Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Γιατί με λες Gadgetakia;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
85 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   spiderdim

spiderdim

    iPH Contributor

  • 1.068 μηνύματα
  • Twitter:@Abatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/12/2010 - 02:34

ειμαι γκατζεντακιας
-γιατι οταν ολοι ειχαν το game boy εγω ειχα το game gear το οποιο επαιζε ΤΟΤΕ εγχρωμα παιχνιδια!

-γιατι ειχα 15αρα CRT εγρωμη ενω οι φιλοι ειχαν ασπρομαυρη :P

-γιατι ειχα walkman στο σχολειο!

-γιατι πειρα mp3 player 1gb στην πρωτη γυμνασιου!

-γιατι ειχα το 6600 nokia και απλα λεγαμε οτι εχει απιστευτες δυνατοτητες αλλα δεν ξερω να τις εκμεταλευτω!

-γιατι το πρωτο μου λαπτοπ ειχε το παχος 3 σημερινων λαπτοπ!

-γιατι εχω iphone 4 και απολαμβανω τους nokia και blackberry τυπους να μας κραζουν!

και τελος ειμαι γκατζεντακιας γιατι δεν ξαναγορασα αλλη παιχνιδομηχανη μετα τις sony τα προιοντα! (ps psp )

Τελευταία επεξεργασία από: spiderdim, 29/12/2010 - 02:35


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 29/12/2010 - 02:40

edit: φίλε BAUHAUS έχω "βαρεθεί" να σου βάζω "+" :lol:


Χαχαχα thanks! :)

Τελευταία επεξεργασία από: BAUHAUS, 29/12/2010 - 02:41


#48   panosss23

panosss23

    iPH Enthousiast

  • 498 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/12/2010 - 02:41

το να μην εισαι μπεκρης αλλα ουτε καταναλωτικο ζωο δε το βαζεις καν στο μυαλο σου φιλε??
γιατι δηλαδη πρεπει να συγκρινουμε κατι για να βρουμε δικαιολογια για αυτο που κανουμε?
ενταξει μωρε καπνιζω αλλα δε περνω και ναρκωτικα
εναξει μωρε πινω κανα ποτηρακι παραπανω αλλα δεν τρυπιεμαι κιολλας
ενταξει μωρε εχω χρυση καρτα του κωτσοβολου και οταν με βλεπουν κανουν παρτι αλλα εναξει δε ειμαι και μπεκρης
ολοι εχουμε ελλατωματα φιλε δε στο παιζω τελειος αλλα το θεμα ειναι να εχουμε το θαρρος να το παραδεχομαστε αν οχι δημοσια τουλαχιστον στον εαυτο μας

γιατι απλα ο καθενας στο εχω πει 100 φορες θα στο ξανα πω κανει οτι τον ευχαριστει,
σε ευχαριστει να καπνιζει καπνιζε
γουσταρεις το ποτο πινε.
γουσταρεις τα gagjet αγοραζε
το θεμα ειναι τι επιπτωσεις εχουν ολα αυτα στον εαυτο μας,
το καθενα εχει διαφορετικο μεριδιο ευθυνης,ολα ναι μεν στηριζοντε σε βαρπς της τσεπης μας αλλα καποια σε θεματα υγειας,
εσυ τι βαζεις προτερημα,τι σωστο για σενα κ τι λαθος,δεν σημενει οτι το δικο σου σωστο ειναι για ολους κ το αντιθετο.
λοιπον επειδη ξεφυγε. και το θεμα ειναι αλλο,
πανω κατο τα ιδια λεμε με μικρες διαφορες....

#49   panosss23

panosss23

    iPH Enthousiast

  • 498 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/12/2010 - 02:43

Aheeem!!!

Παίδες είναι πολύ καλό το θέμα, μην αρχίζουμε να τρωγόμαστε - υπάρχει ΠΟΛΥΣ κόσμος που θέλει και αυτός δικαιωματικά να πει τις δικές του εμπειρίες...

Μην αναφέρω τώρα ότι έχω χοντρό "κόλλημα" με την ορθογραφία, στην οποία στο κάτω κάτω - νέα παιδιά είμαστε - υπάρχουν ΑΠΕΙΡΑ προγράμματα για να την τσεκάρει κανείς πριν ποστάρει...

Δεν αναφέρομαι προσωπικά σε κανέναν - λάθη είμαστε, ανθρώπους κάνουμε :lol: - αλλά κάνω θερμή παράκληση να κάνετε έναν ορθογραφικό έλεγχο πριν ποστάρετε...

Ευχαριστώ.



χαχα σορυ μαν για μενα χτυπαει καμπανα :) :)

#50   djibril13

djibril13

    iPH Contributor

  • 963 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2010 - 02:52

λοιπον εχουμε και λεμε:
game boy original
game boy pocket
game boy color
game boy advance
game boy sp
psp
ps one
ps 2
xbox
xbox 360
desktop
laptop
netbook
nokia κινητο (δεν θυμαμαι μοντελο)
sony ericsson k (κατι δεν θυμαμαι επισης!)
sony ericsson k750i
sony ericsson w910i
ipod nano 2g
ipod touch 2g
iphone 3gs


μπαινω στο club η δεν μπαινω ??!! :lol: :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: djibril13, 29/12/2010 - 02:53


#51   giannos9

giannos9

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2010 - 03:01

-game boy
-game boy advance
-nokia 6600
-sony ericson w810i
-psp
-nintedo ds
-cd player
-htc touch hd
-ps2
-ps3
-sta8ero ipologisti
-laptop
-iphone 3gs

Και πάμε τώρα σε κανένα μήνα για Iphone 4 .. Η ιστορία μου ανόιγει με game boy επειδή 14χρονών είμαι και θυμάμε μου το εφερε η νονα μου όταν είμουνα μικρός με κασετάκι του super mario :) χαχα

#52   kamberis

kamberis

    iPH Enthousiast

  • 578 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:-

Δημοσίευση 29/12/2010 - 04:16

Μαζί σας και εγώ! το 2003 μπήκα στον χώρο τις τεχνολογίας όταν μετακόμισα Ελλάδα , μιας και δεν υπήρχε πολύ τεχνολογία στην αλβανία εκείνο τον καιρό (ούτε τώρα υπάρχει..). Απέκτησα το πρώτο μου Playstation One , το στρογγυλό μικρούλη πραματάκι. Μετά από 2 μέρες μου έσπασε και αμέσως την επομενη μέρα μου έφερε ο θείος μου άλλο ένα . Μετά από πολύ καιρό αγόρασα το playstation 1 αλλα έσπασε και αυτό μετά από 3 μήνες ... Αγόρασα ξανά άλλο ένα αλλα αυτό πάλι έσπασε από τον μικρό μου αδερφό και ναι ξανά πήρα άλλο 1 ! Από κινητά, έχουν περάσει πολλά στα χερια μου αλλα δεν μπορώ να θυμηθώ κανένα (το iPhone φταίει.. πλύση εγκεφαλου σου κάνει!) . Αγόρασα Μετά από κάμποσο καιρό το πρώτο μου PC το οποιο το έδωσα όταν αγόρασα ένα άλλο pc. Αγόρασα το πρώτο Aspire One που ήρθε στην ελλάδα και ναι ακόμα ζει και είναι απλά από τα the best notebooks που υπάρχουν. το 2007 αγόρασα το πρώτο μου iPhone και μετά από 1.5 χρόνο μου έπεσε απτά χερια και έσπασε. Μου ζήτησαν 200 ευρώ για να το δώσω και να μου δώσουν νέο στο κουτί όπως και έγινε. Το 2010 μου το κλέψανε και την επομενη μέρα πήγα και πήρα 3GS με λεφτά στο χέρι! μάιο του 2010 μαθαίνω ότι βγαίνει το iPhone 4 και έτσι το πούλησα ιούνιο και κράτησα τα λεφτά 3 μήνες μέχρι νάρθει ελλάδα για να το αγοράσω!


Γενικά απτά χερια μου έχουν περάσει παρα μα παρα πολλά πράγματα..


-2 Playstation One
-3 Playstation 1
-2 Playstation 2
-1 PSP 2000
-1 PSP 3000
-1 Playstation 3
-4 Notebook
-5 PC
-4 iPhone

Τελευταία επεξεργασία από: kamberis, 29/12/2010 - 04:18


#53   nikos278

nikos278

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2010 - 04:20

Μαζί σας και εγώ! το 2003 μπήκα στον χώρο τις τεχνολογίας όταν μετακόμισα Ελλάδα , μιας και δεν υπήρχε πολύ τεχνολογία στην αλβανία εκείνο τον καιρό (ούτε τώρα υπάρχει..). Απέκτησα το πρώτο μου Playstation One , το στρογγυλό μικρούλη πραματάκι. Μετά από 2 μέρες μου έσπασε και αμέσως την επομενη μέρα μου έφερε ο θείος μου άλλο ένα . Μετά από πολύ καιρό αγόρασα το playstation 1 αλλα έσπασε και αυτό μετά από 3 μήνες ... Αγόρασα ξανά άλλο ένα αλλα αυτό πάλι έσπασε από τον μικρό μου αδερφό και ναι ξανά πήρα άλλο 1 ! Από κινητά, έχουν περάσει πολλά στα χερια μου αλλα δεν μπορώ να θυμηθώ κανένα (το iPhone φταίει.. πλύση εγκεφαλου σου κάνει!) . Αγόρασα Μετά από κάμποσο καιρό το πρώτο μου PC το οποιο το έδωσα όταν αγόρασα ένα άλλο pc. Αγόρασα το πρώτο Aspire One που ήρθε στην ελλάδα και ναι ακόμα ζει και είναι απλά από τα the best notebooks που υπάρχουν. το 2007 αγόρασα το πρώτο μου iPhone και μετά από 1.5 χρόνο μου έπεσε απτά χερια και έσπασε. Μου ζήτησαν 200 ευρώ για να το δώσω και να μου δώσουν νέο στο κουτί όπως και έγινε. Το 2010 μου το κλέψανε και την επομενη μέρα πήγα και πήρα 3GS με λεφτά στο χέρι! μάιο του 2010 μαθαίνω ότι βγαίνει το iPhone 4 και έτσι το πούλησα ιούνιο και κράτησα τα λεφτά 3 μήνες μέχρι νάρθει ελλάδα για να το αγοράσω!


Γενικά απτά χερια μου έχουν περάσει παρα μα παρα πολλά πράγματα..


-2 Playstation One
-3 Playstation 1
-2 Playstation 2
-1 PSP 2000
-1 PSP 3000
-1 Playstation 3
-4 Notebook
-5 PC
-4 iPhone

φιλε παρκινσον εχεις?

#54   kamberis

kamberis

    iPH Enthousiast

  • 578 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:-

Δημοσίευση 29/12/2010 - 04:24

φιλε παρκινσον εχεις?

4:25 το πρωί στην Xίο μετά από ποτό , νομίζω τα έχω όλα ;D

#55   night

night

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2010 - 04:29

φιλε παρκινσον εχεις?


hahahahahhahahaha

#56   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 29/12/2010 - 11:16

4:25 το πρωί στην Xίο μετά από ποτό , νομίζω τα έχω όλα ;D

Που πηγές έχτες remezzo, avenue, palazzo, sueno, en plo? που :P :)

Τελευταία επεξεργασία από: BAUHAUS, 29/12/2010 - 11:17


#57   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 29/12/2010 - 12:44

λοιπόν, λόγου το ότι έχουν ανέβει τα ντουζένια όλων και δεν υπάρχει λόγος κανένας... εμείς, οι "άρρωστοι" έχουμε να μοιραζόμαστε ιστορίες υπερκαταναλωτισμού και να ανατριχιάζουμε πραγματικά όταν θυμάμαι που δεν διάβαζα στις εξετάσεις γιατί έπαιζα Indiana Jones and the Fate of Atlantis και καθόμουν και έγραφα τις λύσεις, ανατριχιάζω όταν θυμάμαι πήρα σε copy το Monkey Island 1 & 2 και τώρα τα παίζω στο Iphone, ενώ τότε ήταν σε 10 δισκέτεw High Density 5 και ένα τέταρτο. Δεν θα ξεχάσω τις στιγμές που προγραμμάτιζα το Autoxec και το Config.sys για να παίξω το Pirates! Οκ να έχουμε μέτρο... εγώ έχω χιλιόμετρο, και αυτές οι μνήμες δεν μπορούν να συγκριθούν με το "πριν 17 χρόνια πήγα για πρώτη φορά και κατανάλωσα αλκολ!!" τέλειωσε εκεί αυτή η μνήμη... δεν μπορείς να διηγηθείς το πως ένιωσες όταν άνοιξα για πρώτη φορά το κουτί του Atari - Lynx της μακράν πρώτης έγχρωμης παιχνιδομηχανής portable και να περιγράψεις τις ατέλειωτες ώρες που παιδευόμασταν με το BMX να τερματίσουμε το ρημαδό παίχνιδο.
Όταν έπαιζα ώρες στο NES το beach volley... ή στο SUPER NES το Μουντιάλ 2004 και κάναμε trash talking με τους φίλους... μήπως να βγω και λίγο εκτός θέματος και να αρχίσω να λέω για subboteo και για όλες τις κερκίδες, τους πάγκους τα φώτα του αγωνιστικούς χώρους, τις νέες μπάλες του κάθε μουντιάλ καθώς και τους διετιτές...
αυτές οι στιγμές δεν μπορούν να συγκριθούν... θέλουμε δεν θέλουμε τότε ήταν περιόδος υπερκαταναλωτισμού... τώρα τα παιδάκια λένε μεταξύ τους "Πωωωωω θυμάμαι τότε που άνοιξα το φακελάκι του yu-gi-oh και είχε τον Κόκκινο Δράκο με τις 13ήμιση ουρές". Ώραια μνήμη και αυτή και ούτε μπορώ να την προσβάλω και να πω ότι η δικιά μου είναι καλύτερη και οι δικιά σου χειρότερη και εσύ ο έξυπνος και εγώ το "ζώο που καταναλώνω". Η μαγκιά είναι να αποδεχτείς τον άλλον και να μην προσπαθείς να μας πείσεις ότι εσύ είσαι καλύτερος που δεν τα κάνεις όλα αυτά γιατί είμαι 3000000% ότι θα σου βρω αναρίθμητα άπειρους λόγους να ντραπείς που δεν έκανες τίποτα από όσα εμείς οι "άρρωστοι". Δεν μπήκαμε να σε προσβάλουμε ούτε τίποτα... περνάμε ευχάριστα με τις δικές μας μνήμες και όχι τις δικές σου... είναι σαν να μπαίνεις στην Θύρα 7 και να λες..."Είμαι Παναθηναϊκός, και όποιος δεν είναι παναθηναϊκός είναι χαζός" και το ανάποδο. Δεν είναι σωστό δηλαδή και δεν δείχνει σεβασμό προς τους "άρρώστους" όπως είμαστε εμείς!

αααα ξέχασα μήπως να θυμηθώ το φιδάκι της QBasic που μετά από 10 χρόνια το έβγαλαν στα Νοκια και θελαν όλοι να παίξουν;
τι ωραίες εποχές!!! τώρα έχουμε Tron και τότε φιδάκι!

#58   Pumpa

Pumpa

    iPH newbie

  • Pip
  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2010 - 13:01

nintendo ds lite
psp go
wii
ps3 ps1
gameboy colour
gameboy advance
ipod touch
ipad
imac
macbook pro
turbo x
iphone ola ta montela
sony vaio p31z
samsung 45 3d led tv
guitar hero aerosmith
samsung omnia
motorola
lg arena
3 sonny ericsson
lg shine
macbook air
3 netbook
ειμαι fun Και εγω και ειμαι μωλης 14.5

Τελευταία επεξεργασία από: Pumpa, 29/12/2010 - 13:02


#59   Jimmy96

Jimmy96

    iPH Enthousiast

  • 483 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Jimmy1996

Δημοσίευση 29/12/2010 - 13:27

Παιδιά ξαναποσταρα χθες αλλα ξέχασα κάποια πράγματα:
Gameboy colour
Gameboy advance
Playstation 1
Playstation 2
Playstation 3
Xbox
Έναν παλιο turbo x
Ericsson κινητό
NEC κινητό
3 x Sony Ericsson
iPhone 2g
iPhone 3G
iPhone 3GS
iPhone 4
iPad 16gb wifi
Htc legend
Lg cookie
Psp 2000
Psp go
MacBook pro
iPod nano
iPod shuffle
iPod touch 2g
HP touchsmart all in one desktop pc iq522gr
Nitendo ds
Nokia n95
HP COMPAQ 620
2,3 Walkman
Ένα φορητό cd player (ξέρετε, εκείνα τα στρογγυλά)

Αυτά είναι τα αποκλειστικά δικά μου.. Αυτά που τα χρησιμοποιούμε και άλλοι μέσα στο σπίτι δεν τα αναφέρω γιατί θα γράφω ως αύριο. (τηλεοράσεις, μεικτες, dj, mini disc, DVD player, cd player κλπ κλπ)

Είμαι 14 χρόνων, φανταστείτε όταν φτάσω στην ηλικία σας... ;)

#60   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 29/12/2010 - 13:31

παιδια, ενα θα σας πω...


Commodore 64, περιμενα με της ωρες να διαβασει την κασσετα. και μετα απο 30 λεπτα διαβασματος ,εβγαζε ERROR. και ξανα απο
την αρχη.

Τελευταία επεξεργασία από: sakis007, 29/12/2010 - 13:32


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες