Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

3 τρόποι για να βάλετε το iPhone σε DFU mode


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
221 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   DMANIAS

DMANIAS

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/01/2011 - 21:23

Καλησπερα παιδια και απο εμενα,δεν ξερω αν ειμαι στο καταλληλο θεμα,αλλα απο τον πανικο μου εχω μπερδευτει και θελω την βοηθεια σας,
Εχω jailbreaken 4,2 iphone 4 και μου κολλησε η οθονη στο μηλαρακι μετα απο κατεβασμα εφαρμογης απο cydia καταφερα μετα απο πολλα να το κανω restore και τωρα κατεβαζει την εκδοση 4.2 gια το restore αλλα επειδη το internet σερνεται θελει λεει 4 ωρες, :lol:
Εγω λογω redsnow την εχω κατεβασει δεν μπορω να την περασω στο itunes να μην περιμενω?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   vidalis

vidalis

    iPH Member

  • 314 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:vidalis

Δημοσίευση 05/01/2011 - 21:41

isxii ke gia to ipod ?

#48   mrTessera

mrTessera

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MR.TESSERA

Δημοσίευση 05/01/2011 - 21:45

isxii ke gia to ipod ?


Και να ενα ζωντανό παράδειγμα ΓΙΑΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΤΑ GREEKLISH!!! :P

#49   lslarry7

lslarry7

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2011 - 01:43

H E L P !! Παιδια αντιμετωπίζω κι εγώ πρόβλημα με DFU mode.Ολα ξεκίνησαν από αλλαγή μπαταρίας σε 3g.Με τα πολλά το αποτέλεσμα είναι να μην ανοίγει το iphone καθόλου,δεν το αναγνωρίζει σαν usb συσκευή ο υπολογιστής και δεν μπορώ να το βάλω σε DFU με κανέναν από τους παραπάνω τρόπους.Έχετε καμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω για να ξεπεράσω το πρόβλημα?Να σημειώσω ότι μια φορά καραφερα να το συνδέσω στο pc και να το δει το itunes,έκανα restore,αλλά στο τέλος μου έβγαλε σφαλμα 1601.Από εκείνη τη στιγμή το μόνο που έχω καταφέρει είναι όταν το έχω συνδεδεμένο στην πρίζα του σπιτιού(όχι στο usb του υπολογιστή) και ακολουθώντας τη διαδικασία για να μπει σε DFU mode, μου βγάζει το εικονίδιο για σύνδεση με το itunes.Μόλις όμως αποσυνδέσω το καλώδιο από το φορτιστή για να το συνδέσω στο pc,σκουραίνει η οθόνη και ουσιαστικά από εκεί και πέρα είναι νεκρό.Επίσης έχω βάλει ξανά την παλια μπαταρία, και χρησιμοποιώ win7.Ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγάλο post.

#50   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2011 - 02:08

H E L P !! Παιδια αντιμετωπίζω κι εγώ πρόβλημα με DFU mode.Ολα ξεκίνησαν από αλλαγή μπαταρίας σε 3g.Με τα πολλά το αποτέλεσμα είναι να μην ανοίγει το iphone καθόλου,δεν το αναγνωρίζει σαν usb συσκευή ο υπολογιστής και δεν μπορώ να το βάλω σε DFU με κανέναν από τους παραπάνω τρόπους.Έχετε καμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω για να ξεπεράσω το πρόβλημα?Να σημειώσω ότι μια φορά καραφερα να το συνδέσω στο pc και να το δει το itunes,έκανα restore,αλλά στο τέλος μου έβγαλε σφαλμα 1601.Από εκείνη τη στιγμή το μόνο που έχω καταφέρει είναι όταν το έχω συνδεδεμένο στην πρίζα του σπιτιού(όχι στο usb του υπολογιστή) και ακολουθώντας τη διαδικασία για να μπει σε DFU mode, μου βγάζει το εικονίδιο για σύνδεση με το itunes.Μόλις όμως αποσυνδέσω το καλώδιο από το φορτιστή για να το συνδέσω στο pc,σκουραίνει η οθόνη και ουσιαστικά από εκεί και πέρα είναι νεκρό.Επίσης έχω βάλει ξανά την παλια μπαταρία, και χρησιμοποιώ win7.Ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγάλο post.

1.απεγκατεστησε το itunes reboot στο pc και εγκατεστησε παλι απο την αρχη ( http://support.apple.com/kb/TA38633? ) .
2.συνδεσε το στο pc και πατα home button 3 δευτερολεπτα επειτα χωρις να το αφησεις πατα και το power button για 15 δευτερολεπτα τα κρατας πατημενα και στην συνεχεια αφσε το power button και συνεχισε να κρατας το home button για 23 δευτερολεπτα τοτε αν δεν εχει προβλημα η συσκευη σου πας για ολικο restore η αλλιως αν δεν γινει μονο τεχνικος μπορει να στο επιδιορθωσει

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 13/01/2011 - 02:11


#51   gikas

gikas

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/01/2011 - 19:41

παιδια ΣΟΣ εχω μεγαλο προβλημα...ενω το εχω κανει restore με καθε τροπο το κινητο ακομα δεν ανοιγει μονο δειχνει το μηλο και τπτ αλλο τι να κανω?
Σωζεται?
θελω βοηθεια επειγον....

Τελευταία επεξεργασία από: gikas, 17/01/2011 - 19:42


#52   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/01/2011 - 19:44

Πως βρέθηκε σε αυτή την κατάσταση.. Η συσκευή..

#53   gikas

gikas

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/01/2011 - 19:46

Πως βρέθηκε σε αυτή την κατάσταση.. Η συσκευή..

τι να σου πω ρε φιλε δεν ξερω.. τωρα τι να κανω?

#54   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/01/2011 - 19:49

Εάν δεν ξέρουμε πως βρέθηκε πως να σου πούμε τι να κάνεις.. Σε dfu το έβαλες για να γίνει restore.. Όχι recovery αλλα dfu ( η οθόνη ολομαυρη)

#55   gikas

gikas

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/01/2011 - 19:52

Εάν δεν ξέρουμε πως βρέθηκε πως να σου πούμε τι να κάνεις.. Σε dfu το έβαλες για να γίνει restore.. Όχι recovery αλλα dfu ( η οθόνη ολομαυρη)

πηγα να το ανοιξω αλλα δεν ανοιγε εδειχνε μονο το μηλο να φορτωνει και εσβηνε...μετα το εκανα ρεστορ ολα καλα αλλα οταν πηγε να ανοιξει δεν ανοιγε..παλι μηλο και φορτωση..τωρα?

#56   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/01/2011 - 19:53

ειναι ελληνικο το τηλεφωνο?
οταν εκανες restore εβαλες καποια εκδοση με shift restore?
δωσε μας περισσοτερες πληροφοριες να σε βοηθησουμε..
τι εκδοση ηταν πριν?
ποια πηγες να βαλεις?

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#57   gikas

gikas

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/01/2011 - 19:56

ειναι ελληνικο το τηλεφωνο?
οταν εκανες restore εβαλες καποια εκδοση με shift restore?
δωσε μας περισσοτερες πληροφοριες να σε βοηθησουμε..
τι εκδοση ηταν πριν?
ποια πηγες να βαλεις?

ναι ελληνικο..παλια εχει την 4.0.1
δεν εβαλα καποια εκδοση οπως λες..
και πηγα να βαλω την 4.2 με update μεσω του itunes

#58   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/01/2011 - 19:57

3gs ετσι?

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#59   gikas

gikas

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/01/2011 - 19:58

3gs ετσι?

ναι φιλε το 32..

#60   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/01/2011 - 19:59

ωραια θελεις να βαλεις την 4,2,1 και μετα jb?

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες