Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 3GS στην Ελλάδα


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
745 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/06/2009 - 13:05

οριστε και το ενημερωτικο PDF που στάλθηκε στα καταστήματα της vodafone: link

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   prototype

prototype

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2009 - 18:13

Ευχαριστούμε Braker. Δευτέρα πάω να κάνω την παραγγελία μου  :D

#63   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 13/06/2009 - 21:10

Εγώ πιστεύω πως όσοι προτιμήσουν αυτό αντί του 3G, που σίγουρα θα έχει πολύ χαμηλότερη τιμή, θα ναι βλάκες...
Τεσπα...

Quote

Quote

ποια θα ειναι η τιμη του και κυριως ποια εταιρεια θα το φερει;(ελπιζω να μην ειναι η βοντα....)




Θα διανέμεται δωρεάν και θα το φέρει η φρογκ.


Χαχαχαχαχαχαχα, ελιωσα :D :D

#64   hexblot

hexblot

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2009 - 21:38

Quote

Εγώ πιστεύω πως όσοι προτιμήσουν αυτό αντί του 3G, που σίγουρα θα έχει πολύ χαμηλότερη τιμή, θα ναι βλάκες...

Τεσπα...


Σχεδόν troll το post.... γιατί να πάρεις κάτι προηγούμενης γενιάς εάν με επιδοτήσεις κλπ η διαφορά στην τιμή είναι συμαντικά μικρη;; Άσε που λογικά θα εξαφανιστούν με τρόπο οι παλιές συσκευές από τα ράφια για να πουλήσουμε τη καινούργια...

Από εκεί και πέρα, για τα όσα λέγονται για το video:
Ναι, το 3G μπορεί να πάρει video χαμηλής ποιότητας ( Cycorder ) - είναι στην μισή ανάλυση, το μισό framerate, και σε κακή συμπίεση για να μπορεί το hardware του 3G να τα βγάλει πέρα. Δεν θα μιλήσω καν για το video edit / crop.

Η Apple, όπως είπαμε και ποιο πάνω, ιστορικά δείχνει να προτειμά ποιότητα παρά features που μισο-δουλεύουν για να λέμε ότι τα έχουμε. Καλύτερα να μην έχει video recording, MMS, κλπ το προϊόν μου, παρά να μισοδουλεύει και να βρίσκει χίλιες δυο δικαιολογίες η εταιρία γιατί το feature που είδα στο κουτί είναι απογοήτευση.

Το νέο iPhone είναι μια έκδοση κυρίως για αυτούς που αγοράζουν τώρα συσκευή, έτσι ώστε να μείνει competitive το μοντέλο, όχι για να αναβαθμίσουμε όσοι το έχουμε. Για εμάς η αναβάθμιση θα είναι του χρόνου, όταν το 90% του κόσμου ( σχεδόν παντού έξω έχουν 18 ή και 24 μήνες συμβόλαια ) θα έχουν δυνατότητα αναβάθμισης συσκευής από τον provider. Είσαι gadgeτακιας; Τα σκας. Θες να αναβαθμίζεις σε κάτι πραγματικά καινούργιο; Περιμένεις άλλο ένα χρόνο. Πόσο ποιο απλά τα θέλετε;

#65   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 13/06/2009 - 22:48

Σωστή η άποψή σου περί διαφοράς, ειδικά όταν πρόκειται για επιδότηση.
Τί γίνεται όμως σε περίπτωση που κάποιος θέλει καινούριο κινητό αλλά δε ξέρει τις διαφορές (που, μεταξύ μας, είναι αμελητέες) και θέλει να πάρει το iPhone?  Η πλειοψηφία σίγουρα θα επιλέξει το 3Gs, μόνο και μόνο επειδή είναι καινούριο, με αποτέλεσμα να χάσει αρκετά λεφτά.

#66   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 14/06/2009 - 00:41

Quote

Σωστή η άποψή σου περί διαφοράς, ειδικά όταν πρόκειται για επιδότηση.

Τί γίνεται όμως σε περίπτωση που κάποιος θέλει καινούριο κινητό αλλά δε ξέρει τις διαφορές (που, μεταξύ μας, είναι αμελητέες) και θέλει να πάρει το iPhone?  Η πλειοψηφία σίγουρα θα επιλέξει το 3Gs, μόνο και μόνο επειδή είναι καινούριο, με αποτέλεσμα να χάσει αρκετά λεφτά.


εγω που τα εχω, και ειμαι και fanboy  το εχω παραγγηλει ειδη απο σαββατο πρωι .και ντουκου τα λεφτα χωρις επιδοτηση χωρις τιποτα,διοτι οπως ειπα ειμαι FANBOY

#67   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/06/2009 - 00:54

Οι διαφορές μεταξύ των 2 κινητών είναι πολύ μικρές για όσους έχουν κάνει jailbreak το 3G και έχουν πχ δυνατότητες video recording. Για χρήστες (σαν και εμένα) που δεν μπαίνουν στην λογική του jailbreak οι διαφορές είναι σημαντικές και προσωπικά δεν θεωρώ χαζό κάποιον που θα πάρει το 3GS… όλα έχουν να κάνουν με τις ανάγκες που έχει ο κάθε χρήστης αλλά... και άλλους παράγοντες.

#68   Mariosceid

Mariosceid

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/06/2009 - 11:22

ξέρει κανεις την τιμή που θα το δίνει η vodafone στην ελλάδα το 16άρι?


EDIT: Greeklish to Greek!!!



#69   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/06/2009 - 12:23

Quote

Οι διαφορές μεταξύ των 2 κινητών είναι πολύ μικρές για όσους έχουν κάνει jailbreak το 3G και έχουν πχ δυνατότητες video recording. Για χρήστες (σαν και εμένα) που δεν μπαίνουν στην λογική του jailbreak οι διαφορές είναι σημαντικές και προσωπικά δεν θεωρώ χαζό κάποιον που θα πάρει το 3GS… όλα έχουν να κάνουν με τις ανάγκες που έχει ο κάθε χρήστης αλλά... και άλλους παράγοντες.


Ειδικά στην εγγραφή βίντεο, οι διαφορές ενός jailbroken iPhone 3G με ένα iPhone 3G S είναι απλά χαώδεις. Αρκεί να δείτε τα σχετικά βίντεο για το iPhone 3G S.

Quote

ξέρει κανεις την τιμή που θα το δίνει η vodafone στην ελλάδα το 16άρι?





EDIT: Greeklish to Greek!!!


Εκτιμώ ότι θα είναι κοντά στα 500-520€

#70   TsutsuPrutsu

TsutsuPrutsu

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/06/2009 - 14:32

Quote

ξέρει κανεις την τιμή που θα το δίνει η vodafone στην ελλάδα το 16άρι?



Λογικά θα βρίσκεται στις αντίστοιχες τιμές του 3G,
iPhone 3GS 16GB - 499€
iPhone 3GS 32GB - 569€

Υποθετικά μιλάω..

#71   AnKi

AnKi

    iPH Member

  • 243 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/06/2009 - 18:20

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η Vodafone θα το πουλάει ακριβότερα απ' ότι τώρα το 3G. Το ίδιο κόστος δεν έχει; Δηλαδή η AT&T έχει μειώσει το κέρδος της ώστε να το πουλάει στην ίδια τιμή που ήταν και το 3G?? Παρεμπιπτόντως η Vodafone έχει βάλει την εξής σημείωση στη σελίδα της δίπλα στο HTC Diamond 2 "H συσκευή διατίθεται με Αγγλικό μενού και η εισαγωγή χαρακτήρων είναι στην Αγγλική γλώσσα μόνο. Δεν θα υπάρξει η δυνατότητα μέσω της εταιρείας για μελλοντική αναβάθμιση σε αγγλικό μενού, ούτε η δυνατότητα αλλαγής συσκευής." ώστε (μάλλον) να αποφύγει να επαναληφθούν τα περσινά γεγονότα. Όλοι θα θυμάστε το "Σύντομα θα υπάρξει δυνατότητα αναβάθμισης για την Ελληνική γλώσσα..."! Φυσικά και ήταν λάθος της Vodafone εφόσον δεν ήταν σίγουρο αλλά είνα δυνατόν κάποιοι να πηγαίνουν και να ζητάνε να αλλάξουν τη συσκευή τους γι' αυτό το λόγο?!

#72   KonstantinosCY

KonstantinosCY

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/06/2009 - 20:06

παιδια η o2 στην αγγλια δεν εχει χαμηλωσει τις τιμες του 3G, απλα αυξησε την τιμη του 3gs.

#73   V@S!L!S

V@S!L!S

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/06/2009 - 20:43

7 σελίδες απαντήσεις διάβασα και κανείς δεν κατάλαβε πως το καινούριο 3GS, όχι μόνο έχει ταχύτερο επεξεργαστή (και μάλιστα με 45nm κατασκευή) αλλα και πλήρως ανεξάρτητη GPU από CPU. Και εκτός από αυτό, υποστηρίζει πλήρως openGL ES 2.0 πράγμα που δεν το κάνει το 3G λόγω hardware και μόνο. Είναι καλύτερο το S, δεν θα αργήσουν να βγουν applications ΜΟΝΟ με ΟpenGL 2.0 υποστήριξη και θα γίνει μετάβαση. Επίσης μην ξεχνάμε την RAM που διπλασιάζεται από 128ΜΒ σε 256ΜΒ! Κάτι πυξίδες και κάτι voice controls είναι απλά σάλτσες στα πραγματικά upgrades.

#74   mixalisss

mixalisss

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/06/2009 - 21:28

εχουνε ακουσει τπτ αν θα το φερει κ η cosmote ?

#75   KonstantinosCY

KonstantinosCY

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/06/2009 - 21:41

τιμες θελουμε να μαθουμε...τιμες!!!!!!!!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 57

0 μέλη, 57 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες