Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Motorola Xoom


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
97 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   kws25mi

kws25mi

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 25/02/2011 - 13:30

Δεν εχω ipad αλλα οταν ειδα για πρωτη φορα το honeycomb ειλικρινα επαθα κατι που νομιζα δεν θα ξαναπαθω...ξεχασα εντελως το προιον της Apple και χαζευα με τις δυνατοτητες του κ την ταχυτητα του...η δουλεια τους ειναι πολυ καλη κ πιστευω ολοι το αναγνωριζουν αυτο,εδωσαν πραγματικα αυτα που ενας χρηστης tablet θελει,και εφτιαξαν ενα tablet που μπορει να σταθει καλα σε πλοηγηση,video,games,gestures κτλ ....το μονο που που εχω ενδοιασμο ειναι στην αμεσοτητα της οθονης στην αφη,κατι που στα προιοντα της Apple απλα δεν συγκρινεται,αν κ εκει διαβασω οτι ισαξιο ή ανωτερο....bye bye Apple(στα tablet παντα)...να πω οτι ειμαι χρηστης Apple εδω και 4 χρονια σχεδον με εναν imac(2 βασικα αλλαξα) και στους υπολογιστες ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΙΑΝΩ αλλο λειτουργικο....οπως κ στο iphone που εχω απο το1ο που βγηκε μονο Αμερικη...αλλα σε tablet....μαλλον θα χαιρετησω....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/03/2011 - 20:25

Eδώ ένα ελληνικό hands on


κάποια σχόλιά μου εδώ
http://sepsisgr.tumb...-hands-on-greek

Προσέξτε ότι λέει ότι το μοντέλο με Wi-Fi δεν θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα, με ό,τι συνεπάγεται αυτό...

Follow me on twitter


#93   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 06/03/2011 - 20:29

Αυτο το Xoom το design του και μόνο εχει το μαυρο του το χάλι! Μεγάλη αποτυχία ρε παιδια εμενα προσωπικά μου προκαλει αηδία...
Μεγάλη αποτυχία νομίζω.

#94   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/03/2011 - 21:25

κάποια σχόλιά μου εδώ
http://sepsisgr.tumb...-hands-on-greek

Προσέξτε ότι λέει ότι το μοντέλο με Wi-Fi δεν θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα, με ό,τι συνεπάγεται αυτό...


καθολου αρνητικα προκατηλημενος, συγχαρητηρια για τα αντικειμενικοτατα σχολια σου....

#95   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/03/2011 - 21:28

καθολου αρνητικα προκατηλημενος, συγχαρητηρια για τα αντικειμενικοτατα σχολια σου....


δεν καταλαβαίνω την ειρωνεία σου. Τα σχόλια μου βασίζονται σε πραγματικές παρατηρήσεις. Αμφισβητείς δηλαδή ότι η status μπάρα ήταν πάνω και τώρα πήγε κάτω (κ αντίστροφα τα apps) και ότι σε όλα τα Android κινητά υπάρχουν κουμπιά και στο tablet όχι;

Follow me on twitter


#96   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/03/2011 - 21:50

δεν καταλαβαίνω την ειρωνεία σου. Τα σχόλια μου βασίζονται σε πραγματικές παρατηρήσεις. Αμφισβητείς δηλαδή ότι η status μπάρα ήταν πάνω και τώρα πήγε κάτω (κ αντίστροφα τα apps) και ότι σε όλα τα Android κινητά υπάρχουν κουμπιά και στο tablet όχι;


Σχολιαζεις το γεγονος της απουσιας πληκτρων με την εκφραση ''ειναι τραγικο!'' επισης υποστηριζεις οτι η απουσια αυτων των δυο πληκτρων μπερδευει απιστευτα ενα χρηστη που προερχεται απο android - τουλαχιστον κατανοησες οτι δεν ειναι πυρηνικη φυσικη.
Θα μπορουσα να στοιχηματισω οτι αν τελικα επαληθευονταν οι υποθεσεις της απουσιας home button απο το ipad τοτε θα ηταν κατι πρωτοποριακο -κατα τη γνωμη σου - και σε καθε περιπτωση κατι που θα ελυνε τα χερια του μεσου χρηστη. Αλλα αυτο δεν εχει καμια σημασια.
Τελος για τη status bar θα περιοριστω σε μια συγκριση , αυτη τις διαφημισης της seat με το leon που βρισκει τελικα μειονεκτημα στους ''πιτσιληστιρες'' χωρις να σημαινει το το leon ειναι αριστο (βλ Xoom.).
Ποσο σημασια μπορει να εχει η μετακινησει του ρολογιου/της μπαταριας/της φωτεινοτητας.
Πραγματικα δεν καταλαβαινω τι προσπαθουσες να υποστηριξεις στα σχολια σου...

#97   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/03/2011 - 21:58

Δεν το παρουσίασα τραγικό από την άποψη του χρήστη αφού προφανώς δεν είναι πυρηνική φυσική για να μπορείς να χειριστείς ένα tablet.

Το τραγικό πήγαινε στη Google που ουσιαστικά διαχώρισε στα δύο το ίδιο λειτουργικό. Με την απουσία υποστήριξης hardware πλήκτρων αλλά και 3rd party customization στο UI (sense, blur, κτλπ) η Google περιορίζει το 3.0 σε tablets. Οι χρήστες Android κινητών μένουν στην 2.χ.χ. Τo iOS είναι ήδη unified και η Google ένα χρόνο μετά παρουσιάζει αυτό το πράγμα. Οκ...βγάζει απόλυτο νόημα για κάποιους αλλά για μένα όχι.

Και τέλος, εμένα προσωπικά θα με ενοχλούσε να είχα ένα διαφορετικό τρόπο χειρισμού στο iPad μου απ' ότι στο iPhone μου, εφόσον φορούν το ίδιο λειτουργικό. Δεν λέω ότι δεν θα μπορούσα να το χειριστώ επειδή θα ήταν «δύσκολο» αλλά θα το θεωρούσα χαζό! Ίσως οι χρήστες Android να το θεωρούν λογικό αφού ίσως να έχουν συνηθίσει στις τόσες διαφορετικές υλοποιήσεις του Android (sense, blur κτλπ) αλλά εγώ δεν το βλέπω θετικά για το μέλλον της πλατφόρμας.

edit: Φυσικά αυτά μπορεί να είναι λεπτομέρειες για τον απλό χρήστη αλλά μαρτυρούν τις αδυναμίες της Google να συναγωνιστεί.

Follow me on twitter


#98   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/03/2011 - 22:03

Αυτή η "κουμούτσα" για να πετύχει θα πρέπει να ρίξει αρκετά το κόστος της !!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες