Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Σύγκριση εορτολογίων, για να ξέρετε τι πληρώνετε…


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
52 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   geolos

geolos

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/12/2010 - 12:30

Και για να ξέρετε τι αγοράζετε… έφτιαξα τον παρακάτω συγκριτικό πίνακα.
Εάν τυχών έχω παραλείψει κάτι, τα σχόλια σας είναι καλοδεχούμενα.

Αναρτημένη εικόνα


Περισσότερα εδώ :picasaweb.google.com

Τελευταία επεξεργασία από: iPhoneHellas, 16/12/2010 - 15:57
Νέος πίνακας


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/12/2010 - 12:39

Πολύ καλό φίλε..

+1
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/12/2010 - 12:44

geolos, μην τα ξαναλέμε, είσαι έτη φωτός μπροστά...
Στην επόμενη αναβάθμιση ίσως θα μπορούσες να προσθέσεις ποιες επαφές μου έχουν γίνει "match" με κάποια ονομαστική γιορτή και να επιλέγω αν θέλω ειδοποίηση ή όχι από συγκεκριμένες επαφές (όσον αφορά την ονομαστική γιορτή).
Επίσης, να κάνει sync με το facebook και για τις ονομαστικές γιορτές.
Και ένα τελευταίο, μια επιλογή για δεύτερη ώρα υπενθύμισης.

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 16/12/2010 - 12:46


#4   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 16/12/2010 - 14:07

ολες ειναι καλες προσπαθειες και μπραβο τους και στηριζουμε ολες αυτες τις ελληνικες προσπαθειες. και πρεπει να τις στηριζουμε ολοι μας.
συγκεκριμενα για το θεμα ομως, η γνωμη μου ειναι οτι το igreekholidays και μετα την τελευταια αναβαθμιση, απλα δεν παιζεται! εχει τα παντα που μπορεις να χρειαστεις απο ενα ημερολογιο. εμφανισιακα ειναι το καλυτερο μοιαζει με το κλασσικο ημερολογιο και εχει τις περισσοτερες πληροφοριες (εχει και γενεθλια επαφων παροτι στο διαγραμμα εχει Χ στην επιλογη, προφανως καποιο λαθος εγινε), εχει επισης "σαν σημερα", πληροφοριες "ηξερες οτι", ακομα πληροφοριες για τους περισσοτερο πιστους νηστειας, συναξαριστη, γνωμικο. πληροφοριες για το ζωδιο του μηνα, αργιες και επιλογη να δεις στα επομενα 40 χρονια ποτε θα πεσει η καθε γιορτη, ολες οι γιορτες-γενεθλια-παγκοσμιες ημερες-αργιες-κτλ σε χρονικη σειρα ("προσεχως"), ευρετηριο επισης (νομιζω το εχουν και οι περισσοτερες εφαρμογες).
τελοσπαντων ειπαμε ολες ειναι καλες προσπαθειες αλλα θεωρω την συγκεκριμενη την καλυτερη, και γενικα την θεωρω απο τις καλυτερες ελληνικες προσπαθειες ever στο iphone.

#5   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 16/12/2010 - 14:14

Χρήσιμος είναι ο συγκριτικός πίνακας.

Offtopic: Αυτή η μανία στην Ελλάδα, που πρέπει να ξέρουμε πότε γιορτάζει κάποιος...

#6   geolos

geolos

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/12/2010 - 14:54

geolos, μην τα ξαναλέμε, είσαι έτη φωτός μπροστά...
Στην επόμενη αναβάθμιση ίσως θα μπορούσες να προσθέσεις ποιες επαφές μου έχουν γίνει "match" με κάποια ονομαστική γιορτή και να επιλέγω αν θέλω ειδοποίηση ή όχι από συγκεκριμένες επαφές (όσον αφορά την ονομαστική γιορτή).
Επίσης, να κάνει sync με το facebook και για τις ονομαστικές γιορτές.
Και ένα τελευταίο, μια επιλογή για δεύτερη ώρα υπενθύμισης.



Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.

Στην έκδοση 2 η οποία κυκλοφόρησε τα ξημερώματα… υποστηρίζει αυτό που λες ως αναφορά με το «…ποιες επαφές μου έχουν γίνει "match" με κάποια ονομαστική γιορτή…» και το «…να κάνει sync με το facebook και για τις ονομαστικές γιορτές….»

Για πλήρη περιγραφή του τι άλλαξε κοίτα εδώ
http://www.facebook....126567334050818

ΦΧ,
Χρήστος

#7   zacharisharris

zacharisharris

    iPH Member

  • 213 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/12/2010 - 15:02

Παιδιά το Eortes εχει και SMS και λίστα γενεθλίων.
Απλά σας παραμυθιάζει με ένα ψεύτικο πίνακα για να προωθήσει την εφαρμογή του.
Και όχι Geolos. Με το να αντιγράφεις άλλες 7 ελληνικές εφαρμογές του ίδιου είδους και να παραμυθιάζεις τον κόσμο παρουσιάζοντας τη δική σου ως καλύτερη, για μένα δεν είσαι μπροστά.

#8   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/12/2010 - 15:03

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.

Στην έκδοση 2 η οποία κυκλοφόρησε τα ξημερώματα… υποστηρίζει αυτό που λες ως αναφορά με το «…ποιες επαφές μου έχουν γίνει "match" με κάποια ονομαστική γιορτή…» και το «…να κάνει sync με το facebook και για τις ονομαστικές γιορτές….»

Για πλήρη περιγραφή του τι άλλαξε κοίτα εδώ
http://www.facebook....126567334050818

ΦΧ,
Χρήστος

Ναι, Χρήστο ,έχεις απόλυτο δίκιο. Απλά πρέπει να μπεις στην κάθε μία εορτή για να τους δεις.
Super!

#9   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/12/2010 - 15:07

Με το να αντιγράφεις άλλες 7 ελληνικές εφαρμογές του ίδιου είδους και να παραμυθιάζεις τον κόσμο παρουσιάζοντας τη δική σου ως καλύτερη, για μένα δεν είσαι μπροστά.

zacharisharris, είσαι όντως 15 χρονών?
Οι κατηγορίες σου πάντως είναι σοβαρές και οφείλεις να παρουσιάσεις και αποδείξεις.
Σε καμία περίπτωση δεν κάνω τον δικηγόρο του geolos, ούτε θέλω να εμπλακώ, διότι δεν γνωρίζω.

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 16/12/2010 - 15:17


#10   geolos

geolos

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/12/2010 - 15:11

ολες ειναι καλες προσπαθειες και μπραβο τους και στηριζουμε ολες αυτες τις ελληνικες προσπαθειες. και πρεπει να τις στηριζουμε ολοι μας.
συγκεκριμενα για το θεμα ομως, η γνωμη μου ειναι οτι το igreekholidays και μετα την τελευταια αναβαθμιση, απλα δεν παιζεται! εχει τα παντα που μπορεις να χρειαστεις απο ενα ημερολογιο. εμφανισιακα ειναι το καλυτερο μοιαζει με το κλασσικο ημερολογιο και εχει τις περισσοτερες πληροφοριες (εχει και γενεθλια επαφων παροτι στο διαγραμμα εχει Χ στην επιλογη, προφανως καποιο λαθος εγινε), εχει επισης "σαν σημερα", πληροφοριες "ηξερες οτι", ακομα πληροφοριες για τους περισσοτερο πιστους νηστειας, συναξαριστη, γνωμικο. πληροφοριες για το ζωδιο του μηνα, αργιες και επιλογη να δεις στα επομενα 40 χρονια ποτε θα πεσει η καθε γιορτη, ολες οι γιορτες-γενεθλια-παγκοσμιες ημερες-αργιες-κτλ σε χρονικη σειρα ("προσεχως"), ευρετηριο επισης (νομιζω το εχουν και οι περισσοτερες εφαρμογες).
τελοσπαντων ειπαμε ολες ειναι καλες προσπαθειες αλλα θεωρω την συγκεκριμενη την καλυτερη, και γενικα την θεωρω απο τις καλυτερες ελληνικες προσπαθειες ever στο iphone.


Αγαπητέ φίλε,

δεν αντιλέγω είναι κορυφαία δουλειά, αλλά τις λυπεί μία σημαντική λειτουργία (εκτός του Facebook integration) η οποία είναι η υπενθύμιση εορτών.
Για εμένα προσωπικά αυτή ήταν και η αιτία υλοποίησης του Geolos EC, και όχι μόνο αυτό… αλλά το Geolos EC είναι το μοναδικό εορτολόγιο που σε ενημερώνει για τις εορτές χωρίς να χρειάζεσαι να είσαι συνδεδεμένος στο Internet για να δέχεσαι ‘push notifications’ !

Όταν προσθέσουν κάποια πραγματάκια ακόμη, τότε πιστεύω ότι θα είναι όντως ότι καλύτερο υπάρχει….

Υ.Σ. Άλλος σημαντικός παράγοντας είναι η ταχύτητα απόκρισης, και η πληρότητα των εορτών ;-)
ΦΧ,

#11   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 16/12/2010 - 15:12

Παιδιά το Eortes εχει και SMS και λίστα γενεθλίων.
Απλά σας παραμυθιάζει με ένα ψεύτικο πίνακα για να προωθήσει την εφαρμογή του.
Και όχι Geolos. Με το να αντιγράφεις άλλες 7 ελληνικές εφαρμογές του ίδιου είδους και να παραμυθιάζεις τον κόσμο παρουσιάζοντας τη δική σου ως καλύτερη, για μένα δεν είσαι μπροστά.

δεν ξερω αν το eortes εχει sms και γενεθλια, αλλα και το igreekholidays εχει γενεθλια και αναφερεται οτι δεν εχει.
θελω να πιστευω οτι εχουν γινει λαθη απλα απο απροσεξια στον πινακα, δεν ξερω αν υπαρχουν αλλα, το μονο σιγουρο οτι δεν μπορει σχεδον κανεις να το διασταυρωσει (ποιος τρελος μπορει να εχει 6 ημερολογια στο iphone του;; )
το θεμα ειναι οτι το τοπικ δημιουργηθηκε με μοναδικο σκοπο την διαφημιση της συγκεκριμενης εφαρμογης και οχι για να γινει ενας διαλογος, εστω και με σκοπο την αναβαθμιση της συγκεκριμενης εφαρμογης, αλλα τουλαχιστον οχι τοσο φανερα για διαφημιση της και μαλιστα με αυτον τον τροπο..

#12   geolos

geolos

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/12/2010 - 15:17

Παιδιά το Eortes εχει και SMS και λίστα γενεθλίων.
Απλά σας παραμυθιάζει με ένα ψεύτικο πίνακα για να προωθήσει την εφαρμογή του.
Και όχι Geolos. Με το να αντιγράφεις άλλες 7 ελληνικές εφαρμογές του ίδιου είδους και να παραμυθιάζεις τον κόσμο παρουσιάζοντας τη δική σου ως καλύτερη, για μένα δεν είσαι μπροστά.


Σκοπός μου δεν είναι να πλουτίσω πουλώντας την εφαρμογή μου 2,39 όπως το Eortes ούτε να κοντράρω κανένα… θα ελέγξω αυτό που λες και εάν είναι όντως έτσι ο πίνακας θα αλλάξει.
Φιλαράκο δεν ζω από αυτό το πράγμα… για την ευχαρίστηση μου το κάνω, εάν δεν σου αρέσει δικαίωμα σου… ελπίζω να μου δώσεις αρκετά αρνητικά σχόλια έτσι ώστε να γίνω καλύτερος ;-)

ΦΧ,
Χρήστος

#13   geolos

geolos

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/12/2010 - 15:20

δεν ξερω αν το eortes εχει sms και γενεθλια, αλλα και το igreekholidays εχει γενεθλια και αναφερεται οτι δεν εχει.
θελω να πιστευω οτι εχουν γινει λαθη απλα απο απροσεξια στον πινακα, δεν ξερω αν υπαρχουν αλλα, το μονο σιγουρο οτι δεν μπορει σχεδον κανεις να το διασταυρωσει (ποιος τρελος μπορει να εχει 6 ημερολογια στο iphone του;; )
το θεμα ειναι οτι το τοπικ δημιουργηθηκε με μοναδικο σκοπο την διαφημιση της συγκεκριμενης εφαρμογης και οχι για να γινει ενας διαλογος, εστω και με σκοπο την αναβαθμιση της συγκεκριμενης εφαρμογης, αλλα τουλαχιστον οχι τοσο φανερα για διαφημιση της και μαλιστα με αυτον τον τροπο..


ο πίνακας αναφέρεται σε λίστα γενεθλίων όπως αυτή που έχει για τις ονομαστικές εορτές (δηλ. το 'Ευρετήριο')

#14   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 16/12/2010 - 15:20

Αγαπητέ φίλε,

δεν αντιλέγω είναι κορυφαία δουλειά, αλλά τις λυπεί μία σημαντική λειτουργία (εκτός του Facebook integration) η οποία είναι η υπενθύμιση εορτών.
Για εμένα προσωπικά αυτή ήταν και η αιτία υλοποίησης του Geolos EC, και όχι μόνο αυτό… αλλά το Geolos EC είναι το μοναδικό εορτολόγιο που σε ενημερώνει για τις εορτές χωρίς να χρειάζεσαι να είσαι συνδεδεμένος στο Internet για να δέχεσαι ‘push notifications’ !

Όταν προσθέσουν κάποια πραγματάκια ακόμη, τότε πιστεύω ότι θα είναι όντως ότι καλύτερο υπάρχει….

Υ.Σ. Άλλος σημαντικός παράγοντας είναι η ταχύτητα απόκρισης, και η πληρότητα των εορτών ;-)
ΦΧ,

Απαντησαμε μαζι λοιπον φιλε μου, δεν πειραζει. Οντως ελεγξε τα 2-3 πραγματακια που σου ειπαμε για τις αλλες εφαρμογες, για να αλλαξεις τον πινακα αν τα επιβεβαιωσεις. Στο πρωτο μου ποστ επισημανα οτι ειναι καθαρα προσωπικη μου γνωμη, διοτι δεν με ενδιαφερουν καθολου τα χαρακτηριστικα που λειπουν απο την αλλη εφαρμογη, οποτε και ειναι η ιδανικη για μενα, με τις υπολοιπες δυνανοτητες που εχει.
Γενικα απο την πρωτη στιγμη στηριζω τα παντα απο ελληνικες προσπαθειες γιατι μου αρεσει να τις βλεπω (βεβαια μιλαμε για σοβαρες δουλειες ετσι; γιατι υπαρχουν πολλες προσπαθειες που δεν θα επρεπε να ειχαν κυκλοφορησει ποτε και ουσιαστικα κοροιδευουν τον κοσμο), και συγκεκριμενα το igreekholidays το θεωρω μια απο τις καλυτερες ισως και την καλυτερη προσπαθεια που εγινε ποτε (ειδικα μετα το τελευταιο update!). Την δικη σου δεν την εχω δοκιμασει (μονο καποια στιγμη την δωρεαν εκδοση αν θυμαμαι καλα) μιας και εχω τετοια παρομοια, αλλα θα την αγορασω τωρα μονο και μονο για να την συγκρινω και σου πω την γνωμη μου.

#15   geolos

geolos

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/12/2010 - 15:30

Σκοπός μου δεν είναι να πλουτίσω πουλώντας την εφαρμογή μου 2,39 όπως το Eortes ούτε να κοντράρω κανένα… θα ελέγξω αυτό που λες και εάν είναι όντως έτσι ο πίνακας θα αλλάξει.
Φιλαράκο δεν ζω από αυτό το πράγμα… για την ευχαρίστηση μου το κάνω, εάν δεν σου αρέσει δικαίωμα σου… ελπίζω να μου δώσεις αρκετά αρνητικά σχόλια έτσι ώστε να γίνω καλύτερος ;-)

ΦΧ,
Χρήστος


Ως αναφορά για τα γενέθλια έχεις δίκιο και θα αλλάξω στα επόμενα λεπτά τον πίνακα.
Ως αναφορά για το SMS στείλε μας ένα screenshot να το δούμε και εμείς (την απλή έκδοση μόλις την κατέβασα και δεν υπάρχει κάτι τέτοιο)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες