Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

RedSn0w 0.9.6b4 (Jailbreak iOS 4.2.1)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
299 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/12/2010 - 10:49

Είσαι σε σύνδεση wifi αλλιώς δεν δουλεύει..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 12/12/2010 - 10:59

Έχω ένα iphone 3gs με firmware 3.1.3 και θέλω να το ξεκλειδώσω. Το τηλέφωνο είναι καινούριο και δεν έχει ξαναδουλέψει.

Μπορείτε να με βοηθήσετε? Έχω ψάξει αρκετά μέσα στο ιντερνετ αλλά τελικά έχω μπερδευτεί ακόμα πιο πολύ τι πρόγραμμα πρέπει να χρησιμοποιήσω και τι πρέπει να κάνω. Έχω ήδη ξοδέψει αρκετές ώρες χωρίς να βρω τη λύση.

Σόρρυ αν έχω κάνει ποστ σε λάθος σημείο.

θα κοιτάξεις την baseband ή modem firmware
αν την ξεκλειδώνει το ULTRASNOW 1.1 πρόσεξε την έκδοση Όχι το ULTRASNOW 1.2 γιατί ο τρόπος που ξεκλειδώνει έχει κάποια προβλήματα που ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙΣ να αποφύγεις
τι θα χρειαστείς
Επειδή δεν έχεις κάνει jb ποτε προφανώς άρα δεν έχεις και shsh θα παταμεινεις αναγκάστηκα 313 μέχρι να βγει η Νέα διαδικασία unlock
πες μου λοιπόν την ΒΒ να βρούμε το κατάλληλο εργαλείο jb

#63   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 12/12/2010 - 11:16

θα κοιτάξεις την baseband ή modem firmware
αν την ξεκλειδώνει το ULTRASNOW 1.1 πρόσεξε την έκδοση Όχι το ULTRASNOW 1.2 γιατί ο τρόπος που ξεκλειδώνει έχει κάποια προβλήματα που ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙΣ να αποφύγεις
Επειδή δεν έχεις κάνει jb ποτε προφανώς άρα δεν έχεις και shsh θα παταμεινεις αναγκάστηκα 313 μέχρι να βγει η Νέα διαδικασία unlock
πες μου λοιπόν την ΒΒ να βρούμε το κατάλληλο εργαλείο jb



#64   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 12/12/2010 - 11:18

σε άσπρο cydia τι κάνουμε??

reboot και να εισαι συνδεμενος wifi

#65   aelaraole

aelaraole

    iPH Member

  • 206 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/12/2010 - 12:13

reboot και να εισαι συνδεμενος wifi

το δοκίμασα φίλε αλλά τίποτα...
έχω ipod touch 4g σε 4.2.1 αν βοηθά σε κάτι!

#66   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 12/12/2010 - 12:18

μηπως να δοκιμαζες redsnow και boot tethered for now?
ειναι το γνωστο προβλημα του jailbreak της 4.2.1

#67   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 12/12/2010 - 12:19

το δοκίμασα φίλε αλλά τίποτα...
έχω ipod touch 4g σε 4.2.1 αν βοηθά σε κάτι!

αυτο ειναι βοηθεια. μαλιστα
σου απαντησα ποιο πανω.

#68   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/12/2010 - 12:19

Έχω ένα iphone 3gs με firmware 3.1.3 και θέλω να το ξεκλειδώσω. Το τηλέφωνο είναι καινούριο και δεν έχει ξαναδουλέψει.

Μπορείτε να με βοηθήσετε? Έχω ψάξει αρκετά μέσα στο ιντερνετ αλλά τελικά έχω μπερδευτεί ακόμα πιο πολύ τι πρόγραμμα πρέπει να χρησιμοποιήσω και τι πρέπει να κάνω. Έχω ήδη ξοδέψει αρκετές ώρες χωρίς να βρω τη λύση.

Σόρρυ αν έχω κάνει ποστ σε λάθος σημείο.


η συσκευη σου ειναι ελληνικη.. και θελεις να την κανεις jailbreak.. εαν ναι ανοιξε το safari και πηγαινε στην διευθυνση www.jailbreakme.com.. κανε slide και ειναι ετοιμο..

εαν η συσκευη σου ειναι απο εξωτερικο locked.. θα χρησιμοποιησεις το redsnow για jailbreak και το ultrasn0w για unlock.. κανε ενα search στο forum.. και θα βρεις τους οδηγους..

#69   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 12/12/2010 - 12:24

η συσκευη σου ειναι ελληνικη.. και θελεις να την κανεις jailbreak.. εαν ναι ανοιξε το safari και πηγαινε στην διευθυνση www.jailbreakme.com.. κανε slide και ειναι ετοιμο..

εαν η συσκευη σου ειναι απο εξωτερικο locked.. θα χρησιμοποιησεις το redsnow για jailbreak και το ultrasn0w για unlock.. κανε ενα search στο forum.. και θα βρεις τους οδηγους..

Ντινο καλημερα εν πρωτοις. θα πεσει πανω στους οδηγους για το νεο ultrasnow και ειναι κριμα να ξεκλειδωσει με αναβαθμιση σε bb 06χχχχ αφου μπορει να το γλιτωσει. σε λιγες μερες αλλωστε αν δοθουν untethered jailbreak for 4.2.1 και unlock με downgrabe of the baseband θα μπορει να αναβαθμισει και στην 4.2.1. δεν εχει shsh ωστε να περναγε μια custom 4.1 pwnaged χωρις αναβαθμιση bb. γι΄αυτο του ειπα να μας πει bb να την τσεκαρουμε με το παλιο ultrasnow, που ειμαι σιγουρος οτι τετοια φοραει, και μετα να βρουμε ενα εργαλειο που να κανει jb στην 3.1.3 χωρις αναβαθμιση της bb ή τουλαχιστον αναβαθμιση σε bb που να ξεκλειδωνει με τον παλιο τροπο.
πως ειναι ο καιρος εκει στη Λαμια?

#70   asikis

asikis

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/12/2010 - 20:52

Καλησπερα. Εχω iPad στην 3.2.2 ακι θελω να παω στην 4.2.1 και να κανω tethered jailbreak.
Ειναι ασφαλες με το RedSnow? Θα αντιμετωπισω κανενα προβλημα περαν του tethered? Ρωταω γιατι απο τα παιδια που εχουν ποσταρει δεν εχει αναφερει κανενας νομιζω για iPad.

Ευχαριστω

#71   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 15/12/2010 - 20:59

γνώμη μου είναι να μην κανείς τίποτα
δεν είναι μικρό ΠΡΟΒΛΗΜΑ το tethered

#72   asikis

asikis

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/12/2010 - 21:11

γνώμη μου είναι να μην κανείς τίποτα
δεν είναι μικρό ΠΡΟΒΛΗΜΑ το tethered

Αρχικα σε ευχαριστω για την απαντηση.
Για εμενα δεν ειναι προβλημα αυτο γιατι το δουλευω συνεχεια μεσα στο σπιτι. Εντωμεταξυ απο Cydia μονο το installous, τιποτα αλλο (εννοω tweaks κτλ).
Χρειαζομαι πλεον ομως Ελληνικο πληκτρολογιο και multitasking.
Το μονο μου θεμα ειναι μηπως το jailbreak της 4.2.1 μου δημιουργησει αλλα προβληματα. Εχει αναφερθει τιποτα?

#73   ikofen

ikofen

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 16/12/2010 - 00:23

Αρχικα σε ευχαριστω για την απαντηση.
Για εμενα δεν ειναι προβλημα αυτο γιατι το δουλευω συνεχεια μεσα στο σπιτι. Εντωμεταξυ απο Cydia μονο το installous, τιποτα αλλο (εννοω tweaks κτλ).
Χρειαζομαι πλεον ομως Ελληνικο πληκτρολογιο και multitasking.
Το μονο μου θεμα ειναι μηπως το jailbreak της 4.2.1 μου δημιουργησει αλλα προβληματα. Εχει αναφερθει τιποτα?


καλησπέρα asikis

Μόλις πριν από λίγο έκανα JB στο iPad με την 4.2.1 και για την ώρα όλα πάνε καλά.
Επιπλέον, δεν έχω διαβάσει ή ακούσει κάτι να πηγαίνει κατά διαόλου αρκεί βέβαια να ακολουθείς τα βήματα που αναφέρονται στα σχετικά threads.

#74   redcom7

redcom7

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Twitter:@redcom7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/12/2010 - 09:14

καλημερα μιας ανιψιάς το ipod 2G (MC) ηταν στην 3.1.1 και δεν μπορεσα να του κανω JB το αναβαθμησα σε 4.2.1 επειδη ειδα εδω οτι ειναι και untethered το JB του .... αλλα κατι μου λεει για το MC δεν το κανει JB ???? ή απλα θα χασει τα παντα ???




οποτε να προχωρησω ανετα ?? εαν οχι τι προτείνετε???

#75   asikis

asikis

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/12/2010 - 14:09

καλησπέρα asikis

Μόλις πριν από λίγο έκανα JB στο iPad με την 4.2.1 και για την ώρα όλα πάνε καλά.
Επιπλέον, δεν έχω διαβάσει ή ακούσει κάτι να πηγαίνει κατά διαόλου αρκεί βέβαια να ακολουθείς τα βήματα που αναφέρονται στα σχετικά threads.

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Απλα μου επιβεβαιωσες οτι δεν δημιουργειται καποια παραπλευρη απωλεια στην συσκευη.
Αποψε εχω δουλεια λοιπον :rolleyes:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)