Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

RedSnow (aka QuickPwn) for iPhone OS 3.0 - 3.0.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
859 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   poulis84

poulis84

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2009 - 14:00

Quote

Παιδιά εμφάνισε το iTunes με ένα καλώδιο ανοιγω το iTunes και λέει "iTunes has detected an iPhone in Recovery Mode. You must restore this iPhone before it can be used with iTunes". Τι κάνω.....?Βοήθεια.....

ξανακάνε restore

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/06/2009 - 14:03

Quote

Quote

Παιδιά εμφάνισε το iTunes με ένα καλώδιο ανοιγω το iTunes και λέει "iTunes has detected an iPhone in Recovery Mode. You must restore this iPhone before it can be used with iTunes". Τι κάνω.....?Βοήθεια.....


ξανακάνε restore


Ότι έκανα και πριν ή πατάω Restore απο το iTunes...?

#18   poulis84

poulis84

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2009 - 14:06

Quote

Quote

Quote

Παιδιά εμφάνισε το iTunes με ένα καλώδιο ανοιγω το iTunes και λέει "iTunes has detected an iPhone in Recovery Mode. You must restore this iPhone before it can be used with iTunes". Τι κάνω.....?Βοήθεια.....


ξανακάνε restore




Ότι έκανα και πριν ή πατάω Restore απο το iTunes...?

shift+restore και μετά προχωράς όπως πριν

#19   trooperas

trooperas

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Twitter:@cpanagos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 20/06/2009 - 14:07

παιδιά έχω φτάσει μέχρι κ το στάδιο που έχει κάνει το reboot και περιμένω τώρα μου έχει βγάλει ένα ανθρωπάκι που σηκώνει τα χέρια του και κάτι λέει...τι κάνω τώρα;;;; πρέπει να περιμένω ??? :o

#20   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/06/2009 - 14:09

Quote

Quote

Quote

Quote

Παιδιά εμφάνισε το iTunes με ένα καλώδιο ανοιγω το iTunes και λέει "iTunes has detected an iPhone in Recovery Mode. You must restore this iPhone before it can be used with iTunes". Τι κάνω.....?Βοήθεια.....


ξανακάνε restore




Ότι έκανα και πριν ή πατάω Restore απο το iTunes...?


shift+restore και μετά προχωράς όπως πριν


Shift+Restore απο το iTunes..?

#21   kopromax

kopromax

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:kopromax

Δημοσίευση 20/06/2009 - 14:10

παιδια μια βοηθεια. εκανα το jeilbraik και ολα καλα εδειχναν. περασα το appsync και μετα το bosspref και το bosstool τα οποια ενω ανοιγουν δειχνουν οτο δουλεπατα π.χ να ανοιξει το wifi απο το bosspref και δεν κανει τιποτα το ιδιο και στο bosstool. απινεργοποπειω το 3g τιποτα. παρολα αυτα κανει καποιες λειτουργιες οπως respring. του εκανα απεγκατασταση και ξαναεγκατασταση και επανεκινηση αλλα τιποτα. μηπως φταιει οτι δεν κανουν στην εκδοση 3.0 os ή εμενα δεν εχει μπει σωστα το jeilbraik;

#22   june

june

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 20/06/2009 - 14:12

Παιδια, γινεται να το κανουμε αρχικα στο itunes update kai oxi restore και να κρατησουμε ολες τις ρυθμισεις μας και μετα jailbreak κανονικα οπως λεει ο οδηγος;
Η το jailbreak δουλευει μονο με restored iphone;

#23   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 20/06/2009 - 14:14

Ότι είναι απο cydia (εφαρμογές) ίσως θέλουν αναβάθμιση για να δουλέψουν στην 3.
Τώρα συγχρονίζω (και τρώω ταυτόχρονα :Ρ) κάποια games και εφαρμογές.
Bosstool και sbsettings δεν έβαλα ακόμα, αλλά για το δεύτερο διάβασα κάπου ότι ίσως δεν δουλεύει όπως πρέπει. Είδομεν.

#24   tsoris

tsoris

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/06/2009 - 14:16

Για χαρα παιδια ειμαι νεος στο forum δλδ. τωρα γραφτηκα.. Αλλα μεσα απο εδω εμαθα για τα παντα! Jailbroke Cydia κτλ.
Σημερα με το καλο ειδα οτι βγηκε το Jailbroke για το OS 3. Αλλα οταν πηγα να το κανω μου κολλησε το κινητο για αρκετη ωρα στο "Downloading your jailbroke" μετα εσβησε τελειως και οταν το αναψα (δοξα το θεο που αναψε...  :D :D) δεν μπορουσα να παω απο μενου σε μενου με το συρσιμο... Τελος παντων τωρα ξανακανω restore.. και ειδομεν..

P.S. Επειδη εχω Windows 7 βρηκα το firmware μου εδω :C:\Users\Tsoris\AppData\Roaming\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates. Λετε να φταιει αυτο??? Thnx guys και συνεχειστε την καλη δουλεια!!  ;D ;D

#25   kopromax

kopromax

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:kopromax

Δημοσίευση 20/06/2009 - 14:19

ναι εγω τωρα που δοκιμασα το bosstool και το bosspref τιποτα δεν λειτουργουν σωστα. παταω να γινει κατι δειχνει οτι πατηθηκε και δεν κανει τιποτα

#26   BHacker

BHacker

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2009 - 14:25

Επιτέλους 8α μπορέσω να βάλω την 3,0 στο κινητάκι μου!

#27   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2009 - 14:26

Guys για να εφαρμόσετε το JailBreak για την 3.0 με το Redsn0w δεν χρειάζεται να κάνετε restore.

#28   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/06/2009 - 14:28

Πάλι το καλώδιο iTunes τι γίνεται παιδιά?

#29   AnKi

AnKi

    iPH Member

  • 243 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/06/2009 - 14:30

Quote

παιδια υπαρχει καποιος τροπος να κανω update και jailbreak και παραλληλα να μην χασω τα video του cycorder?
Αν κάνεις απλά update στην 3.0 (χωρίς restore δηλαδή), μετά jailbreak και μετά εγκαταστήσεις πάλι το cycorder τα βίντεό σου θα είναι εκεί!

#30   AnKi

AnKi

    iPH Member

  • 243 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/06/2009 - 14:31

Quote

Για χαρα παιδια ειμαι νεος στο forum δλδ. τωρα γραφτηκα.. Αλλα μεσα απο εδω εμαθα για τα παντα! Jailbroke Cydia κτλ.

Σημερα με το καλο ειδα οτι βγηκε το Jailbroke για το OS 3. Αλλα οταν πηγα να το κανω μου κολλησε το κινητο για αρκετη ωρα στο "Downloading your jailbroke" μετα εσβησε τελειως και οταν το αναψα (δοξα το θεο που αναψε...  :D :D) δεν μπορουσα να παω απο μενου σε μενου με το συρσιμο... Τελος παντων τωρα ξανακανω restore.. και ειδομεν..



P.S. Επειδη εχω Windows 7 βρηκα το firmware μου εδω :C:\Users\Tsoris\AppData\Roaming\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates. Λετε να φταιει αυτο??? Thnx guys και συνεχειστε την καλη δουλεια!!  ;D ;D
Κακώς το κάνεις στα Windows 7 γιατί προφανώς έχεις την beta και δεν ξέρεις τι πρόβλημα μπορεί να προκύψει. Καλύτερα κατέβασε το .ipsw απο εδώ και ξαναδοκίμασέ το.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες