Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

5-Row keyboard iOS 4 για τα Ελληνικά


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
144 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   loukandr

loukandr

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 05/01/2011 - 09:19

Απετυχε διοτι είχες εγκατεστημένη άλλη version του 5 Row Keyboard. Πιθανως την αγγλικη. Πρέπει πρώτα να απεγκαταστησεις την προηγούμενη και ύστερα να βάλεις αυτην που έχει και τα ελληνικα. Στην ελληνική Version έχει και τα αγγλικα. Και σε αυτο είναι του λειτουργικού. Δεν σε αφήνει να εγκαταστείς ίδια αρχεία σε διαφορετικούς folders. Αν κοιταξεις και τα μυνηματα λάθους κατα την εγκατασταση θα δεις οτι λεει οτι το package allready exists in a differnet package with name...
Ο φάκελος των themes περνει σε καθε κινητο διαφορετικο ονομα μετα την τελεία... Themes.oN6wdy


Το έκανα αλλά τώρα έγινε το ανάποδο...
Πάνω στο Αγγλικό πληκτρολόγιο εμφανίζονται μόνιμα τα Ελληνικά!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   Steas

Steas

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/01/2011 - 09:31

Το έκανα αλλά τώρα έγινε το ανάποδο...
Πάνω στο Αγγλικό πληκτρολόγιο εμφανίζονται μόνιμα τα Ελληνικά!

Κανε απεγκατάσταση ολα...σβησε και ότι χειροκινητο αρχειο έχεις εσύ βάλει και ξαναδοκιμασε να το κανεις Install....πες μου εαν πετυχε...

#63   loukandr

loukandr

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 05/01/2011 - 22:55

Κανε απεγκατάσταση ολα...σβησε και ότι χειροκινητο αρχειο έχεις εσύ βάλει και ξαναδοκιμασε να το κανεις Install....πες μου εαν πετυχε...


Λοιπόν, έκανα όλες τις εκκαθαρίσεις, το εγκατέστησα και πάλι αλλά το πρόβλημα δυστυχώς συνεχίζεται. Δηλαδή πληκτρολόγιο με Ελληνικά γράμματα που γράφει Αγγλικά.
Αυτό που παρατήρησα και ίσως να σου υποδεικνύει κάτι, είναι ότι δεν εμφανίζεται παντού με Ελληνικά το πληκτρολόγιο. Στις σημειώσεις και στα μηνύματα εμφανίζεται το πρόβλημα. Στο 2do που πήγα να γράψω, το Αγγλικό πληκτρολόγιο έδειχνε τα γράμματα στα Αγγλικά, δηλαδή σωστά...

#64   tsour

tsour

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/01/2011 - 02:07

Εγω παλι εχω αντιθετα αποτελεσματα. Το ελληνικο πληκτρολογιο γραφει κανονικα ελληνικα αλλα φαινονται αγγλικα γραμματα και το παραδοξο ειναι οτι το κανω απεγκατασταση και μου εξαφανιζει ολα τα πληκτρολογια. Παιδια καποιος μια λυση γρηγορα δεν θελω να κανω για αλλη μια φορα restore!!

#65   tsour

tsour

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/01/2011 - 02:25

Ενταξει ευτυχως το εφτιαξα!! Φιλε omokas το πληκτρολογιο σου εχει προβλημα τελικα!!!

#66   Steas

Steas

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2011 - 17:35

Λοιπόν, έκανα όλες τις εκκαθαρίσεις, το εγκατέστησα και πάλι αλλά το πρόβλημα δυστυχώς συνεχίζεται. Δηλαδή πληκτρολόγιο με Ελληνικά γράμματα που γράφει Αγγλικά.
Αυτό που παρατήρησα και ίσως να σου υποδεικνύει κάτι, είναι ότι δεν εμφανίζεται παντού με Ελληνικά το πληκτρολόγιο. Στις σημειώσεις και στα μηνύματα εμφανίζεται το πρόβλημα. Στο 2do που πήγα να γράψω, το Αγγλικό πληκτρολόγιο έδειχνε τα γράμματα στα Αγγλικά, δηλαδή σωστά...

Απο ποιο ρεπο το εγκαθιστας? του omokas?
Προσοχη για όσους το εγκαθιστούν χρησιμοποιηστε το ακόλουθο ρεπο:
http://cydia.myrepospace.com/Steas/
οπου και βρίσκεται η τελευταια εκδοση αλλα και οποια νεα προκυψη. Το ρεπο του ομοκας δεν είναι ενημερωμενο πλέον για αυτο το .deb.

Ευχαριστώ!

#67   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 07/01/2011 - 17:39

Απο ποιο ρεπο το εγκαθιστας? του omokas?
Προσοχη για όσους το εγκαθιστούν χρησιμοποιηστε το ακόλουθο ρεπο:
http://cydia.myrepospace.com/Steas/
οπου και βρίσκεται η τελευταια εκδοση αλλα και οποια νεα προκυψη. Το ρεπο του ομοκας δεν είναι ενημερωμενο πλέον για αυτο το .deb.

Ευχαριστώ!


να σε ρωτησω εγκαθισταται αυτοματα? ειχα κι εγω προβληματα και το εβγαλα γιατι δεν το αντεχα αλλα μου ειναι απολυτα χρησιμο.
εν τω μεταξυ αγορασα και την εφαρμογη.
νομιζα οτι ήταν προβλημα της 4.2.1

#68   Steas

Steas

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2011 - 17:47

να σε ρωτησω εγκαθισταται αυτοματα? ειχα κι εγω προβληματα και το εβγαλα γιατι δεν το αντεχα αλλα μου ειναι απολυτα χρησιμο.
εν τω μεταξυ αγορασα και την εφαρμογη.
νομιζα οτι ήταν προβλημα της 4.2.1

Τι εννοεις εγκαθισταται αυτόματα? Πρεπει να το ενεργοποιήσεις απο το winterboard και μετα απο τις ρυθμισεις της συσκευής.
Στην 4.2.1 δεν το εχω δοκιμασει να σου πω την αληθεια αλλα δεν νομιζω να έχει καποιο προβλημα.
Αν καποιος το εχει δοκιμασει και δουλευει ας μας ενημερώσει.

#69   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 07/01/2011 - 17:51

ναι εννοουσα και σορυ που δεν ημουν κατατοπιστικος οτι πρεπει πρωτα να κατεβασω την εφαρμογη απο το cydia την αγγλικη οπως καναμε και με βαση το πρωτο ποστ σου εδω να την επιλεξω απο το winterboard και τις ρυθμισεις και μετα απο το repo σου την δικη σου για τα ελληνικα και θα γινει αυτοματη εγκατασταση?
για δοκιμασε το στην 4.2.1 γιατι νομιζω οτι τα ποιο πολλα παιδια που σου αναφερουν προβληματα στην 4.2.1 ειναι και θα ειναι κριμα γιατι μας λυνει τα χερια οσων ποσταρουμε απο το κινητο μας.

#70   Steas

Steas

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2011 - 17:56

ναι εννοουσα και σορυ που δεν ημουν κατατοπιστικος οτι πρεπει πρωτα να κατεβασω την εφαρμογη απο το cydia την αγγλικη οπως καναμε και με βαση το πρωτο ποστ σου εδω να την επιλεξω απο το winterboard και τις ρυθμισεις και μετα απο το repo σου την δικη σου για τα ελληνικα και θα γινει αυτοματη εγκατασταση?
για δοκιμασε το στην 4.2.1 γιατι νομιζω οτι τα ποιο πολλα παιδια που σου αναφερουν προβληματα στην 4.2.1 ειναι και θα ειναι κριμα γιατι μας λυνει τα χερια οσων ποσταρουμε απο το κινητο μας.

Δεν ειναι απαραιτητο να κατεβασεις την αγγλικη εκδοση και ουτε να την πληρωσεις γιατι την περιεχω στην ελληνικη εκδοση. και δυστυχως και τα δυο μαζι δεν συνυπαρχουν. ή το ενα deb θα υπαρχει η το αλλο γιατι μερικα αρχεια που εγκαθιστουν ειναι κοινα. Ελπιζω να βοηθησα.
θα το δοκιμασω και στην 4.2.1

#71   Steas

Steas

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2011 - 17:56

ναι εννοουσα και σορυ που δεν ημουν κατατοπιστικος οτι πρεπει πρωτα να κατεβασω την εφαρμογη απο το cydia την αγγλικη οπως καναμε και με βαση το πρωτο ποστ σου εδω να την επιλεξω απο το winterboard και τις ρυθμισεις και μετα απο το repo σου την δικη σου για τα ελληνικα και θα γινει αυτοματη εγκατασταση?
για δοκιμασε το στην 4.2.1 γιατι νομιζω οτι τα ποιο πολλα παιδια που σου αναφερουν προβληματα στην 4.2.1 ειναι και θα ειναι κριμα γιατι μας λυνει τα χερια οσων ποσταρουμε απο το κινητο μας.

Δεν ειναι απαραιτητο να κατεβασεις την αγγλικη εκδοση και ουτε να την πληρωσεις γιατι την περιεχω στην ελληνικη εκδοση. και δυστυχως και τα δυο μαζι δεν συνυπαρχουν. ή το ενα deb θα υπαρχει η το αλλο γιατι μερικα αρχεια που εγκαθιστουν ειναι κοινα. Ελπιζω να βοηθησα.
θα το δοκιμασω και στην 4.2.1

#72   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 07/01/2011 - 17:59

Δεν ειναι απαραιτητο να κατεβασεις την αγγλικη εκδοση και ουτε να την πληρωσεις γιατι την περιεχω στην ελληνικη εκδοση. και δυστυχως και τα δυο μαζι δεν συνυπαρχουν. ή το ενα deb θα υπαρχει η το αλλο γιατι μερικα αρχεια που εγκαθιστουν ειναι κοινα. Ελπιζω να βοηθησα.
θα το δοκιμασω και στην 4.2.1

αρα και σορρυ που κανω σαν μαθητουδι κατεβαζω το δικο σου απο το ρεπο σου και το εγκαθιστω ως η γνωστη διαδικασια.
σ' ευχαριστω πολυ και θα το δοκιμασω στο σπιτι.
ελπιζω να δουλεψει θα σου πω σε πμ. 4.2.1 4αρι tested untethered

#73   Aceman1925

Aceman1925

    iPH Member

  • 274 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Aceman1925

Δημοσίευση 07/01/2011 - 18:05

Πολυ καλο.
Μολις το περασα και γω.
απλα και γρηγορα.
Ευχαριστω πολυ

#74   tolistr

tolistr

    iPH Enthousiast

  • 416 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 07/01/2011 - 18:15

Απο ποιο ρεπο το εγκαθιστας? του omokas?
Προσοχη για όσους το εγκαθιστούν χρησιμοποιηστε το ακόλουθο ρεπο:
http://cydia.myrepospace.com/Steas/
οπου και βρίσκεται η τελευταια εκδοση αλλα και οποια νεα προκυψη. Το ρεπο του ομοκας δεν είναι ενημερωμενο πλέον για αυτο το .deb.

Ευχαριστώ!

Φίλε μου καλησπέρα,προσθεσα το repo σου στο cydia αλλά όταν πάω να το εγκαταστήσω μου βγάζει error.

#75   Steas

Steas

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2011 - 18:24

Φίλε μου καλησπέρα,προσθεσα το repo σου στο cydia αλλά όταν πάω να το εγκαταστήσω μου βγάζει error.

Ισως να έχεις πρηγουμενη εκδοση εγκατεστημενη (ή την αγγλικη)...πρεπει πρωτα να αφαιρεσεις την προηγουμενη και υστερα να βαλεις αυτην η οποια περιεχει και την αγγλικη.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες