Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Σύγκριση εορτολογίων, για να ξέρετε τι πληρώνετε…


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
52 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   nickbit

nickbit

    iPH Member

  • 287 μηνύματα
  • Twitter:@bitoulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 18/12/2010 - 20:20

Φίλε Geolos,
είμαι ο developer του Eortes, κατά κόσμον Νίκος Μπιτούλας (aka nickbit).

Καλώς ήρθες στην παρέα (του συλλόγου) των προγραμματιστών Εορτολογίων.
Έχω κατεβάσει εδώ και καιρό την ομώνυμη εφαρμογή σου, η οποία οφείλω να πω ότι έχει πολύ καλά στοιχεία και σίγουρα θα αυξήσει τον ανταγωνισμό μεταξύ των προγραμματιστών προς όφελος των χρηστών iPhone.
Η ιδέα του συγκριτικού πίνακα επίσης, είναι πολύ καλή και σίγουρα θα ήταν σκόπιμο την ενημέρωσή της να την αναλάβει κάποιος moderator.
Αυτό βέβαια εφόσον συμφωνούν και οι υπόλοιποι στη λίστα.
Μία παράλειψη ενός app να επισημάνω: Today Interfaith Calendar with push, ένα εορτολόγιο με μοναδικά χαρακτηριστικά
Επίσης το iGreekHolidays έχει τηλεφωνικές κλήσεις, SMS και email για τις επαφές.

Θα ήθελα να αναφερθώ σύντομα στην αναφορά σου επί της τιμής του Eortes και στον πλουτισμό.
Κατ' αρχήν η όλη αναφορά έγινε αναίτια και άκομψα. Τη μομφή μάλιστα αυτή δεν την κάνω δεκτή και για έναν ακόμη σημαντικό λόγο. Το Ελληνικό AppStore δεν είναι τόπος για να πλουτίσεις. Και υπάρχουν οι developers που αρθρογραφούν εδώ μέσα και μπορούν να το επιβεβαιώσουν.
Οι περισσότεροι (αν όχι όλοι) είχαμε και έχουμε και μια δουλειά ακόμα. Και αυτό που κάνουμε, το κάνουμε όσο καλύτερα μπορούμε με πολλές ώρες διαβάσματος, programming και debugging.
Σε κάθε περίπτωση ο κάθε ένας από εμάς έχει το αποκλειστικό και αναφαίρετο δικαίωμα να κοστολογεί τις εφαρμογές του κατά το δοκούν, χωρίς να χρειάζεται να το δικαιολογήσει αυτό προς τρίτους.
Εν κατακλείδι θεωρώ ότι η προηγούμενή σου αναφορά είναι ατυχής και ελπίζω να το παραδεχτείς αυτό.

Κλείνοντας θέλω να προσθέσω ότι το συγκεκριμένο forum είναι ένας χώρος γόνιμου διαλόγου και αλληλοβοήθειας ακόμη και μεταξύ των προγραμματιστών.
Είμαι σίγουρος ότι από την εμπειρία σου με το iPhone development μπορείς να προσφέρεις πολλά στην κοινότητα των Ελλήνων iPhone developers.

Εύχομαι καλή συνέχεια και καλές γιορτές,
Νίκος

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 18/12/2010 - 20:27

Επίσης το iGreekHolidays έχει τηλεφωνικές κλήσεις, SMS και email για τις επαφές.

Αυτό το επιβεβαιώνω και εγώ, γιατί την έχω αγοράσει και αυτή.
Βέβαια πατώντας κλήση ή SMS σε εμένα δεν κάνει τίποτε, αλλά μπορεί να φταίει κάτι στην συσκευή μου. Το email δουλεύει, βάζοντας μάλιστα και το κείμενο γι =α τα χρόνια πολλά.

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 18/12/2010 - 20:31


#33   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 18/12/2010 - 20:32

Φίλε Geolos,
είμαι ο developer του Eortes, κατά κόσμον Νίκος Μπιτούλας (aka nickbit).

Εγω παντως το Eortes δεν το αλλαζω (το οποιο ΠΡΩΤΑ το δοκιμασα πειρατικο και ΜΕΤΑ το αγορασα).

Δε με εχει προδοση ουτε μια φορα so far.

Το αλλο που αναφερεις ειναι παναργο του θανατα.

Το μονο που σε πλησιαζει ειναι το geloc (μα τι ονομα ειναι αυτο που σκεφτηκε!!!)

#34   geolos

geolos

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/12/2010 - 22:05

Νίκο καλησπέρα,

χάρηκα με το σχόλιο σου γιατί πάνω από όλα φαίνεται ότι είσαι άνθρωπος (δεν θέλω να αναφερθώ/χαρακτηρίσω προηγούμενα posts).
Δεν μπορώ να επισυνάψω το αρχείο του συγκριτικού πίνακα (από ότι φαίνεται δεν έχω αυτό το δικαίωμα από το forum). Όμως θα το αποστείλω με email σε ένα από τους moderators έτσι ώστε εάν θέλει κάποιος (moderator) να το ανανεώνει και γιατί όχι να το εμπλουτίσει κιόλας.

Εάν σε προσέβαλα κατά οποιοδήποτε τρόπο σε παρακαλώ να με συγχωρέσεις.

Με εκτίμηση,
Χρήστος

ΥΣ: το όνομα της εφαρμογής παρεμπιπτόντως προέρχεται από την πρώτη υλοποίηση εορτολογίου για συσκεύες Java/UIQ που είχα φτιάξει το 2005 - είναι και το nickname μου άλλωστε που και αυτό μου το κολλήσανε στο πανεπιστήμιο στη Αγγλία όταν ήμουνα καθώς δεν μπορούσας να προφέρουν το επώνυμο μου GEOrgousopouLOS.

Τελευταία επεξεργασία από: geolos, 18/12/2010 - 22:06


#35   asteris1978

asteris1978

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2011 - 17:22

αψογη εφαρμογη αλλα δεν υπαρχει μονο Αστερω αλλα και ΑΣΤΕΡΗΗΗΣ 30 οκτωβριου >:(

#36   geolos

geolos

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2011 - 21:12

αψογη εφαρμογη αλλα δεν υπαρχει μονο Αστερω αλλα και ΑΣΤΕΡΗΗΗΣ 30 οκτωβριου >:(


ok, θα το επιβεβαιώσω και θα το λάβω υπόψη στην επόμενη έκδοση
Ευχαριστώ,
Χρήστος

#37   asteris1978

asteris1978

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2011 - 00:25

ok, θα το επιβεβαιώσω και θα το λάβω υπόψη στην επόμενη έκδοση
Ευχαριστώ,
Χρήστος

Την εχω φυσικα την εφαρμογη full version και ειναι πολυ best .
Επισης ειναι πολυ μεγαλη υποθεση αυτο που κανεις , να εισαι δηλ κοντα σε ολους και να ακους προβληματα και γκρινιες.
Συνεχισε και εσυ και το αλλο παλικαρι με την αλλη εφαρμογη . Χιλια Μπραβο!

#38   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 09/01/2011 - 12:47

Εγω εχω το Eorter αγορασμενο...Με καλυπτει 100% δεν εχω κανενα παραπονο...
Τωρα για τα αλλα δεν τα εχω δοκιμασει αρα δεν μπορω να εκφέρω άποψη...

#39   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/01/2011 - 13:00

Εμένα πάντως όταν προσπάθησα να συγχρονίσω της επαφές του facebook μου κρασαρε η συσκευή για τα καλά..Βέβαια χωρίς την χρήση αυτής της λειτουργίας η εφαρμογή είναι αρκετά καλή .

Ένα άλλο που είδα και με δυσαρέστησε είναι οτι κάποιοι κύριοι δεν παρέλειψαν να κάνουν την ζημιά στον Developer και να την ανεβάσουν στα μαγαζάκια.

ezgif_com_crop_2.gif


#40   geolos

geolos

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/01/2011 - 15:17

Εμένα πάντως όταν προσπάθησα να συγχρονίσω της επαφές του facebook μου κρασαρε η συσκευή για τα καλά..Βέβαια χωρίς την χρήση αυτής της λειτουργίας η εφαρμογή είναι αρκετά καλή .

Ένα άλλο που είδα και με δυσαρέστησε είναι οτι κάποιοι κύριοι δεν παρέλειψαν να κάνουν την ζημιά στον Developer και να την ανεβάσουν στα μαγαζάκια.


Καλησπέρα,

το μόνο που μου πηγαίνει στο μυαλό ως αναφορά για το κρασάρισμα που λες σχετικά με το facebook integration είναι η "ποιότητα" σύνδεσης… δοκίμασες ξανά από τοπικό δίκτυο ?

Για τα μαγαζάκια που λες, τι να κάνουμε… αγάπη να υπάρχει… αν και τα 0.79 δεν νομίζω ότι είναι κανένα τόσο σημαντικό ποσό … 4 τσιγάρα είναι :-p

Με εκτίμηση,
Χρήστος

#41   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 09/01/2011 - 17:30

Πάντως η κατηγορία εορτολόγια έχει ψωμί...
Σιγουρα ο καθενάς μας έχει διαφορετικά κριτήρια...και σίγουρα είναι καλο να δοκιμάζουμε κάτι καινουργιο μιας κ μπορει να μας καλύπτει ακομα περισσότερο...
Αν μου λείπει κάτι απο το Eortes είναι το Facebook integration...το γράφω και στα comments της εφαρμογής στο AppStore...απο την πρώτη μέρα που το αγόρασα...κατα τα άλλα με καλύπτει 100% όπως είπα κ πιο πάνω...

Κ λίγο off topic έχω να πώ οτι είναι μεγάλη χαζομάρα να κατεβάζετε εφαρμογές απο τα μαγαζάκια ειδίκα όταν αυτές έχουν κόστος 0,79...να ήταν καμία εφαρμογή πλοήγησης να πώ οκ δεν παίζει να δώσεις 60-70ευρώ κ μετα να πείς τι χαζομαρα αγόρασα(αν σου αρεσει βεβαια μετά ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ)
Θα σας το θέσω διαφορετικά για εναν καφε να βγαίνατε με τον Χρήστο μια φορα και να σας ελεγε να σας κανει δώρο ενα code για την εφαρμογη του κ μονο προς υποχρέωση θα του κερνούσατε τον καφέ...
0.79 καφες στην Ελλάδα σήμερα δεν νομίζω να υπάρχει ουτε στο πιο παλιοτελευταιο TAKE AWAY μαγαζί...
ΑΡΑ....δείτετο κ έτσι!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Gagarin, 09/01/2011 - 17:32


#42   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/01/2011 - 17:45

Καλησπέρα,

το μόνο που μου πηγαίνει στο μυαλό ως αναφορά για το κρασάρισμα που λες σχετικά με το facebook integration είναι η "ποιότητα" σύνδεσης… δοκίμασες ξανά από τοπικό δίκτυο ?

Με εκτίμηση,
Χρήστος


Καλησπέρα Χρήστο.Να σου πω την αλήθεια σε άλλη σύνδεση πλην του σπιτιού μου δεν δοκίμασα να κάνω Sync ώστε να ξερω το πως θα συμπεριφερθεί η εφαρμογή..Θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω..

αν και τα 0.79 δεν νομίζω ότι είναι κανένα τόσο σημαντικό ποσό … 4 τσιγάρα είναι


Σίγουρα και αυτά μέσα στο παιχνίδι είναι αλλά όπως και να έχει όπως είπες και εσύ για 0,79 είναι ντροπή...

ezgif_com_crop_2.gif


#43   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 09/01/2011 - 22:24

Με συγχωρειτε αλλα ειναι το λιγοτερο υποκρισια το να θελουμε
να βρισκουμε οτι υπαρχει και κυκλοφορει στα μαζακια οπως λετε
και μας τους ελληνες να μην μας αγγιζει κανεις και τιποτα.

Ετσι και με αυτη τη λογικη φτασαμε εδω που φτασαμε ως λαος.

Εξαλου αυτοι που ειναι να το αγορασουνε θα το κανουν ειτε
κυκλοφορει εκει ειτε οχι.... σιγα τη ζημια που εγινε δηλαδη.

Τελευταία επεξεργασία από: Myselff, 09/01/2011 - 22:25


#44   asteris1978

asteris1978

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/01/2011 - 13:21

παιδια σε ποιο απο ολα τα ελληνικα εορτολογια μπορεις να καταχωρησεις γεννεθλιας -εκτος sync με facebook?

#45   geolos

geolos

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/01/2011 - 13:00

παιδια σε ποιο απο ολα τα ελληνικα εορτολογια μπορεις να καταχωρησεις γεννεθλιας -εκτος sync με facebook?


το σίγουρο είναι ότι μπορείς να προσθέσεις ημερομηνίες γενεθλίων κατευθείαν στις επαφές του κινητού σου (μέσω της ‘Contacts’ εφαρμογής της Apple) οι οποίες διαβάζονται από όλες τις εφαρμογές.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες