Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

RedSn0w 0.9.6b4 (Jailbreak iOS 4.2.1)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
299 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 29/11/2010 - 00:49

xmmm μολις εβαλα το redsnow στο 3Gs μου ειναι lock τα εκανα ολα οπως λεει παραπανω αλλα μολις εκανα επανεκκινηση βλεπω το cydia με ασπρο εικονιδιο και δεν κανει τιποτα... το παταω παει να ανοιξει
και τιποτα ... HELPPPP :D tnx

μισο φιλε να δωσω ενα προχειρο μινι οδηγο πλς

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   mortakos

mortakos

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/11/2010 - 00:54

χμμμ βλακια μου sorry .... γραφει παρακατω :rolleyes: αλλα δεν το ειχα δει... tnx

#18   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 29/11/2010 - 01:02

σορρυ που σε παραμελησα αλλα επρεπε να δω τι να κανω με το ανλοκ
χαιρομαι που προχωρησες μονος σου και σωστα
αυτος εισαι.
μπραβο και καλες ειδησεις
τη συγνωμη μου και παλι

#19   alessio021

alessio021

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/11/2010 - 01:26

και εγω το εβαλα το cydia αλα μενει ασπρο και δεν κανει τιποτα ??????? εχει κανεις καμια ιδεα????

#20   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 29/11/2010 - 01:31

και εγω το εβαλα το cydia αλα μενει ασπρο και δεν κανει τιποτα ??????? εχει κανεις καμια ιδεα????

κανε ριμπουτ

#21   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2010 - 05:29

Σας ειναι σημαντικα πιο αργο το 4,2,1 συγκριτικα με το 4,1?
εμενα ναι σε 3gs

#22   agmi

agmi

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/12/2010 - 10:31

Moυ αρεσει οπως τα γραφει ο 'admin'. Mονο το δικο σας forum & το Ολλανδικο συμφωνουνε πανω κατω. Στο Ολλανδικο δεν συνιστουν και πολυ τον νεο τροπο (με το fw του ipad). Mηπως θα πρεπει να περιμενουμε; Το δικο μου ΑΤ&Τ 3GS 32GB, 4.1 5.14, ειναι στο συρταρι απο μηνες τωρα, νομιζω οτι θα περιμενω. Ο καινουργιος unlock ειναι καγκουροειδης & το τηλ. ζεσταινεται πολυ & η μπαταρια αδειαζει πολυ γρηγορα. Δηλαδη καθε τοσο reboot μεσω pc. Μια ερωτηση στα μεγαλα αφεντικα αυτου του forum, εφ οσον δεν υπαρχει αλλος τροπος (η υπαρχει σε καποιο μαγαζακι στην Αθηνα;))να περιμενουμε λιγο; H να κανουμε upgrade του bb σε 06.15 & ο Θεος βοηθος!

Υ.Γ.: Ξερω προ καιρου που ειχα παει στην Ασια, αλλα δεν ειχα το iphone μου, οτι σε Ασιατικες χωρες το ξεκλειδωνουν το 3GS nbb μεσω IMEI, με 500,000 ρουπια στην Ινδονησια & συγκεκριμενα στο Μπάλι.

Τελευταία επεξεργασία από: agmi, 01/12/2010 - 10:32


#23   jasonvitt

jasonvitt

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/12/2010 - 10:52

Παιδια το προτεινετε για 3G τελικά ή όχι? έχει προβλήματα? είναι αργό?
ειμαι ακόμα στην 3.1.2 :P

#24   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 01/12/2010 - 11:04

Moυ αρεσει οπως τα γραφει ο 'admin'. Mονο το δικο σας forum & το Ολλανδικο συμφωνουνε πανω κατω. Στο Ολλανδικο δεν συνιστουν και πολυ τον νεο τροπο (με το fw του ipad). Mηπως θα πρεπει να περιμενουμε; Το δικο μου ΑΤ&Τ 3GS 32GB, 4.1 5.14, ειναι στο συρταρι απο μηνες τωρα, νομιζω οτι θα περιμενω. Ο καινουργιος unlock ειναι καγκουροειδης & το τηλ. ζεσταινεται πολυ & η μπαταρια αδειαζει πολυ γρηγορα. Δηλαδη καθε τοσο reboot μεσω pc. Μια ερωτηση στα μεγαλα αφεντικα αυτου του forum, εφ οσον δεν υπαρχει αλλος τροπος (η υπαρχει σε καποιο μαγαζακι στην Αθηνα;))να περιμενουμε λιγο; H να κανουμε upgrade του bb σε 06.15 & ο Θεος βοηθος!

Υ.Γ.: Ξερω προ καιρου που ειχα παει στην Ασια, αλλα δεν ειχα το iphone μου, οτι σε Ασιατικες χωρες το ξεκλειδωνουν το 3GS nbb μεσω IMEI, με 500,000 ρουπια στην Ινδονησια & συγκεκριμενα στο Μπάλι.

ολα ειναι θεμα του κατα ποσο αντεχεις να περιμενεις χωρις το κινητο σου και του κατα ποσο φανταζεσαι οτι θα βγει κατι αλλο σε unlock. προσωπικα δεν νομιζω να δωσει κατι αλλο η dev team άρα ειναι μονόδρομος.
δεν εχω παρατηρησει στα οσα ξεκλειδωσα κατι τετοιο με την μπαταρια και το σημα. τωρα τα 3γ και 3γς πλησιαζουν την διετια οποτε ειναι λογικο η μπαταρια να αδειαζει μαλλον εχει κλεισει τον κυκλο της σε πολλα απο αυτα. συμπτωση θα το θεωρησω λοιπον. ειδικα για το ζεσταμα δεν υπαρχει κατι. οσο πριν τοσο και τωρα.
κανενα μαγαζακι δεν μπορει να κανει κατι αλλο περαν απο τον τροπο που ξερουμε και ολοι εμεις. γιατι να πληρωσεις για κατι? 50 το ολιγωτερο ζητανε. κριμα κι αδικο.
την καλημερα μου καλο μηνα σε ολους

#25   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 01/12/2010 - 11:06

Παιδια το προτεινετε για 3G τελικά ή όχι? έχει προβλήματα? είναι αργό?
ειμαι ακόμα στην 3.1.2 :P

να πας στην 3.1.3. ειναι κλειδεμενο? αν ναι ξεκλειδωνει χωρις την αλλαγη της ββ. αν οχι να πας σιγουρα και να μεινεις εκει. ειναι ο,τι το καλυτερο για τα 3γ.
ασε που εχεις και bluetooth με το ibluenova.
καλημερα καλο μηνα

#26   muthos19

muthos19

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:muthos23

Δημοσίευση 01/12/2010 - 12:30

φιλε εγω προσπαθω εδω και μερεσ να παω απο την 4.1 στην 4.2.1 για να κανω και unlock το μηλοκινιτο μου.... εχω ενα iphone 3g.
Το προβλιμα ειναι οτι με το itunes μου βγαζει error 1611 στο restore-update και το κινιτιο μου οταν ανοιγει μου εμφανιζει την εικονα με το itunes... προσπαθησα να κανω jailbraeke με το redsnow 0.9.6b4 οταν ομωσ παω να κανω jailbraek καθως το κινιτο φωρτωνει με την εικονα απο πανω του ανανα μου κολαει και κλεινει... τι μπορω να κανω τωρα? το κινιτο μου ειναι για πεταμα?

#27   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 01/12/2010 - 12:38

φιλε εγω προσπαθω εδω και μερεσ να παω απο την 4.1 στην 4.2.1 για να κανω και unlock το μηλοκινιτο μου.... εχω ενα iphone 3g.
Το προβλιμα ειναι οτι με το itunes μου βγαζει error 1611 στο restore-update και το κινιτιο μου οταν ανοιγει μου εμφανιζει την εικονα με το itunes... προσπαθησα να κανω jailbraeke με το redsnow 0.9.6b4 οταν ομωσ παω να κανω jailbraek καθως το κινιτο φωρτωνει με την εικονα απο πανω του ανανα μου κολαει και κλεινει... τι μπορω να κανω τωρα? το κινιτο μου ειναι για πεταμα?

φιλαρακο δεν ειναι μονο αυτο το λαθος σου.
ακομα και το redsnow που προσπαθεις ειναι λαθος. θελεις την τελευταια εκδοση 096b5
το μηνυμα λαθους ειναι οτι δεν εχει μπει σε dfu mode το κινητο σου. λεει κατω στο παραθυρο μηνυματος λαθους που σου βγαζει details αλλα δυστυχως ποτε κανεις σας δεν το κοιταει να δει τι λαθος ειναι
λοιπον. κοιταξε στο νημα ultrasnow 1.2 το ποστ #21 και θα συνεχισεις οπως λεει εκει ο οδηγος.
ολα οσα αναφερεις επανω ειναι λαθος κινησεις.
μην φοβασαι για το κινητο σου δεν ειναι για πεταμα προς θεου. μια χαρα ειναι.
θα εχεις untethered and unlocked κινητο ακομα και στην 4.2
αντε καλη επιτυχια και αν κολλησεις εδω ειμαστε

#28   Djusher

Djusher

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα

Δημοσίευση 01/12/2010 - 13:53

παιδια εχτες εβαλα την 4.2.1 ολα καλα μεχρι εκει αλλα crashari το springboard και με παει συνέχεια σε save mode εκανα απεγκατασταση το MobileSubstrate αλλα η περισσοτερεσ εφαρμογεσ το θέλουνε τι να κανω παιδιά το ίδιο προβλημα είχα και με την 4.1 σε iphone 3G... παιδια τι να κανω να ξαναγυρίσω σε 3.1.3 ?? plz απαντηστε μου εαν υπάρχει λύση

#29   raicom1

raicom1

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Twitter:@raicom1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:iphone 3 8g ,3gs 16/32

Δημοσίευση 01/12/2010 - 13:57

καλημέρα καλό μήνα, ολα καλα με ββ 6 και ιος 4.0.1 σε ΑΤ&Τ που ηταν 5.14.02 τωρα και μιλαει βονταφον και γραφει αλλα το gps ενω εχει φ και λ κάτι παιζει δεν το βλεπουν τομ τομ ναβιγκον ν ντραιβ εκεί, τι πρεπει να γινει....τωρα θα δοκιμασω αν βλεπει και μπλε δοντι!!!!

#30   Nikiforos

Nikiforos

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2010 - 20:29

εγώ έκανα j/b στην 4.1 με iphone 3GS και limerain και το μοναδικό πρόβλημα που βλέπω είναι ότι έχω μεγάλες καθυστερήσεις στο GPS,τόσο που είναι αδύνατη η πλοήγηση! θέλω να βάλω την 4.2 για να φτιάξω αυτό το πρόβλημα καθώς στην 4.0 δεν υπήρχε καν θέμα με το GPS! raicon1 την 4.2 έβαλες και έχεις πρόβλημα με το GPS? καπου ένα παιδί που είχε πρόβλημα στην 4.1 απλά την ξαναπέρασε είπε και έφτιαξε το πρόβλημα!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες