Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

RedSnow (aka QuickPwn) for iPhone OS 3.0 - 3.0.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
859 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/06/2009 - 14:39

Παιδια βοήθεια λετε να χασα τα δεδομενα...?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   DJACID

DJACID

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/06/2009 - 14:52

Μολις εκανα επιτελους και εγω το jailbreak σε iphone3g απο vodafone.Σε πρωτη φαση να παω πως ολα πηγαν καλα,αλλα ειχα ενα μικρο προβλημα.Μπηκα στο Cydia για να κατεβασω το sbsettings και κατα την εγκατασταση κολλησε το κινητο και αναγκαστικα να κανω ενα "ατσαλο" κλεισιμο της συσκευης.Μολις ξαναανοιξα το κινητο ολα ηταν ενταξει εκτος απο το εικονιδιο του cydia το οποιο αντικατασταθηκε απο το εικονιδιο της διπλανης ακριβως εφαρμογης.Ξερει κανενας πως θα το φτιαξω αυτο;;;;
Παρεπιπτοντως να πω σε ολους σας (δεν ξερω αν εχειο αναφερθει κι αλλου) πως αν βαλουμε το numeric battery απο το sbsettings μας βγαζει % ενδειξη της μπαταριας!!!!!Apple την πατησες  :D

#33   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/06/2009 - 14:54

Παιδιά 3η φορά με το καλώδιο iTunes ας με βοηθήσει κάποιιος.Δεν έχω κινητο..... :(

#34   nikosren

nikosren

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:rennik

Δημοσίευση 20/06/2009 - 14:55

Καλησπερα παιδια.
Εμενα μου εμφανιζει αυτο το προβλημα.εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να φταει;;;;;;

Posted Image

#35   PaiN4ReaL

PaiN4ReaL

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/06/2009 - 14:58

παιδια καλησπερα ! ειμαι και εγς καινουργιος εδω ! ;D
θα ηθελα να ρωτησω κατι .
οταν ειχα την 2,2,1 εκδοση jailbreaked εκανα απλα ρεστορε (οχι sifht restore)μεσω itunes
με το που μπηκε η 3 εκδοση προσπαθησα να κανς το jailbreak

ειχα ενα προβλημα ομως

ειχα κλιστο το iphone και πατισα το power οπως ελεγε
μετ ακρατας και το home πατημενω χωρις να αφησω το power
μετα που ελεγε να αφησω το power gia 30 secs
στην ουσια με το που περασαν το 10 ελεγε waiting for reboot  αφησα το Home
και απλα εχει κολισει εκει ! προσπαθησα και αλλες φορεσ με το ιδιο αποτελεσμα ..
τωρα προσπαθω να ανοιξω το κινιτο και δεν ανοιγει !!   τι να κανω ? κοντευω να τρελαθω !

#36   phed

phed

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2009 - 14:59

Ρε παιδιά δηλαδή εγώ που είμαι στην έκδοση 2.1 πρέπει αν κατάλαβα καλά να κάνω restore στο 2.1 μέσω itunes μετά να κάνω αναβάθμιση στην έκδοση 3.0 και μετά να ανοίξω και να περάσω το RedSnow σωστά;
Αν μπορεί κάποιος ας βάλει και το λινκ με τα firmware?

#37   DJACID

DJACID

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/06/2009 - 15:00

Quote

Παιδιά 3η φορά με το καλώδιο iTunes ας με βοηθήσει κάποιιος.Δεν έχω κινητο..... :(

Φιλε καταρχας μην αγχωνεσαι.Για να εχεις χασει δεδομενα θα πρεπει να εχεις κανει restore χωρις να το εχεις καταλαβει,κατι που υποθετω οτι δεν εχει συμβει.Θες να μας πεις τι ακριβως εχεις παθει για να σε βοηθησουμε;

#38   mdd.45

mdd.45

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/06/2009 - 15:01

Να ρωτησω κατι και εγω. Πριν το jailbreak για το os 3.0 θα πρεπει το iphone 3g να εχει γινει update σε os 3.0 μεσω του itunes 8.2 με την official διαδικασια ή χρειαζεται καποια αλλη μεθοδος ή εκδοση του itunes?

επιπλεον το appsync δουλευει?

τελος για οσους ξεκινανε τωρα το update δειτε πρωτα το aptbackup μεσα απο το cydia, μπορει να γλιτωσει πολυ χρονο....

#39   poulis84

poulis84

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2009 - 15:01

Quote

Παιδιά 3η φορά με το καλώδιο iTunes ας με βοηθήσει κάποιιος.Δεν έχω κινητο..... :(

δοκίμασες να το βάλεις σε DFU mode και να το κάνεις μετά restore?

#40   DJACID

DJACID

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/06/2009 - 15:03

Quote

παιδια καλησπερα ! ειμαι και εγς καινουργιος εδω ! ;D

θα ηθελα να ρωτησω κατι .

οταν ειχα την 2,2,1 εκδοση jailbreaked εκανα απλα ρεστορε (οχι sifht restore)μεσω itunes

με το που μπηκε η 3 εκδοση προσπαθησα να κανς το jailbreak



ειχα ενα προβλημα ομως



ειχα κλιστο το iphone και πατισα το power οπως ελεγε

μετ ακρατας και το home πατημενω χωρις να αφησω το power

μετα που ελεγε να αφησω το power gia 30 secs

στην ουσια με το που περασαν το 10 ελεγε waiting for reboot  αφησα το Home

και απλα εχει κολισει εκει ! προσπαθησα και αλλες φορεσ με το ιδιο αποτελεσμα ..

τωρα προσπαθω να ανοιξω το κινιτο και δεν ανοιγει !!   τι να κανω ? κοντευω να τρελαθω !


Δοκιμασε αν θες να ανοιξει το κινητο να εχεις ταυτοχρονα πατημενα μεχρι να σου βγει το μηλο τα power και home button

#41   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/06/2009 - 15:06

Ακολούθησα τις οδηγίες και τώρα πάτησα μέσα απο το iTunes Shift+Restore 3.0 και έβγαλέ ένα μήλο και φορτώνει  μία μπάρα σαν τα Windows XP

#42   PaiN4ReaL

PaiN4ReaL

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/06/2009 - 15:11

τελικα ανιοιξε ! το θεμα ειναι πως με το που λεει πατα το power 3 sec βγαζει το μηλο αφου περασουν τα 3 secs παταω και το Home πατημενο ! μετα το μηλο εξαφανιζετε λες και ηταν ανοιχτο απο πριν το κινιτο και εκλεισε μαυρη οθονη δηλαδη . και μετα αφηνω το power και κραταω μονο το Home . αντι για 30 sec που λεει στα 10 μου βγαζει το επομενο σταδιο βγαζει κατι που δεν προλαβενω να δω γιατι φορτοσε γριγορα κι λεει μετ αwaiting for reboot και μενει εκει!

#43   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 20/06/2009 - 15:14

Όσοι έχετε προβλήματα, καλύτερα να κάνετε ένα restore καθαρό στην 3.0 με iTunes.

Μετά κάντε την διαδικασία για jailbrake όπως περιγράφετε και στις εικόνες εδώ και να έχετε πάρει το ipsw που έχει κατεβάσει το iTunes για να κάνει την αναβάθμιση, γιατί ίσως δεν κατέβηκε καλά το αρχείο firmware όταν το κάνατε download.
230MB πρέπει να είναι και δείτε και τις ιδιότητες του μήπως και έχει τσεκαρισμένο το "μόνο για ανάγνωση" (γενικότερα το τσεκάρω και αυτό). Αν το έχει, κάντε κλικ ώστε να μην είναι τσεκαρισμένο.

Όταν σαν ζητάει σε εκείνα τα 30 δευτερόλεπτα να κρατάτε το home και ενώ αυτό έχει ξεκινήσει, μετράτε απο μέσα σας για λίγο ακόμα τα δευτερόλεπτα που μένουν μέχρι το 30 περίπου απο εκεί που σταμάτησε το πρόγραμμα να μετρά και αφήστε το home.

Να είναι φορτισμένο το κινητό όταν ξεκινάτε την διαδικασία.

Φροντίστε να μην τρέχουν ένα σωρό υπηρεσίες στα windows, οι οποίες κατα διαστήματα μπορεί να προκαλούν κολλήματα γενικότερα (ένα σωρό utilities κ.λ.π.). Να τρέχουν οι υπηρεσίες όλες όσες έχει εγκαταστήσει το iTunes (με δεξί κλικ στην μπάρα εργασίας και "διαχείρηση εργασιών" και στην συνέχεια "Διεργασίες", βλέπετε τι τρέχει στο backround.

Αν μετά απο 2-3 φορές που δεν μπορείτε να κάνετε jailbrake γιατί είτε κολλάει το πρόγραμμα, είτε το κινητό δεν μπορεί να τελειώσει την διαδικασία, κάντε επανεκκίνηση στο pc και ξεκινήστε απο την αρχή.

Η θύρα usb που έχετε συνδέσει το iPhone να είναι απευθείας πάνω στον υπολογιστή και όχι σε κάποιο hub που μοιράζει μια σύνδεση usb σε 4 ή παραπάνω.

Να έχετε μαζεμένα όσα σας χρειάζονται σε έναν φάκελο (στην επιφάνεια εργασίας π.χ.). Το firmware, το πρόγραμμα που χρειάζεται για το jailbrake.

Με αυτές τις συνθήκες δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα.

#44   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/06/2009 - 15:20

Τα χασα γαμωτο μου

#45   tsoris

tsoris

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/06/2009 - 15:23

Παιδια τελικα για μενα ειχαν προβλημα τα Windows.. Το δοκιμασα σε PC με Windows 7 και Vista και τελικα δουλεψε σε ενα netbook που εχω με XP  :P :P :P !! Α ρε αθανατα XP!! Ολα καλα επιτελους!!! ;D ;D ;D

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες