Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Συζήτηση περί Jailbreak & Unlock στη iOS 4.2.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
608 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#556   Yiorgos

Yiorgos

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2010 - 10:38

Ελπιζω να ποσταρω σωστα :blush: :blush: :blush: μπορει καποιος να μου πει γιατι εχω μπερδευτει ιφον 4 στην 4,1(8Β117) μπορω να το σπασω ? μηπως ειναι καλυτερα να του κανω update στην 4,2 και μετα να το σπασω? Δωστε μου τα φωτα σας γιατι δεν την παλευω αλλο χωρις jailbreak και θα το στειλω το τηλεφωνο στο τελος Ευχαριστω για οσες κατατοπιστικες απαντησεις,δεν εχει γινει ποτε jailbreak στο συγκεκριμενο κινητο :rolleyes:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#557   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/12/2010 - 10:41

Ελπιζω να ποσταρω σωστα :blush: :blush: :blush: μπορει καποιος να μου πει γιατι εχω μπερδευτει ιφον 4 στην 4,1(8Β117) μπορω να το σπασω ? μηπως ειναι καλυτερα να του κανω update στην 4,2 και μετα να το σπασω? Δωστε μου τα φωτα σας γιατι δεν την παλευω αλλο χωρις jailbreak και θα το στειλω το τηλεφωνο στο τελος Ευχαριστω για οσες κατατοπιστικες απαντησεις,δεν εχει γινει ποτε jailbreak στο συγκεκριμενο κινητο :rolleyes:

Κάτσε εκεί που είσαι στην 4.1 και κάνεις j/b με Limera1n ή με Greenpois0n

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 10/12/2010 - 10:49


#558   Yiorgos

Yiorgos

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2010 - 10:43

Κάτσε εκεί που είσαι στην 4.1 και κάνεις j/b me Limera1n ή με Greenpois0n


Καποια προτιμηση απο τα 2 η και τα 2 κανουν σχεδον τα ιδια?

#559   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/12/2010 - 10:45

Καποια προτιμηση απο τα 2 η και τα 2 κανουν σχεδον τα ιδια?

Και τα δύο κάνουν το ίδιο, εγώ θα σου πρότεινα το Greenpois0n.
Μην πας στην 4.2.1 γιατί θα έχεις tethered j/b (κάθε φορά που θα σβήνει το iPhone σου θα χρειάζεσαι PC).

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 10/12/2010 - 10:48


#560   Yiorgos

Yiorgos

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2010 - 11:06

Και τα δύο κάνουν το ίδιο, εγώ θα σου πρότεινα το Greenpois0n.
Μην πας στην 4.2.1 γιατί θα έχεις tethered j/b (κάθε φορά που θα σβήνει το iPhone σου θα χρειάζεσαι PC).



οκ ευχαριστω παω να γινω ανθρωπος :lol: και κατι αλλο εχω αλλο 1 4αρι jailbreak στην 4.0.1 μπορω με καποιο τροπο να το κανω update στην 4,1 και μετα παλι jailbreak η το φαγαμε το πακετο και πρεπει να περιμενω να βγει κατι στην 4.2 η στην 4,3 που θα την ανεβασουν οπου να ναι?

#561   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/12/2010 - 11:10

οκ ευχαριστω παω να γινω ανθρωπος :lol: και κατι αλλο εχω αλλο 1 4αρι jailbreak στην 4.0.1 μπορω με καποιο τροπο να το κανω update στην 4,1 και μετα παλι jailbreak η το φαγαμε το πακετο και πρεπει να περιμενω να βγει κατι στην 4.2 η στην 4,3 που θα την ανεβασουν οπου να ναι?

Αν δεν έχεις σώσει τα shsh για την 4.1 ΔΕΝ μπορείς να πας εκεί, πάρα μόνο στην τελευταία έκδοση iOS που είναι η 4.2.1
Εφ΄όσον δεν τα έχεις, κάθεσαι εκεί που είσαι στην 4.0.1 και κάνεις j/b με Jailbreakme.com
Αν τυχόν έχεις τα shsh για την 4.1, αναβαθμίζεις στην 4.1 και κάνεις εκεί j/b με έναν από τους δύο τρόπους που σου ανέφερα πιο πριν.

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 10/12/2010 - 11:18


#562   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 10/12/2010 - 11:10

οκ ευχαριστω παω να γινω ανθρωπος :lol: και κατι αλλο εχω αλλο 1 4αρι jailbreak στην 4.0.1 μπορω με καποιο τροπο να το κανω update στην 4,1 και μετα παλι jailbreak η το φαγαμε το πακετο και πρεπει να περιμενω να βγει κατι στην 4.2 η στην 4,3 που θα την ανεβασουν οπου να ναι?

αν είχες κρατήσει shsh 41 ΜΠΟΡΕΙΣ Μετα jb με greenpoison

#563   iBlady

iBlady

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2010 - 16:52

Θα ηθελα λιγη βοηθεια σχετικα με το jailbreak

εχω ipod touch 3g με FW 3.1.3
εχοντας κανει λιγο ψαξιμο αποσα καταλαβα αν κανω τωρα αναβαθμιση στην 4.2.1 και μετα χρησιμοποιησω το redsnow το οποιο ειναι το μονο που εχω βρει τοτε θα εχω tethered ipod(θα πρεπει να ξανακανω το patch καθε φορα που κλεινει τελιως) και θα χασω το unlock μου.

Εξηγηστε μου αν μπορειτε τι εστι unlock και ποσο μεγαλη πατατα θα κανω αν το χασω. επισης εχει βγει καποιο jailbreak πιο ασφαλες για το συγκεκριμενο μοντελο η να κανω και αλλη υπομονη?

thanks in advance!

#564   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/12/2010 - 17:00

Θα ηθελα λιγη βοηθεια σχετικα με το jailbreak

εχω ipod touch 3g με FW 3.1.3
εχοντας κανει λιγο ψαξιμο αποσα καταλαβα αν κανω τωρα αναβαθμιση στην 4.2.1 και μετα χρησιμοποιησω το redsnow το οποιο ειναι το μονο που εχω βρει τοτε θα εχω tethered ipod(θα πρεπει να ξανακανω το patch καθε φορα που κλεινει τελιως) και θα χασω το unlock μου.

Εξηγηστε μου αν μπορειτε τι εστι unlock και ποσο μεγαλη πατατα θα κανω αν το χασω. επισης εχει βγει καποιο jailbreak πιο ασφαλες για το συγκεκριμενο μοντελο η να κανω και αλλη υπομονη?

thanks in advance!

Σωστά, αν πας στην 4.2.1 και θέλεις να κάνεις j/b θα είσαι tethered.
Το unlock, έχει να κάνει με τα κλειδωμένα iPhones και όχι με τα iPods, οπότε μην σε απασχολεί.
Άν έχεις κρατήσει τα shsh για την 4.1 τότε πήγαινε εκεί και κάνε j/b με Limera1n ή με Greenpois0n

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 10/12/2010 - 17:03


#565   iBlady

iBlady

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2010 - 17:04

Σωστά, αν πας στην 4.2.1 και θέλεις να κάνεις j/b θα είσαι tethered.
Το unlock, έχει να κάνει με τα κλειδωμένα iPhones και όχι με τα iPods, οπότε μην σε απασχολεί.


ααα μαλιστα οποτε ενα το κρατουμενο, η επομενη ερωτηση που ειναι ισως και η πιο βασικη. Αν κανω το συγκεκριμενο jailbreak θα εχω μετα τη δυνατοτητα να κανω upgrade σε καποιο νεοτερο jailbreak? ειναι ισως η ερωτηση που με τρωει πιο πολυ απο ολες διοτι εχω διαβασει διαφορα πραματα και φοβαμαι μην κανω κατι το οποιο δεν θα μπορω να φτιαξω μετα ξανα

Ευχαριστω πολυ για την πληροφορια, πιθανοτατα θα κανω το jailbreak βασιζομενος στην απαντηση της τελευταιας αυτης ερωτησης

#566   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 10/12/2010 - 17:07

Θα ηθελα λιγη βοηθεια σχετικα με το jailbreak

εχω ipod touch 3g με FW 3.1.3
εχοντας κανει λιγο ψαξιμο αποσα καταλαβα αν κανω τωρα αναβαθμιση στην 4.2.1 και μετα χρησιμοποιησω το redsnow το οποιο ειναι το μονο που εχω βρει τοτε θα εχω tethered ipod(θα πρεπει να ξανακανω το patch καθε φορα που κλεινει τελιως) και θα χασω το unlock μου.

Εξηγηστε μου αν μπορειτε τι εστι unlock και ποσο μεγαλη πατατα θα κανω αν το χασω. επισης εχει βγει καποιο jailbreak πιο ασφαλες για το συγκεκριμενο μοντελο η να κανω και αλλη υπομονη?

thanks in advance!

Επειδή μου έτυχε. πίσω και κάτω ΑΠΟ το μήλο λέει κάπου
model Axxxxxxx
google it θα δεις αν είναι σίγουρα 3G. αν είναι 2g ανεβα ΤΕΕ άφοβα και jb με redsnow 096b6

#567   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/12/2010 - 17:10

ααα μαλιστα οποτε ενα το κρατουμενο, η επομενη ερωτηση που ειναι ισως και η πιο βασικη. Αν κανω το συγκεκριμενο jailbreak θα εχω μετα τη δυνατοτητα να κανω upgrade σε καποιο νεοτερο jailbreak? ειναι ισως η ερωτηση που με τρωει πιο πολυ απο ολες διοτι εχω διαβασει διαφορα πραματα και φοβαμαι μην κανω κατι το οποιο δεν θα μπορω να φτιαξω μετα ξανα

Ευχαριστω πολυ για την πληροφορια, πιθανοτατα θα κανω το jailbreak βασιζομενος στην απαντηση της τελευταιας αυτης ερωτησης

Πάντα θα έχεις την δυνατότητα να πας σε νεώτερη έκδοση. Με το j/b δεν θα χαλάσεις τπτ. Πάντα μπορείς να το γυρίσεις στην εργοστασιακή του μορφή.
Αρκεί να κρατάς τα shsh's
Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο άσε την 4.2.1 προς το παρόν. Δεν σου προσφέρει κάτι παραπάνω από την 4.1

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 10/12/2010 - 17:11


#568   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/12/2010 - 17:14

Επειδή μου έτυχε. πίσω και κάτω ΑΠΟ το μήλο λέει κάπου
model Axxxxxxx
google it θα δεις αν είναι σίγουρα 3G. αν είναι 2g ανεβα ΤΕΕ άφοβα και jb με redsnow 096b6

A1288 --> 2G
A1318 --> 3G
Ο φίλος το λέει καθαρά ότι έχει 3Gen. Λες να μην ξέρει τι έχει?

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 10/12/2010 - 17:18


#569   iBlady

iBlady

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2010 - 17:18

Πάντα θα έχεις την δυνατότητα να πας σε νεώτερη έκδοση. Με το j/b δεν θα χαλάσεις τπτ. Πάντα μπορείς να το γυρίσεις στην εργοστασιακή του μορφή.
Αρκεί να κρατάς τα shsh's
Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο άσε την 4.2.1 προς το παρόν. Δεν σου προσφέρει κάτι παραπάνω από την 4.1


Αν ηταν μονο θεμα να παω απτην 4.1 σε 4.2.1 δεν θα εκανα κανα θεμα. Εγω ομως οπως εγραψα πιο πανω ειμαι στην 3.1.3 και πλεον δεν μπορω να χρησιμοποιησω τα μισα applications ακομα και οταν αγοραζω...
ευχαριστω παντως πολυ και παλι για το χρονο που ξοδεψες για να δω λιγο φως στην υποθεση. Θα ψαξω λιγο ακομα για να δω πως κραταω τα shsh και μετα θα το επιχειρησω.

#570   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/12/2010 - 17:21

Αν ηταν μονο θεμα να παω απτην 4.1 σε 4.2.1 δεν θα εκανα κανα θεμα. Εγω ομως οπως εγραψα πιο πανω ειμαι στην 3.1.3 και πλεον δεν μπορω να χρησιμοποιησω τα μισα applications ακομα και οταν αγοραζω...
ευχαριστω παντως πολυ και παλι για το χρονο που ξοδεψες για να δω λιγο φως στην υποθεση. Θα ψαξω λιγο ακομα για να δω πως κραταω τα shsh και μετα θα το επιχειρησω.

Αν δεν έχεις shsh δεν γίνεται δυστυχώς. Η 4.1 σταμάτησε να υπογράφεται από την apple.
Τρέξε το tiny umbrella για να δεις αν έχεις κάποια και να τα σώσεις (από 4.2.1 και δώθε)

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 10/12/2010 - 17:24


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες