Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

5-Row keyboard iOS 4 για τα Ελληνικά


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
144 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   grigoris

grigoris

    iPH Member

  • 259 μηνύματα
  • Twitter:@gr_kotopoulis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:grigoris1

Δημοσίευση 07/12/2010 - 22:34

δουλεβει μια χαρα
ευχαριστω steas

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Steas

Steas

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/12/2010 - 23:41

Πραγματί. Απλώς για να τον βάλει πρέπει να τον πατησεις μετά από το γράμμα και δεν το είχα κάνει ποτέ. (όχι οτι γράφω με τόνους... του φτιάχνει το autocorrect :P)

Αυτες οι τροποποιήσεις που αναφέρεις γίνονται και στο μαμα keyboard? Αν ναι θα με ενδιεφερε να μου πει όποτε μπορεις.


Ευχαριστώ!


O τροπος για να αλλαξεις το keyboard ειναι μεσο theme ή iKeyx. Το μαμα Keyboard δεν μπορει να αλλαχτει. Απο ότι γνωρίζω...
Για δες την καινουργια έκδοση ίσως σε βολευουν τα symbols εκει που τα εβαλα...ειναι στα numbers οταν πατας το shift...

#48   papa13

papa13

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/12/2010 - 16:40

Σιγά ρε hacker Steas!!!! Είσαι χειρότερος από τον Βασίλη Πύλες και τον Σταύρο Εργασία μαζί!!!!!!!!
Δεν είσαι ο Batman αλλά ο Bugman!!!!

AKOMA ΚΟΛΛΑΕΙ ΣΤΟ QUICK REPLY ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!!

#49   STRATIS66

STRATIS66

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/12/2010 - 16:55

Φίλε μου δεν δουλεύει στα Ελληνικά, ενώ στα αγγλικά είναι όλα καλά. γιατί ?

#50   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1.188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 09/12/2010 - 16:57

Φίλε μου δεν δουλεύει στα Ελληνικά, ενώ στα αγγλικά είναι όλα καλά. γιατί ?


Εχεις ενεργοποιησει την επιλογη 5RowGR μεσα απο τα Πληκτρολογια -> Ελληνικα ?

#51   STRATIS66

STRATIS66

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2010 - 13:11

Εχεις ενεργοποιησει την επιλογη 5RowGR μεσα απο τα Πληκτρολογια -> Ελληνικα ?


ΟΚ είναι όλα καλά, {απλά αφαίρεσα (έκανα λάθος και είχα και τα δύο)το original που δεν μου επέτρεπε τις τροποποιήσεις στα ελληνικά και έκανα επανεγκατάσταση το δικό σου μετά την επιλογή 5RowGR μέσα από τα Πληκτρολόγια -> Ελληνικά }

#52   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 20/12/2010 - 14:49

σε 4αρι με 421 δεν μου δουλευει
ή στα ελληνικα θα ειναι οκ ή στα αγγλικα και στα δυο όχι

#53   djibril13

djibril13

    iPH Contributor

  • 963 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/12/2010 - 15:12

σε εμενα λειτουργει κανονικα ομως δεν μπορω να επιλεξω στα ελληνικα οταν ειναι κλειδωμενο το αλτ για τα κεφαλαια να μου δειχνει τους αριθμους...

#54   Steas

Steas

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/12/2010 - 15:27

σε 4αρι με 421 δεν μου δουλευει
ή στα ελληνικα θα ειναι οκ ή στα αγγλικα και στα δυο όχι

Ποια εκδοση εχεις βάλει? Κατέβασες το αρχειο που ειναι στην αρχη του ποστ η απο το repo μου? cydia.myrepospace.com/steas/

#55   Steas

Steas

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/12/2010 - 15:28

σε εμενα λειτουργει κανονικα ομως δεν μπορω να επιλεξω στα ελληνικα οταν ειναι κλειδωμενο το αλτ για τα κεφαλαια να μου δειχνει τους αριθμους...

οταν κλειδωνεις το caps τοτε δειχνει μονιμα τους special characters...δεν βολευει αν θελεις να γραφεις με κεφαλαια αλλα βολευει πολυ οταν θελεις να γραψεις πολλους αριθμους μαζι...

#56   djibril13

djibril13

    iPH Contributor

  • 963 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/12/2010 - 15:30

οταν κλειδωνεις το caps τοτε δειχνει μονιμα τους special characters...δεν βολευει αν θελεις να γραφεις με κεφαλαια αλλα βολευει πολυ οταν θελεις να γραψεις πολλους αριθμους μαζι...

να αλλα στα αγγλικα εχει κανονικα επιλογη να κλειδωνει και να μην φευγουν οι αριθμοι. δεν μπορει να γινει αυτο και με τα ελληνικα ?

#57   Steas

Steas

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/12/2010 - 15:44

να αλλα στα αγγλικα εχει κανονικα επιλογη να κλειδωνει και να μην φευγουν οι αριθμοι. δεν μπορει να γινει αυτο και με τα ελληνικα ?


Πως δεν μπορει...απλα εγω δεν εχω κατσει να το φτιαξω...θα το κανω ομως συντομα...

#58   djibril13

djibril13

    iPH Contributor

  • 963 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/12/2010 - 15:46

Πως δεν μπορει...απλα εγω δεν εχω κατσει να το φτιαξω...θα το κανω ομως συντομα...

ενταξει περιμενω update! :)

#59   loukandr

loukandr

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 05/01/2011 - 00:46

Προσπάθησα να εγκαταστήσω το 5-Row Keyboard GR αλλά απέτυχε...

Κατά την εγκατάσταση του αρχείου από το repo πετάει σφάλματα και δεν εγκαθίσταται.
Στην χειροκίνητη διαδικασία, δεν εμφανίζονται τα Ελληνικά γράμματα πάνω στο πληκτρολόγιο. Δηλαδή εμφανίζεται κανονικά η 5η γραμμή στο Ελληνικό πληκτρολόγιο, αν προσπαθήσεις να γράψεις τα Ελληνικά εμφανίζονται (πάνω στην οθόνη) κανονικά αλλά το πληκτρολόγιο δείχνει τους Αγγλικούς χαρακτήρες. Αν το γυρίσεις στο Αγγλικό, δουλεύει άψογα (και η 5η γραμμή βέβαια).
Έχω τo 4.2.1 firmware.

Πιθανών ο λόγος των ανωτέρω είναι ένας από τους παρακάτω:

1ον: Η version του 5-Row Keyboard είναι η 1.3 ενώ του 5-Row Keyboard GR είναι η 1.2 (μήπως δεν δουλεύει καλά για την 1.3; )
2ον: Το path του αρχικού αρχείου InputModeProperties.plist σε μένα βρίσκεται στον φάκελο var/stash/Themes.oN6wdy/5Row Keyboard/Folders/UIKit.Framework και όχι στον φάκελο var/stash/Themes./5Row Keyboard/Folders/UIKit.Framework όπως λένε οι οδηγίες σου.

:huh: :huh: :huh:

#60   Steas

Steas

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/01/2011 - 08:30

Προσπάθησα να εγκαταστήσω το 5-Row Keyboard GR αλλά απέτυχε...

Κατά την εγκατάσταση του αρχείου από το repo πετάει σφάλματα και δεν εγκαθίσταται.
Στην χειροκίνητη διαδικασία, δεν εμφανίζονται τα Ελληνικά γράμματα πάνω στο πληκτρολόγιο. Δηλαδή εμφανίζεται κανονικά η 5η γραμμή στο Ελληνικό πληκτρολόγιο, αν προσπαθήσεις να γράψεις τα Ελληνικά εμφανίζονται (πάνω στην οθόνη) κανονικά αλλά το πληκτρολόγιο δείχνει τους Αγγλικούς χαρακτήρες. Αν το γυρίσεις στο Αγγλικό, δουλεύει άψογα (και η 5η γραμμή βέβαια).
Έχω τo 4.2.1 firmware.

Πιθανών ο λόγος των ανωτέρω είναι ένας από τους παρακάτω:

1ον: Η version του 5-Row Keyboard είναι η 1.3 ενώ του 5-Row Keyboard GR είναι η 1.2 (μήπως δεν δουλεύει καλά για την 1.3; )
2ον: Το path του αρχικού αρχείου InputModeProperties.plist σε μένα βρίσκεται στον φάκελο var/stash/Themes.oN6wdy/5Row Keyboard/Folders/UIKit.Framework και όχι στον φάκελο var/stash/Themes./5Row Keyboard/Folders/UIKit.Framework όπως λένε οι οδηγίες σου.

:huh: :huh: :huh:

Απετυχε διοτι είχες εγκατεστημένη άλλη version του 5 Row Keyboard. Πιθανως την αγγλικη. Πρέπει πρώτα να απεγκαταστησεις την προηγούμενη και ύστερα να βάλεις αυτην που έχει και τα ελληνικα. Στην ελληνική Version έχει και τα αγγλικα. Και σε αυτο είναι του λειτουργικού. Δεν σε αφήνει να εγκαταστείς ίδια αρχεία σε διαφορετικούς folders. Αν κοιταξεις και τα μυνηματα λάθους κατα την εγκατασταση θα δεις οτι λεει οτι το package allready exists in a differnet package with name...
Ο φάκελος των themes περνει σε καθε κινητο διαφορετικο ονομα μετα την τελεία... Themes.oN6wdy

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες