Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

3 τρόποι για να βάλετε το iPhone σε DFU mode


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
221 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 18/11/2009 - 02:52

Γεια σας..
εχω προβλημα στο κινητο και γραφει repair needed και δειχνει το usb με το itunes..
δεν λειτουργει το κιν ουτε συνδεεται με το itunes..δεν ειχα κανει ποτε back up

με αυτο το κολπο του τοπικ ειδα οτι συνδεεται και μπορω να κανω restore..

δεν εχω κανει ποτε back up ..
Το ερωτημα ειναι : αν κανω restore θα χαθουν οι επαφες που ειχα περασει στο κινητο ? η οχι ?


Κοιτα αν το κινητο σου εχει κολησει δν υπαρχει τροπος να το σωσεις παρα μονο με restore ! Tωρα οταν πατας το restore σε ρωταει αν θελεις να κρατησεις backup απο τα παντα του κινητου σου ωστε μετα το restore να τα επαναφερεις ( back up from restore) Πατα το κουμπι restore και θα δεις!

Σημ: δν ξερω αν το κινητο σου επειδη το εντοπιζει σε Recovery mode (To εικονιδιο με το USB & iTunes) μηπως δν μπορει να το κανει back up!

Σε γενικες γραμμες μαλλον μονο θα κερδισεις απο αυτο, ειδαλλως τα εχεις χασει ! δοκιμασε λοιπον

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   necrompilias

necrompilias

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/12/2009 - 15:07

Φιλε εχω ενα προβλημα..Ρωταο εσενα επειδη οπως λες χειμωνα καλοκαιρι εχεις παρομια προβληματα..ειχα κανει jailbreak το κινητο κανονικα..εχω το iphone 3gs και το κινητο δουλευε κανονικα για 5 μερες..μια μερα ξαφνικα ενω ειχα περιπου 45% μπαταρια..το κινητο εκλεισε κ μου βγαζει την εικονα με το usb και το itunes..απο τοτε δοκιμασα restore στο itunes..ολοκληρωθηκε και στην συνεχεια μου εβγαλε ενα μηνυμα οτι θελει restore παλι το κινητο..δοκιμασα διαφορους τροπους που βρηκα στο site..αλλα δεν εγινε τιποτα...μπορεις να με βοηθησεις;

#18   nickbit

nickbit

    iPH Member

  • 287 μηνύματα
  • Twitter:@bitoulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 01/01/2010 - 14:31

Έναν πολύ χρήσιμο οδηγό για όλα αυτά και για άλλα μυστικά του iPhone μπορείτε να βρείτε εδώ:
iPhone Hacks - Pushing the Limits (44 mb)

#19   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/01/2010 - 14:37

Φιλε εχω ενα προβλημα..Ρωταο εσενα επειδη οπως λες χειμωνα καλοκαιρι εχεις παρομια προβληματα..ειχα κανει jailbreak το κινητο κανονικα..εχω το iphone 3gs και το κινητο δουλευε κανονικα για 5 μερες..μια μερα ξαφνικα ενω ειχα περιπου 45% μπαταρια..το κινητο εκλεισε κ μου βγαζει την εικονα με το usb και το itunes..απο τοτε δοκιμασα restore στο itunes..ολοκληρωθηκε και στην συνεχεια μου εβγαλε ενα μηνυμα οτι θελει restore παλι το κινητο..δοκιμασα διαφορους τροπους που βρηκα στο site..αλλα δεν εγινε τιποτα...μπορεις να με βοηθησεις;

Εάν δεν σε πειράζει να σε βοηθήσω εγώ ... Έχεις καινουρια bootrom με αποτέλεσμα κάθε φορά που κλείνει η συσκευή να χρειάζεται σύνδεση με το pc και να τρεχεις το blackrain (χωρίς restore). δεν έχει βγει ακόμη ολοκληρωμένο jailbreak ..γι αυτές τις συσκευές .

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 01/01/2010 - 14:38


#20   panakk87

panakk87

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/01/2010 - 17:29

+ 1 τροπος 2!! thanks

#21   panakk87

panakk87

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/01/2010 - 17:54

+ 1 τροπος 2!! thanks

#22   panakk87

panakk87

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/01/2010 - 17:57

+ 10

#23   dred

dred

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2010 - 17:20

φιλε εγς το δοκιμασα μαυριζει η οθονη και διχει το καλωδιο usb με βελακι προς το εικονιδιο itunes αλλα μενει εκει και δεν μου το βρισκει το itunes. τι να κανω?

#24   foxy

foxy

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 20/02/2010 - 21:19

παιδιααααα sos εχω το ιδιο προβλημα....εχει κολλησει η οθονη στο recovery mode δειχνει μονο το usb με το itunes και δεν το αναγνωριζει το pc μου....μπορειτε σας παρακαλω να μου πειτε τι να κανω? restore πηγα να κανω και τελικα κολλησε τελειως.....παιδια δεν εχω τηλ οποιος μπορει....

#25   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/02/2010 - 21:25

1oς τρόπος

1. Κλεινουμε το τηλεφωνο(αν δεν ειναι ήδη κολλημένο)
2. Κραταμε ταυτοχρονα πατημενα το Power και το Home Button
3. Oταν δούμε το logo της Apple, αφήνουμε το Power Button αλλά συνεχίζουμε να κρατάμε το Home Button.
4. Ανοίγουμε το iTunes και περιμενουμε να μας ενημερώσει ότι η συσκευή μας μπαίνει σε Restore Mode.

2ος τρόπος

1. Συνδέουμε το iPhone σε μια θύρα USB και ακουμε το χαρακτηριστικό ήχο που κάνει κατα τη σύνδεση και αποσύνδεση της συσκευής.
2. Κρατάμε το Power και το Home Button μεχρι να ακούσουμε το χαρακτηριστικό ήχο αποσύνδεσης και τότε αφήνουμε το Power Button (συνεχίζουμε να κραταμε το Home Button).
3. Περιμενουμε μέχρι να ακούσουμε έναν ακόμα χαρακτηριστικό ήχο και τότε αφήνουμε και το Home Button.
4. Ανοίγουμε το iTunes και περιμενουμε να μας ενημερώσει ότι η συσκευή μας μπαίνει σε Restore Mode.
πριν κανεις αυτα κανε επανεκκινηση τον υπολογιστη σου και αλλαξε θυρα usd...εναν απο τους πανω τροπου οκ...

#26   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 25/05/2010 - 20:25

RecBoot. Eνας ευκολος τροπος για να μπειτε σε Recovery Mode. (απλος συνδεστε το iPhone σας και πατηστε το κουμπι!)

RecBoot: PC

RecBoot: Mac


Υ.Γ Παρακαλω αφηστε σχολια για την ευκολια, και την αποτελεσματικοτητα (η οχι!) του λογισμικου.

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 25/05/2010 - 20:26

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#27   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 25/05/2010 - 21:27

Σε win 7 64bit δεν παιζει.

#28   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 26/05/2010 - 16:00

Πρωτη προτεινομενη λυση: Net framework 4.0 (win 7)

Δευτερη προτεινομενη λυση: Δεξι κλικ στο λογισμικο libusb και κανε property, compatibility, και εδεω του κανεις carried out (execute) σε windows xp sp3, applie, και μετα εισαι ετοιμος για να εγκαταστησεις το λογισμικο RecBoot. (win 7)

insanelyiph0ne


Παρατηρησεις: Με το libusb σε win 7 εχει παρατηρηθει να δουλευει (RecBoot) μονο σε Enter Recovery Mode, και οχι σε Exit! (περιμενουμε update!)

Σε Mac Snow Leo 10.6.3, δεν ειχα προβλημα.


ps: Περιμενουμε νεα σας!

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 26/05/2010 - 16:02

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#29   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 27/05/2010 - 06:45

Τώρα είδα τις λύσεις σου Λουκα.

Net framework έχω το τελευταίο.Δοκιμάσω την άλλη λύση το μεσημέρι και επανέρχομαι.

#30   KissFreak

KissFreak

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/06/2010 - 10:50

Γεια σας παιδια.
εχω ενα προβλημα.
ειχα ενα προβλημα με το Cydia και πατησα να κανω restore αλλα κολλησε η μπαρα στο iphone στα μισα και δεν προχωρουσε. το ξεσυνδεσα τ εβαλα να κανει ξανα restore αλλα παλι τα ιδια.
τι να κανω?????

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες