλος. Σωστά ?
Βασικά το έχω απορία. Η υπηρεσία είναι Bound με το S/N της συσκευής? ή με το Apple ID ?

Τελευταία επεξεργασία από: AlexK, 23/11/2010 - 02:55


#30   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 23/11/2010 - 03:01

Τι να το κάνεις το πρώτο εφόσον και κάρτα να αλλάξει αυτός, το στίγμα το έχεις και κλειδωμένο θα το έχει μόνιμα ο άλλος. Σωστά ?
Βασικά το έχω απορία. Η υπηρεσία είναι Bound με το S/N της συσκευής? ή με το Apple ID ?

Γιατί ρε συ Αλέξη φαντάζομαι πως αν (θεός φυλάξοι) μου κλέψουν το κινητό ο συνδυασμός νέα κάρτα-στίγμα είναι πιο χρήσιμος από το σκέτο στίγμα και εξηγώ: Ας πούμε το στίγμα σου δίνει ότι το κινητό είναι κάπου στο Συνταγμα. Λίγο δύσκολο δεν είναι να πας και να ψάχνεις τον κάθε ένα αν έχει το κινητό σου? Ενώ αν έχεις και το νούμερο παίρνεις ένα τηλεφωνάκι όταν πάς εκεί που δίνει το στίγμα, βλέπεις γύρω γύρω ποιός το σηκώνει και τον τσιμπάς τον μάγκα. Όσο για το κλείδωμα καλό δεν λέω αλλά εμένα αν μου κλέψουν το κινητό πιο πολύ θα με νοιάζει να το βρω και να το πάρω πίσω παρά να μην μπορεί να το χρησιμοποιήσει αυτός που θα το κλέψει...

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 23/11/2010 - 03:01


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες